TC Electronic Desktop Konnekt 6

Boxe, microfoane, statii, mixere, playere, softuri etc.

Moderator: SnakeBiteTWO

TC Electronic Desktop Konnekt 6

UNREAD_POSTde Bujor Ionica » Vin Apr 13, 2012 12:46 pm

Cunoaste cineva aceasta placa de sunet? As vrea sa o folosesc pentru redare muzica in regim DJ mobil,si as avea de ales intre aceasta placa si traktor audio 6, stiu ca cea din urma e dedicata pentru DJ, iar prima este mai mult pentru inregistrari, dar cea ce nu stiu este care din cele doua ofera la redare o calitate a sunetului mai mare.
Bujor Ionica
 
Mesaje: 26
Membru din: Joi Mar 29, 2012 5:13 pm
Localitate: Hunedoara.

Re: TC Electronic Desktop Konnekt 6

UNREAD_POSTde CreB0 » Vin Apr 13, 2012 1:15 pm

Pai vezi specificatiile de la fiecare placa in parte. Pe pagina producatorului exista informatiile astea si poti sa faci o comparatie.
Avatar utilizator
CreB0
Membru activ
 
Mesaje: 620
Membru din: Dum Iul 25, 2010 9:47 pm
Localitate: Arad

Re: TC Electronic Desktop Konnekt 6

UNREAD_POSTde Bujor Ionica » Vin Apr 13, 2012 3:16 pm

Am citit specificatiile de pe pagina producatorului, ambele sunt pro. traktor audio 6 e dedicata pentru DJ, iar TC Electronic Desktop Konnekt 6 este mai mult pentru inregistrari. Din specificatii ambele sunt ok. Dar nu stiu care din cele doua branduri e mai de top, si care este calitatea reala audio , sigur trebuie sa fie o diferenta pe care doar cei ce le-au folosit o cunosc mai bine. Am nevoie de parerea celor ce au folosit aceste placi de sunet sau a unui profesionist.
Respecte.
Bujor Ionica
 
Mesaje: 26
Membru din: Joi Mar 29, 2012 5:13 pm
Localitate: Hunedoara.

Re: TC Electronic Desktop Konnekt 6

UNREAD_POSTde CreB0 » Vin Apr 13, 2012 3:20 pm

Degeaba intrebi de diferente pentru ca nu iti poti da seama de ele decat cand le asculti in paralele. Eu folosesc de exemplu un Audio 4 DJ si pot sa zic ca sunetul este extraordinar. TC Electronic nu am auzit niciodata. Cel mai sigur e sa le asculti pe ambele si apoi sa hotarasti achizitia a ce iti place tie mai mult.
Avatar utilizator
CreB0
Membru activ
 
Mesaje: 620
Membru din: Dum Iul 25, 2010 9:47 pm
Localitate: Arad

Re: TC Electronic Desktop Konnekt 6

UNREAD_POSTde Bujor Ionica » Vin Apr 13, 2012 6:56 pm

Asa este, cel putin am aflat cum suna Audio 4 DJ,multumesc.
Bujor Ionica
 
Mesaje: 26
Membru din: Joi Mar 29, 2012 5:13 pm
Localitate: Hunedoara.


Înapoi la Sonorizare si dj

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori