problema masini de fum

Jocuri de lumini, strobo, lumini inteligente, led-uri, masina de baloane, masina de fum etc.

Moderator: SnakeBiteTWO

problema masini de fum

UNREAD_POSTde demential » Mar Sep 20, 2011 10:46 pm

intampinam o problema. brusc ne-au picat ambele masini de fum antari. asta dupa ce le-am curatat cu o solutie 20% otet restul apa.
pur si simplu nu mai arunca fum. ati mai patit asa ceva ? oare exista vreo solutie ?
voi ce masini de fum aveti, care nu v-au facut probleme dupa un an de folosire ?
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: problema masini de fum

UNREAD_POSTde Sorinus » Mie Sep 21, 2011 9:34 am

demential scrie:intampinam o problema. brusc ne-au picat ambele masini de fum antari. asta dupa ce le-am curatat cu o solutie 20% otet restul apa.
pur si simplu nu mai arunca fum. ati mai patit asa ceva ? oare exista vreo solutie ?
voi ce masini de fum aveti, care nu v-au facut probleme dupa un an de folosire ?


Nu am mai intalnit problema ta...nu stiu ce sa zic...e destul de naspa,referitor la masina de fum am una bluetech mare de 1500w,o am de 3 ani,nu am curatat-o niciodata si nu am nici o problema cu ea...o recomand!
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

Re: problema masini de fum

UNREAD_POSTde The_Mack » Mie Sep 21, 2011 10:10 am

eu am 2 * SF80 de la Stairville. exceptand faptul ca una a venit direct defecta de la Thomann si a fost schimbata cu alta, in rest merg perfect fara probleme de aproape 2 ani, fara nici un fel de ciclu dasta menstrual de intretinere.
http://www.soundlightvideo.ro
http://www.slvservices.ro
DJMACK - Your Party Maker!
Mare Roman Maresalul Antonescu!
Avatar utilizator
The_Mack
VIP
 
Mesaje: 3321
Membru din: Lun Aug 24, 2009 2:21 pm
Localitate: Ploiesti

Re: problema masini de fum

UNREAD_POSTde johnnydj » Mie Sep 21, 2011 10:30 am

si eu am sf 80 dar e a 2-a ca in 3 luni una s-a dus pe apa sambetei noroc ca era in garantie asa ca nu stiu ce sa spun
johnnydj
DJ Fondator
 
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Oct 05, 2009 4:58 pm
Localitate: Bacau-Focsani-Piatra Neamt

Re: problema masini de fum

UNREAD_POSTde MajNooN » Mie Sep 21, 2011 3:20 pm

Ai verificat daca pompa functioneaza?
Se incalzeste masina? (funcioneaza rezistenta?)
Imagine
Let the music play loud, fuck the neighbours...
Avatar utilizator
MajNooN
Super Membru
 
Mesaje: 1455
Membru din: Vin Oct 09, 2009 9:58 am
Localitate: Bucuresti

Re: problema masini de fum

UNREAD_POSTde calvinel » Sâm Noi 05, 2011 2:46 pm

Salve

Am patit ceva asemanator si eram pe cale sa arunc masina la gunoi (meseriasii in reparatii iti cer un sac de bani , preferi sa iei noua ).Am studiat putin pe net si am vazut ca exista posibilitatea ca sa fie arsa siguranta termica. Am cumparat una (4 ron) am schimbat-o si masina functioneaza perfect.

Dar pana sa ajungi la siguranta trebuie sa fii sigur ca pompa functioneaza.La mine se auzea pompa lucrand si pe langa asta stropea cu lichid (problema era ca nu se incalzea aparatul).

Sper sa iti fie de folos "patania"....

Ciao
calvinel
Membru activ
 
Mesaje: 154
Membru din: Lun Iul 20, 2009 12:54 pm
Localitate: oradea

Re: problema masini de fum

UNREAD_POSTde gabi_fundacescu » Sâm Noi 05, 2011 7:36 pm

Desfa masina si vezi daca merge pompa. In caz ca e defecta am vazut pe un forum vecin ca era un tip ce vindea pompe pt masini de fum pret in jur de 60 - 80 ron . Din ce am citit multi care au curatat masina cu apa si otet au patit la fel si au stricat pompa.
gabi_fundacescu
Membru activ
 
Mesaje: 154
Membru din: Lun Mar 22, 2010 1:14 pm
Localitate: ROMAN

Re: problema masini de fum

UNREAD_POSTde patratzel » Mar Mar 19, 2013 6:06 pm

Eu am un Antari f80 de aproape 4 ani de zile. A scuipat fum la greu,nu am curatat-o niciodata. Lichid folosesc de la o firma din Brasov . Nu am curatat-o niciodata,cu nimic. Doar lichid !
Sunt f multumit de ea,cei drept trebuie sa astept cam 10-15 minute pana sa refaca din nou acea cantitate consistenta de fum ! Dar pentru aplicatiile mele,este perfecta !
patratzel
 
Mesaje: 70
Membru din: Joi Ian 13, 2011 5:30 pm
Localitate: Focsani

Re: problema masini de fum

UNREAD_POSTde onisor cristian » Vin Noi 01, 2013 3:52 pm

buna,eu am 2 stairville sf1000,la una s-a ars rezistenta dupa 11 luni de folosinta,stiti careva de unde pot cumpara alta rezistenta?
onisor cristian
 
Mesaje: 17
Membru din: Joi Mai 30, 2013 8:49 pm


Înapoi la Lumini si efecte

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori

cron