Pareri Boxe active Turbosound IQ15 si subwoofer IQ18B

Boxe, microfoane, statii, mixere, playere, softuri etc.

Moderator: SnakeBiteTWO

Pareri Boxe active Turbosound IQ15 si subwoofer IQ18B

UNREAD_POSTde tybi02 » Joi Mai 04, 2017 8:31 pm

Vreau sa imi cumpar un sistem de sunet pentru sonorizari la nunti, botezuri, majorate etc. cu 2 sateliti TURBOSOUND IQ15 si 2 subwoofere TURBOSOUND IQ18B, am citit pe niste forumuri straine ca se aud foarte bine. Le-a ascult cineva, as vrea sa primesc o parere de la cineva care le-a ascultat, sau ce mi-ati recomanda la preturi apropiate de cele mentionate. Tinand cont ca o boxa activa IQ15 costa in jur de 2900 lei si un subwoofer activ IQ18B costa in jur de 3400 lei.
tybi02
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Mai 04, 2017 8:03 pm

Re: Pareri Boxe active Turbosound IQ15 si subwoofer IQ18B

UNREAD_POSTde adrianx » Mar Mai 23, 2017 12:29 pm

Salut ! Si pe mine ma inereseaza opiniile celor care folosesc sub iq18b dar nu prea am gasit ajutor. Tot ce iti pot spune ....am fost la un magazin de specialitate unde am probat iq18b cu sateliti turbosound iq10 si iq15 . In combinatie cu cele de 15' se auzea chiar incantator si se putea si mai bine tinind cont ca melodiile au fost redate de un simplu smartphone . Un avantaj enorm pot spune care-mi place la iq18b este faptul ca are egalizator individual pt. sub si poti seta frecveta la care sa lucreze si multe alte setari pt. satelitii cu care il combini . Am ramas totusi nehotarat deoarece nu mai aveau in magazin un alt sub de acelasi calibru cu care sa il compar tinand cont ca si incaperea era cam mica si poti fi dus usor in eroare de puterea care o dezvolta . Iti urez succes in achizitie si daca o faci astept o opinie .
adrianx
 
Mesaje: 2
Membru din: Vin Oct 02, 2015 5:30 pm


Înapoi la Sonorizare si dj

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori

cron