Manele noi aparute

Dj nunta , dj botez, dj cununie, dj petreceri private

Re: Manele noi aparute

UNREAD_POSTde marescosmin » Lun Aug 30, 2010 9:06 pm

Domnule @Ciprian,nu atac acest gen muzical.Si eu am pus manele la petreceri cu 100% manelisti ce aveau manelele catalogate pe ani,artisti,ritm etc!
I-am facut "praf" cu propriile lor arme ca nici sa puna o manea antrananta pentru inceperea dansului,nu stiau "academicienii" in materie! Am facut zeci de sonorizari in care am pus si acest gen de muzica si a fost OK.
Ceea ce am afirmat,este o opinie 100% personala legata de ceea ce fac eu cu acest gen de muzica in particular! Da,eu NU-MI pun mie insumi spre ascultare asa ceva fiindca nu-mi place acest gen de muzica.Il folosesc ca si majoritatea celor de pe acest forum,la sonorizari.Ca menelistii canta LIVE sau fac playback...putin imi pasa mie! Este 100% problema lor.Si Albert West si Alphaville si Sandra si Michael Jackson si Joe Dolan si Vasile Seicaru sau cine mai vrei tu,canta live! Si eu cant tot LIVE mereu de cate ori am ocazia!
DA,am 5 ani de scoala de muzica,stiu 2 instrumente muzicale,am atestat in domeniu daca si asta te intereseaza.Ma trag din familie de muzicieni si sunt mandru de asta,asa ca mai stiu cu ce se mananca scena si publicul in general!
Apropo Ciprian,stii vreun instrument,ai ureche muzicala,ai voce? Nu zice nimeni sa canti ca Pavarotti sau Queen dar este bine sa fi avut tangenta macar cu vreo formatie in viata ta ca sa judeci pe altii cum canta!Nu ma dau mare,eu stiu si ceva orga,pian,chitara si cant si vocal de mic cu atestat in domeniu.Sunt satul de aoplogia despre Salam ca el canta LIVE.Si alti artisti canta numai live!
Revenind la manele,tu ai afirmat ca esti avantajat de ele si castigi bani.Ia afiseaza tu,un play-list bine pus la punct cu ultimele manele aparute ca sa stim si noi si vino si Dumneata cu ceva propuneri de astfel de melodii pe 2010 ce "rup ringul".
Hai ca m-ai provocat,vreau play-list-ul si asta urgent!
Si poti sa postezi link sau titluri si la "Propuneri muzicale" daca vrei sa ajuti comunitatea noastra fiindca esti si "membru fondator"!
Eu sunt doar un parlit de user cu 17 ani de radio,redactor la 2 posturi cu emisiune nationala si nu aspir la vreun rang pe acest forum.Vreau doar sa ajut si am venit si eu cu 1% contributie directa!
Vino si tu cu 0,0001% macar cu un cantec!
Sunetul face muzica!
Muzica BUNA,s-a compus.Ce se asculta acum,sunt "experimente" nereusite,vezi muzica ultimilor ani.BUN,este cuprins intre anii '50-'60-'70-'80-'90 si pana prin 2006 aproximativ.
Avatar utilizator
marescosmin
Super Membru
 
Mesaje: 790
Membru din: Mie Sep 09, 2009 10:25 pm
Localitate: Ploiesti

Re: Manele noi aparute

UNREAD_POSTde Ciprian » Lun Aug 30, 2010 10:40 pm

Domnule Mares,v-am spus "domnule" tocmai pt ca va respect avand in vedere cultura dvs muzicala si experioenta in domeniul radio.Imi cer scuze ca nu am foarte mult timp acum sa va raspund detaliat.
Ideea era ca cei care fac bani cu acest gen de muzica,nu sa-l respecte,dar macar sa nu-l huleasca! Ma bucur pt dvs ca sunteti dintr-o familie buna si ca ati invatat sa cantati la instrumentele mentionate de dvs.In familiile de muzicieni se obisnuieste ca de mici copii sa fie dati la scoli de muzica.Un lucru bun!
Nu domnule Mares,nu stiu nici un instrument,nu am ureche muzicala,nici voce nu am! N-am avut nici o tangenta cu muzica pana la varsta asta cand m-am hotarat sa devin dj nbc! Sunt nevoit sa-mi cer scuze fata de dvs inca o data,dar nu pot afisa un playlist bine pus la punct cu piese care rupt ringul din simplu motiv ca nu am.Cum probabil stiti,sunt incepator in domeniu si am refuzat inca de la primul eveniment sa plec de acasa cu un playlist gata facut.Am plecat de la la ce am discutat cu clientii,si m-am orientat la fata locului.Poate entuziasmul care il am acum la inceput, ma face sa merg pe intuitie in continuare.Din putina mea experienta cred ca nu exista un playlist care sa rupa ringul.Exista melodii care la momentul potrivit rup ringul!Este doar parerea mea nu vreau sa ofensez pe nimeni.
Domnule Mares,parerea mea este ca toti userii acestui forum sunt egali si au dreptui egale atata timp cat sunt oameni cu bun simt care ii respecta pe ceilalti utilizatori.
Imi cer scuze pentru faptul ca nu v-am raspuns urgent,dar sunt la servici.
O seara minunata
L.E
Daca ati fi citit forumul cu atentie ati fi aflat ca si eu sunt din familie de muzicanti.
Am crescut printre viori si acordeoane.Am mers la spectacole de mic impeuna cu bunicul meu,D-zeu sa-l ierte pt ca a incetat din vaiata cum 3 saptamani.Am crescut cu cafe concert,muzica lautareasca si muzica populara in casa.Bunicul meu,acordeonist fiind a fost singurul din familie care sa citez pe cineva a cantat numai pt romani nu si pt tigani.Poate intelegeti ceva din asta.Rapsodia romana,casa armatei,spectacole in tara si peste hotare.
Din pacate situatia a fost putin mai complicata si pana la varsta de 17 ani nu am pus mana pe nici un instrument.Ca am studiat pentru mine acordeonul nu are nici o relevanta fata de experienta dvs muzicala.
Avatar utilizator
Ciprian
DJ Fondator
 
Mesaje: 1524
Membru din: Joi Sep 17, 2009 1:58 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Manele noi aparute

UNREAD_POSTde marescosmin » Lun Aug 30, 2010 11:09 pm

Va salut!
Am citit postarea.Imi pare rau pt bunicul DVS,Dumnezeu sa-l odihneasca-n pace!
Ce ma bucura,aveti tangenta cu instrumentele muzicale si veti avea succes si la sonorizari,DJ de NBC si de nu,si de club.
Nici eu nu merg cu play-list-ul la nunta,ar fi o mare greseala.Acolo totul se face "la fata locului" fiindca nu stii ce invitati ai.
Dar este bine sa aveti in memorie cateva piese de orice gen care sa va salveze cand nu stiti cu ce sa incepeti.
Muzica din computer,sa o cunosti cat mai bine ca sa stii pe ce sa "pui mana" in functie de programul in derulare!
Uite un exemplu de manele ce rup ringul (nu conteaza vechimea),cu ele poti incepe:
-Vali Vijelie - Actiune,Actiune
-Sambata-duminica
-Vecina de la 4
-Cine e inima mea
Am spus,nu conteaza vechimea.Mai poti adauga la lista Nicolae Guta - Vrea nevasta-mea la Mare.
Cand poti,vino cu un play-list cu noutati.Nu cu ordinea difuzarii,numai cu titulatura pieselor.
Le-ar fi de folos si celorlalti utilizatori!
Cosmin M.
Sunetul face muzica!
Muzica BUNA,s-a compus.Ce se asculta acum,sunt "experimente" nereusite,vezi muzica ultimilor ani.BUN,este cuprins intre anii '50-'60-'70-'80-'90 si pana prin 2006 aproximativ.
Avatar utilizator
marescosmin
Super Membru
 
