PARERI DESPRE BEHRINGER B815 NEO

Boxe, microfoane, statii, mixere, playere, softuri etc.

Moderator: SnakeBiteTWO

Pareri seria NEO

Am, sunt foarte multumit.
13
45%
Am, nu sunt multumit.
1
3%
Nu le am, le-am auzit, nu imi plac.
5
17%
Le-am auzit, sunt ok.
9
31%
Le urasc si pe ele, si brand-ul Behringer (aveti voi urechi de tabla ... ele sunt varza si nu merita)
1
3%
 
Voturi totale : 29

Re: PARERI DESPRE BEHRINGER B815 NEO

UNREAD_POSTde Sorinus » Mar Mar 19, 2013 7:06 pm

Oricand iti poate crapa o boxa indiferent de marca(mie mi-a picat la finalul evenimentului dar am avut 3)deci si tu iti poti lua 3 orice ai avea :))
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

Re: PARERI DESPRE BEHRINGER B815 NEO

UNREAD_POSTde johnnydj » Mar Mar 19, 2013 7:32 pm

si tie sorine ti-a crapat bergenbieru ?
johnnydj
DJ Fondator
 
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Oct 05, 2009 4:58 pm
Localitate: Bacau-Focsani-Piatra Neamt

Re: PARERI DESPRE BEHRINGER B815 NEO

UNREAD_POSTde Sorinus » Mar Mar 19, 2013 8:04 pm

johnnydj scrie:si tie sorine ti-a crapat bergenbieru ?

Culmea,nu mi-a picat niciodata behringeru,ci altele mai serioase :))
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

Re: PARERI DESPRE BEHRINGER B815 NEO

UNREAD_POSTde marescosmin » Mar Mar 19, 2013 9:59 pm

djcristian scrie:Intamplator, chiar eu sunt cel in fata caruia a crapat o bucata de B815NEO :) proaspat scoasa din cutie, chiar in showroom-ul Senia, acum un an si ceva. Am fost dezamagit de intamplare si mi-am luat gandul de la B815NEO o perioada buna de timp. Momentul acela nu a mai contat insa absolut deloc acum 2 luni cand am cumparat 2 bucati fara macar a le mai proba in vreun fel. Sincer sa fiu, eu imi doream mult sa fac un upgrade la ELX115P, RCF 315A MKIII sau YAMAHA DXR15 insa testele de la intalnirea de la Bradet mi-au inlaturat toate indoielile, framantarile si m-au convins sa achizitionez B815NEO si atfel mi-au intrat in dotare niste "bestii" si am ramas in buzunare cu niste mii bune de lei pentru potentiale achiziitii viitoare sau placeri personale.

In continuare nu regret sub nici o forma achizitia, in pofida tuturor comentariilor acre de pe forumul acesta in privinta incintelor Behringer in general. Eu sunt utilizator al acestora din 2009 si nu am avut probleme nici cu ele si nici cu vreun alt echipament de-al lor aflat in dotarea mea gen amplificatoare, mixere, microfoane.

Pentru activitatea noastra recomand calduros produsele lor cu maxima incredere personala. Nu or fi ele toate exceptionale sau fenomenale, clar este loc de mai bine, insa totodata, clar se poate mult, mult, muuuult mai rau ;).

In definitiv, fiecare isi face treaba cu ce crede de cuviinta. Eu am ales B815NEO. E alegerea mea, ma mandresc cu ea :P !

Alegerea este foarte buna,produsele lor sunt foarte bune si le recomand si eu cu maxima incredere! Merg fara probleme,se aud foarte bine,ne facem treaba excelent cu ele. ;)
Sunetul face muzica!
Muzica BUNA,s-a compus.Ce se asculta acum,sunt "experimente" nereusite,vezi muzica ultimilor ani.BUN,este cuprins intre anii '50-'60-'70-'80-'90 si pana prin 2006 aproximativ.
Avatar utilizator
marescosmin
Super Membru
 
Mesaje: 790
Membru din: Mie Sep 09, 2009 10:25 pm
Localitate: Ploiesti

Re: PARERI DESPRE BEHRINGER B815 NEO

UNREAD_POSTde DanKo » Mie Mar 20, 2013 12:19 am

neo.jpg
neo.jpg (116.14 KiB) Vizualizat de 12960 ori
Invazie de 815 Neo !!!! :lol: :lol:
Avatar utilizator
DanKo
Membru activ
 
Mesaje: 245
Membru din: Sâm Feb 04, 2012 8:51 pm
Localitate: Ploiesti

Re: PARERI DESPRE BEHRINGER B815 NEO

UNREAD_POSTde djcristian » Joi Mar 21, 2013 3:44 pm

Mi-a placut foarte mult opinia unui american :
" GET'em! The price is right, the weight is right, the sound is right, the crowd loves it and your pockets ain't screaming!" :D
Imagine
Avatar utilizator
djcristian
Super Membru
 
