RCF HDL 10A

Boxe, microfoane, statii, mixere, playere, softuri etc.

Moderator: SnakeBiteTWO

RCF HDL 10A

UNREAD_POSTde experimental » Sâm Apr 08, 2017 4:14 pm

Salutare tuturor !
Cercetand piata in ultima perioada am peste modelul de line array al celor de la RCF.
E vorba de RCF HDL 10A ( http://www.rcf.it/professional-speaker- ... e/hdl-10-a )
Eram curios sa intreb daca ati auzit un astfel de sistem si ce impresie v-a lasat !? Poti face treaba outdoor cu el, sau nu merita investitia.
Respect !
experimental
 
Mesaje: 4
Membru din: Mie Iun 10, 2015 12:10 pm

Re: RCF HDL 10A

UNREAD_POSTde music4party » Vin Apr 14, 2017 4:54 pm

Ai mai lucrat cu LA?! Au un sunet diferit față de boxele ”tradiționale”, pe scurt, sună f tare pentru clasa lor de aplicabilitate, cu un mixer performant și niște cunoștințe de inginerie de sunet se pot face să sune chiar bine, ah și încă ceva, sună agresiv, ca toate RCF-urile ... am auzit/lucrat cu HDL20
HDL10A este pe lista mea de interes, deoarece am aplicații, preponderent, indoor ... se pot utiliza cu succes și outdoor, dar acolo deja sunt recomandate minim HDL20-urile ...
HDL10A sunt mici, ușoare, active și extrem de portabile, se pot stacka relativ simplu și ușor până la 4 buc ...
Totuși, insist să le asculți :)
Avatar utilizator
music4party
Membru activ
 
Mesaje: 307
Membru din: Mie Aug 20, 2014 11:07 am
Localitate: ARAD

Re: RCF HDL 10A

UNREAD_POSTde experimental » Mar Apr 18, 2017 1:51 pm

Tocmai de aia am scris. Ar fi prima linie de LA pe care o achizitionez si ma gandeam ca s-ar putea sa mai fie utilizatori/asculatori de asa ceva.
La partea de mixer am WZ4 de Allen&Heath. Mixerul suna curat si cald, cel putin pe sisteme clasice ( yamaha/dynacord ).
Vorbind cu furnizorul am luat decizia de a lua HDL20 a, mai ales ca sunt pentru outdoor.
Nu sunt evenimente live/artitsti, e mai mult pentru muzica electronica ( dj-aiala ).
Iti multumesc pentru raspuns !
experimental
 
Mesaje: 4
Membru din: Mie Iun 10, 2015 12:10 pm


Înapoi la Sonorizare si dj

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

cron