DETIN O SOLUTIE MULTIMEDIA

Boxe, microfoane, statii, mixere, playere, softuri etc.

Moderator: SnakeBiteTWO

DETIN O SOLUTIE MULTIMEDIA

UNREAD_POSTde djcioko » Lun Mar 08, 2010 1:54 pm

Va salut
Vreau sa va informez ca detin o aplicatie PENTRU LIVE EVENT
si anume
pot sa primesc mesajele de felictare si dedicatile sau mai bine spus request-ul invitatilor de la un eveniment,prin sms
numarul de telefon la care se poate transmite sms cu mesajul participantilor la eveniment nu este cu supra taxa si doar un nr obisnuit pe vodafone
..DECI pe un monitor lcd sau videoproiector aceste mesaje vor aparea in timp real fiind vizibile de catre toti invitati,se va creea o atmosfera interactiva cu invitati evenimetului
Se poate personaliza imagine de fundal in functie de eveniment
Nr DE TEL la care se vor primi sms-urile poate fi al organizatorului
Se mai pot trimite prin functia bluetooth poze de la participanti apoi vor fi vizibile pe lcd sau videoproiector
Bineteles ca premergator puneri aplicatie in functiune se va anunta
prin clip video ce va face cunsoct faptul ca ei vor putea trimite sms de felictare sau request pentru dj ,preferintele lor muzicale
Asadar cei care vor aceasta aplicatie sa fie prezenta la evenimetul vostru
putem colabora,
PLUS OFER POSIBILITATEA CA EVENIMENTUL SA FIE TRANSMIS LIVE PE INTERNET,si creerea de slideshowuri cu poze din timpul evenimetului
id meu de yahoo
este darsidar
sau djcioko@gmail.com

PENTRU CEI DIN BUCURESTI ,MA GANDESC CA AR FI OK SA ORGANIZAM O EXPOZITIE ,TARG- PE NISA SONORIZARILOR-DE-EVENIMENTE- DJ ONLY WHIT EQUIPMENT

DACA CREZI CA SUNA BINE INITIATIVA ASTEPT MESAJELE VOASTRE PE djcioko@gmail.com
si vom face apoi o videoconferinta pe skype la o data aleasa si o ora la care sa putem fi online si vom stabili conditile si alte idei apoi vom face un blog unde aruncam propunere pentru cat mai multi
si poate in scurt timp gasim spatiu ,promovare etc pe nisa asta
va astept
cu raspunsul vostru
O ZI BUNA
MUSIC IS MY RELIGION
djcioko
 
Mesaje: 14
Membru din: Lun Ian 18, 2010 12:53 pm
Localitate: Bucuresti

UNREAD_POSTde gabi_fundacescu » Lun Mar 29, 2010 12:05 am

salut !
toti care au un modem de internet de la vodafone conectat la laptop pot primi sms pe numarul de telefon al modemului , care se pot vedea in timp real pe laptop !
Eu lucrez la VODAFONE si te asigur ca se poate face asta moka.
O zi buna !
gabi_fundacescu
Membru activ
 
Mesaje: 154
Membru din: Lun Mar 22, 2010 1:14 pm
Localitate: ROMAN

Re: DETIN O SOLUTIE MULTIMEDIA

UNREAD_POSTde Sorinus » Dum Mai 02, 2010 6:25 pm

Mi se pare fara nici un rost ideea asta...pana la urma suntem la o nunta...botez nu radio!Parerea mea!
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

Re: DETIN O SOLUTIE MULTIMEDIA

UNREAD_POSTde djcioko » Mie Mai 19, 2010 5:47 pm

ai dreptate se paote daca ai un modem de la orice retea
si textul mesajul cum il faci vizibil pe un lcd sau videoproiector?

iar referitor la mesajul ca nu e radio

eu am facut aceasta incercare si a prin

lumea dorind sa spuna cateva mesaje de felictare care sa le citeasca si alti
respectiv invitati la evenimentul respectiv

CREDETI CA E NECESAR SA ADUCI CEVA NOU LA ORGANZIARE UNUI EVENIEMENT

SAU CREZI CA NU SE MERITA

ORICUM EU ASTA FAC MA GANDESC CU CE SA VIN NOU IN SERVICILE MELE PENTRU A ATRAGE SI A FI ALTFEL EVENIMENTELE PE LA CARE SUNT DJ

SI VORBIND CU CLIENTI SAU POSIBILI CLIENTI SUNT INTERESATI
MAI ALES DACA E SI MOCA

CA APROPO EU NU CER NIMIC PENTRU ACESTE FACILITATI

REACTIA INVITATILOR ESTE UNA BUNA
LA VEDEREA ACESTOR MESAJE
SLIDESHOW uri sau
o camera video conectata pe zona ringului de dans

IAR ACUM AM MAI GASIT 2 SOLUTI CARE VREA SA LE ADD IN TIMPUL UNUI EVENIMENT
SI VA ASIGUR CA LA NOI NU EXISTA

SI APROPO DE MESAJUL CELUI DE LA VODAFONE
E SIMPLU DE SPUS CAND VEZI DEJA CEVA
DAR INTREBARE MEA E

DACA E ASA SIMPLU DE CE NU O PUN SI ALTI IN APLICARE?

DE CE NU RISCA?

ORICUM O DISCUTIE CU POSIBILUL CLIENT ARE LOC PREMERGATOR EVENIMENTULUI ,DECI POTI SA VORBESTI DESPRE CE SERVICI SE POT DERULA IN TIMPUL EVENIMENTULUI SAU

OK O ZI BUNA
MUSIC IS MY RELIGION
djcioko
 
Mesaje: 14
Membru din: Lun Ian 18, 2010 12:53 pm
Localitate: Bucuresti

Re: DETIN O SOLUTIE MULTIMEDIA

UNREAD_POSTde gabi_fundacescu » Joi Mai 20, 2010 12:49 am

salut ! eu eram ala de la Vodafone
ideia in sine cred ca este foarte buna ; o proiectare a unei petreceri live pe un diapozitiv pe care sa mai apara si sms-urile trimise de la invitati , eventual dedicatii cred ca e super tare ;

daca ai un programel care sa faca treaba asta automat fara ca tu sa faci nimic e si mai tare ;

daca mi s-ar cere asa ceva si nu as avea acces la solutia ta, as lua programul postat de un coleg pe un forum : http://hackpedia.info/viewtopic.php?f=132&t=13068 care arata cum se afiseaza un text pe destop , si as sta sa dau copy paste la sms -urile primite de pe smart modem ;

bafta ! si poate ne dai si noua programelul ca sa nu-l mai cautam noi ;))
gabi_fundacescu
Membru activ
 
Mesaje: 154
Membru din: Lun Mar 22, 2010 1:14 pm
Localitate: ROMAN

Re: DETIN O SOLUTIE MULTIMEDIA

UNREAD_POSTde Sorinus » Joi Mai 20, 2010 1:31 pm

Eu cand am zis ca mi se pare fara de folos ideea m-am referit la dedicatii prin sms.In rest videoproiectie cu slide show,karaoke am facut si acestea mi se par ok ca si idee.
Iar moca nu prea vad cum as putea sa le ofer din moment ce trebuie sa cumpar un videoproiector cat de cat mai performant sau sa inchiriez unul...doar daca urc pretul la sonorizarea propriu zisa si includ si aceasta optiune gratis(as putea sa spun,insa stim ca nu ar fi asa).
Si cum in perioada asta chiar daca eu ofer pachetul de lumini gratis si inclus in pretul oricarui eveniment pe care il am,majoritatea clientilor tot incearca sa mai scoata din pret in ideea ca ar renunta la lumini,desi pretul e acelasi si cu si fara lumini.
De aceea videoproiectia si karaoke in timpul unui eveniment mi se par ok ca si optionale si nu ca incluse in pachet.Deasemenea si luminile ar trebui sa fie la fel!
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

