Pareri despre American Audio vs Numark

Boxe, microfoane, statii, mixere, playere, softuri etc.

Moderator: SnakeBiteTWO

Pareri despre American Audio vs Numark

UNREAD_POSTde greierele » Dum Noi 20, 2011 8:56 pm

Salutare !

Poate spune cineva daca exista diferente intre cele doua nume si care ar fi acelea ?
Ca exemplu, vreau sa stiu daca are cineva vreunul dintre modele si cum se comporta, as avea nevoie de un cd player, ceva ieftin care sa stie sa citeasca si cd si mp 3 si variantele ar fi American Audio Flex 100 si Numark NDX 400, mai ieftinache decat CDJ Pioneer ( nu pot sa nu recunosc calitatea ), dar totusi trebuie sa mearga si acestea mai rarut asa, nu trase pe ele la greu.
Desi Numark e ceva mai scump decat American Audio, probabil ca si pretul face diferenta desi uneori platesti doar numele firmei, deci, voi ati folosi asa ceva chiar daca pentru ocazii mai rare ?
greierele
 
Mesaje: 40
Membru din: Mar Ian 04, 2011 11:16 pm

Re: Pareri despre American Audio vs Numark

UNREAD_POSTde greierele » Dum Noi 20, 2011 9:01 pm

Scuze, comparatia ar fi intre American Audio Flex 100 si Numark NDX 200 , deja NDX 400 are chiar si intrare USB, deci iese din calcul, vreau doar sa stiu care din cele doua nume ia voturi mai multe.
greierele
 
Mesaje: 40
Membru din: Mar Ian 04, 2011 11:16 pm

Re: Pareri despre American Audio vs Numark

UNREAD_POSTde DanceDj » Dum Noi 20, 2011 9:42 pm

despre ndx 200 nu cunosc multe insa detin ndx 800 si pot sa spun ca sunt foarte incantat de aceste playere. Au foarte multe functii bine gandite. Nu stiu cat de fiabile sunt (eu le am de aprox 4 luni).
Avatar utilizator
DanceDj
DJ Fondator
 
Mesaje: 210
Membru din: Lun Oct 12, 2009 10:57 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Pareri despre American Audio vs Numark

UNREAD_POSTde greierele » Dum Noi 20, 2011 10:25 pm

Inteleg, merci oricum de raspuns, insa astept sa mai aflu si alte pareri pro si contra ( oricum pentru modelele acestea nu stiu cati DJ consacrati s-ar uita la ele, e ca si cum unui pilot de formula 1 i-as cere pareri despre Logan, nu ca as avea ceva cu Logan-ul, dar probabil el in timpul liber merge de la Lamborghini in sus, am dat un exemplu), insa macar intre nume, American Audio vs Numark.
greierele
 
Mesaje: 40
Membru din: Mar Ian 04, 2011 11:16 pm

Re: Pareri despre American Audio vs Numark

UNREAD_POSTde DanceDj » Lun Noi 21, 2011 12:46 am

Fara suparare tu, eu sau din cunostintele mele, nimeni din acest forum nu este un dj consacrat. Daca ai fi avut bugetul necesar in mod cert ti-ai fi cumparat Pioneer.
In domeniul nostru, unde din punctul meu de vedere conteaza mult mai mult atmosfera care o faci decat aparatura pe care o detii, uneori nu este necesara o investitie suplimentara in brand-uri de renume. Spre exemplu eu am 2 pupitre 1.cdj350+1 a&h xone42 2.numark ndx800+denon1100. In ultima vreme folosesc pupitrul 2 pentru ca imi place mai mult. Am sonorizat evenimente si doar cu laptop si mixer ptr live. Clientul se uita la rezultatul final.

Si ca sa revin la intrebarea ta initiala recomand numark pentru ca: 1. am folosit produse numark si nu m-au dezamagit 2. am citit multe review-uri negative despre american audio.
Avatar utilizator
DanceDj
DJ Fondator
 
Mesaje: 210
Membru din: Lun Oct 12, 2009 10:57 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Pareri despre American Audio vs Numark

UNREAD_POSTde greierele » Lun Noi 21, 2011 2:08 pm

Iti multumesc DanceDJ. Voi tine cont de parerea ta.
greierele
 
Mesaje: 40
Membru din: Mar Ian 04, 2011 11:16 pm

Re: Pareri despre American Audio vs Numark

UNREAD_POSTde SnakeBiteTWO » Lun Noi 21, 2011 9:01 pm

Numark este peste American Audio, ca si calitate dar mai ales ca si imagine...
Provoc distractie si conserv amintiri.
----------------------------------------
Follow da bass line.
Imagine
Avatar utilizator
SnakeBiteTWO
DJ Fondator
 
Mesaje: 1257
Membru din: Sâm Iun 20, 2009 12:48 pm
Localitate: BUCURESTI

Re: Pareri despre American Audio vs Numark

UNREAD_POSTde greierele » Lun Noi 21, 2011 10:17 pm

Va multumesc din suflet, m-ati convins, voi merge pe Numark si ptr ca se zice ca unde merge mia mai merge si suta, cred ca voi opta totusi pentru NDX 400 in defavoarea lui NDX 200, nu de alta dar macar 400 are si intrare usb si cateva functii in plus si nu se stie niciodata.
greierele
 
Mesaje: 40
Membru din: Mar Ian 04, 2011 11:16 pm

Re: Pareri despre American Audio vs Numark

UNREAD_POSTde SnakeBiteTWO » Lun Noi 21, 2011 10:37 pm

Buna alegere. Desi eu as cam alege NDX 800, ca e mai profi un pic, iar diferenta de pret nu e asa de mare...
http://www.thomann.de/ro/numark_ndx_400.htm
http://www.thomann.de/ro/numark_ndx_800.htm
ca sa nu mai zic de noul NDX 900, care se pare ca e si mai ok.
http://www.thomann.de/ro/numark_ndx_900.htm
Provoc distractie si conserv amintiri.
----------------------------------------
Follow da bass line.
Imagine
Avatar utilizator
SnakeBiteTWO
DJ Fondator
 
Mesaje: 1257
Membru din: Sâm Iun 20, 2009 12:48 pm
Localitate: BUCURESTI


Înapoi la Sonorizare si dj

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 18 vizitatori