Mesaje: 1016
Membru din: Vin Ian 15, 2010 1:06 am
Localitate: Bucuresti

Re: PARERI DESPRE BEHRINGER B815 NEO

UNREAD_POSTde AndiBAD » Sâm Mar 23, 2013 4:16 pm

Si eu ma numar pintre cei impresionati la intalnirea de la Bradet , de B815 NEO
Vreau si eu prin vara sa imi iau ceva active pentru evenimente mici pana in 80 pers si m-am orientat catre B115D fiind la jumatate din pretul lui b815 neo.A auzit cineva boxele astea?
Vad ca tot clasa D o are,driverul este mai mic si nu are acel DSP....
Pareri ceva?
Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!
Avatar utilizator
AndiBAD
Super Membru
 
Mesaje: 1110
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:41 pm
Localitate: Victoria/BRASOV

Re: PARERI DESPRE BEHRINGER B815 NEO

UNREAD_POSTde djcristian » Sâm Mar 23, 2013 5:55 pm

AndiBAD scrie:Si eu ma numar pintre cei impresionati la intalnirea de la Bradet , de B815 NEO
Vreau si eu prin vara sa imi iau ceva active pentru evenimente mici pana in 80 pers si m-am orientat catre B115D fiind la jumatate din pretul lui b815 neo.A auzit cineva boxele astea?
Vad ca tot clasa D o are,driverul este mai mic si nu are acel DSP....
Pareri ceva?


Il poti intreba pe DJ Mitu, pentru ca el are in dotare o pereche de B115MP3.
Imagine
Avatar utilizator
djcristian
Super Membru
 
Mesaje: 1016
Membru din: Vin Ian 15, 2010 1:06 am
Localitate: Bucuresti

Re: PARERI DESPRE BEHRINGER B815 NEO

UNREAD_POSTde Sorinus » Dum Mar 24, 2013 1:05 pm

AndiBAD scrie:Si eu ma numar pintre cei impresionati la intalnirea de la Bradet , de B815 NEO
Vreau si eu prin vara sa imi iau ceva active pentru evenimente mici pana in 80 pers si m-am orientat catre B115D fiind la jumatate din pretul lui b815 neo.A auzit cineva boxele astea?
Vad ca tot clasa D o are,driverul este mai mic si nu are acel DSP....
Pareri ceva?


Si eu voiam sa iau 115d initial insa am primit cateva sfaturi de la colegi care le-au ascultat si mi-au recomadat sa nu le iau...mai degraba ceva din seria 615d sou neo si pana la urma am luat neo...
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

Re: PARERI DESPRE BEHRINGER B815 NEO

UNREAD_POSTde DanKo » Dum Mar 24, 2013 10:34 pm

Eu am doua B 315 A,400Wsi nu mi-a zis nimeni pana acum sa dau mai tare,din contra sa le las mai incet,mai ales bassul care chiar isi face treaba.Le am de doi ani jumatate,nu am avut nici o problema cu ele.Am facut evenimente de 130 de persoane si au facut fata cu brio fara sub. B 815 NEO le-am auzit de cateva ori,suna super si au intradevar putere mare.
Avatar utilizator
DanKo
Membru activ
 
Mesaje: 245
Membru din: Sâm Feb 04, 2012 8:51 pm
Localitate: Ploiesti

Re: PARERI DESPRE BEHRINGER B815 NEO

UNREAD_POSTde AndiBAD » Dum Mar 31, 2013 3:43 am

In seara asta am acut o mare surpriza cand dau sa intru la niste lautari imi sare in fata b815.. am zis wtf :)) Avusera inainte niste rcf-uri art300 sau pe acolo :mrgreen:
Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!
Avatar utilizator
AndiBAD
Super Membru
 
Mesaje: 1110
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:41 pm
Localitate: Victoria/BRASOV

Re: PARERI DESPRE BEHRINGER B815 NEO

UNREAD_POSTde DJ Sun » Dum Mar 31, 2013 9:44 am

Ba frate o fi ele ieftine, bune dar de cantat live nu sunt cu siguranta.
Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

Re: PARERI DESPRE BEHRINGER B815 NEO

UNREAD_POSTde AndiBAD » Dum Mar 31, 2013 1:46 pm

Ce i drept trageau de ele ,3 bucati la numar, una fiind oprita nu stiu de ce. Erau tot in clip .Mai avea un berry ceva pe lemn
Din ce ii stiam inainte aveau niste Dynacord model ami vechi pasive..nush de ce or fi trecut pe astea
Cum zicea cineva mai sus invazie :))
Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!
Avatar utilizator
AndiBAD
Super Membru
 
Mesaje: 1110
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:41 pm
Localitate: Victoria/BRASOV

Re: PARERI DESPRE BEHRINGER B815 NEO

UNREAD_POSTde tony » Dum Mar 31, 2013 2:20 pm

Cocalarii se duc la reprezentante sa se joace cu XA2 , Chorus sau Cobra , si ies pe usa cu subsemnatele din topic !
tony
Super Membru
 
Mesaje: 1080
Membru din: Dum Iun 06, 2010 9:29 am
Localitate: Rieti

Re: PARERI DESPRE BEHRINGER B815 NEO

UNREAD_POSTde Sorinus » Dum Mar 31, 2013 4:51 pm

AndiBAD scrie: Erau tot in clip .

Esti sigur ca erau 815 neo?
Fiindca eu nu am reusit sa ajung niciodata cu ele in clip desi,crede-ma am incercat de foarte multe ori!
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

Re: PARERI DESPRE BEHRINGER B815 NEO

UNREAD_POSTde DJ Sun » Dum Mar 31, 2013 4:59 pm

Aaaa Sorinus imi pare foarte rau sa iti spun ca esti departe de a te compara cu un lautar, au lautarii astia un dar de a da in boxe pana la refuz de zici ca nu e adevarat.
Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

Re: PARERI DESPRE BEHRINGER B815 NEO

UNREAD_POSTde AndiBAD » Dum Mar 31, 2013 9:15 pm

Stai linistit ca am vazut clipu la B815 NEO si la intalnire ....
Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!
Avatar utilizator
AndiBAD
Super Membru
 
Mesaje: 1110
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:41 pm
Localitate: Victoria/BRASOV

Re: PARERI DESPRE BEHRINGER B815 NEO

UNREAD_POSTde Sorinus » Lun Apr 01, 2013 6:30 pm

DJ Sun scrie:Aaaa Sorinus imi pare foarte rau sa iti spun ca esti departe de a te compara cu un lautar, au lautarii astia un dar de a da in boxe pana la refuz de zici ca nu e adevarat.


Nu inteleg cum pot sa dea asa de tare...eram la 5 m de boxe si cu volumul foarte sus(desi boxele nu erau in clip) si crede-ma nu am putut sta 1 minut acolo...eu cred ca lor le intra in clip din cauza altor reglaje&distorsiuni!
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

Re: PARERI DESPRE BEHRINGER B815 NEO

UNREAD_POSTde djcristian » Lun Apr 01, 2013 8:45 pm

Pe cat de increzator am fost eu pana acum in Behringer, astazi mi-am schimbat total opinia dupa ce mi s-a ars o boxa B215D in timp ce canta, culmea, muzica ambientala la 30% volum :oops: .

Ca sa va dati seama cat de praf se pare ca a fost, am desfascut-o si am facut o poza la amplificatorul topit de la explozia survenita :
Imagine

Asta e, sa-mi fie invatatura de minte ca am crezut intr-un brand de kkt :cry: ! De acum inainte voi folosi numai JBL, RCF, HK si alte boxe brand name, fara sa ma mai incurc cu panarame d-astea de toata jena :oops: .




PS : Textul de mai sus poate fi considerat integral un pamflet sau mai bine zis o pacaleala de 1 aprilie. Am desfacut boxele, doar pentru a le curata de praf. Dupa zeci de evenimente in ultimii doi ani, functioneaza in continuare ireprosabil, spre dezamagirea haterilor de brand. In continuare consider ca, BEHRINGER RULES ! :twisted:
Imagine
Avatar utilizator
djcristian
Super Membru
 
Mesaje: 1016
Membru din: Vin Ian 15, 2010 1:06 am
Localitate: Bucuresti

Re: PARERI DESPRE BEHRINGER B815 NEO

UNREAD_POSTde djcristian » Lun Apr 01, 2013 8:46 pm

Pe cat de increzator am fost eu pana acum in Behringer, astazi mi-am schimbat total opinia dupa ce mi s-a ars o boxa B215D in timp ce canta, culmea, muzica ambientala la 30% volum :oops: .

Ca sa va dati seama cat de praf se pare ca a fost, am desfascut-o si am facut o poza la amplificatorul topit de la explozia survenita :
Imagine

Asta e, sa-mi fie invatatura de minte ca am crezut intr-un brand de kkt :cry: ! De acum inainte voi folosi numai JBL, RCF, HK si alte boxe brand name, fara sa ma mai incurc cu panarame d-astea de toata jena :oops: .




PS : Textul de mai sus poate fi considerat integral un pamflet sau mai bine zis o pacaleala de 1 aprilie. Am desfacut boxele, doar pentru a le curata de praf. Dupa zeci de evenimente in ultimii doi ani, functioneaza in continuare ireprosabil, spre dezamagirea haterilor de brand. In continuare consider ca, BEHRINGER RULES ! :twisted:
Imagine
Avatar utilizator
djcristian
Super Membru
 
Mesaje: 1016
Membru din: Vin Ian 15, 2010 1:06 am
Localitate: Bucuresti

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Sonorizare si dj

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 25 vizitatori