Mesaje: 790
Membru din: Mie Sep 09, 2009 10:25 pm
Localitate: Ploiesti

Re: Manele noi aparute

UNREAD_POSTde Ciprian » Lun Aug 30, 2010 11:19 pm

Multumesc domnule Mares.O seara buna in continuare

Ciprian scrie:laura vass & sorinel pustiu- jura ca ma iubesti
Sorinel pustiu - fitza fitzelor/ haideti toate fetele/cine am face sa rad/ cine te iubeste/vreau sa imi porti numele/ nici madona, nici shakira
Florin Salam- Unde ma duci iubirea mea, nu mai vreau pantofi de lac (zale dumbale) zana zanelor,
Adrian si mihaita piticu- am sa bag doua ziare
Petrica Cercel- N-am fost toata viata mea boier, n-am avut sef de cand sunt eu( e mai veche dar e buna pt botez daca e baiat)
Beau si-o tin cate doua zile,
octavian francezu Tu mi-ai schimbat viata in bine
Jean de la craiova Tu esti femeia care m-a schimbat(se pare ca e la moda chestia asta cu femeile care schimba barbatii)
Avatar utilizator
Ciprian
DJ Fondator
 
Mesaje: 1524
Membru din: Joi Sep 17, 2009 1:58 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Manele noi aparute

UNREAD_POSTde marescosmin » Lun Aug 30, 2010 11:29 pm

Salut din nou! Si o seara frumoasa si tie in continuare! ;)
Eh,asa da! Multumim mult pentru titlurile pieselor propuse.
Uite,chiar le-am aranjat si eu intr-un folder pentru eventuale cereri! Da,le am pe toate! ;)
Multumesc inca odata! ;)
Cosmin Mares.
Sunetul face muzica!
Muzica BUNA,s-a compus.Ce se asculta acum,sunt "experimente" nereusite,vezi muzica ultimilor ani.BUN,este cuprins intre anii '50-'60-'70-'80-'90 si pana prin 2006 aproximativ.
Avatar utilizator
marescosmin
Super Membru
 
Mesaje: 790
Membru din: Mie Sep 09, 2009 10:25 pm
Localitate: Ploiesti

Re: Manele noi aparute

UNREAD_POSTde Sorinus » Lun Aug 30, 2010 11:48 pm

marescosmin scrie:Salut din nou! Si o seara frumoasa si tie in continuare! ;)
Eh,asa da! Multumim mult pentru titlurile pieselor propuse.
Uite,chiar le-am aranjat si eu intr-un folder pentru eventuale cereri! Da,le am pe toate! ;)
Multumesc inca odata! ;)
Cosmin Mares.


Eu nu le am...si nici nu vreau sa le am... :twisted:
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

Re: Manele noi aparute

UNREAD_POSTde tractor » Mar Aug 31, 2010 12:46 am

Asu & Vali de la Giurgiu - Toate domnisoarele


Nu e foarte dansabila dar e draguta mie imi place f mult :lol:
tractor
Membru activ
 
Mesaje: 592
Membru din: Vin Sep 11, 2009 11:27 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Manele noi aparute

UNREAD_POSTde karimism » Mar Aug 31, 2010 11:46 pm

Narcisa-Atunci cand esti sef in casa
karimism
 
Mesaje: 54
Membru din: Lun Iun 07, 2010 9:16 pm
Localitate: Satu Mare

Re: Manele noi aparute

UNREAD_POSTde Nicks » Mie Sep 01, 2010 12:47 am

Revin cu o lista de manele noi care sunt cerute de manelisti. Cu siguranta din aceasta lista sunt putine care merg la nunta.
1 Nicolae Guta - Du-te du-te
2 Babi Minune si Denisa - Eu nu cred in vise
3 Babi , Denisa si Juve - Zi-mi pe cine
4 Adrian si Asu - 10 poze
5 Nek - Una cate una
6 Nek si Denisa - Cum traiesc fara tine
7 Guta si Sorina - Nunta mare
8 Guta - Veta
9 Guta - Beau si beau
10 Guta - Esti soare si nor ( nu e noua , insa asta merge la nunta , e cunoscuta )
11 Alex si Narcisa - Nunta mileniului
12. Lena Miclaus si Alex - De nevasta te-as lua ; Nu-i tiganca in tiganie
13 Simi Deac si Luminita Puscas - Cat esti mandra te frumoasa ( e o piesa etno , care mi sa cerut la o nunta luna asta si a prins foarte bine , toti o stiau pe de rost , numai eu nu. )
14 Puiu si Laura - Nici o paine nu-i usoara
15 Guta - Bem si bem ( e diferita de nr 9 )
16 Jean si Printesa - Ne sta bine impreuna
17 Salam si Printesa - Plang noapte si zi
18 Copilu de aur - Merge bine afacerea

Bafta !
http://www.sonorizari-sibiu.ro
http:/www.smartchic.ro
Nicks
Membru activ
 
Mesaje: 197
Membru din: Lun Mai 18, 2009 5:02 pm
Localitate: Sibiu

Re: Manele noi aparute

UNREAD_POSTde The_Mack » Mie Sep 01, 2010 7:01 pm

nunta de sambata este de manelisti declarati - oamenii au zis de la intalnire ca maneaua o sa fie la loc de cinste. am si eu nevoie de un folder cu manele bune (nu neaparat numai noutati, dar manele bune si dansante). astept eventual un link pe transfer.

merci fain anticipat de ajutor.
http://www.soundlightvideo.ro
http://www.slvservices.ro
DJMACK - Your Party Maker!
Mare Roman Maresalul Antonescu!
Avatar utilizator
The_Mack
VIP
 
Mesaje: 3321
Membru din: Lun Aug 24, 2009 2:21 pm
Localitate: Ploiesti

Re: Manele noi aparute

UNREAD_POSTde Ciprian » Mie Sep 01, 2010 7:34 pm

The_Mack scrie:nunta de sambata este de manelisti declarati - oamenii au zis de la intalnire ca maneaua o sa fie la loc de cinste. am si eu nevoie de un folder cu manele bune (nu neaparat numai noutati, dar manele bune si dansante). astept eventual un link pe transfer.

merci fain anticipat de ajutor.


http://dl.transfer.ro/manele_2010-trans ... 1f7396.rar

Cu astea am cam facut eu senzatie la ultimul botez.Sper sa iasa bine si la tine.Succesuri :lol:
Avatar utilizator
Ciprian
DJ Fondator
 
Mesaje: 1524
Membru din: Joi Sep 17, 2009 1:58 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Manele noi aparute

UNREAD_POSTde The_Mack » Mie Sep 01, 2010 10:25 pm

merci fain bro. si eu sper ca o sa iasa bine - probabil ca nici 20 de giga de manele nu o sa fie suficiente, tinand cont ca oamenii au zis din start ca probabil muzica o sa fie in jur de 80% numai manele
http://www.soundlightvideo.ro
http://www.slvservices.ro
DJMACK - Your Party Maker!
Mare Roman Maresalul Antonescu!
Avatar utilizator
The_Mack
VIP
 
Mesaje: 3321
Membru din: Lun Aug 24, 2009 2:21 pm
Localitate: Ploiesti

Re: Manele noi aparute

UNREAD_POSTde Sorinus » Mie Sep 01, 2010 11:38 pm

The_Mack scrie:merci fain bro. si eu sper ca o sa iasa bine - probabil ca nici 20 de giga de manele nu o sa fie suficiente, tinand cont ca oamenii au zis din start ca probabil muzica o sa fie in jur de 80% numai manele

Bro...ce sa-ti zic,sincer o sa-ti fie foarte greu,eu am avut un majorat cu 90%manele si sincer m-am scarbit de ele dupa eveniment...plus ca m-a epuizat psihic live-ul lui nu stiu care...blabla! Bafta!
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

Re: Manele noi aparute

UNREAD_POSTde The_Mack » Joi Sep 02, 2010 2:35 pm

da, deci am un mare stres pe mine legat de nunta asta de nu am cuvinte - sper sa fie ok. le-am zis si lor sa aduca un DVD cu manelele lor preferate sa zic asa.

in alta oridine de idei, are cineva Florin Salam asta i nunta imparateasca dar varianta de studio nu live de la nunti, si la la fel si la Florin Salam zana zanelor, sa le puna pe trasfer


merci fain anticipat de ajutor ;)
http://www.soundlightvideo.ro
http://www.slvservices.ro
DJMACK - Your Party Maker!
Mare Roman Maresalul Antonescu!
Avatar utilizator
The_Mack
VIP
 
Mesaje: 3321
Membru din: Lun Aug 24, 2009 2:21 pm
Localitate: Ploiesti

Re: Manele noi aparute

UNREAD_POSTde Ciprian » Joi Sep 02, 2010 3:53 pm

Zana zanelor,am pus-o eu in folderul ala.E cea mai buna vaianta existenta.Si eu am cautat-o de mi-a venit rau.
Poti sa mai cauti si floin salam cu roxana " La multi ani"
Avatar utilizator
Ciprian
DJ Fondator
 
Mesaje: 1524
Membru din: Joi Sep 17, 2009 1:58 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Manele noi aparute

UNREAD_POSTde scarface » Sâm Sep 11, 2010 2:11 pm

Nu mai tin minte de cand am mai pus manele la o nunta :lol: ...
E un semn bun cred. Exista muzica mult mai buna, iar daca e cazul pun doar piesele mega si arhicunoscute. La mine in zona Salam nu are ce cauta. 80% din manele sunt ale lui Guta. Am incercat sa pun si alte piese, nu doar manele, mai putin cunoscute si nu prea merg. Concluzia e ca numai hiturile trebuie puse, in oricare dintre genurile muzicale. Nu ai ce cauta cu piese necunoscute ca lumea nu le stie si nu apreciaza asta.
Multumiri pentru cei care mai pun cate o manea noua pe aici ca nu stii niciodata cand iti trebuie :roll:
scarface
Membru activ
 
Mesaje: 450
Membru din: Mie Mai 27, 2009 2:10 pm
Localitate: Bistrita

Re: Manele noi aparute

UNREAD_POSTde Sorinus » Dum Sep 12, 2010 12:52 pm

scarface scrie: La mine in zona Salam nu are ce cauta.


Si la tine in zona ar fi???Ca acuma am observat ca nu ai trecut la profil nici o zona,si nah eram si eu cuirios care este zona ta daca tot ai adus vorba :))
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

Re: Manele noi aparute

UNREAD_POSTde marescosmin » Dum Sep 12, 2010 9:52 pm

Un pic off-topic - am avut si eu nunti fara manele,nunti foarte frumoase pe care nu le uit si de la care,am ramas prieten cu mirii si acestia m-au recomandat si altora,chiar am facut bani frumosi din recomandarile lor.
Daca se cere,pun manele dar ideea mea este sa nu fortam noi nota si sa punem manele numai de dragul de a fi "mai catolici decat Papa"! Ne uitam daca invitatii vor si altceva.De cele mai multe ori,maxim 3 manele puse consecutiv,sunt OK! Poti sa jonglezi cu sala,dupa o manea sa intrii cu o greceasca apropiata ca ritm,de o sarbeasca,un etno de la noi,chiar cu ceva regional,in functie de zona.Sa stiti ca publicul reactioneaza pozitiv la diversitate.
Sunetul face muzica!
Muzica BUNA,s-a compus.Ce se asculta acum,sunt "experimente" nereusite,vezi muzica ultimilor ani.BUN,este cuprins intre anii '50-'60-'70-'80-'90 si pana prin 2006 aproximativ.
Avatar utilizator
marescosmin
Super Membru
 
Mesaje: 790
Membru din: Mie Sep 09, 2009 10:25 pm
Localitate: Ploiesti

Re: Manele noi aparute

UNREAD_POSTde gabi_fundacescu » Lun Sep 13, 2010 12:13 am

In urma unui party la Durau , intr-o casa de vacanta a unui prieten, m-am ales cu laptopul spart de "bau bau care nu se vedee" si cu o manea cantata de Denisa , etno :

Denisa - Ma duc la mama :)
gabi_fundacescu
Membru activ
 
Mesaje: 154
Membru din: Lun Mar 22, 2010 1:14 pm
Localitate: ROMAN

Re: Manele noi aparute

UNREAD_POSTde Sorinus » Lun Sep 13, 2010 7:52 pm

gabi_fundacescu scrie:In urma unui party la Durau , intr-o casa de vacanta a unui prieten, m-am ales cu laptopul spart de "bau bau care nu se vedee" si cu o manea cantata de Denisa , etno :

Denisa - Ma duc la mama :)


Stai ca nu am inteles eu sau???....laptop spart??? :?:
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Dj nunta , dj botez , dj cununie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron