Carduri de memorie

Boxe, microfoane, statii, mixere, playere, softuri etc.

Moderator: SnakeBiteTWO

Carduri de memorie

UNREAD_POSTde Sorinus » Mar Aug 25, 2015 9:16 pm

Ma intrebam, se pot foloi carduri de memorie de 126/256 gb pentru a stoca muzica pe ele?
Adica daca am un laptop cu 500 gb, si nu as vrea un hard extern, as putea stoca muzica pe un card de memorie sau sunt prea lente?Dar fiabile?
Nu de alta dar sunt microcarduri care le poti implanta in laptop foarte simpu si eu as prefera un card de memorie avand in vedere ca nu mai trebuie sa atasez un hard extern, blochez un usb, spatiu putin pe pupitru....etc.
Voi ce ziceti, eu nu sunt cunoscator in acest domeniu dar mi se pare destul de interesanta ideea...
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

Re: Carduri de memorie

UNREAD_POSTde demential » Mar Aug 25, 2015 10:44 pm

cred ca merge. stiu ca s-au mai ieftinit in ultima vreme. important e sa iei o clasa de viteza cat mai mare, zic eu, ca sa nu ai probleme de viteza. n-am incercat ... deci e doar o parere de ne-luat in seama :)
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Carduri de memorie

UNREAD_POSTde remy » Mie Aug 26, 2015 9:04 am

cele mai rapide si fiabile sant cele folosite de fotografi, vezi pe f64 sau alte site-uri dedicate foto-video ce tipuri si viteze au, dupa care te orientezi, eu folosesc in masina un card pentru muzica,nu a crapat inca ! ;)
Avatar utilizator
remy
DJ Fondator
 
Mesaje: 946
Membru din: Mar Apr 07, 2009 8:59 am
Localitate: Roman

Re: Carduri de memorie

UNREAD_POSTde punatordemuzica » Vin Aug 28, 2015 12:50 am

asa este...eu pe video merg deocamdata doar pe carduri de 64 GB de clasa 10...insa pentru muzica nu e musai....merge si-o clasa 4,cred.Sa fie sandisk,pny,transcend,kingston,kingmax,lexar..etc,etc,etc!
Niciodata sa nu spui ,Niciodata!
0744680829
Avatar utilizator
punatordemuzica
Membru activ
 
Mesaje: 543
Membru din: Joi Mai 14, 2009 12:07 pm
Localitate: Bucuresti-Dr.Taberei


Înapoi la Sonorizare si dj

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 21 vizitatori