Cel mai bun cd/mp3 player raport/calitate pret.

Boxe, microfoane, statii, mixere, playere, softuri etc.

Moderator: SnakeBiteTWO

Re: Cel mai bun cd/mp3 player raport/calitate pret.

UNREAD_POSTde tractor » Mar Sep 14, 2010 4:44 pm

karimism scrie:Cred ca nu am fost perceput corect. Cati dintre voi merg la nunta cu CDJ 400?



chiar aici pe forum gasesti o persoana care merge cu cdj1000mk3+djm800 :?
tractor
Membru activ
 
Mesaje: 592
Membru din: Vin Sep 11, 2009 11:27 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Cel mai bun cd/mp3 player raport/calitate pret.

UNREAD_POSTde SnakeBiteTWO » Mar Sep 14, 2010 5:12 pm

Userul iulian de la Timisoara are si foloseste echipamentul mai sus amintit.
Userul bamfiled are si foloseste echipament de top la nunti, uite aici:
viewtopic.php?f=3&t=15&start=220
Imagine Imagine Imagine Imagine
Provoc distractie si conserv amintiri.
----------------------------------------
Follow da bass line.
Imagine
Avatar utilizator
SnakeBiteTWO
DJ Fondator
 
Mesaje: 1257
Membru din: Sâm Iun 20, 2009 12:48 pm
Localitate: BUCURESTI

Re: Cel mai bun cd/mp3 player raport/calitate pret.

UNREAD_POSTde Sorinus » Mar Sep 14, 2010 9:02 pm

Daca imi spune cineva de unde pot sa imi iau un stand cum e in prima poza i-as ramane profund indatorat!Numai ca ceva mai accesibil ca pret(millenium) nu ceva scump cum mi-a recomandat un coleg!
De fapt asa ma intereseaza,cea unde e laptopu sus:


Sa nu radeti de poza da mi-am instalat windosu si nu am nici un program in momentul de fata de editare video!
Ultima oară modificat de Sorinus pe Mar Mar 29, 2011 12:55 am, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

Re: Cel mai bun cd/mp3 player raport/calitate pret.

UNREAD_POSTde karimism » Mie Sep 15, 2010 6:10 pm

Multumesc tuturor pentru sugestii, mai ales lui snake. Foarte foarte utile din punctul meu de vedere. M-a atras foarte mul MIXDECK-ul, dar mai studiez...
karimism
 
Mesaje: 54
Membru din: Lun Iun 07, 2010 9:16 pm
Localitate: Satu Mare

Re: Cel mai bun cd/mp3 player raport/calitate pret.

UNREAD_POSTde dannyinthemix » Mie Sep 15, 2010 9:32 pm

Sorin, vezi ca gasesti la magazinul Muzikia din Piata Maria, ala de pe Ghe Doja la subsol.
dannyinthemix
DJ Fondator
 
Mesaje: 594
Membru din: Lun Noi 23, 2009 3:47 pm
Localitate: timisoara

Re: Cel mai bun cd/mp3 player raport/calitate pret.

UNREAD_POSTde dannyinthemix » Mie Sep 15, 2010 10:43 pm

Sorin , te referi la stativul din dreapta nu?
Daca da, atunci ala ii un stativ normal si are pus inca un stativ la el ptr laptop. Se poate adapta la orice stativ normal, cred ca costa vre-o 100 de ron.
Au program cred ca de la 10-18.
dannyinthemix
DJ Fondator
 
Mesaje: 594
Membru din: Lun Noi 23, 2009 3:47 pm
Localitate: timisoara

Re: Cel mai bun cd/mp3 player raport/calitate pret.

UNREAD_POSTde DJ Sun » Vin Ian 07, 2011 12:31 am

Da se poate...

Eu am un CDJ400 si voi incerca zilele astea cu userul djgrecu de pe forum,sa vedem ce ne iese :lol:

Oricand as alege CDJ400 in loc la CDJ350

1 - ati reusit sa il folositi ca si controler? daca da pe ce program ?din cate stiu eu e unu special facut de pioneer!
2 - de ca sa schimbi 350 pe 400?
350 e generatie mai noua si inlocuitoare a lu cdj 400, (probabil sau eliminat unele buguri de la 400, stii ca la 400 au scos un update de frameware prin care au corectat anumite probleme),350 are niste chestii in plus printre care si bpm locker care ajuta mult la mixat, ai posibilitatea de ati inregistra propriul mix (dupa care il poti asculta si invata din propriile greseli de ex),playlist, sunt foarte curios cum se misca, de ex 400 fata de 200 se misca mult mai greu, dar are usb si mai multe chestii integrate jog,efecte etc.
Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

Re: Cel mai bun cd/mp3 player raport/calitate pret.

UNREAD_POSTde tractor » Vin Ian 07, 2011 3:07 pm

Am reusit...cu 1 cdj 400 sa controlez ambele deckuri in VDJ,si de atunci tot asa pu muzica.Acuma caut un al doilea CDJ ....dar nu prea gasesc :lol:
tractor
Membru activ
 
Mesaje: 592
Membru din: Vin Sep 11, 2009 11:27 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Cel mai bun cd/mp3 player raport/calitate pret.

UNREAD_POSTde DJ Sun » Vin Ian 07, 2011 5:47 pm

Foarte tare, trebuiesc ceva setari speciale?poate pe viitor experimentez si eu ca detin 2 cdj 400 :)
Doua :shock:
Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

Re: Cel mai bun cd/mp3 player raport/calitate pret.

UNREAD_POSTde CreB0 » Vin Ian 07, 2011 6:01 pm

Depinde ce program folosesti (VDJ, Traktor, etc). Conectezi playerele la comp cu un cablu USB, modifici playerul in controller MIDI si apoi iti faci maparile butoanelor in functie de ce vrei sa controleze sau cauti pe net mapari gata facute si care sa iti fie de folos (adica sa fie ok cu ceea ce vrei tu sa faci). In rest "practice and enjoy" (ellaskin aka DJ Tutor)
Avatar utilizator
CreB0
Membru activ
 
Mesaje: 620
Membru din: Dum Iul 25, 2010 9:47 pm
Localitate: Arad

Re: Cel mai bun cd/mp3 player raport/calitate pret.

UNREAD_POSTde DJ Sun » Vin Ian 07, 2011 6:28 pm

Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

Re: Cel mai bun cd/mp3 player raport/calitate pret.

UNREAD_POSTde tractor » Vin Ian 07, 2011 7:57 pm

deraiatu scrie:Foarte tare, trebuiesc ceva setari speciale?poate pe viitor experimentez si eu ca detin 2 cdj 400 :)
Doua :shock:



cu 1 cdj fac ce faci tu cu 2....nu ai nevoie neaparat de 2 playere.Apesi eject si te-ai dus pe deck 2
tractor
Membru activ
 
Mesaje: 592
Membru din: Vin Sep 11, 2009 11:27 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Cel mai bun cd/mp3 player raport/calitate pret.

UNREAD_POSTde shofydj4party » Dum Mar 27, 2011 11:16 pm

cel mai bun pentru petreceri private e denon ,mult peste rivnitul pioneer ,denon 1200 versus cdj 400 ,denon are in plus functie care cauta piesa urmatoare in timp ce canta ,d link intre playere un singur stik sau cd pt ambele playere ,cauta cu tastatura are tap si bpm lock ,ce are cdj 400 fata de dn 1200 ?
denon 5500 hdd in interior un singur player e suficient pt mix , denon 2500 hdd in interior afisaj pe 3.3 .
si pt cei care o sa imi zica ca pioneer e nr 1 ,detin 2 cdj 800mk3 cu mix djm 400 ,si un set denon 1200 si mix dnx120 , am avut denon 3500 5500, cdj 100 ,200
si lucrez dj de 16 ani in club (cand nu sunt in sezon) in club am 2 cdj 1000 mk3 un 1000 mk2 si DJM 800 ,SUNT SUPER ,DAR ...... La petreceri private prefer denon 1200 si dnx 120 au cd stik sunt midi mici si compacte sunt super , i-au la intamplare urmatoarea intaplare comuna ,petrecerea e in toi si vine o tanti si iti zice ,ai si tu ceva pt tort ,pregatesti marsu ,piesa se termina si tortul nu mai intra ,la cdj scoti cd si mai pui o piesa ,la denon apesi next si mai pui o piesa dupa acelasi cd
DENON 3700 mix DENON DNX 1100 ,Traktor s2 Macbook Pro
Nu incerca sa ii multumesti pe totii.Tel 0765441397
shofydj4party
 
Mesaje: 75
Membru din: Lun Feb 07, 2011 7:46 pm
Localitate: craiova

Re: Cel mai bun cd/mp3 player raport/calitate pret.

UNREAD_POSTde SnakeBiteTWO » Dum Mar 27, 2011 11:59 pm

Da, iti dau dreptate...
Numai cine nu a folosit Denon, zice ca Pioneer este cel mai bun, si poate asa si este, dar Denon este foarte tare.
Provoc distractie si conserv amintiri.
----------------------------------------
Follow da bass line.
Imagine
Avatar utilizator
SnakeBiteTWO
DJ Fondator
 
Mesaje: 1257
Membru din: Sâm Iun 20, 2009 12:48 pm
Localitate: BUCURESTI

Re: Cel mai bun cd/mp3 player raport/calitate pret.

UNREAD_POSTde DJ Sun » Lun Mar 28, 2011 2:49 pm

shofydj4party

Foarte interesant ce spui tu, sincer nu stiam desi sunt utilizator de playere, e adevarat nivelul de jos, cand ai putin timp poate discutam mai pe larg acest subiect, si te rog daca ai timp fa niste review-uri pt denon
Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

Re: Cel mai bun cd/mp3 player raport/calitate pret.

UNREAD_POSTde SnakeBiteTWO » Lun Mar 28, 2011 5:45 pm

Uite un scurt review la Denon DN-S 3500, si mai in josul paginii, Denon DN-HD 2500:
viewtopic.php?f=26&t=506
Provoc distractie si conserv amintiri.
----------------------------------------
Follow da bass line.
Imagine
Avatar utilizator
SnakeBiteTWO
DJ Fondator
 
Mesaje: 1257
Membru din: Sâm Iun 20, 2009 12:48 pm
Localitate: BUCURESTI

Re: Cel mai bun cd/mp3 player raport/calitate pret.

UNREAD_POSTde tractor » Lun Mar 28, 2011 5:53 pm

Intradevar butoanele de la Denon fac toti banii,si jogu aoleu impecabil :lol: :lol:
tractor
Membru activ
 
Mesaje: 592
Membru din: Vin Sep 11, 2009 11:27 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Cel mai bun cd/mp3 player raport/calitate pret.

UNREAD_POSTde DJ Sun » Lun Mar 28, 2011 6:18 pm

Mda am incercat si eu o data (prea putin este adevarat)un player Denon, ce nu mi-a placut la el au fost butoanele Cue si Play/Pause care sunt dintr-un plastic siliconic si nu le simti asa bine ca la Pioneer si care am inteles ca te lasa cam repede, jog-ul mi s-a parut usor imprecis.
Faza cu cautarea melodiei urmatoare a fost implementata pe noile cdj 350 ce au luat locul cdj-urilor 400, legarea a doua denonuri in link e un foarte mare + pentru Denon (dar as vrea sa il vad live cum se comporta, ca si la cdj 400 poti sa mergi la alta melodie in timp ce canta dar cand ai apasat butonul pe ea urmeaza o mica pauza pana o incarca, in schimb vederea stickului din celalalt player mi se pare o idee geniala), la fel bpm lock a fost implementat pe cdj 350, cautarea melodiei la fel implementata si pe cdj 350 dar din cate am inteles destul de greoaie la denon nu stiu cum se face.
Am mai inteles ca daca apesi de multe ori pe Cue la denon se cam blocheaza, asta nu e bine deloc.
Mai ramane durabilitatea si fiabilitatea pentru ca pioneer sunt recunoscuti pt calitatea playerelor si eu din experienta spun ca de cand lucrez pe ele nu am avut probleme cu ele.
In concluzie nu sunt de ignorat playerele de la Denon tinand cont de pretul lor in concordanta cu echivalentele de la Pioneer, functiile foarte utile in plus fata de playerele Pioneer.
Este o parere strict personala fara sa fiu mare cunoscator de playere mai putin de Denon, dar acum sincer abia astept sa prind un Denon sa vad ce stie sa faca.
Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

Re: Cel mai bun cd/mp3 player raport/calitate pret.

UNREAD_POSTde SnakeBiteTWO » Mar Mar 29, 2011 2:34 pm

Da, cum spuneam, numai cine nu a folosit Denon nu-l apreciaza...
Nu e un player perfect, da' nici Pioneer nu face playere perfecte.
Provoc distractie si conserv amintiri.
----------------------------------------
Follow da bass line.
Imagine
Avatar utilizator
SnakeBiteTWO
DJ Fondator
 
Mesaje: 1257
Membru din: Sâm Iun 20, 2009 12:48 pm
Localitate: BUCURESTI

Re: Cel mai bun cd/mp3 player raport/calitate pret.

UNREAD_POSTde shofydj4party » Mar Mar 29, 2011 10:11 pm

credetima ca si eu am zis la fel ca voi ,nu se poate pune muzica decat de pe cdj, dar am fost la un party privat ,unde era invitat un dj din franta , in 2005 eu avem cdj 800 si djm 500 si el avea denon 5000 si dnx 1500 , atunci am pus si eu mana pe un denon am ramas imptesionat platanu direct drive 2 esiri separate pe deak ma facut sa ignor total ca butonele sunt din cauciuc ,e adevarat pioneer are super butoane , daca ca fac o comparatie pt mine cdj are butone de nota 10 denon de 7 si intre ele e vid , eu iubesc denon 1200 ,pentru ca poti avea atatea functi la un pret rezonabil la 3 kg pe player 17 kg 2playere un mix si case
pentru ca in cutia aia de max 70 cm ai un sistem care citeste cd , mp3 ful stik hdd posibilitatea de a cauta cu tastatura ,ca pot intra in midi ,fara sa fac pauza ca pot esi din midi cu playerul care e pe stop , ca pot pune muzica pe ambele playere de pe acelasi hdd stik sau cd (ti-sa intamplat sa vrei sa pui o piesa de pe cd care canta? )
am avut si 5500 care e incredibil are un sunnet mult peste cdj afisajul ala de 3,3 e super il combinasem cu un mix rene si era perfect l-am dat pt ca nu avea cd si trbuia sa iau si 3500 cu mine ,,,,a si nu sunt asa rezisrente ,eu am avut 3500 din 2007 si pana in 2009 pana cand mi-am luat 5500 l-am folosit cel putin 60 de ore pe saptamna si nu am avut nici ce-a mai mica problema
de ce credeti voi ca am cumparat denon 1200 ,cand avea acelasi pret cu cdj 400 ,eu cred ca cdj 400 e cel mai slab player facut de pioneer ,la cd e ok cand vine vorba de stik mai bine o lasi balta ,in afra faptului ca trebuie sa ai 2 stik indentice , se mai si blocheza ,mi sa spus ca nu sunt stikurile bune ,aceleasi care mergeau pergect pe denon si pe o consola cortex dmix 600..
DENON 3700 mix DENON DNX 1100 ,Traktor s2 Macbook Pro
Nu incerca sa ii multumesti pe totii.Tel 0765441397
shofydj4party
 
Mesaje: 75
Membru din: Lun Feb 07, 2011 7:46 pm
Localitate: craiova

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Sonorizare si dj

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 16 vizitatori