Muzica in loc de valsul mirilor

Dj nunta , dj botez, dj cununie, dj petreceri private

Re: Muzica in loc de valsul mirilor

UNREAD_POSTde SnakeBiteTWO » Mar Sep 14, 2010 7:23 am

Multi dintre clientii nostri, sau potentialii clienti, inteleg sau chiar vorbesc engleza, si da, trebuie sa fim atenti la versurile pieselor pe care le punem...
Eu pun totusi "BZN - Dance, Dance", dar dupa friptura, cand lumea nu mai este chiar asa de atenta la versuri...
Provoc distractie si conserv amintiri.
----------------------------------------
Follow da bass line.
Imagine
Avatar utilizator
SnakeBiteTWO
DJ Fondator
 
Mesaje: 1257
Membru din: Sâm Iun 20, 2009 12:48 pm
Localitate: BUCURESTI

Re: Muzica in loc de valsul mirilor

UNREAD_POSTde viji » Mar Sep 14, 2010 5:29 pm

SnakeBiteTWO scrie:Multi dintre clientii nostri, sau potentialii clienti, inteleg sau chiar vorbesc engleza, si da, trebuie sa fim atenti la versurile pieselor pe care le punem...


100% de acord.
Avatar utilizator
viji
Membru activ
 
Mesaje: 520
Membru din: Vin Iul 16, 2010 2:21 pm
Localitate: Ploiesti

Re: Muzica in loc de valsul mirilor

UNREAD_POSTde marescosmin » Mar Sep 14, 2010 9:24 pm

Daca si de piesa Dance,Dance a formatiei BZN va luati... ce sa mai zic? Piesa este extraordinara,are un succes demential si voi va indoiti daca sa o difuzati la nunta! Credeti ca sta cineva la distractie sa analizeze versurile? Lumea a venit sa se distreze si sa asculte muzica buna,nu sa faca analiza sintactico-morfologica a ceea ce difuzati!
Daca Dance,Dance nu are succes la vreo sonorizare,eu imi tai organu'! Eu,unde am difuzat-o,n-a stat lumea la masa!
Bine ca difuzam manele cu "M-am inselat femeia"..."Cu femeia si banii,eu oftic dusmanii" si facem analiza unei piese fantastice a unei formatii inegalabile ca BZN!
Dar...faceti ce vreti,nu mai puneti BZN,puneti manele nenica ca alea se cauta! Sa danseze tzaranu' cu par pe limba!
Hai sa apreciem muzica la adevarata valoare si s-o difuzam ca atare fiindca merita! ;)
Sunetul face muzica!
Muzica BUNA,s-a compus.Ce se asculta acum,sunt "experimente" nereusite,vezi muzica ultimilor ani.BUN,este cuprins intre anii '50-'60-'70-'80-'90 si pana prin 2006 aproximativ.
Avatar utilizator
marescosmin
Super Membru
 
Mesaje: 790
Membru din: Mie Sep 09, 2009 10:25 pm
Localitate: Ploiesti

Re: Muzica in loc de valsul mirilor

UNREAD_POSTde Sorinus » Mar Sep 14, 2010 9:42 pm

Eu zic sa fiti mai atenti colegi...daca va luati de BZN,va luati de Cosmin...glumesc evident.
Cosmine nu cred ca asta a fost intentia colegilor,cred doar ca au spus ca nu e potrivita pentru primul dans,in restul nunti clar ca merge,eu de evemplu pun tony braxton cu unbreak my hearth si merge de fiecare data,dar topicul este despre melodii pt primul dans asa ca unele melodii chiar daca le canta formatii si catareti consacrati nu merg nicicum la prima melodie... si cred Cosmine ca aici vei fi de acord cu mine! :8

:mrgreen: Ce diplomat sunt,nici eu nu ma mai recunosc :mrgreen:
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

Re: Muzica in loc de valsul mirilor

UNREAD_POSTde SnakeBiteTWO » Mar Sep 14, 2010 9:52 pm

marescosin, eu am zis doar ca nu e potrivita pentru piesa de debut, nu am spus nimic rau de piesa asta, este intradevar o piesa superba si eu o pun la fiecare eveniment, dar numai dupa friptura....

oricum pun o gasca de BZN pe parcursul unui eveniment - Besame mucho, Blue eyes, La Musiquette, My Everlasting Love, On the wings of love. Wedding Bells (care e o piesa trista), si bineinteles Walzing Maria
Ultima oară modificat de SnakeBiteTWO pe Mie Sep 15, 2010 9:49 am, modificat de 2 ori în total.
Provoc distractie si conserv amintiri.
----------------------------------------
Follow da bass line.
Imagine
Avatar utilizator
SnakeBiteTWO
DJ Fondator
 
Mesaje: 1257
Membru din: Sâm Iun 20, 2009 12:48 pm
Localitate: BUCURESTI

Re: Muzica in loc de valsul mirilor

UNREAD_POSTde djred » Mar Sep 14, 2010 9:59 pm

SnakeBiteTWO scrie:oricum pun o gasca de BZN pe parcursul unui eveniment - Besame mucho, Blue eyes, La Musiquette, My Everlasting Love, On the wings of love. Wedding Bells, si bineinteles Walzing Maria


ai uitat Chanson D' Amour ;) :D
tuturor numai de bine

~ AUDIO ~
- MIXER - Behringer VMX 300
- PROCESARE - Behringer CX2310
- FULLRANGE- 2 x Behringer B215A; 2 X RCF L15P-200 + T6002
- SUBWOOFER - 1 x PAudio WN-18S @ BR
- AMPLIFICARE - 1 x Behringer EP2500
Avatar utilizator
djred
DJ Fondator
 
Mesaje: 156
Membru din: Lun Apr 06, 2009 6:50 pm
Localitate: Arad

Re: Muzica in loc de valsul mirilor

UNREAD_POSTde SnakeBiteTWO » Mar Sep 14, 2010 10:04 pm

Si Amor, amor, si Come on and dance, si Livin' In A World Of Love , si multe altele, dar nu putem pune numai BZN, din pacate...
Ultima oară modificat de SnakeBiteTWO pe Mie Sep 15, 2010 9:55 am, modificat de 2 ori în total.
Provoc distractie si conserv amintiri.
----------------------------------------
Follow da bass line.
Imagine
Avatar utilizator
SnakeBiteTWO
DJ Fondator
 
Mesaje: 1257
Membru din: Sâm Iun 20, 2009 12:48 pm
Localitate: BUCURESTI

Re: Muzica in loc de valsul mirilor

UNREAD_POSTde djred » Mar Sep 14, 2010 10:28 pm

uite cum in urma "polemici" noastre, cum tocmai s-a nascut "compilatia" BZN Wedding Very Best Song Collection, by DjFotoVideo :lol: ;)
totusi productiv off topicul, totusi :) :D
ai pefecta dreptate Snake, nu se poate numai cu BZN, oricum ma bucur ca totusi multi folosim pise de la ei deoarece chiar sunt super ok si prind mai la toate categoriile de plublic
tuturor numai de bine

~ AUDIO ~
- MIXER - Behringer VMX 300
- PROCESARE - Behringer CX2310
- FULLRANGE- 2 x Behringer B215A; 2 X RCF L15P-200 + T6002
- SUBWOOFER - 1 x PAudio WN-18S @ BR
- AMPLIFICARE - 1 x Behringer EP2500
Avatar utilizator
djred
DJ Fondator
 
Mesaje: 156
Membru din: Lun Apr 06, 2009 6:50 pm
Localitate: Arad

Re: Muzica in loc de valsul mirilor

UNREAD_POSTde demential » Mie Sep 15, 2010 9:29 am

de ce exista cuvintele "BZN DANCE" in topic-ul "muzica in loc de valsul mirilor", cand cuvintele melodiei respective sunt :
Get out of my life
I beg you to go now
For I can no longer stand your face
You're cold as ice and so frustrated
Now I get on my feet again
There's nothing more to say
e dragutsa melodia, o pun si eu, dar aici in acest topic influenteaza negativ un incepator.
si daca ai un eveniment unde sunt manele, piesa asta n-are ce cauta :) ca s-ar uita la fel de urat la tine ca aia care ti-au cerut asta si tu le-ai pune o manea.
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Muzica in loc de valsul mirilor

UNREAD_POSTde marescosmin » Mie Sep 15, 2010 1:18 pm

Da,sunt de acord 100% cu faptul ca,nu o putem difuza ca piesa de intrare! Pe parcursul nuntii,este super!
Constat cu mare bucurie ca va place BZN si ca difuzati piese ce si eu le pun la fiecare sonorizare selecta. ;) Nu putem pune numai BZN dar muzica lor prinde foarte bine cand este difuzata la sonorizari,alaturi de alte piese de succes!
Gata,facem pace ;) Oricum,nu m-am suparat,ar fi o absurditate!
In loc de vals,la o nunta mi s-a cerut Elvis - Are you lonsome tonight.
Mai vin si cu propuneri in scurt timp!
In incheiere,ma bucur mult ca BZN difuzam mai toti - extraordinara muzica! Mai imi place mult si formatia Ricchi e Poveri!
Sunetul face muzica!
Muzica BUNA,s-a compus.Ce se asculta acum,sunt "experimente" nereusite,vezi muzica ultimilor ani.BUN,este cuprins intre anii '50-'60-'70-'80-'90 si pana prin 2006 aproximativ.
Avatar utilizator
marescosmin
Super Membru
 
Mesaje: 790
Membru din: Mie Sep 09, 2009 10:25 pm
Localitate: Ploiesti

Re: Muzica in loc de valsul mirilor

UNREAD_POSTde SnakeBiteTWO » Mie Sep 15, 2010 2:43 pm

Off topic:
Este muzica cu care am crescut, si totodata motivul pentru care am devenit DJ, sa pun muzica acelor ani...
Mie imi mai place sa pun piese de ale trupelor gen, Saragossa Band, Goombay Dance Band, Bachelor of Hearts, Men At Work, The Twins, Camouflage, Dire Straits, etc.
si mai vine la mine cate un invitat de vreo 40 de ani asa, si ma intreaba:
"Cine canta piesa asta? Ca n-am mai auzit-o de cand eram pustan."
Provoc distractie si conserv amintiri.
----------------------------------------
Follow da bass line.
Imagine
Avatar utilizator
SnakeBiteTWO
DJ Fondator
 
Mesaje: 1257
Membru din: Sâm Iun 20, 2009 12:48 pm
Localitate: BUCURESTI

Anterior

Înapoi la Dj nunta , dj botez , dj cununie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 35 vizitatori