Re: DETIN O SOLUTIE MULTIMEDIA

UNREAD_POSTde pac » Joi Mai 20, 2010 3:00 pm

Oricum o triere a mesajelor trebuie facuta, pentru evitarea unor momente penibile. Si nu cred ca ai duce lipsa de fauna specifica.
Avatar utilizator
pac
 
Mesaje: 37
Membru din: Vin Apr 02, 2010 3:16 pm
Localitate: Cluj - N

Re: DETIN O SOLUTIE MULTIMEDIA

UNREAD_POSTde djcioko » Joi Mai 20, 2010 7:36 pm

SIGUR CA MESAJELE SUNT TRIATE
CA LA ADN ul ROAMANESC TE ASTEPTI LA ORICE
referitor la cum oferi pachetele e complicat intradevar
si eu cand cer un pret e inclus cu tot cu lumini
PARTEA CU PROIECTORUL LE PROMOVEZ DOAR CAND STIU CA SE MERITA
DACA VOR NEAPARAT SLIDESHOW LE SPUN CA SE PLATESTE SEPARAT

PARTEA CU MESAJELE DE FELICITARE SI REQUEST URI
O FAC PE UN LCD
DE 19CM si mai pun si cateva poze in slideshow
am facut o prindere care o montez pe stativul unui speakeR

INTRADEVAR E MAI COMPLICAT IN ZIUA DE AZI DAR TOCMAI ASTA E SI MOTIVUL PENTRU
CARE PUN CAT MAI MULTE SERVICI CA SUNETUL SI LUMINILE SA LI SE PARA LA UN PRET REZONABIL

SI APROPO CUM FACEM CA IN SCURT TIMP SA PUTEM DISCUTA INTR-O CONFERITNA ONLINE
CEL MAI BINE AR FI SA FIM 15 PERSOANE PENTRU A DISCUTA DIFERITE SUBIECTE CARE NE CONFRUNTAM
LA SA SPUNEM DISCUTIA CU CLIENTUL etc etc.

bine ar fi daca intr o buna zi am fce un targ doar al nostru o expozitie doar cu dj
va astept cu opinia voastra si trimite -ti mai departe aceasta propunere
va salut
MUSIC IS MY RELIGION
djcioko
 
Mesaje: 14
Membru din: Lun Ian 18, 2010 12:53 pm
Localitate: Bucuresti

Re: DETIN O SOLUTIE MULTIMEDIA

UNREAD_POSTde djgrecu » Sâm Iun 12, 2010 8:52 pm

Si eu am incercat ceva asemanator. Si a functionat. Am incercat varianta trial. Cand o sa imi permit o sa-mi iau softul cu licenta. L-am incercat impreuna cu Virtualdj. Il puteti vedea aici: http://www.firetext.com/
djgrecu
DJ Fondator
 
Mesaje: 1095
Membru din: Dum Mai 30, 2010 10:27 am

Re: DETIN O SOLUTIE MULTIMEDIA

UNREAD_POSTde gabi_fundacescu » Dum Iun 13, 2010 2:52 pm

cred asta era solutia secreta care voia colegul sa o prezinte ;)
gabi_fundacescu
Membru activ
 
Mesaje: 154
Membru din: Lun Mar 22, 2010 1:14 pm
Localitate: ROMAN

Re: DETIN O SOLUTIE MULTIMEDIA

UNREAD_POSTde djgrecu » Dum Iun 13, 2010 11:11 pm

Sunt mai multe softuri care fac treaba asta...eu am scris de el pt. ca l-am incercat si functioneaza. :)
djgrecu
DJ Fondator
 
Mesaje: 1095
Membru din: Dum Mai 30, 2010 10:27 am

Re: DETIN O SOLUTIE MULTIMEDIA

UNREAD_POSTde gabi_fundacescu » Lun Iun 14, 2010 1:01 am

pai sa stii ca e interesanta cehstia numai ca trebuie sa gasim o varianta care e gratuita sau care sa nu coste mult !
gabi_fundacescu
Membru activ
 
Mesaje: 154
Membru din: Lun Mar 22, 2010 1:14 pm
Localitate: ROMAN

Re: DETIN O SOLUTIE MULTIMEDIA

UNREAD_POSTde djcioko » Joi Iun 17, 2010 12:52 am

djgrecu scrie:Si eu am incercat ceva asemanator. Si a functionat. Am incercat varianta trial. Cand o sa imi permit o sa-mi iau softul cu licenta. L-am incercat impreuna cu Virtualdj. Il puteti vedea aici: http://www.firetext.com/


si ce telefon ai folosit ,sunt curios ,aplicatia lor a fost prima dar in vremea respectiva era vorba doar de motorola
am sa intru sa vad daca sunt compatibile si alte telefoane ,intradevar acest soft este mult mai destept decat ce am eu

oricum ma bucur ca sunt destui care au inceput sa prinda gust pentru aceasta aplicatie
MUSIC IS MY RELIGION
djcioko
 
Mesaje: 14
Membru din: Lun Ian 18, 2010 12:53 pm
Localitate: Bucuresti

Re: DETIN O SOLUTIE MULTIMEDIA

UNREAD_POSTde djgrecu » Vin Iun 18, 2010 7:13 pm

Salut. Am folosit telefonul meu, un nokia 6021 (un telefon amarat...vai de capul lui) conectat la laptop pe bluetooth. Iar ca display un monitor pe conectorul vga al laptopului. Partea de sms finctiona parca 15 zile sau 30...nu mai stiu. Prin martie l-am testat...nu e asa de mult timp de-atunci. Cum ziceam l-am folosit cu virtual dj, fiind utilizator inregistrat (am cumparat vdj) am un pluggin care lucreaza cu vdj (tipul de la firetext a pus la dispozitie un pluggin pt utilizatorii inregistrati)
djgrecu
DJ Fondator
 
Mesaje: 1095
Membru din: Dum Mai 30, 2010 10:27 am

Re: DETIN O SOLUTIE MULTIMEDIA

UNREAD_POSTde djcioko » Sâm Iun 19, 2010 12:24 am

OK partea de legatura de la lapt cu un alt monitor sau videoproiector cunosc setarile
adevarul e ca firetext are multe posibilitati ,eu am ceva simplu dar care il pot folosi si trial
am cautat timp de 5 luni poate si mai mult am tot verificat softuri si am ramas la unul care e simplu si destul de bun
cautati IWALL
va asigur ca o sa va placa si daca vreti puteti folosi alte fisiere swf din alte programe asemanatoare
pentru a lucra cu el

EU am mai gasit ceva interesant de folosit la evenimente in mare parte pentru cluburi sau aniversari lansari de produse etc
nu pentru botezuri si nunti

cautati LASER TAG

DACA e cineva care se pricepe la limbajul acelui soft
astept aici sa vorbim eu am descarcat programul da nu stiu setarile

plus ca as vrea sa aflu care din voi are un videoproiector si vrea sa il inchirieze si la ce bani
pentru ca e bine de stiut

eu folosesc unul de 5mii ansilumeni doar cand am evenimente la un local din Bucuresti
asa ca daca e cineva dintre noi care are de inchiriat e bine sa lase aici un tel de contact

plus as mai vrea pe cineva care se pricepe la creare pagini web pentru ca vreau sa ii propun ceva interesant in flash
astept sa vorbim pe id meu darsidar
MUSIC IS MY RELIGION
djcioko
 
Mesaje: 14
Membru din: Lun Ian 18, 2010 12:53 pm
Localitate: Bucuresti


Înapoi la Sonorizare si dj

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori