Boxa monitor

Boxe, microfoane, statii, mixere, playere, softuri etc.

Moderator: SnakeBiteTWO

Boxa monitor

UNREAD_POSTde Sorinus » Lun Ian 19, 2015 9:37 pm

De foarte multe ori sau mai bine zis de cele mai multe ori sunt plasat in spatele boxelor si nu prea aud ce se intampla in fata, banuiesc ca si voi la fel.
Desi la inceput la reglajele de sunet totul e ok, cand folosesc anumite piese cum ar fi cele inregistrate live, manele live...etc simt ca nu mai am controlul sunetului pe sala si de multe ori m-am gandit sa-mi iau un monitor insa nu stiu prea multe despre acest subiect.
As vrea sa fie unul cat mai mic sa nu ocupe loc si binenteles cat mai ieftin, exista multe variante de 10,12,15 cu forma triunghiulara/boxa normala, putere mare/putere mica, este necesar o marca mai buna sau este suficient behringer sau chiar the box...sau chiar ceva china no name...habar nu am, insa poate voi stiti si sunt convins ca multi colegi sunt interesati de acest subiect insa din lipsa de spatiu pentru transport sau alte motive nu folosesc monitor.
Eu chiar ma gandesc serios sa achizitionez asa ceva, poate ma ajutati cu sfaturi!
Multumesc!
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

Re: Boxa monitor

UNREAD_POSTde DJ Sun » Lun Ian 19, 2015 9:42 pm

Nici eu nu cunosc subiectul dar cred ca as merge pe un top ce reda un sunet cat mai apropiat de cel al boxelor ce le ai pe sala.
Oricum cred ca orice ai pune e mai ok decat nimic :(

PS.Nu exista monitor cu care sa controlez sunetul manelelor live :)
Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

Re: Boxa monitor

UNREAD_POSTde Sorinus » Lun Ian 19, 2015 9:49 pm

DJ Sun scrie:PS.Nu exista monitor cu care sa controlez sunetul manelelor live :)


Buna asta :)))
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara


Înapoi la Sonorizare si dj

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 22 vizitatori