Cuvant de final la nunta sau botez!

Dj nunta , dj botez, dj cununie, dj petreceri private

Cuvant de final la nunta sau botez!

UNREAD_POSTde remy » Vin Sep 10, 2010 8:12 pm

Asa cum ma stiti, sant mai dyly de felul meu, si la ultima nunta am experimentat ceva: am prins momentul pe finalul nuntii si am avut un spech, daca nu ma insel, dupa ce a inchinat nasul, ceva de genul ca mirii multumesc nasilor ca au fost aproape de ei in aceasta seara, ca nasii sant parintii spirituali ai mirilor si ca au obligatia ca toata viata sa fie alaturi de miri, etc, am avut un moment de inspiratie de mi-au dat lacrimile si mie! ;) Asa ca va intreb: voi ati facut asa ceva, si daca da, cum a fost!? Eu am facut ceva banuti dupa asta, si am primit si pupici de la nasa si fina ! :D
Avatar utilizator
remy
DJ Fondator
 
Mesaje: 946
Membru din: Mar Apr 07, 2009 8:59 am
Localitate: Roman

Re: Cuvant de final la nunta sau botez!

UNREAD_POSTde marescosmin » Vin Sep 10, 2010 9:36 pm

Da,poti spune cateva cuvinte venite din suflet,pentru tinerii casatoriti.Chiar "da bine".Nu iti trebuie un discurs pregatit dinainte,talentul de DJ,spontaneitatea,inspiratia,te ajuta sa spui ceva frumos la finalul nuntii!
Sunetul face muzica!
Muzica BUNA,s-a compus.Ce se asculta acum,sunt "experimente" nereusite,vezi muzica ultimilor ani.BUN,este cuprins intre anii '50-'60-'70-'80-'90 si pana prin 2006 aproximativ.
Avatar utilizator
marescosmin
Super Membru
 
Mesaje: 790
Membru din: Mie Sep 09, 2009 10:25 pm
Localitate: Ploiesti

Re: Cuvant de final la nunta sau botez!

UNREAD_POSTde tony » Sâm Sep 11, 2010 9:33 am

...
Ultima oară modificat de tony pe Sâm Dec 08, 2012 2:25 pm, modificat 1 dată în total.
tony
Super Membru
 
Mesaje: 1080
Membru din: Dum Iun 06, 2010 9:29 am
Localitate: Rieti

Re: Cuvant de final la nunta sau botez!

UNREAD_POSTde demential » Sâm Sep 11, 2010 11:17 am

niciodata asa ceva.
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Cuvant de final la nunta sau botez!

UNREAD_POSTde p3psitwist » Sâm Sep 11, 2010 11:55 am

eu doar am vb cu mirii si nasii....sau cu invitatii care de obicei trec pe la mine sa isi ia larevedere ...si ii intreb daca le`a placut, daca s`au simtit bine...daca mai vor :) chestii din astea...pe mine talentul de dj nu ma ajuta sa zic nimic la microfon :)
Imagine
Avatar utilizator
p3psitwist
Administrator
 
Mesaje: 1893
Membru din: Vin Apr 02, 2010 10:45 am
Localitate: Bucuresti

Re: Cuvant de final la nunta sau botez!

UNREAD_POSTde djred » Sâm Sep 11, 2010 12:12 pm

eu sincer ... nici nu duc cu mine microfon, decat daca se cere in mod expres.
am observat ca nu mai am nevoie de asa ceva, deoarece eu nu am mai prins o nunta unde sa se negocieze mireasa, daca este furata, de ani buni :( , sau alte evenimente in cadru nuntii care sa necesite asa ceva.
in plus, daca lumea vede ca ai intalat microfon, e tentata sa confunde nunta cu discoteca de la tara si repede: hai sa facem o dedicatie :twisted:
cel putin la mine in zona, sau mie personal asa ceva mi se intampla.
am avut pe vremuri nunti frumoase, la care oamenii la plecare dupa ce salutau mirii, veneau la noi la masa, ne multumeau pe rand, se interesau de numele piesei x care nu o mai auzisera de mult, cereau numere de telefon, chiar ne-am si intalnit ulterior la o bere, o poveste ... astazi ... nimik
asa ca, povesti la microfon, la mine: PAUZA, azi oameni sunt asa de grabiti si indiferenti ca nici macar nu realizeaza ca esti si tu om, nu decor din sala (vezi: in timpul nuntii mancare, bautura pauza; ignorat total de chelneri, eventual "am uitat sa va platim ca ne grabeam, dar oricum vorbeam saptamana viitoare" :evil: )

