Pareri despre YAMAHA DXR

Boxe, microfoane, statii, mixere, playere, softuri etc.

Moderator: SnakeBiteTWO

Re: Pareri despre YAMAHA DXR

UNREAD_POSTde EvenimenteDj » Joi Oct 03, 2013 8:39 pm

Fratilor , vreau sa zic ca alegerea acestor boxe a fost un excelenta . Cel putin raport- calitate-claritate-pret isi fac toti banii aceste boxe . Nu stati pe ganduri cand aveti oferta buna la aceste boxe. sincer isi fac toti banii chiar daca se discuta de ele negativ de material.. de claritate , brand , ca se zgarie...bla bla ...astea sunt fumuri ...gen. Ascultatile prima data intr-un spatiu corect lor , amplasate bine , aparatura k-lumea si binenteles conectica Profesionala si apoi lansati-va in discutii pro sau contra .
Avatar utilizator
EvenimenteDj
 
Mesaje: 5
Membru din: Lun Noi 19, 2012 10:50 am
Localitate: reghin

Re: Pareri despre YAMAHA DXR

UNREAD_POSTde DJ Da'Ju » Vin Oct 04, 2013 9:00 am

Iti sustin parerea asupra acestor boxe. Spre surprinderea mea am vazut in multe zone ale tarii (si in alte tari) folosind acest model de boxe. Suna foarte bine si in aer liber, am avut placuta surpriza sa le aud si sa vad brandul care-l folosesc si eu(in concediul din Muntenegru unde am fost cazati la hotel , se tineau party-uri in aer liber seara). Conectica si reglajele profesionale fac sa scoata ce-i mai bun din ele . Dar discutii o sa fie mereu legat de ele , ba ca sunt prea scumpe pentru ceea ce ofera , ba ca nu e Dynacord, FBT, RCF , EV sau behrienger .....
Acest topic a fost deschis pentru a se discuta despre acest model de boxa si de argumentat cu proba X sau Y vs Yamaha DXR , va rog nu mai deviati catre alte brand-uri sau cu discutii de genul ca nu merita investitia in raport pret+calitate etc ... aviz celor care nu au avut ocazia sa lucreze cu ele sau macar sa le fi ascultat intr-un mediu de lucru cu ele .
Multumesc si va doresc un weekend cu evenimente placute care sa va aduca satisfactie atat pe plan financiar cat si profesional !
DJ Da'Ju
 
Mesaje: 30
Membru din: Joi Mar 28, 2013 12:49 pm
Localitate: Cluj Napoca

Re: Pareri despre YAMAHA DXR

UNREAD_POSTde dannyinthemix » Mar Oct 15, 2013 11:55 pm

Fratilor, eu am 2 boxe Yamaha si amplificatoare Yamaha. La boxe le-am schimbat difuzoarele cu Celestion de 12 ca inauntru erau Eminence. Dar vreau sa zic ca pina sa schimb difuzoarele am tras de ele vre-o suta de evenimente si nu au crapat. Boxele sunt facute din pal si suna foarte bine.
Eu am ascultat si DXR si DSR la Sound creation in magazin. Diferentele dintre cele doua justifica banii: SPL foarte bun la DSR. Cu doua DSR 15 spargi timpanele la nuntasi.
dannyinthemix
DJ Fondator
 
Mesaje: 594
Membru din: Lun Noi 23, 2009 3:47 pm
Localitate: timisoara

Re: Pareri despre YAMAHA DXR

UNREAD_POSTde cris » Lun Noi 25, 2013 7:33 pm

Am cautat o solutie suplimentara pentru monitoare de scena si sateliti activi pentru petreceri mai mici. Bugetul maxim a fost de 2.000 euro.
Am cautat si ascultat cam tot ce era prin magazine. De la RCF, QSC, EV, Mackie, Samsoane, Behrigeruri, Dynacord. Dupa muuulte auditii (inclusiv comparative) m-am decis.
Si, de cca. 2 saptamani sunt fericitul proprietar al 2 DSR112.

