Masina de fum greu

Jocuri de lumini, strobo, lumini inteligente, led-uri, masina de baloane, masina de fum etc.

Moderator: SnakeBiteTWO

Re: Masina de fum greu

UNREAD_POSTde djgrecu » Mar Aug 26, 2014 10:53 am

Meserias. Arata-le si celor de la dioxid.ro poate o sa adopte imbunatatirea :)
djgrecu
DJ Fondator
 
Mesaje: 1095
Membru din: Dum Mai 30, 2010 10:27 am

Re: Masina de fum greu

UNREAD_POSTde DJ Sun » Mar Aug 26, 2014 11:26 am

Baietii de la dioxid au spus-o de mai multe ori, ei merg pe o varianta cat mai simpla pentru a minimiza costul de productie si implicit costul de vanzare a masinii.
Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

Re: Masina de fum greu

UNREAD_POSTde djgrecu » Mar Aug 26, 2014 11:56 am

Un robinet si un disjunctor + manopera nu cred ca ar fi un capat de tara. Ar putea sa fie optionala dotarea insa sunt convins ca oricine ar da un ban in plus pentru robinetul de golire. :)
djgrecu
DJ Fondator
 
Mesaje: 1095
Membru din: Dum Mai 30, 2010 10:27 am

Re: Masina de fum greu

UNREAD_POSTde DJ Sun » Sâm Dec 20, 2014 2:53 pm

DJ Sun scrie:Am revenit cu detalii despre masina de fum modificata de mine.

Vedere din spate, aici am adancit putin cutia cu partea electrica sa incapa siguranta, am inlocuit tablita din spate cu una tip capac si am sudat continuu cutia electrica pentru diminuarea posibilitatii de a ajunge apa la partea electrica.
Imagine
Robinetul de descarcare, recomand unul de 1/2 toli pentru o golire rapida, atentie cand dati gaura sa nu va fure burghiul, eu am dat o gaura mica si apoi am dat gaura cu o unealta speciala (daca e interesat cineva voi reveni cu detalii)
Imagine
Partea electrica, am pus butoane separate pe fiecare rezistenta si am legat impamantarea.
Imagine
Am folosit o siguranta diferentiala de 20 A cu declansare la o diferenta de intensitate de 30 mA
Imagine
Ceva detalii pentru papuci
Imagine
Un test final :)
Imagine
Nu stiu daca la modelele mai noi au inceput baietii de la dioxid sa puna un maner in spate (eu le-am spus ca ar fi util), al meu cam asa arata
Imagine

Etansarea am facut-o cu silicon rezistent la temperaturi inalte.


Daca este cineva interesat vand masina din pozele atasate pret: 2200 ron
Suplimentar fata de pozele atasate vreau sa precizez ca este model de la dioxid (realizata din inox in intregime) dar modificat conform celor spuse mai sus si vopsita negru in camp electrostatic.
Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

Anterior

Înapoi la Lumini si efecte

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron