Mixer XENYX 1204FX manual in lb.romana

Boxe, microfoane, statii, mixere, playere, softuri etc.

Moderator: SnakeBiteTWO

Mixer XENYX 1204FX manual in lb.romana

UNREAD_POSTde punatordemuzica » Sâm Ian 19, 2013 12:27 pm

Am achizitionat si eu zilele astea acest mixer...nu de aici de pe forum unde era o oferta...fixa..ci de pe ocazii muult mai ieftin.Intrebarea mea e daca stie cineva cum se foloseste deoarece vechiul meu mixer avea doar vreo 2 butoane..asta are cam multe si nici manual in lb.romana n-am gasit pe nicaieri.De ex.cum pot folosi efectele pe canalul cu microfon si pe celelalt sa fie oprit.. :8 .Pun si linkul cu pagina producatorului poate l-ati avut la lucru.ms!
http://www.behringer.com/EN/Products/1204FX.aspx
Niciodata sa nu spui ,Niciodata!
0744680829
Avatar utilizator
punatordemuzica
Membru activ
 
Mesaje: 543
Membru din: Joi Mai 14, 2009 12:07 pm
Localitate: Bucuresti-Dr.Taberei

Re: Mixer XENYX 1204FX manual in lb.romana

UNREAD_POSTde djgrecu » Sâm Ian 19, 2013 1:46 pm

Salut. Inainte de toate precizez ca nu am modelul de care zici tu, il am pe taticul sau bunicul lui :lol: , dar cred ca e cam p-acolo cu modul de utilizare al efectelor. Sunt 3 potentiometre si 1 buton rotativ (cu el selectezi efectul dorit) cu care jonglezi. Incepi cu butonul rotativ sau cum s-o numi el si iti alegi un efect din lista apoi il apesi o data. Pana acum ai selectat efectul dorit. Imediat sub display ai potentiometrele de aux iar sub ele pe cele de fx. Pune fx sends si fx returns pe 0 (ora 12). Pe fiecare canal ai, incepand de jos in sus, al doilea potentiometru (fx). Daca nu doresti efect pe un canal, asigura-te ca potentiometrul respectiv e la minim. Incepi si ridici usor de pe minim catre ora 12 si o sa auzi semnalul "afectat" :)
Detalii (setare pre/post fader, solo, alt/main) discutam la telefon ca merge mai repede.
djgrecu
DJ Fondator
 
Mesaje: 1095
Membru din: Dum Mai 30, 2010 10:27 am

Re: Mixer XENYX 1204FX manual in lb.romana

UNREAD_POSTde punatordemuzica » Dum Ian 20, 2013 2:46 pm

Multumesc mult de tot...asa este..am reusit cu FX-ele.Mai sunt insa o gramada de butoane care habar n-am ce fac...o sa te sun..de luni incolo sa te mai intreb.
Niciodata sa nu spui ,Niciodata!
0744680829
Avatar utilizator
punatordemuzica
Membru activ
 
Mesaje: 543
Membru din: Joi Mai 14, 2009 12:07 pm
Localitate: Bucuresti-Dr.Taberei


Înapoi la Sonorizare si dj

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 18 vizitatori