PAR LED 56 vs. PAR LED 64

Jocuri de lumini, strobo, lumini inteligente, led-uri, masina de baloane, masina de fum etc.

Moderator: SnakeBiteTWO

PAR LED 56 vs. PAR LED 64

UNREAD_POSTde iulianrugina » Mar Apr 30, 2013 8:57 pm

Stie cineva care e diferenta intre ele? Eu, sincer, ma uit la caracteristici si nu vad prea mari diferente..... Astept pareri.....
http://www.djnuntaneamt.ro/
Avatar utilizator
iulianrugina
DJ Fondator
 
Mesaje: 2245
Membru din: Mie Apr 08, 2009 7:26 pm
Localitate: Roman, Neamt

Re: PAR LED 56 vs. PAR LED 64

UNREAD_POSTde voxparty » Mar Apr 30, 2013 9:08 pm

diferenta consta doar in dimensiune, atata tot... in teorie la paritate de putere, parii 56 ar trebui sa fie ceva mai puternici pentru simplul motiv ca au fluxul luminos mai concentrat, iluminand o suprafata mai restransa... evident pe viu, nimeni nu o sa realizeze diferenta, cu atat mai mult cu cat banuiesc ca nu se va duce nimeni la vreun botez cu 2 tipuri de pari... oricum eu as merge pe parii led 64... si daca tot e sa iei pari iti recomand parii de tip FLAT, usurei si ocupa putin spatiu in transport
Imagine
Avatar utilizator
voxparty
Super Membru
 
Mesaje: 1353
Membru din: Vin Noi 11, 2011 5:00 pm

Re: PAR LED 56 vs. PAR LED 64

UNREAD_POSTde djcristian » Mar Mai 07, 2013 3:45 pm

Un PAR LED 56 cu leduri standard de 5mm sau 10 mm are cam 150 de leduri, iar unul tip 64 are diametrul placii cu leduri mai mare si cam 180 de leduri lipite pe placa. Eu folosesc numai pari led 64 cu leduri standard, unii cu leduri de 5mm care sunt wash-uri si altii cu leduri de 10 mm focalizate care sunt spot-uri pe care ii folosesc numai urcati pe stativ si directionati spre ringul de dans pentru a crea "insulele" de lumina de pe ring. Asa mi se pare mie OK :).

La transport sunt mai practici parii 56, ocupand mai putin spatiu in masina.
Imagine
Avatar utilizator
djcristian
Super Membru
 
Mesaje: 1016
Membru din: Vin Ian 15, 2010 1:06 am
Localitate: Bucuresti

Re: PAR LED 56 vs. PAR LED 64

UNREAD_POSTde johnnydj » Joi Mai 16, 2013 7:19 pm

eu am led par 64 si 56, recomand 56, mai usori mai mici si lumina aproape cat a unui par 64
johnnydj
DJ Fondator
 
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Oct 05, 2009 4:58 pm
Localitate: Bacau-Focsani-Piatra Neamt


Înapoi la Lumini si efecte

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron