Boxe behringer eurolive b315d

Boxe, microfoane, statii, mixere, playere, softuri etc.

Moderator: SnakeBiteTWO

Boxe behringer eurolive b315d

UNREAD_POSTde postasul » Lun Iun 03, 2013 12:14 pm

Salut! V-as ruga, daca puteti, sa-mi spuneti si mie cateva lucruri despre aceste boxe, behringer eurolive b315d. Doresc sa achizitionez 2 bucati si cum bugetul este destul de firav, singura varianta este behringer. Le-ati avut, le aveti, suna binisor? Eu nu sunt dj, le voi folosi pentru live pe orga si voce(mai putin). Ati putea sa-mi recomandati altceva in buget de 2000 lei? Dar vreau sa fie musai active. Vor fi folosite la mici petreceri de maxim 100 persoane. Credeti ca e necesar si un subwoofer sau se vor descurca doar boxele? Va multumesc anticipat si pe masura raspunsurilor o sa mai vin si cu alte intrebari in caz de nelamuriri.
postasul
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Iun 03, 2013 10:15 am

Re: Boxe behringer eurolive b315d

UNREAD_POSTde demential » Lun Iun 03, 2013 12:23 pm

eu am folosit 315A. D-ul este superior si mai usor. ti le recomand.
daca sunt MAXIM 100 invitati si ai doar 1 voce si o clapa, eu cred ca sunt suficiente 2 bucati fara woofer.
conteaza mult si acustica salii.
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Boxe behringer eurolive b315d

UNREAD_POSTde postasul » Lun Iun 03, 2013 12:42 pm

Am zis 100 invitati asa, ca sa fie un numar pentru comparatie. Le voi folosi mai mult pe la serbari scolare, eventual vreun bal , banchet, majorat. Oricum, salile nu vor fi asa de mari. Pe parcurs e posibil sa mai achizitionez ceva. Astea doar pentru inceput. Credeti ca vor putea fi folosite si la studiu, in casa? Momentan am monitoare de studio yamaha hs50m, luate de vreo 2 luni, dar le-as vinde sa pot cumpara si un mixer.... Apropos, ce mixer ati recomanda? Ar fi bine sa aiba si efecte de voce.
postasul
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Iun 03, 2013 10:15 am

Re: Boxe behringer eurolive b315d

UNREAD_POSTde marescosmin » Lun Iun 10, 2013 9:51 pm

Le detin eu si pot sa-ti spun ca vei face fata cu brio si la 150 persoane fara sa ai nevoie de SUB. Asa cum a zis si Demential si are mare dreptate,este hotaratoare si acustica salii! Poti conta pe ele fiindca nu te vor face de rusine,din contra! ;)
Sunetul face muzica!
Muzica BUNA,s-a compus.Ce se asculta acum,sunt "experimente" nereusite,vezi muzica ultimilor ani.BUN,este cuprins intre anii '50-'60-'70-'80-'90 si pana prin 2006 aproximativ.
Avatar utilizator
marescosmin
Super Membru
 
Mesaje: 790
Membru din: Mie Sep 09, 2009 10:25 pm
Localitate: Ploiesti

Re: Boxe behringer eurolive b315d

UNREAD_POSTde blak » Vin Iul 05, 2013 10:08 pm

boxele sunt super ok pentru pretul lor si ce ai tu nevoie .
blak
 
Mesaje: 8
Membru din: Mar Mai 22, 2012 3:02 pm

Re: Boxe behringer eurolive b315d

UNREAD_POSTde postasul » Dum Aug 18, 2013 11:41 am

Am stat, am analizat piata si pana la urma am luat 2 FBT Maxx 4a...nu ca as avea ceva cu behringer ci pur si simplu asa a fost sa fie. Sper sa nu-mi para rau :D
postasul
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Iun 03, 2013 10:15 am


Înapoi la Sonorizare si dj

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 22 vizitatori