Un DSP fenomenal pentru Winamp ...

Boxe, microfoane, statii, mixere, playere, softuri etc.

Moderator: SnakeBiteTWO

Un DSP fenomenal pentru Winamp ...

UNREAD_POSTde djcristian » Joi Ian 06, 2011 2:24 pm

Am observat ca multi dintre voi utilizati cu precadere Winamp-ul atunci cand puneti muzica pe undeva si m-am gandit sa va aduc in atentie un softulet DSP fenomenal pe care eu il folosesc de vreo 3 ani cu winampul si care nu poate decat sa va ajute enorm, economisindu-va cateva sute de lei pe care le-ati da in mod normal pe un compresor/limiter/expander hardware. Mie unul imi place setarea maximum loud . In general cand vizionez filme folosesc winampul cu DSP-ul asta activat si se aude senzational . Vi-l recomand calduros .Se numeste Compressor & Wider v1.1 si il puteti descarca de aici http://www.radiourionline.ro/asculta.php?id=108 (stiu ca pare un link ciudat dar odata clickuit incepe si descarca arhiva care contine DSP-ul). Inainte foloseam Tomas Limiter si Sound Solution dar astea mai crapau cateodata fiind ceva mai stufoase ca setari si posibilitati de reglaj. Enjoy ! Astept pareri pro sau contra ;) !
Imagine
Avatar utilizator
djcristian
Super Membru
 
Mesaje: 1016
Membru din: Vin Ian 15, 2010 1:06 am
Localitate: Bucuresti

Re: Un DSP fenomenal pentru Winamp ...

UNREAD_POSTde Sorinus » Joi Ian 06, 2011 6:12 pm

Parerea mea e ca....nu merge linkul :mrgreen: :!:
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

Re: Un DSP fenomenal pentru Winamp ...

UNREAD_POSTde djcristian » Joi Ian 06, 2011 9:58 pm

Vad ca asa este . Nu stiu de ce se intampla asa deoarace cand am postat a mers si asa cu link direct . Oricum puteti gasi utilitarul in stanga la meniul "pagini site" si acolo click pe programe utile unde vor aparea mai multe programele printre care si DSP-ul acesta . Sorry de incurcatura ;) .
Imagine
Avatar utilizator
djcristian
Super Membru
 
Mesaje: 1016
Membru din: Vin Ian 15, 2010 1:06 am
Localitate: Bucuresti

Re: Un DSP fenomenal pentru Winamp ...

UNREAD_POSTde The_Mack » Dum Ian 09, 2011 3:41 pm

sincer am folosit si eu ceva asemanator se numea ozone, clar se vede un plus la calitatea sunetului care iese din winamp, dar sincer ptr. sonorizari prefer ca sunetul sa iasa fara multe corectii si brizbizuri din winamp (ptr. ascultat acasa este ok).
http://www.soundlightvideo.ro
http://www.slvservices.ro
DJMACK - Your Party Maker!
Mare Roman Maresalul Antonescu!
Avatar utilizator
The_Mack
VIP
 
Mesaje: 3321
Membru din: Lun Aug 24, 2009 2:21 pm
Localitate: Ploiesti

Re: Un DSP fenomenal pentru Winamp ...

UNREAD_POSTde remy » Dum Ian 09, 2011 10:26 pm

din lipsa de ocupatie, am descarcat si eu acel dsp pt winamp, si am ramas placut surprins de ceea ce stie sa faca! deci, placa audio m-audio revo, djx700 pt monitorizarea nivelului, altec lansing boxe monitorizare audio...la inceputul filmuletului a fost activat deja dsp-ul, iar pe final, vedeti ce se intampla fara dsp.
Ideea e ca noi avem nevoie de un nivel de iesire audio relativ acelasi, personal, nu schimbam o piesa fara sa nu stau ce mana pe faderul de la mixer, nu am egalizat niciodata piesele, am incercat de mult, dar nu a iesit mare branza :D , foloseam pe atunci mp3gain, dar fara rezultate vizibile...sau audibile! :D


View My Video
Avatar utilizator
remy
DJ Fondator
 
Mesaje: 946
Membru din: Mar Apr 07, 2009 8:59 am
Localitate: Roman


Înapoi la Sonorizare si dj

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 14 vizitatori