TRAKTOR AUDIO 4

Boxe, microfoane, statii, mixere, playere, softuri etc.

Moderator: SnakeBiteTWO

TRAKTOR AUDIO 4

UNREAD_POSTde Bujor Ionica » Mar Apr 03, 2012 5:17 pm

Salut , e prima data cand postez pe acest forum ,salutul este pentru toata lumea, si as avea nevoie de o informatie din partea celor ce cunosc, TRAKTOR AUDIO 4 este compatibila cu win7 ? As fi interesat de una SH.
Respecte.
Bujor Ionica
 
Mesaje: 26
Membru din: Joi Mar 29, 2012 5:13 pm
Localitate: Hunedoara.

Re: TRAKTOR AUDIO 4

UNREAD_POSTde CreB0 » Mar Apr 03, 2012 6:26 pm

Da. Toata gama de placi audio de la NI este compatibila cu windows 7. Eu folosesc o placa Audio 4 DJ de la ei fara probleme de aproape 4 ani. Iti recomand sa iti iei Traktor Audio 2 daca nu folosesti la maximum capabilitatile placii Audio 4 DJ (adica daca nu ai nevoie si de inputuri sau sa o folosesti pentru studio atunci eu consider ca nu se merita banii in plus).
Avatar utilizator
CreB0
Membru activ
 
Mesaje: 620
Membru din: Dum Iul 25, 2010 9:47 pm
Localitate: Arad

Re: TRAKTOR AUDIO 4

UNREAD_POSTde Bujor Ionica » Mar Apr 03, 2012 8:04 pm

Ma gandeam la Audio 4 DJ pentru ca are alimentare separata, nu prin USB. cunosti cumva placile de la M-audio, de exemplu M-Audio FAST TRACK USB MKII, e cumva mai buna de cat traktor audio 2 ?
Ultima oară modificat de Bujor Ionica pe Mar Apr 03, 2012 8:09 pm, modificat 1 dată în total.
Bujor Ionica
 
Mesaje: 26
Membru din: Joi Mar 29, 2012 5:13 pm
Localitate: Hunedoara.

Re: TRAKTOR AUDIO 4

UNREAD_POSTde Sorinus » Mar Apr 03, 2012 8:07 pm

Bujor Ionica scrie:Ma gandeam la Audio 4 DJ pentru ca are alimentare separata, nu prin USB.


Iti recomand cu alimentare separata(deci audio 4 dj),eu unul am avut multe probleme cu audio 2 dj datorita alimentarii pe usb,desi cel la care am vandut-o nu a avut...depinde si configuratia.
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

Re: TRAKTOR AUDIO 4

UNREAD_POSTde Bujor Ionica » Mar Apr 03, 2012 8:11 pm

Am inteles multumesc Sorinus.
Respecte.
Bujor Ionica
 
Mesaje: 26
Membru din: Joi Mar 29, 2012 5:13 pm
Localitate: Hunedoara.

Re: TRAKTOR AUDIO 4

UNREAD_POSTde CreB0 » Mar Apr 03, 2012 8:25 pm

Numai putin...
Audio 4 DJ, Audio 8 DJ si Audio 2 nu au alimentare separata decat prin USB, si in afara de Audio 2 celelalte nu se mai fabrica.
Traktor Audio 6 si Traktor Audio 10 au alimentare separata.
Problemele cu latenta nu sunt din cauza alimentarii (desii cateodata se poate intampla) ci din cauza componentelor din calculator (incompatibilitati de hardware). Cele mai multe probleme sunt cauzate de bateriile de la laptop, placa wireless, DVD Writer si placile video de la nVidia :D
Avatar utilizator
CreB0
Membru activ
 
Mesaje: 620
Membru din: Dum Iul 25, 2010 9:47 pm
Localitate: Arad

Re: TRAKTOR AUDIO 4

UNREAD_POSTde Sorinus » Mar Apr 03, 2012 8:54 pm

Da se poate,tu stii mai bine decat mine produsele de la traktor...eu de exemplu pe langa latente mai avem probleme cu blocarea placii datorita tensiunii oscilante din usb...de aceea am recomandat din start placa cu alimentare separata!
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

Re: TRAKTOR AUDIO 4

UNREAD_POSTde cris » Mie Apr 04, 2012 2:36 pm

Salutare,
daca te intereseaza o placa buna, similara cu T4, eu am un Esi QuataFire XL, pe care nu o mai folosesc. De fapt nu am folosit-o decat vreo juma de an, ptr ca mi-am schimbat case-ul si nu mai intra in asta nou. Placa am luat-o noua de la Senia (cred ca mai am factura) si are tot cu ce a venit: cutie, cabluri, alimentare, etc. Nu e zgariata, nu prezinta urme de uzura. Nu stiu daca mere pe 7, ptr ca nu am probat-o.

Uite linkul la producator:

http://www.esi-audio.com/products/quatafirexl/

Daca esti interesat, iti pot trimite foto reale cu ea si o putem proba pe sculele tale.
Eventual, da-mi PM, ca sa nu umflam topicul.
fr: SN15LF+PreNeo-750N
Pulsar X18
HPA 3100L
Tapco J2500
DCX 2496
Mackie CFX12
Avatar utilizator
cris
Membru activ
 
Mesaje: 313
Membru din: Mar Apr 06, 2010 1:49 pm
Localitate: Bucuresti

Re: TRAKTOR AUDIO 4

UNREAD_POSTde Bujor Ionica » Mie Apr 04, 2012 6:08 pm

Multumesc pentru informatii, cred ca o sa raman la audio2, audio6 fiind peste bugetul meu.
Respecte.
Bujor Ionica
 
Mesaje: 26
Membru din: Joi Mar 29, 2012 5:13 pm
Localitate: Hunedoara.

Re: TRAKTOR AUDIO 4

UNREAD_POSTde CreB0 » Mie Apr 04, 2012 6:38 pm

O alegere foarte buna la capitolul audio. Vezi ca incepand din 2 aprilie orice hardware cumparat de la Native Instruments vine cu o licenta completa de Traktor PRO. Asta numai daca cumperi de nou hardwareul si nu a fost activata licenta pana atunci. Daca cumperi Audio 2 o sa ai si o placa de sunet excelenta si o licenta FULL de soft pentru 100 E.
Avatar utilizator
CreB0
Membru activ
 
Mesaje: 620
Membru din: Dum Iul 25, 2010 9:47 pm
Localitate: Arad

Re: TRAKTOR AUDIO 4

UNREAD_POSTde voxparty » Mie Apr 04, 2012 10:01 pm

intrebare intrebatoare.. mi-as lua si eu un traktor audio 2 ca backup in caz ca imi da rateuri consola. Avand in vedere ca traktor pro 2 vine cu licenta full pot folosi consola in loc de placa audio? Adica softul full nu e legat de un anumit hardware? Am o consola american audio vms2 care functioneaza bine cu versiunea demo de traktor.Ideea e ca daca cumpar softul de la traktor ma costa 79 de euro... pentru 20 de euro in plus as avea atat placa audio cat si softul full...

Scuzati daca am deviat de la subiect :)
Imagine
Avatar utilizator
voxparty
Super Membru
 
Mesaje: 1353
Membru din: Vin Noi 11, 2011 5:00 pm

Re: TRAKTOR AUDIO 4

UNREAD_POSTde Sorinus » Vin Apr 06, 2012 7:05 pm

fulgerik scrie:intrebare intrebatoare.. mi-as lua si eu un traktor audio 2 ca backup in caz ca imi da rateuri consola. Avand in vedere ca traktor pro 2 vine cu licenta full pot folosi consola in loc de placa audio? Adica softul full nu e legat de un anumit hardware? Am o consola american audio vms2 care functioneaza bine cu versiunea demo de traktor.Ideea e ca daca cumpar softul de la traktor ma costa 79 de euro... pentru 20 de euro in plus as avea atat placa audio cat si softul full...

Scuzati daca am deviat de la subiect :)


Cu siguranta va merge!
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

Re: TRAKTOR AUDIO 4

UNREAD_POSTde voxparty » Lun Apr 23, 2012 5:06 pm

scuzati daca-s tot pe off topic

CONFIRM... versiunea full de traktor merge cu orice consola atata timp cat aveti maparile... oricum consider ca la 99 de euro am facut o afacere... softul full cu licenta si o interfata audio buna care te poate ajuta in caz de probleme cu consola...
Imagine
Avatar utilizator
voxparty
Super Membru
 
Mesaje: 1353
Membru din: Vin Noi 11, 2011 5:00 pm


Înapoi la Sonorizare si dj

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 22 vizitatori