DBX DriveRack PA+ , DBXDriveRack PX

Boxe, microfoane, statii, mixere, playere, softuri etc.

Moderator: SnakeBiteTWO

DBX DriveRack PA+ , DBXDriveRack PX

UNREAD_POSTde Bujor Ionica » Mar Ian 15, 2013 6:14 pm

Salut, ,ma poate ajuta cineva cu cateva informatii despre urmatoarele doua procesoare? DBX DriveRack PA+ , DBXDriveRack PX, as dori sa va rog sa -mi explicati ca unui incepator cam ce pot face aceste procesoare intr-un sistem, daca se merita investitia, adica daca e mare diferenta cu un astfel de procesor intr-un sistem sau fara acesta in sistem.
Respecte.
Bujor Ionica
 
Mesaje: 26
Membru din: Joi Mar 29, 2012 5:13 pm
Localitate: Hunedoara.

Re: DBX DriveRack PA+ , DBXDriveRack PX

UNREAD_POSTde Bujor Ionica » Mar Ian 15, 2013 9:29 pm

Multumiri pentru explicatii.
Ultima oară modificat de Bujor Ionica pe Mie Ian 16, 2013 6:23 pm, modificat de 2 ori în total.
Bujor Ionica
 
Mesaje: 26
Membru din: Joi Mar 29, 2012 5:13 pm
Localitate: Hunedoara.

Re: DBX DriveRack PA+ , DBXDriveRack PX

UNREAD_POSTde dannyinthemix » Mie Ian 16, 2013 12:42 pm

Aceste doua procesoare de sunet sunt foarte bune intr-un sistem si schimbarea de sunet este de la cer la pamint. Ideea este ca cel ieftin este pentru boxe active iar cel scump este pentru sisteme pasive, dar se pot folosi la orice sistem. Fiecare procesor au multe optiuni de setare printre care si setarea de feedback care se face pe fiecare sala si din cite stiu are vre-o suta de setari in memorie. Deci intr-un oras ca Timisoara linistit poti sa iti bagi in memorie fiecare restaurant cu sunetul setat o singura data.
dannyinthemix
DJ Fondator
 
Mesaje: 594
Membru din: Lun Noi 23, 2009 3:47 pm
Localitate: timisoara

Re: DBX DriveRack PA+ , DBXDriveRack PX

UNREAD_POSTde voxparty » Mie Ian 16, 2013 1:55 pm

dat fiind faptul ca si eu sunt incepator... imi spuneti si mie la ce foloseste primul model? recunosc ca la setari de sunet sunt cam pe langa... ma bazez pe ureche si cam cat pot incerc sa modific din mixer
Imagine
Avatar utilizator
voxparty
Super Membru
 
Mesaje: 1353
Membru din: Vin Noi 11, 2011 5:00 pm

Re: DBX DriveRack PA+ , DBXDriveRack PX

UNREAD_POSTde Bujor Ionica » Mie Ian 16, 2013 6:13 pm

dannyinthemix, multumesc mult pentru informatii si explicatii .
Respecte.
Bujor Ionica
 
Mesaje: 26
Membru din: Joi Mar 29, 2012 5:13 pm
Localitate: Hunedoara.

Re: DBX DriveRack PA+ , DBXDriveRack PX

UNREAD_POSTde dannyinthemix » Joi Ian 17, 2013 9:29 am

voxparty acestea sunt procesoare de sunet si dupa denumire proceseaza sunetul in anumiti parametri.
Nu o sa faci niciodata regalajele din mixer sa sune asa cum suna dupa procesarea facuta cu acestdbx sau oricare altul din clasa sa.
dannyinthemix
DJ Fondator
 
Mesaje: 594
Membru din: Lun Noi 23, 2009 3:47 pm
Localitate: timisoara


Înapoi la Sonorizare si dj

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 15 vizitatori