De unde cumpar acest laser!

Jocuri de lumini, strobo, lumini inteligente, led-uri, masina de baloane, masina de fum etc.

Moderator: SnakeBiteTWO

De unde cumpar acest laser!

UNREAD_POSTde punatordemuzica » Joi Iun 03, 2010 7:38 pm

Pe un anumit site e acest laser mic.Stiu ca el se gaseste la unul din standurile de la Europa-Niro-Dragonul Rosu la un pret cu mult mai mic fata de ce e pe piata.Stie cineva unde este acest stand,a cumparat careva de la ei?Am un amic care se alimenteaza de acolo insa ma pune sa iau de la el mai scump cu un milion doua si nu-mi spune sursa.Multam!
El arata cam asa si are cateva din caracteristicile astea:
Power:
AC power supply Input AC 110-240V,50-60HZ,output 5.0V,1.5A.
Laser generator:Green:wavelength 532nm,power 50mW,
Red:wavelength 650nm,power 100mW.
DIMENSION:130*92*52mm.
Weight:0.7KG
Fişiere ataşate
243135830-128548-700_700.jpg
243135830-128548-700_700.jpg (66.12 KiB) Vizualizat de 20244 ori
Niciodata sa nu spui ,Niciodata!
0744680829
Avatar utilizator
punatordemuzica
Membru activ
 
Mesaje: 543
Membru din: Joi Mai 14, 2009 12:07 pm
Localitate: Bucuresti-Dr.Taberei

Re: De unde cumpar acest laser!

UNREAD_POSTde demential » Joi Iun 03, 2010 7:49 pm

in sir e 300 ron
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: De unde cumpar acest laser!

UNREAD_POSTde johnnydj » Mie Iun 23, 2010 11:52 pm

si eu is interesat de acest laser...dupa cum stiti nu sunt din buc si nush cum sa fac sa intru nin posesia lui...poate ma ajuta cineva cu nciste sfaturi sau poate il stie pe vreun site ceva...merci
johnnydj
DJ Fondator
 
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Oct 05, 2009 4:58 pm
Localitate: Bacau-Focsani-Piatra Neamt

Re: De unde cumpar acest laser!

UNREAD_POSTde johnnydj » Mie Iun 23, 2010 11:53 pm

sau daca nu acesta poate ceva mai mare dar cu aceleasi efecte
johnnydj
DJ Fondator
 
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Oct 05, 2009 4:58 pm
Localitate: Bacau-Focsani-Piatra Neamt

Re: De unde cumpar acest laser!

UNREAD_POSTde Razvan » Sâm Iun 26, 2010 12:14 am

http://www.soundstil.ro/lumini-si-efect ... le/lasere/

vezi aici, alea din seriile TL.
cred ca doar TL 218+ mai avem acum pe stoc, urmeaza sa primim cam in 1 luna modelele cl15, cl16, TL-urile si alte modele noi.

:)
Razvan
 
Mesaje: 143
Membru din: Mar Sep 29, 2009 12:50 pm
Localitate: Brasov

Re: De unde cumpar acest laser!

UNREAD_POSTde AndiBAD » Sâm Iun 26, 2010 11:46 am

http://www.businessimm.ro/divertisment/1006-laser eu de aici l-am luat
Il gasiti si ca a lui demential putin peste 300 ron!
Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!
Avatar utilizator
AndiBAD
Super Membru
 
Mesaje: 1110
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:41 pm
Localitate: Victoria/BRASOV

Re: De unde cumpar acest laser!

UNREAD_POSTde johnnydj » Sâm Iun 26, 2010 11:35 pm

andi dar are si functia aia de control in functie de muzica sau cum e?
johnnydj
DJ Fondator
 
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Oct 05, 2009 4:58 pm
Localitate: Bacau-Focsani-Piatra Neamt

Re: De unde cumpar acest laser!

UNREAD_POSTde AndiBAD » Sâm Iun 26, 2010 11:45 pm

are auto si sound controll deci face si pe muzica(ex:daca e liniste nu animeaza nimic sta doar cu multe punctulete)
Mai este si modelul ca al lui Dan dar este cu putin peste 3 mil ;) cauta pe site
Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!
Avatar utilizator
AndiBAD
Super Membru
 
Mesaje: 1110
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:41 pm
Localitate: Victoria/BRASOV

Re: De unde cumpar acest laser!

UNREAD_POSTde Razvan » Lun Aug 02, 2010 5:29 pm

am primit si noi modelul asta acum 2 zile: http://www.soundstil.ro/lumini-si-efect ... tl-28.html
Razvan
 
Mesaje: 143
Membru din: Mar Sep 29, 2009 12:50 pm
Localitate: Brasov

Re: De unde cumpar acest laser!

UNREAD_POSTde demential » Lun Aug 02, 2010 5:49 pm

si nu este enorm pretul ?
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: De unde cumpar acest laser!

UNREAD_POSTde johnnydj » Lun Aug 02, 2010 7:11 pm

da asa e cam mare pretul eu l-am luat cu 300 parca
johnnydj
DJ Fondator
 
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Oct 05, 2009 4:58 pm
Localitate: Bacau-Focsani-Piatra Neamt

Re: De unde cumpar acest laser!

UNREAD_POSTde Razvan » Mar Aug 03, 2010 12:15 am

Nush exact ce efect are ala. S-ar putea sa aduc o bucata din laserul asta la intalnire weekendul asta, sa vedeti daca va place sau nu.
daca va mai intereseaza ceva anume de pe site, sa-mi spuneti, poate pot sa le car la intalnire si sa le vedeti/probati :)
Razvan
 
Mesaje: 143
Membru din: Mar Sep 29, 2009 12:50 pm
Localitate: Brasov

Re: De unde cumpar acest laser!

UNREAD_POSTde Sebi » Sâm Aug 14, 2010 12:11 am

AndiBAD scrie:are auto si sound controll deci face si pe muzica(ex:daca e liniste nu animeaza nimic sta doar cu multe punctulete)
Mai este si modelul ca al lui Dan dar este cu putin peste 3 mil ;) cauta pe site


poi cel pe care l-ai luat tu la 289 lei nu are sound control, nu? Cel cu sound control este modelul de 339 lei http://www.businessimm.ro/divertisment/1007-laser . Deci nu ar trebui sa mearga dupa sunet daca e modelul de 289.

Eu l-am cumparat pe cel la 339 cu sound control dar modelul acre il aveau atunci pe stoc era fara reglaj pentru intensitatea sunetului si alte chestii. Are doar un comutator pentru sound si auto mode. Oricum ma burcur ca am prins modelul asta fiindca are mai multe efecte fata de ceea ce am vazut in filmuletele lui Demential. Face si liniute pe langa punctulete (are ceva vibrator care intra in functiune cand face liniute), si are mai multe efecte...Oricum daca luati de la ei, mergeti la noroc, nu stiti ce modele au pe stoc, nici ei nu stiu :lol: Sunt mai multe tipuri de mini-lasere din astea cu diferite efecte. Cand reanoiesc stocul, ei primesc modelul care il are furnizorul lor in acel moment.

Ar fi interesant un filmulet cu modelul ala nou de la shinp tl-28 sa vedem ce efecte are si ce dispersie...
Avatar utilizator
Sebi
 
Mesaje: 88
Membru din: Mie Feb 17, 2010 10:40 pm
Localitate: Oradea

Re: De unde cumpar acest laser!

UNREAD_POSTde Sebi » Lun Oct 18, 2010 1:11 am

Razvan scrie:am primit si noi modelul asta acum 2 zile: http://www.soundstil.ro/lumini-si-efect ... tl-28.html


nu ati reusit nici acum sa faceti un filmulet la acel laser? Sunt curios.

Am si eu un astfel de mini laser. Uite ce stie sa faca al meu. Shinp-ul ala stie mai multe? Eu l-am pus pe auto ca sa treaca mai repede prin toate pattern-urile pe care le are. Nu are o claritate f buna filmul, dar se vede ceva.
http://www.youtube.com/watch?v=6PR5jQ8N5D0

Ar fi o idee buna sa puneti cate un filmulet cu toate luminile pe care le aveti la vanzare. Daca clientul vede si un filmulet cu respectiva lumina se decide mai repede daca o cumpara. La multe din ele nu prea se gasesc filmulete pe youtube. Mai ales pentru modelele mai noi de lasere cum ar fi TL 218+. Deci ar fi o idee buna sa faceti cate un filmulet cu aceste lumini, in care sa se vada si razele si pattern-ul pe care il lasa pe perete, si sa le puneti pe youtube.

In calitate de cumparator iti spun ca atunci cand vrei sa cumperi o lumina noua, e o placere sa iti faci cumparaturile de la un magazin care are si un link cu o prezentare video pentru fiecare lumina vanduta. Nu e o munca chiar atat de grea sa faci niste filmulete. Iti trebuie o camera mai bunicica, putin fum si o incapere mai intunecata putin :D
Avatar utilizator
Sebi
 
Mesaje: 88
Membru din: Mie Feb 17, 2010 10:40 pm
Localitate: Oradea

Re: De unde cumpar acest laser!

UNREAD_POSTde Sorinus » Lun Oct 18, 2010 10:07 am

AndiBAD scrie:http://www.businessimm.ro/divertisment/1006-laser eu de aici l-am luat
Il gasiti si ca a lui demential putin peste 300 ron!


Am luat eu de aici....la 289 roni am primit modelul cu toate reglajele posibile(cica au promotie) si cu reglaj strobo si cu reglaj intensitate,si cu reglag auto sau sound control si parca mai avea si reglaj al motorasului(a vitezei)...super mic si super tare,isi merita banii!
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

Re: De unde cumpar acest laser!

UNREAD_POSTde dannyinthemix » Lun Oct 18, 2010 10:09 am

Am vazut si eu laserul in actiune chiar acopera bine sala.
dannyinthemix
DJ Fondator
 
Mesaje: 594
Membru din: Lun Noi 23, 2009 3:47 pm
Localitate: timisoara

Re: De unde cumpar acest laser!

UNREAD_POSTde Sebi » Lun Oct 18, 2010 10:25 am

Sorinus scrie:Am luat eu de aici....la 289 roni am primit modelul cu toate reglajele posibile(cica au promotie) si cu reglaj strobo si cu reglaj intensitate,si cu reglag auto sau sound control si parca mai avea si reglaj al motorasului(a vitezei)...super mic si super tare,isi merita banii!


nu e nici o promotie, eu sincer cred ca ei au un singur model de laser pe stoc. Au trecut ei pe site preturi diferite dar cred ca tot acelasi laser il primesc atat cei care comanda varianta la 289 cat si cei care il comamnda pe cel la 339.

Apropo, Sorinus, laserul tau face ceea ce face si al meu in filmuletul postat mai sus? Deci face si acele liniute sau numai punctulete ca si cel prezentat pe siteul lor?
Avatar utilizator
Sebi
 
Mesaje: 88
Membru din: Mie Feb 17, 2010 10:40 pm
Localitate: Oradea

Re: De unde cumpar acest laser!

UNREAD_POSTde Sorinus » Lun Oct 18, 2010 10:26 pm

Nu....e doar cu puncte,insa cred ca acopera mult mai mult ca cel din clip.Oricum nu cred ca modelul care face liniute este modelul micut la 12 v de care vorbim noi(am si eu unul care face liniute si tot felul de chestii,insa e mai mare si a costat anul trecut cam dublu).
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

Re: De unde cumpar acest laser!

UNREAD_POSTde Sebi » Mar Oct 19, 2010 2:09 am

Sorinus scrie:Nu....e doar cu puncte,insa cred ca acopera mult mai mult ca cel din clip.Oricum nu cred ca modelul care face liniute este modelul micut la 12 v de care vorbim noi(am si eu unul care face liniute si tot felul de chestii,insa e mai mare si a costat anul trecut cam dublu).


Ba da, laserul din filmuletul meu este un minilaser cumparat de la magazinul de care vorbeam mai sus, modelul la 339 ron. Al meu nu are pe spate decat un comutator pentru auto sau sound, nu are acele potentiometre, dar e mai animat. Pana acum toti userii care au cumparat de la Lidimport au spus ca au nimerit lasere simple, care fac numai punctulete. Se pare ca eu am fost mai norocos putin.
Imagine

Imagine

Asta e cutia cu care a venit
Imagine

Sunt mai multe modele la acest tip de laser. Cei de la LIDIMPORT nu prea stiu ce au pe stoc sau ce urmeaza sa primessca. Ei dau comanda pentru un anumit numar de lasere din astea si primesc ceea ce are pe stoc furnizorul lor la momentul respectiv. Eu l-am cumparat pe al meu pe la sfarsitul lunii Iunie daca bine imi aduc aminte.

Dispersia tot aia e si la al meu, dar asta face liniutele alea fiindca are ceva sistem de vibrare care produ acele linii si jocuri. In filmuletul de mai sus tineam laserul in mana cand l-am filmat, la distanta de vreo 1,5 m de podea, de aceea nu se observa dispersia. Uite un filmulet intr-un spatiu mai mare dar nu se vede prea bine fiindca aparatul are rezolutie proasta iar liniile si punctuletele sunt prea mici pt aparat ca sa le redea calumea
http://www.youtube.com/watch?v=LgJ5DblEgGw

Din cate am vazut pe Youtube exista multe tipuri de astfel de minilasere. Uite asta ce misto e:
http://www.youtube.com/watch?v=a5qQ8uF7n34

Este cineva pe aici care ar putea sa aduca astfel de lasere la pret bun? Dar sa stim exact ce model este si ce ...animatie are laserul pe care il cumparam
Avatar utilizator
Sebi
 
Mesaje: 88
Membru din: Mie Feb 17, 2010 10:40 pm
Localitate: Oradea

Re: De unde cumpar acest laser!

UNREAD_POSTde AndiBAD » Mar Oct 19, 2010 9:28 am

Eu am dat cam 300 lei pe al meu cumparat anu trecut si tot asa are mai multe efecte gen stelute numa verzi ,numa rosii ,ambele ,un fel de cercuri si mai sunt si clasicele punctulete .Este modelul ieftin dar are in interior si microfon ,deci cum zicea scarface merge si pe modul music.La cel mai scump (paca Demential avea )Eu zic ca este cel mai ieftin laser si este si ok :)
Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!
Avatar utilizator
AndiBAD
Super Membru
 
Mesaje: 1110
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:41 pm
Localitate: Victoria/BRASOV

Următorul

Înapoi la Lumini si efecte

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori

cron