... dar poate astea mi se intampla doar mie, ... si sincer as fi bucuros sa aflu asta ... cine stie
tuturor numai de bine

~ AUDIO ~
- MIXER - Behringer VMX 300
- PROCESARE - Behringer CX2310
- FULLRANGE- 2 x Behringer B215A; 2 X RCF L15P-200 + T6002
- SUBWOOFER - 1 x PAudio WN-18S @ BR
- AMPLIFICARE - 1 x Behringer EP2500
Avatar utilizator
djred
DJ Fondator
 
Mesaje: 156
Membru din: Lun Apr 06, 2009 6:50 pm
Localitate: Arad

Re: Cuvant de final la nunta sau botez!

UNREAD_POSTde Sorinus » Dum Sep 12, 2010 1:22 pm

djred scrie:eu sincer ... nici nu duc cu mine microfon, decat daca se cere in mod expres.
am observat ca nu mai am nevoie de asa ceva, deoarece eu nu am mai prins o nunta unde sa se negocieze mireasa, daca este furata, de ani buni :( , sau alte evenimente in cadru nuntii care sa necesite asa ceva.
in plus, daca lumea vede ca ai intalat microfon, e tentata sa confunde nunta cu discoteca de la tara si repede: hai sa facem o dedicatie :twisted:
cel putin la mine in zona, sau mie personal asa ceva mi se intampla.
am avut pe vremuri nunti frumoase, la care oamenii la plecare dupa ce salutau mirii, veneau la noi la masa, ne multumeau pe rand, se interesau de numele piesei x care nu o mai auzisera de mult, cereau numere de telefon, chiar ne-am si intalnit ulterior la o bere, o poveste ... astazi ... nimik
asa ca, povesti la microfon, la mine: PAUZA, azi oameni sunt asa de grabiti si indiferenti ca nici macar nu realizeaza ca esti si tu om, nu decor din sala (vezi: in timpul nuntii mancare, bautura pauza; ignorat total de chelneri, eventual "am uitat sa va platim ca ne grabeam, dar oricum vorbeam saptamana viitoare" :evil: )

... dar poate astea mi se intampla doar mie, ... si sincer as fi bucuros sa aflu asta ... cine stie


Chiar ma sperii cu ce ai scris mai sus .Cum sa fim decor,cum sa uite sa-mi dea banii,desi ne despart 50km la noi nu e asa.Referitor la topic,abia spun ceva la inceput,dar sa mai spun si la sfarsit ... :oops:
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

Re: Cuvant de final la nunta sau botez!

UNREAD_POSTde djred » Dum Sep 12, 2010 3:12 pm

Sorinus scrie:
djred scrie:eu sincer ... nici nu duc cu mine microfon, decat daca se cere in mod expres.
am observat ca nu mai am nevoie de asa ceva, deoarece eu nu am mai prins o nunta unde sa se negocieze mireasa, daca este furata, de ani buni :( , sau alte evenimente in cadru nuntii care sa necesite asa ceva.
in plus, daca lumea vede ca ai intalat microfon, e tentata sa confunde nunta cu discoteca de la tara si repede: hai sa facem o dedicatie :twisted:
cel putin la mine in zona, sau mie personal asa ceva mi se intampla.
am avut pe vremuri nunti frumoase, la care oamenii la plecare dupa ce salutau mirii, veneau la noi la masa, ne multumeau pe rand, se interesau de numele piesei x care nu o mai auzisera de mult, cereau numere de telefon, chiar ne-am si intalnit ulterior la o bere, o poveste ... astazi ... nimik
asa ca, povesti la microfon, la mine: PAUZA, azi oameni sunt asa de grabiti si indiferenti ca nici macar nu realizeaza ca esti si tu om, nu decor din sala (vezi: in timpul nuntii mancare, bautura pauza; ignorat total de chelneri, eventual "am uitat sa va platim ca ne grabeam, dar oricum vorbeam saptamana viitoare" :evil: )

... dar poate astea mi se intampla doar mie, ... si sincer as fi bucuros sa aflu asta ... cine stie


Chiar ma sperii cu ce ai scris mai sus .Cum sa fim decor,cum sa uite sa-mi dea banii,desi ne despart 50km la noi nu e asa.Referitor la topic,abia spun ceva la inceput,dar sa mai spun si la sfarsit ... :oops:


faceam referire la anumite cazuri, nu patesti asa ceva la fiecare nunta. faza cu bani, la fel, nu ca nu am fost platit, doar ca unii miri dezinteresati total, daca nu interveneam eu ar fi amanat plata pe urmatoarele zile (din ciclul ca nu am numarat bani, ca ia luat deja tata sau va platim maine) chiar daca plata e stabilita standard la sfarsitul evenimentului. probabil ca unii fac treaba asta deoarece pe noi dj-i ne confunda cu cameramani sau fotografii care in unele cazuri primesc bani la predarea materialelor, ... ma gandesc eu
scuze daca am fost off-topic :)
tuturor numai de bine

~ AUDIO ~
- MIXER - Behringer VMX 300
- PROCESARE - Behringer CX2310
- FULLRANGE- 2 x Behringer B215A; 2 X RCF L15P-200 + T6002
- SUBWOOFER - 1 x PAudio WN-18S @ BR
- AMPLIFICARE - 1 x Behringer EP2500
Avatar utilizator
djred
DJ Fondator
 
Mesaje: 156
Membru din: Lun Apr 06, 2009 6:50 pm
Localitate: Arad

Re: Cuvant de final la nunta sau botez!

UNREAD_POSTde punatordemuzica » Dum Sep 19, 2010 9:44 pm

Si eu ma cam feresc de faza cu microfonul deoarece cred ca muzica e cea care trebuie sa vorbeasca, si nu eu.Personal sunt un tip emotiv si chiar mi-e chiar greu sa vorbesc la microfon-fara motiv,mai ales cand sunt obosit.
Off Topic:Am filmat cateva nunti cu manelistii de frunce ai tarii,si acolo am vazut ca 3 sferturi din timp se vorbeste la microfon-Solo...brrr..se zbarleste parul pe mine...a trebuit sa-mi pun doua randuri de doape in urechi asa tare era muzica,plus ca toata filmarea la Restaurant a iesit cu sunetul varza!
Niciodata sa nu spui ,Niciodata!
0744680829
Avatar utilizator
punatordemuzica
Membru activ
 
Mesaje: 543
Membru din: Joi Mai 14, 2009 12:07 pm
Localitate: Bucuresti-Dr.Taberei

Re: Cuvant de final la nunta sau botez!

UNREAD_POSTde Nicks » Lun Sep 20, 2010 3:52 am

Eu sunt dependent de microfon !!! Cum naiba sa mergi la o nunta si sa iti iei microfon doar daca iti ceri miri ??? Incredibil !!! Eu am la mine la fiecare nunta: doua microfoane shure cu fir , inca un shure wirless si un microfon no name...daca prind pe unu mai scuipacios...il daruiesc cu drag , e mai argintiu asa si ii spun ca ii dau o scula adevarata nu la ce vorbeste el momentan.
Am nenumarate interventii pe parcursul nunti , consider ca poti sa faci show la microfon , impingi nuntasi de la spate cu el.
Pace si voie buna !
http://www.sonorizari-sibiu.ro
http:/www.smartchic.ro
Nicks
Membru activ
 
Mesaje: 197
Membru din: Lun Mai 18, 2009 5:02 pm
Localitate: Sibiu

Re: Cuvant de final la nunta sau botez!

UNREAD_POSTde djred » Lun Sep 20, 2010 1:51 pm

Nicks scrie:Eu sunt dependent de microfon !!! Cum naiba sa mergi la o nunta si sa iti iei microfon doar daca iti ceri miri ??? Incredibil !!! Eu am la mine la fiecare nunta: doua microfoane shure cu fir , inca un shure wirless si un microfon no name...daca prind pe unu mai scuipacios...il daruiesc cu drag , e mai argintiu asa si ii spun ca ii dau o scula adevarata nu la ce vorbeste el momentan.
Am nenumarate interventii pe parcursul nunti , consider ca poti sa faci show la microfon , impingi nuntasi de la spate cu el.
Pace si voie buna !


vis-a-vis de microfoane
... niste detalii de la nunta de sambata, in ce priveste topicul si ceea ce am povestit eu mai sus, referitor la afirmatia: " Cum naiba sa mergi la o nunta si sa iti iei microfon doar daca iti ceri miri ??? Incredibil !!!":) :
pe langa mine, a cantat la nunta amintita formatia INCOGNITO din Cluj, 4 tineri, care dupa parerea mea promit foarte mult, cine stie poate vor fi urmatoarea Directia 5 pe viitor :) ..., dar sa revenim
ei au avut microfoane din belsug, asa ca nu a fost cazul sa mai duc si eu
ce s-a intamplat? dupa ora 24, oamenii "erau in forma", unii mai mult ca altii, un grup destul de compact de tineri, amatori mari de manele care de la ora 8 seara au "dat-o la greu" pe Jack, Jägermeister si Red Bull s-au gandit ca microfonul de voce al formatiei, care facea pauza, e numai bun de cantat, dedicat si urlat (nu e prima, nici ultima faza de genu la mine)
asa ca ... deoarece formatia avea o pereche de Mackie active de toata frumusetea, "protagonistii" si-au facut programul, bineinteles neintrerupti de nimeni, aducand odata cu acest comportament, o nota negativa evenimentului
acest episod a fost penibil la nunta si inca unul cand s-a furat mireasa, ulterior mirele si aceeasi persoane au facut parada "urlaturilor" la microfon, bineinteles cu limbajul specific lor, fara sa faca acest moment special din cadrul unei nunti, interesant, ci doar un moment care toata lumea si-a dorit sa treaca cat mai repede
aceasta este motivatia mea de ce nu "duc" cu mine microfon decat la cerere, (detin si eu cateva Shure-uri), si crede-ma ca reusesc doar cu muzica sa-i imping pe toti de la spate, de cate ori e cazul
tuturor numai de bine

~ AUDIO ~
- MIXER - Behringer VMX 300
- PROCESARE - Behringer CX2310
- FULLRANGE- 2 x Behringer B215A; 2 X RCF L15P-200 + T6002
- SUBWOOFER - 1 x PAudio WN-18S @ BR
- AMPLIFICARE - 1 x Behringer EP2500
Avatar utilizator
djred
DJ Fondator
 
Mesaje: 156
Membru din: Lun Apr 06, 2009 6:50 pm
Localitate: Arad

Re: Cuvant de final la nunta sau botez!

UNREAD_POSTde Sorinus » Lun Sep 20, 2010 6:57 pm

La o nunta treuie sa fii si un bun MC nu doar un bun DJ,in ultima vreme am ajuns si eu la concluzia ca trebe sa fii ambele!
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

Re: Cuvant de final la nunta sau botez!

UNREAD_POSTde iulianrugina » Lun Sep 20, 2010 8:38 pm

Sorinus scrie:La o nunta treuie sa fii si un bun MC nu doar un bun DJ,in ultima vreme am ajuns si eu la concluzia ca trebe sa fii ambele!

are dreptate colegul sorinus. trebuie sa fii si MC. asa de pus muzica de pe laptop, poate sa puna oricine....si credeti-ma ca stiu ce spun.....te ajuta foarte mult sa stii ce sa spui la microfon si cand sa spui. si poate sa confirme asta si colegii ionel si remy.
http://www.djnuntaneamt.ro/
Avatar utilizator
iulianrugina
DJ Fondator
 
Mesaje: 2245
Membru din: Mie Apr 08, 2009 7:26 pm
Localitate: Roman, Neamt

Re: Cuvant de final la nunta sau botez!

UNREAD_POSTde tony » Lun Sep 20, 2010 8:43 pm

...
Ultima oară modificat de tony pe Sâm Dec 08, 2012 2:26 pm, modificat 1 dată în total.
tony
Super Membru
 
Mesaje: 1080
Membru din: Dum Iun 06, 2010 9:29 am
Localitate: Rieti

Re: Cuvant de final la nunta sau botez!

