Echipament voxparty

Boxe, microfoane, statii, mixere, playere, softuri etc.

Moderator: SnakeBiteTWO

Echipament voxparty

UNREAD_POSTde voxparty » Mie Aug 22, 2012 9:42 pm

...
Ultima oară modificat de voxparty pe Lun Aug 12, 2013 11:00 am, modificat de 12 ori în total.
Imagine
Avatar utilizator
voxparty
Super Membru
 
Mesaje: 1353
Membru din: Vin Noi 11, 2011 5:00 pm

Re: Echipament voxparty

UNREAD_POSTde voxparty » Mie Aug 22, 2012 10:25 pm

Mersi manoka... acum imi vine in minte o fraza spusa de cineva pe forum (sincer nu-mi mai aduc aminte cui ii apartine). Spunea ceva de genul: oricat de bun echipament ai avea, la un moment dat vei vrea mai mult, si mai mult, si mai bun. Nu exact cu cuvintele astea dar sensul era asta. Eu deocamdata sunt multumit de echipamentul pe care-l am, cel putin anul asta e arhisuficient pentru necesitatile mele (in general evenimente destul de restranse ca si numar de persoane)
Imagine
Avatar utilizator
voxparty
Super Membru
 
Mesaje: 1353
Membru din: Vin Noi 11, 2011 5:00 pm

Re: Echipament voxparty

UNREAD_POSTde The_Mack » Mie Aug 22, 2012 11:04 pm

sa stapanesti sanatos denon-ul. nici nu stiam ca vrei sa cumperi asa ceva (sau poate am uitat) :lol: - vb lui monoka ai scule cum nu au multi cu state vechi in domeniu.
http://www.soundlightvideo.ro
http://www.slvservices.ro
DJMACK - Your Party Maker!
Mare Roman Maresalul Antonescu!
Avatar utilizator
The_Mack
VIP
 
Mesaje: 3321
Membru din: Lun Aug 24, 2009 2:21 pm
Localitate: Ploiesti

Re: Echipament voxparty

UNREAD_POSTde viji » Mie Aug 22, 2012 11:43 pm

Felicitari pentru scule, cred ca ai facut alegeri foarte bune si intr-adevar, ca si colegii sunt convins ca multi dj vechi in bransa nu au sculele tale.
Sa le stapanesti sanatos si sa le amortizezi cat mai curand.
Tot de Denon te intreb si eu: ce parere ai?
Avatar utilizator
viji
Membru activ
 
Mesaje: 520
Membru din: Vin Iul 16, 2010 2:21 pm
Localitate: Ploiesti

Re: Echipament voxparty

UNREAD_POSTde voxparty » Mie Aug 22, 2012 11:49 pm

@ mack eu pusesem de la inceput ochii de denon-ul ala... o singura chestie la el, din poze aveam impresia ca e ceva mai mare dar e oricum ok si asa, nu am maini mari... anul asta tot ce am luat de pe evenimente am reinvestit in echipament... asa ca deocamdata sunt pe minus da' nu-i bai, nu-mi pare rau

@manoka eh eu la partea cu sub-ul inca mai astept, deocamdata sunt singur si cum nu sunt eu asa fortos (sunt mai pirpiriu de felul meu) nu ma prea incanta caratul sub-urilor... cred ca echipamentele astea dau dependenta, sunt ca un drog :D

@viji sincer inca nu stiu ce sa-ti zic... mi-a ajuns denon-ul abea ieri si inca nu am apucat sa il butonez prea mult, cum am specificat si pt mack, ma asteptam sa fie ceva mai marisor

PS: placa traktor audio 2 am luat-o atat ca sa am o solutie de urgenta in caz ca-mi crapa consola cat si pentru faptul ca am primit gratuit versiunea full de traktor pro 2.5

PS2: am incercat sa imi fac un echipament care sa ocupe cat mai putin loc la transport si sa fie cat mai usor posibil (de aceea pt pari am optat pentru versiunea flat si pt boxe pt eoane ce cantaresc 14,5 kg)
Imagine
Avatar utilizator
voxparty
Super Membru
 
Mesaje: 1353
Membru din: Vin Noi 11, 2011 5:00 pm

Re: Echipament voxparty

UNREAD_POSTde DJ Sun » Joi Aug 23, 2012 12:02 am

Felicitari colegu pentru echipamente, sa le stapanesti sanatos si sa te tina mult si bine.
Cat despre bass si eu am umblat foarte mult fara bass dar in ultima vreme mi-am dat seama ca un bass schimba radical sunetul (nu stiu poate sunt subiectiv si nu au EV-urile mele bass), cand o sa pui un bass langa o sa sesizezi diferenta cu siguranta, iti rotunjeste sunetul, il umple il face sa sune asa cum trebuie.
Inca o data felicitari pentru investitia serioasa pe care ai facut-o
Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

Re: Echipament voxparty

UNREAD_POSTde voxparty » Joi Aug 23, 2012 12:17 am

djsun stiu, ai dreptate, dar cum deocamdata eu umblu in sali destul de mici ma descurc si fara. Cand va fi sa dau de un eveniment cu o sala mai spatioasa o sa iau in calcul si varianta respectiva... deobicei dificil sa ma sune cineva pt un eveniment de pe azi pe maine :)

ca tot vorbim de calitatea sunetului, cand am avut primul eveniment de revelion, sala nu era altceva decat un fel de cabanuta din pfl cu termopane... am fost atat de dezamagit de prestatia boxelor incat incepusem sa ma intreb ce naiba de pocanitori mi-am luat. Apoi a venit primul eveniment intr-o sala adevarata... si mi-am schimbat complet parerea.

Din cate am inteles la ultima intalnire v-a adus sorinus un jbl eon 515XT (care are mai mult bass decat modelul simplu eon 515). Eu zic ca se aude decent :)
Imagine
Avatar utilizator
voxparty
Super Membru
 
Mesaje: 1353
Membru din: Vin Noi 11, 2011 5:00 pm

Re: Echipament voxparty

UNREAD_POSTde djcristian » Mar Aug 28, 2012 9:22 pm

Detii un set-up demn de invidiat si te felicit pentru asta . Sper sa iti merite investitia in toate aceste echipamente brand name si sa tot ai de lucru cu ele, asta ca sa le si amortizezi in intregime intr-un viitor nu foarte indepartat si sa simti roadele muncii tale sub forma de profit .

Toate cele bune ! ;)
Imagine
Avatar utilizator
djcristian
Super Membru
 
Mesaje: 1016
Membru din: Vin Ian 15, 2010 1:06 am
Localitate: Bucuresti

Re: Echipament voxparty

UNREAD_POSTde voxparty » Vin Oct 05, 2012 12:48 pm

se adauga un sub jbl prx 618s de 600W
Imagine
Avatar utilizator
voxparty
Super Membru
 
Mesaje: 1353
Membru din: Vin Noi 11, 2011 5:00 pm

Re: Echipament voxparty

UNREAD_POSTde The_Mack » Sâm Oct 06, 2012 10:10 am

sa il stapanesti sanatos man. intrebare stupida - chiar era nevoie de bass? intreb ptr.ca pe partea de bass - spre deosebire de FBT-urile mele care oricum imi par ca suna super ok pe bass - JBL-urile tale rup (daca JBL este recunoscut cel mai bine pentru ceva este pentru bass-ul extrem de clar si de puternic pe care il au boxele, ca sa nu mai vorbesc de sub-uri). si eu cochetam cu ideea de a lua un bass ptr perechea mea de FBT-uri, dar am ajuns la concluzia ca de acei bani mai bine mai iau o pereche de ProMaxx14a :D - o afacere mult mai buna, cred eu
http://www.soundlightvideo.ro
http://www.slvservices.ro
DJMACK - Your Party Maker!
Mare Roman Maresalul Antonescu!
Avatar utilizator
The_Mack
VIP
 
Mesaje: 3321
Membru din: Lun Aug 24, 2009 2:21 pm
Localitate: Ploiesti

Re: Echipament voxparty

UNREAD_POSTde voxparty » Sâm Oct 06, 2012 11:26 am

Neapărat necesar nu era, însă mă mai întreabă lumea dacă am bass. Sunt constient că nu o să-l folosesc prea mult...

Eu ţintesc ceva mai sus şi vreau să mă detaşez puţin de dj-ii de la roma care sonorizează pe pocnitori... E o chestie de imagine
Imagine
Avatar utilizator
voxparty
Super Membru
 
Mesaje: 1353
Membru din: Vin Noi 11, 2011 5:00 pm

Re: Echipament voxparty

UNREAD_POSTde DJ Sun » Sâm Oct 06, 2012 2:06 pm

Nu stiu, poate nu au EV-urile mele suficient bass, dar un lucru este cert cand am pus basul langa ele suna demential.De asta sunt de parere si sustin ideea de a avea neaparat bass langa topuri.

Sa il stapanesti sanatos si sa faci banuti multi cu el.
Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

Re: Echipament voxparty

UNREAD_POSTde voxparty » Sâm Oct 06, 2012 2:14 pm

Pai cred ca daca nu aveau nevoie de bass separat nici cei de la jbl nu se mai complicau sa scoata sub-uri. Oricum o sa va spun mai multe la sfarsitul lui octombrie cand o sa-l testez cum se cuvine...
Imagine
Avatar utilizator
voxparty
Super Membru
 
Mesaje: 1353
Membru din: Vin Noi 11, 2011 5:00 pm

Re: Echipament voxparty

UNREAD_POSTde voxparty » Lun Oct 15, 2012 5:10 pm

update: se adauga 4 moving headuri eurolite tmh 60 LED...
Imagine
Avatar utilizator
voxparty
Super Membru
 
Mesaje: 1353
Membru din: Vin Noi 11, 2011 5:00 pm

Re: Echipament voxparty

UNREAD_POSTde voxparty » Lun Oct 15, 2012 6:00 pm

eh... le-am luat b-stock, ar trebui sa-mi soseasca la sfarsitul saptamanii de la thomann.. 528 euro / buc. Au led de 60 de W, o prisma larga si o greutate de 7,5 kg (numa' bune pentru dj-ii mobili). Cu 4 bucati ar trebui sa acopar o sala de medii dimensiuni... evident cand imi ajung o sa fac recenzie... cei de la thomann m-au asigurat ca sunt f putin folosite. Dat fiind ca au aparut pe piata la sfarsitul lui august, nu am de ce sa nu-i cred... (practic la 4 bucati, am avut o reducere de 160 de euro fata de modelul nou nout)
Imagine
Avatar utilizator
voxparty
Super Membru
 
Mesaje: 1353
Membru din: Vin Noi 11, 2011 5:00 pm

Re: Echipament voxparty

UNREAD_POSTde voxparty » Lun Oct 15, 2012 11:00 pm

pai nu stiu ce s-a intamplat ca mi-au anulat cei de la thomann comanda, am trimis mail sa vad care a fost problema... Manoka aici majoritatea evenimentelor se tin seara... inca nu am avut nici un eveniment de zi. Ideea asta e, sa am o imagine Profi pe cat posibil...

inca sunt suparat ca pierd evenimente pt ca lumea (probabil si din cauza crizei) prefera un dj noname cu 2 pocnitori pe post de boxe, pt simplul motiv ca-s mai ieftini... da' nah... e o problema de timp pana o sa fiu cunoscut si eu ca abea-s la inceput
Imagine
Avatar utilizator
voxparty
Super Membru
 
Mesaje: 1353
Membru din: Vin Noi 11, 2011 5:00 pm

Re: Echipament voxparty

UNREAD_POSTde voxparty » Vin Oct 19, 2012 4:53 pm

4 negri mititei au intrat in familia voxparty :)

Imagine
Imagine
Avatar utilizator
voxparty
Super Membru
 
Mesaje: 1353
Membru din: Vin Noi 11, 2011 5:00 pm

Re: Echipament voxparty

UNREAD_POSTde DJ Sun » Vin Oct 19, 2012 5:17 pm

sa ii stapanesti sanatos, asteptam clip si review
Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

Re: Echipament voxparty

UNREAD_POSTde Sorinus » Vin Oct 19, 2012 5:30 pm

Sa ii folosesti cu multa placere!

P.S Sper ca sticla aia era una cu molecula :))
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

Re: Echipament voxparty

UNREAD_POSTde voxparty » Vin Oct 19, 2012 6:15 pm

multam fain de urari baieti...

@sorinus... din pacate nu era molecula in sticla, am pus-o langa cei 4 negri mititei pentru a avea un termen de comparatie... mh-urile sunt compacte, nu ocupa mult loc in masina :)
Imagine
Avatar utilizator
voxparty
Super Membru
 
Mesaje: 1353
Membru din: Vin Noi 11, 2011 5:00 pm

Următorul

Înapoi la Sonorizare si dj

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 20 vizitatori