Un scurt review:
- sunt grele (au 21,5 kg). Spre comparatie, PA-urile mele de 15+2 - au numai 16,5 kg.
- au un singur maner deasupra, ceea ce le face incomode la urcat pe standere (mai ales ptr persoanele mai mici de inaltime - nu e cazul meu :lol:
- au f. multe medii si inalte (de asteptat la 12+2' si mai ales ca e specific firmei - sunetul mai "intepat").
- intra greu in clip. In aer liber, n-am reusit decat cu mare greutate sa clipuiesc.
- sunt f. puternice. Practic, cu cele 2 DSR + 1 bas de 18' am tinut lejer o petrecere de 180 de persoane.
- se aud incredibil de clar si curat. Instrumentele se aud distinct, fara senzatia de "aglomerare".
- la volume mici, functia "contur" umple bine. La volum mare, nu am fost la fel de incantat.
Dar toate astea le stiam inainte sa le cumpar.

Proba elocventa a fost in aer liber, la un eveniment unde (spun organizatorii) au fost cca. 1.000 de persoane (50-70% copii - super-galagiosi :x ).
Am mers cu 2 PA (15'+2) si cele 2 DSR-uri.
Stand cam in spatele boxelor m-am multumit doar cu probele de sunet.
Dupa eveniment, concluzia lor a fost ca, pentru prima data in 10 ani de cand organizeaza, s-au auzit foarte bine vocile. Probabil ca daca duceam si cei 4 basi, dadeam discoteca.

Comparativ (1 la 1) DSR vs DXR, ELX 112, SRM - DSR sunt mai puternice si se aud cu muuult mai clar.
Puse una langa alta, toate celelalte dadeau impresia de sunet "imbacsit", de sunet aglomerat.
Cand am pus comparativ berry-uri si samsoane, diferenta a fost colosala. La fel si cu multe dintre "plasticele" probate.
Din ce am avut ocazia sa ascult (1 la 1) singurele care mi-au placut mai mult au fost Madras. Dar erau mai mult de 2.000 euro/buc!!!

Una peste alta, desi au fost spre limita superioara a bugetului, fac toti banii, mai ales ca au 7 ani garantie.
Am sa revin intr-un topic separat cu un review mai complet si foto de pe la evenimente.
fr: SN15LF+PreNeo-750N
Pulsar X18
HPA 3100L
Tapco J2500
DCX 2496
Mackie CFX12
Avatar utilizator
cris
Membru activ
 
Mesaje: 313
Membru din: Mar Apr 06, 2010 1:49 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Pareri despre YAMAHA DXR

UNREAD_POSTde DJ Da'Ju » Mar Noi 26, 2013 10:08 am

Felicitari Cris pentru achizitie.
Si eu le-am ascultat de curand si chiar sunt puternice, singurele inconveniente fiind cele enumerate de tine.
Eu am seria DXR si chiar sunt multumit de ce ofera, am avut sonorizare de 260 persoane si au fost suficiente 2 DXR 15.
DJ Da'Ju
 
Mesaje: 30
Membru din: Joi Mar 28, 2013 12:49 pm
Localitate: Cluj Napoca

Re: Pareri despre YAMAHA DXR

UNREAD_POSTde DJ Da'Ju » Mar Noi 26, 2013 11:52 am

Daca acustica si amplasamentul salii iti permite se poate face sonorizare , dar sunt sali care la acelasi nr de persoane e nevoie de 2.1 sau 2.2 ca sistem ... nu conteaza cu cate boxe mergi ci ce poti scoate din ele daca stii sa le folosesti corespunzator... dar aici devin subiectiv si nu doresc sa intru in polemici cu unul sau altul ;)
DJ Da'Ju
 
Mesaje: 30
Membru din: Joi Mar 28, 2013 12:49 pm
Localitate: Cluj Napoca

Re: Pareri despre YAMAHA DXR

UNREAD_POSTde cris » Mar Noi 26, 2013 12:04 pm

Corect. Sala are un efect hotarator asupra sunetului. De asemenea, amplasarea incintelor.
Sunt sali care suna prost, indiferent de tipul de incinta acustica pe care il ai.
Dar cand suna prost boxele, le mai dai si tare, suna si sala rau, efectul e de asteptat. Nu tre sa ai conservator ca sa te deranjeze.
Ideea principala e, nu sa sune tare, ci sa sune curat. Sa se inteleaga muzica, instrumentele, vocile. Nu trebuie sa sara farfuriile pe mese si sa vibreze paharele.
fr: SN15LF+PreNeo-750N
Pulsar X18
HPA 3100L
Tapco J2500
DCX 2496
Mackie CFX12
Avatar utilizator
cris
Membru activ
 
Mesaje: 313
Membru din: Mar Apr 06, 2010 1:49 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Pareri despre YAMAHA DXR

UNREAD_POSTde cris » Mar Noi 26, 2013 12:11 pm

DJ Sun scrie:Voi sonorizati si pomeni?


Daca iti amplasezi corect boxele, nu inseamna ca nu se aude.
Parerea ca trebuie sa "urle" boxele, eu, unul, nu o inteleg. Si, slava Domnului, putere am destula.
E o greseala grava sa darami peretii. Cel putin la oameni normali. Nu vei face decat sa strangi amenzi si injuraturi.
Muzica trebuie concentrata pe ringul de dans, iar la mese (in cazul unui eveniment cu mese) muzica trebuie sa se auda. Sunt oameni care si asculta muzica.
Nu toti vin sa se suie pe masa, sa-si toarne in cap si sa plece cu urechile tziuind.
Sau cel putin, eu nu agreez astfel de evenimente.
fr: SN15LF+PreNeo-750N
Pulsar X18
HPA 3100L
Tapco J2500
DCX 2496
Mackie CFX12
Avatar utilizator
cris
Membru activ
 
Mesaje: 313
Membru din: Mar Apr 06, 2010 1:49 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Pareri despre YAMAHA DXR

UNREAD_POSTde DJ Da'Ju » Mar Noi 26, 2013 12:18 pm

Corect Cris,
Eu intotdeauna imi concentrez boxele spre ringul de dans iar daca sunt sali care au si separeuri mai suplimentez cu una spre acea zona dar la un nivel acustic mai jos.
Am fost ca invitat la nunti unde sonorizarea se facea cu multe boxe ca sa se auda tare in toata sala si ca toti oamenii mai socializezi cu cate o cunostinta sau prieten cu care nu te vezi asa des si eram nevoiti sa urlam unul la celalalti...
Cine doreste bumtzi bumtzi ii poftesc sa mergem impreuna in club dupa terminarea nuntii :D
DJ Da'Ju
 
Mesaje: 30
Membru din: Joi Mar 28, 2013 12:49 pm
Localitate: Cluj Napoca

Re: Pareri despre YAMAHA DXR

UNREAD_POSTde cris » Mar Noi 26, 2013 1:27 pm

Pe ring bag si eu mare.
Dar ceilalti n'nau nicio vina :roll: Asa ca pun o "ambianta".
Sunt oameni care chiar daca ar vrea sa se suie pe mese, nu mai pot.
Nu cred ca tre sa le dai in cap cu spl-ul pentru asta... Asta nu inseamna "parastas".
Parerea mea.
fr: SN15LF+PreNeo-750N
Pulsar X18
HPA 3100L
Tapco J2500
DCX 2496
Mackie CFX12
Avatar utilizator
cris
Membru activ
 
Mesaje: 313
Membru din: Mar Apr 06, 2010 1:49 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Pareri despre YAMAHA DXR

UNREAD_POSTde djgrecu » Mar Noi 26, 2013 3:44 pm

Salut baieti. La o nunta de sute de persoane se presupune ca si sala e pe masura (mare). Eu cred totusi ca pentru un sunet ok e nevoie si de subwoofer. Nu am auzit niciunul dintre modelele de mai sus insa imi vine greu sa cred ca la o sala de cateva sute de persoane se aude bine doar cu doua topuri. Dar poate ca dxr si dsr sunt totusi ceva diferit... Sper sa aud dxr-urile lui Dan cu prima ocazie.
Ultima oară modificat de djgrecu pe Mie Noi 27, 2013 6:02 pm, modificat 1 dată în total.
djgrecu
DJ Fondator
 
Mesaje: 1095
Membru din: Dum Mai 30, 2010 10:27 am

Re: Pareri despre YAMAHA DXR

UNREAD_POSTde cris » Mar Noi 26, 2013 7:31 pm

Eu unul, folosesc intotdeauna la sali mari cel putin un sub. Si minim 4 sateliti.
2 + 1 sub pentru ring, iar 2 (de regula de 12") pentru "ambianta".
La sali f. mari, cu multe persoane la care "galagia" e cuvantul de ordine, tre min. 2 suburi. De regula merg cu 4 (2x18+2x15)
Dar asta e functie de sala si de tipul evenimentului. La un cockteil sau la o prezentare de moda nu tre sa te duci cu mii de W.
Cheia consta in distributia sunetului.
fr: SN15LF+PreNeo-750N
Pulsar X18
HPA 3100L
Tapco J2500
DCX 2496
Mackie CFX12
Avatar utilizator
cris
Membru activ
 
Mesaje: 313
Membru din: Mar Apr 06, 2010 1:49 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Pareri despre YAMAHA DXR

UNREAD_POSTde DJ Sun » Joi Noi 28, 2013 12:49 pm

Exact asta am vrut si eu sa spun dar mi-a luat-o demential inainte.
Am intrebat daca sonorizeaza pomeni pentru ca doar acolo ai putea acoperii 260 de persoane decent.
Da se pot sonoriza 260 de persoane cu 2 boxe dar in anumite conditii, conditii foarte rar intalnite de noi.
De curiozitate te intreb pe tine Pedros care stiu ca esti o persoana cu ceva experienta in domeniu:Oare esti atat de fraier sa bagi sute de milioane intr-un sistem de sunet compus din 2 basi si 2 topuri plus amplificare pe cand ai putea sonoriza evenimente de 260 de persoane ideal cu doar 2 boxe???
Sa vorbim despre amplasarea corecta a boxelor mi se pare o aberatie, uitati ca sunteti dj mobili, uitati ca de multe ori trebuie sa va incadrati intr-un spatiu foarte mic, uitati ca sunt restaurante care au locuri speciale pt dj care nu sunt chiar ideale, dar nu uitati sa stergeti pe jos cu toti cunoscatorii.
Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

Re: Pareri despre YAMAHA DXR

UNREAD_POSTde djpedros » Joi Noi 28, 2013 1:33 pm

Da, am cheltuit 16000 lei pentru 2 basi, 2 sateliti si un procesor de sunet dar a fost strict alegerea mea. Puteam sa iau Behringer ca vad ca asa e la moda sau RCF sau mai stiu eu ce si ajungeam mai ieftin dar n-am vrut. Totusi nu asta e titlul topicului, "De ce a bagat DJ Pedros zeci de mii de lei in echipamente", nu? ;)
Avatar utilizator
djpedros
Super Membru
 
Mesaje: 1252
Membru din: Sâm Dec 11, 2010 6:27 pm
Localitate: Galati

Re: Pareri despre YAMAHA DXR

UNREAD_POSTde cris » Joi Noi 28, 2013 1:43 pm

Spun inca o data: depinde foarte tare de tipul de eveniment.
O prezentare de moda, o conferinta sau un cockteil - nu sunt parastasuri. Ca "pomana" inseamna altceva.
La astfel de evenimente poti sonoriza si cu 2 boxe decente. Spre exemplu, intr-un spatiu in care erau cca 150 de persoane am pus un singur ELX12. Era arhi-suficient pentru niste anunturi.
Luna trecuta, la o conferinta de 300 persoane, intr-o sala de 400 de locuri, am pus 2 sateliti. Oamenii stateau pe fotolii si ascultau, acustica era ok. Desi mai aveam 2 sateliti cu mine, a fost suficient, se auzea bine pana in ultimul rand.
In literatura de specialitate se spune ca pentru nivel de "auditie" (de tip "conferinta") este suficient un nivel de 5-7W/om, in conditii de sala.
Daca "eveniment" inseamna sa faci "club" din orice hala cu ciment pe jos si faianta cu oglinzi pe pereti, atunci discutam despre altceva, iar pentru manelarii nu-ti ajung 2 XA-uri.
Am fost la o petrecere, unde au venit cu 2 sisteme XA (plus 5-6 monitoare - orientate tot spre sala. sa se vada!).
La 5 metri nu puteai sa stai. Spre centru se auzea aproape decent iar in capatul opus era un vacarm de nedescris. Nivelul era prea muuult pentru orice om normal.
O distributie inteligenta a sunetului ar fi dat mai putina durere de cap invitatilor. Mai mult de jumatate din ei au stat pe afara, ptr ca inautru te dureau efectiv urechile. La 1 metru trebuia sa racnesti ca sa te auda cineva.
Aici nu e vorba despre putere bruta. Ci doar de folosirea eficienta a ei.
Am suficienta putere sa "daram" majoritatea locatiilor din buc.

viewtopic.php?f=7&t=1555

Si nu sunt singurul. Dar eu pledez pentru calitate. Degeaba ai tone de W si sute de SPL, daca suna ca draku'.
Puterea este relativ ieftina azi. Cu 2.000 de euroi iti tragi al mai "tare" amplif, pe care scoti banii in 2-3 luni.
Calitatea si decenta sunt insa cu totul altceva. Iar folosirea inteligenta a acusticii salii, presupune ceva mai mult decat "muschi".
fr: SN15LF+PreNeo-750N
Pulsar X18
HPA 3100L
Tapco J2500
DCX 2496
Mackie CFX12
Avatar utilizator
cris
Membru activ
 
Mesaje: 313
Membru din: Mar Apr 06, 2010 1:49 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Pareri despre YAMAHA DXR

UNREAD_POSTde DJ Da'Ju » Joi Noi 28, 2013 1:57 pm

cris scrie:Spun inca o data: depinde foarte tare de tipul de eveniment.
O prezentare de moda, o conferinta sau un cockteil - nu sunt parastasuri. Ca "pomana" inseamna altceva.
La astfel de evenimente poti sonoriza si cu 2 boxe decente. Spre exemplu, intr-un spatiu in care erau cca 150 de persoane am pus un singur ELX12. Era arhi-suficient pentru niste anunturi.
Luna trecuta, la o conferinta de 300 persoane, intr-o sala de 400 de locuri, am pus 2 sateliti. Oamenii stateau pe fotolii si ascultau, acustica era ok. Desi mai aveam 2 sateliti cu mine, a fost suficient, se auzea bine pana in ultimul rand.
In literatura de specialitate se spune ca pentru nivel de "auditie" (de tip "conferinta") este suficient un nivel de 5-7W/om, in conditii de sala.
Daca "eveniment" inseamna sa faci "club" din orice hala cu ciment pe jos si faianta cu oglinzi pe pereti, atunci discutam despre altceva, iar pentru manelarii nu-ti ajung 2 XA-uri.
Am fost la o petrecere, unde au venit cu 2 sisteme XA (plus 5-6 monitoare - orientate tot spre sala. sa se vada!).
La 5 metri nu puteai sa stai. Spre centru se auzea aproape decent iar in capatul opus era un vacarm de nedescris. Nivelul era prea muuult pentru orice om normal.
O distributie inteligenta a sunetului ar fi dat mai putina durere de cap invitatilor. Mai mult de jumatate din ei au stat pe afara, ptr ca inautru te dureau efectiv urechile. La 1 metru trebuia sa racnesti ca sa te auda cineva.
Aici nu e vorba despre putere bruta. Ci doar de folosirea eficienta a ei.
Am suficienta putere sa "daram" majoritatea locatiilor din buc.

viewtopic.php?f=7&t=1555

Si nu sunt singurul. Dar eu pledez pentru calitate. Degeaba ai tone de W si sute de SPL, daca suna ca draku'.
Puterea este relativ ieftina azi. Cu 2.000 de euroi iti tragi al mai "tare" amplif, pe care scoti banii in 2-3 luni.
Calitatea si decenta sunt insa cu totul altceva. Iar folosirea inteligenta a acusticii salii, presupune ceva mai mult decat "muschi".


+10
DJ Da'Ju
 
Mesaje: 30
Membru din: Joi Mar 28, 2013 12:49 pm
Localitate: Cluj Napoca

Re: Pareri despre YAMAHA DXR

UNREAD_POSTde DJ Sun » Joi Noi 28, 2013 8:17 pm

Cris ce dracu frate ne invartim in jurul degetului, noi vorbim aici despre nunti, botezuri etc, oamenii astia si-au luat echipamente pentru nunti nu pentru coktail-uri.
Nu poti face o nunta cu un sound decent cu 2 boxe punct.
Credeti ca e bine sa dezinformam oamenii chiar asa?Castigam ceva?
Haideti sa vorbim despre echipamente in conditii reale.
Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

Re: Pareri despre YAMAHA DXR

UNREAD_POSTde cris » Vin Noi 29, 2013 3:36 pm

Prietene, eu nu am spus niciodata ca sonorizez o nunta mare (peste 150 de persoane) cu 2 sateliti. Si aia de 12'.
Am spus ca iau, mai intotdeauna, cel putin un bas.
Ceea ce am vrut sa subliniez este ca, de cele mai multe ori, nu puterea este cea determinanta.
Am avut petreceri de 20 de persoane, intr-o locatie cat sufrageria mea. Ce trebuia sa iau? 2 sateliti de 15 si 2 basi de 18" ??? Mi-au fost suficienti 2 de 12". Oamenii erau la 1,5 m de difuzoare.
Am avut si sonorizari de 300 si chiar 400 de persoane unde echipamentul a fost altul. Am precizat ca important e ca oamenii sa se poata auzi unii pe altii, si ca distributia si nu puterea e cea mai importanta.
Pe ring poti sa spargi timpanele, insa in rest oamenii sa poata discuta. Raman la parerea ca solutia in cazul petrecerilor mari si f. mari, cu atat mai mult cu cat spatiul pune probleme dpdv acustic, este sa ai mai multe surse de "zgomot" bine distribuite. Puterea o concentrezi pe ring, incercand sa nu rupi capul oamenilor care au avut ghinionul sa fie mai aproape. Am sonorizat o nunta, unde ni s-a spus initial ca sunt 350 de persoane. La 120 km de casa. Am plecat cu 4 sateliti si 4 basi si 2 monitoare de 12". La fata locului, am aflat ca de fapt sunt numai 200, iar localul, numai ciment si geamuri, suna ca draku. Dupa ce am montat tot (ca oamenii platisera) si am vazut cum suna, am oprit 2 basi iar 2 sateliti i-am redistribuit in sala, la sfert din putere.

Sigur, ca in functie de ce se da si ce se cere, poti sa sonorizezi si cu 2 boxe. Am avut "petreceri" la care s-a cerut muzica in surdina. Pentru asta platesc. Trebuia sa daram localul, ca d-aia am boxe???
In plus, prin eveniment, eu nu inteleg numai nunti, botezuri si taieri de mot cu manele inainte de aperitiv. Am facut sonorizari si la tombole in mall, si la gradinite, deschideri de an scolar si conferinte etc. Adica oriunde e necesara aparatura de care vorbeam. Nu peste tot am fost dj. Daca iti cere cineva o sonorizare o prezentare de produs, ce spui: "frate, eu sunt dj, trebuie sa bag si eu un dub..."? Si vii cu 4 basi si 6 sateliti? Sau te adaptezi la ce se cere, adica 1 microfon si 2 sateliti pentru vorbe? Tai factura si te duci acasa. Cred ca toti am avut parte de asa ceva, intr-o forma sau alta.

Asta am spus eu, plecand de la cele 2 DSR-uri. Am facut niste comparatii de calitate si spl cu cateva dintre modelele de pe piata.
Mie, unul, ascultand comparativ, DSR-urile mi s-au parut a fi mult mai puternice, fara ca sunetul sa se deterioreze odata cu puterea. Am facut proba cu 4 sau 5 sateliti de 12", de marca, impreuna cu alti 2-3 oameni care au mai vazut boxe.
Am precizat plusurile si minusurile pe care eu nu le stiam inainte sa le ascult. Pentru asta m-am dus de la Buc. la Sf. Gheorghe, cu un ELX in porbagaj. Acelasi lucru l-am facut pe la toate magazinele din Buc. Si asta am vrut sa aflati si voi, ca sa nu mai bateti drumul si sa va pierdeti timpul si banii. Pentru ca nimeni nu mai tine stocuri, toti vor on-line. Iti arata o poza si niste specificatii (total aiuristice) si vrea, daca se poate, banii inainte. Marfa - peste 2-3 saptamani. Ramane sa vezi dupa aia daca face sau nu banii.
Despre asta era discutia.
fr: SN15LF+PreNeo-750N
Pulsar X18
HPA 3100L
Tapco J2500
DCX 2496
Mackie CFX12
Avatar utilizator
cris
Membru activ
 
Mesaje: 313
Membru din: Mar Apr 06, 2010 1:49 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Pareri despre YAMAHA DXR

UNREAD_POSTde djcristian » Vin Noi 29, 2013 8:17 pm

Multumim frumos pentru impresii !
Nu am auzit pe viu pana acum modelul acesta de incinta insa multa lume vorbeste numai de bine despre ea si se pare ca achizitia ei este cu adevarat un pas spre nivelul urmator.
Spor la amortizare !
Imagine
Avatar utilizator
djcristian
Super Membru
 
Mesaje: 1016
Membru din: Vin Ian 15, 2010 1:06 am
Localitate: Bucuresti

Re: Pareri despre YAMAHA DXR

UNREAD_POSTde DJ Sun » Vin Noi 29, 2013 8:24 pm

Da imi cer scuze pentru impresia mea gresita despre aceste boxe si sonorizarea evenimentelor.
Baietii le au si fac evenimente de 260 de persoane, nu voi fi tampit sa fiu eu gica contra.
Felicitari baieti pentru efortul financiar, va doresc o amortizare cat mai rapida.
Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Sonorizare si dj

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 19 vizitatori