UNREAD_POSTde AndiBAD » Lun Sep 20, 2010 9:32 pm

Ca tema pentru casa 20 de dedicatii si 10 furturi dr mireasa :lol: :lol: :mrgreen:
Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!
Avatar utilizator
AndiBAD
Super Membru
 
Mesaje: 1110
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:41 pm
Localitate: Victoria/BRASOV

Re: Cuvant de final la nunta sau botez!

UNREAD_POSTde djred » Lun Sep 20, 2010 9:52 pm

AndiBAD scrie:Ca tema pentru casa 20 de dedicatii si 10 furturi dr mireasa :lol: :lol: :mrgreen:


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :D :D :D :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
foarte tare !!!

ca fapt divers, ma descurc cu microfonul fara probleme (am fost ani buni dj de discoteca pe vremuri, dj de night-club, asa ca vorbeam la fel de mult pe cat se asculta si muzica)
... am ajuns acum sa-i las uneori pe altii sa vorbeasca :D
tuturor numai de bine

~ AUDIO ~
- MIXER - Behringer VMX 300
- PROCESARE - Behringer CX2310
- FULLRANGE- 2 x Behringer B215A; 2 X RCF L15P-200 + T6002
- SUBWOOFER - 1 x PAudio WN-18S @ BR
- AMPLIFICARE - 1 x Behringer EP2500
Avatar utilizator
djred
DJ Fondator
 
Mesaje: 156
Membru din: Lun Apr 06, 2009 6:50 pm
Localitate: Arad

Re: Cuvant de final la nunta sau botez!

UNREAD_POSTde tony » Lun Sep 20, 2010 10:19 pm

...
Ultima oară modificat de tony pe Sâm Dec 08, 2012 2:26 pm, modificat 1 dată în total.
tony
Super Membru
 
Mesaje: 1080
Membru din: Dum Iun 06, 2010 9:29 am
Localitate: Rieti

Re: Cuvant de final la nunta sau botez!

UNREAD_POSTde punatordemuzica » Mar Sep 21, 2010 11:36 pm

Vreau ceva teme ptr. acasa vis a vis de aceasta poveste.Sa fac exercitii de dictie,sa repet niste fraze,voi ce folositi?
Multam!
Niciodata sa nu spui ,Niciodata!
0744680829
Avatar utilizator
punatordemuzica
Membru activ
 
Mesaje: 543
Membru din: Joi Mai 14, 2009 12:07 pm
Localitate: Bucuresti-Dr.Taberei

Re: Cuvant de final la nunta sau botez!

UNREAD_POSTde tony » Mie Sep 22, 2010 7:41 am

...
Ultima oară modificat de tony pe Sâm Dec 08, 2012 2:26 pm, modificat 1 dată în total.
tony
Super Membru
 
Mesaje: 1080
Membru din: Dum Iun 06, 2010 9:29 am
Localitate: Rieti

Re: Cuvant de final la nunta sau botez!

UNREAD_POSTde Max » Joi Sep 23, 2010 1:46 am

tony scrie:
punatordemuzica scrie:Vreau ceva teme ptr. acasa vis a vis de aceasta poveste.Sa fac exercitii de dictie,sa repet niste fraze,voi ce folositi?
Multam!



-Buna seara si bine v-am gasit , sunt dj ....... si va multumesc ca ati venit sa petrecem in aceasta seara la ............ (majoratul prietenului/domnisoarei la majorat bebitza , la nunta spun numele complet al mirilor) ........... si inca o data sa ii/le uram sanatate si bucurii in viata ......(pauza 2 secunde) si va invitam la dans (la nunta cand fac anuntul pun valsul!)




Salut eu am incercat asa si cand am deschis microfonu ... si am inceput sa dau din mine toata lumea sa uitat ciudat la mine :)) si pana la urma a venit sarbatoritu si a zis sa scot microfonu ca nu e nevoie de el ... si de atunci il pune fratimiu in valiza il montez ... si il tin numai pentru anunturi gen .... Proprietarul masini cu nr de inmatriculare a blocat .... intrarea la aprovizionare:)) !!
Max
 
Mesaje: 10
Membru din: Mar Sep 21, 2010 7:11 pm
Localitate: constanta

Următorul

Înapoi la Dj nunta , dj botez , dj cununie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 28 vizitatori