TURBOSOUND M15, M12, M10, M15B, M18B

Boxe, microfoane, statii, mixere, playere, softuri etc.

Moderator: SnakeBiteTWO

TURBOSOUND M15, M12, M10, M15B, M18B

UNREAD_POSTde djcristian » Vin Noi 15, 2013 12:18 am

Prezentarea oficiala de pe site-ul importatorului :
Turbosound MILAN este cea mai accesibila serie de boxe active portabile proiectate vreodata de catre producator. Boxele M15 sunt disponibile cu un woofer de 15", sunt echipate cu tehnologie DSP Klark Teknik si bi-amplificare Class D, ce ofera un raport greutate/putere foarte bun, o putere de pana la 1100 W si cantaresc un pic peste 20 Kg. La prima vedere, boxele MILAN par ca isi pot gasi locul in orice spatiu, fiind atat placute ca design cat si extrem de bine construite. Carcasele sunt fabricate din polypropylena, iar pentru lipire a fost folosit un proces de injectie de gaz. Astfel, forma este precisa, greutatea este redusa, iar finisajul este placut. Fiind folosite in numeroase activitati precum concerte si evenimente, grilajul protector al boxelor este construit astfel incat sa permita abuzul fara deteriorare si sa ofere un design estetic placut. Beneficiezi de doua intrari XLR pentru instrumente sau instrumente muzicale, contur pentru frecvente si posibilitatea de a le suspenda sau potrivi in cele mai multe setup-uri.


Poza a intregii serii MILAN din showroom :
Imagine

Link : http://www.senia.ro/cauta/milan/brand-240

----------------------------------------------
Arata fabulos insa suna banal ...
----------------------------------------------

Am avut ocazia in cursul zilei de astazi sa ascult si sa compar MILAN M15 si MILAN M12, iar concluziile le puteti citi in topicul : viewtopic.php?f=26&t=3065&start=20#p50249 cat si viewtopic.php?f=26&t=3065&start=20#p50249 .
Imagine
Avatar utilizator
djcristian
Super Membru
 
Mesaje: 1016
Membru din: Vin Ian 15, 2010 1:06 am
Localitate: Bucuresti

Înapoi la Sonorizare si dj

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 22 vizitatori