Echipament voxparty

Boxe, microfoane, statii, mixere, playere, softuri etc.

Moderator: SnakeBiteTWO

Re: Echipament voxparty

UNREAD_POSTde voxparty » Vin Oct 19, 2012 8:12 pm

@manoka... le-am dat drumul azi intr-u salon de aprox 6x9m... de vazut se vad, din pacate programele interne lasa putin de dorit si vor trebui sa fie programate prin dmx... partea interesanta e ca au 2 roti cu gobo-uri ce pot fi combinate

ca si luminozitate, se vad si pe zi, nu foarte mult, dar se vad :D Evident nu se pot compara cu cele profesionale pe lampa care raman sfante ;)
Imagine
Avatar utilizator
voxparty
Super Membru
 
Mesaje: 1353
Membru din: Vin Noi 11, 2011 5:00 pm

Re: Echipament voxparty

UNREAD_POSTde voxparty » Sâm Ian 19, 2013 12:41 am

update: se adauga 4 pari quad led american dj QWH5X si un hazer martin magnum 2500 hz. Parii au unghi de 25° dar am luat si un filtru frost ce le poate mari unghiul la 40°

urmeaza: un nou microfon wireless (posibil shure) iar in vara probabil ca o sa trec de la stative la schela
Imagine
Avatar utilizator
voxparty
Super Membru
 
Mesaje: 1353
Membru din: Vin Noi 11, 2011 5:00 pm

Re: Echipament voxparty

UNREAD_POSTde voxparty » Mie Feb 20, 2013 6:57 pm

update la setup:

1 microfon shure pg58 (suficient pt ce-mi trebuie mie) si 2 boxe studio monitor M-audio BX8 D2 pe care le voi folosi ocazional mai mult pt muzica ambientala cand am evenimente in 2 sali simultan, in rest imi vor folosi acasa cand mai exersez cu consola...

in vara planuiesc ceva schimbari la partea audio.. probabil voi abandona JBL-ul...
Imagine
Avatar utilizator
voxparty
Super Membru
 
Mesaje: 1353
Membru din: Vin Noi 11, 2011 5:00 pm

Re: Echipament voxparty

UNREAD_POSTde voxparty » Joi Iun 13, 2013 5:05 pm

update:

se adauga 2 boxe active montarbo fire 12a
Imagine
Avatar utilizator
voxparty
Super Membru
 
Mesaje: 1353
Membru din: Vin Noi 11, 2011 5:00 pm

Re: Echipament voxparty

UNREAD_POSTde DJ Sun » Joi Iun 13, 2013 5:33 pm

sa le stapanesti sanatos, asteptam dupa 2-3 evenimente un review
Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

Re: Echipament voxparty

UNREAD_POSTde voxparty » Joi Iun 13, 2013 5:54 pm

mersi, o sa le folosesc la sfarsitul lunii pt un botez si atunci o sa va spun mai multe... am intrebat in stanga si in dreapta: din ce stiti voi boxele noi trebuiesc rodate inainte de a le da blana?
Imagine
Avatar utilizator
voxparty
Super Membru
 
Mesaje: 1353
Membru din: Vin Noi 11, 2011 5:00 pm

Re: Echipament voxparty

UNREAD_POSTde djcristian » Vin Iun 14, 2013 12:25 pm

Felicitari in primul rand pentru cel de-al 1000-lea post pe forum :D .
Sa stapanesti sanatos noile achizitii, sa le canti cu placere si sa le si amortizezi in scurt timp !
Imagine
Avatar utilizator
djcristian
Super Membru
 
Mesaje: 1016
Membru din: Vin Ian 15, 2010 1:06 am
Localitate: Bucuresti

Re: Echipament voxparty

UNREAD_POSTde djpedros » Vin Iun 14, 2013 12:38 pm

voxparty scrie:din ce stiti voi boxele noi trebuiesc rodate inainte de a le da blana?


eu asa stiam, le lasi o perioada la volum mic, insa nu stiu sa-ti spun nici durata, nici volumul
Avatar utilizator
djpedros
Super Membru
 
Mesaje: 1252
Membru din: Sâm Dec 11, 2010 6:27 pm
Localitate: Galati

Re: Echipament voxparty

UNREAD_POSTde Lucian » Dum Iun 16, 2013 2:58 pm

voxparty scrie:mersi, o sa le folosesc la sfarsitul lunii pt un botez si atunci o sa va spun mai multe... am intrebat in stanga si in dreapta: din ce stiti voi boxele noi trebuiesc rodate inainte de a le da blana?

adica cum, dai cu blana in ele?... :) (glumeam)

cand un difuzor este nou, are membrana un pic mai rigida si se misca mai greoi fata de unul folosit, dar asta nu inseamna ca e intepenit.Totusi daca se misca ceva mai incet, adica daca cursa bobinei este mai mica, aceasta se incalzeste mai puternic si de aceea este recomandat a nu se da "blana". Acum depinde si ce intelegi tu prin blana - o utilizare normala, cand clipul se apride doar sporadic, nu inseamna blana - blana inseamna cand clipul sta mereu aprins, si difuzorul este la limita, ceea ce nu este recomandat nici boxelor rodate...oricum un difuzor chiar daca este nou, este rodat din fabrica, adica este pus sa mearga in gol o anumita perioada de timp pe o anumita frecventa...
In alta ordine de idei, felicitari pentru achizitie, sa le folosesti sanatos si cu spor.As intreba de ce 12' si nu 15', mai ales ca ai vandut si subwoofer-ul...
MUSIC IS OUR PASSION
www.djnuntabotez.ro
Avatar utilizator
Lucian
DJ Fondator
 
Mesaje: 1415
Membru din: Joi Apr 22, 2010 7:33 pm
Localitate: Campulung, Jud Arges

Re: Echipament voxparty

UNREAD_POSTde voxparty » Dum Iun 16, 2013 3:20 pm

Pt ca o sa i se alature cat de curand un sub montarbo. Momentan merg in paralel cu jbl-urile. Pt evenimente mici folosesc jbl pt cele mai mari o sa folosesc montarbo (sateliti + sub)
Imagine
Avatar utilizator
voxparty
Super Membru
 
Mesaje: 1353
Membru din: Vin Noi 11, 2011 5:00 pm

Anterior

Înapoi la Sonorizare si dj

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 28 vizitatori