Placile noastre de sunet

Boxe, microfoane, statii, mixere, playere, softuri etc.

Moderator: SnakeBiteTWO

Re: Placile noastre de sunet

UNREAD_POSTde Sorinus » Mar Mai 01, 2012 11:36 am

dorin15 scrie:Si cu latency ce fac sa se auda cum trebuie? Dintre placile care le-am enumerat Audio 2 si Roland Ua-11 duo mi se par cel mai ok.Mai astept pareri :?


Cu latenta poti sa ai ghinion si orice ai face sa nu se potriveasca nicicum cu laptopul tau,sau poti sa fii norocos si sa nu ai probleme de nici un fel...sa poti seta latenta,iar atunci vei avea un sunet fenomemnal(ma refer strict la audio2dj)
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

Re: Placile noastre de sunet

UNREAD_POSTde dorin15 » Mar Mai 01, 2012 5:21 pm

deci totul depinde de noroc :| si de placa roland ce parere aveti?
Avatar utilizator
dorin15
 
Mesaje: 30
Membru din: Mar Mai 18, 2010 9:29 pm
Localitate: Baia Mare

Re: Placile noastre de sunet

UNREAD_POSTde sarmyparty » Lun Mai 07, 2012 2:54 pm

eu folosesc onboard-ul de pe laptop si Asio pe usb si nu am probleme ,pe ambele le folosesc canale de iesire si am preascultare de pe mixer.
Sonorizari Dj. Mangalia | Video Petreceri | Promovari http://www.videodj.ro Sarmy Party VDj. Tel.0722528017
Promovam Dj., Cluburi, Locatii, si Formatii http://www.facebook.com/sarmyparty si pe http://lhub.to/sarmyparty
Avatar utilizator
sarmyparty
 
Mesaje: 110
Membru din: Vin Apr 22, 2011 12:21 am
Localitate: Mangalia

Re: Placile noastre de sunet

UNREAD_POSTde bercy » Sâm Sep 22, 2012 3:23 pm

lush scrie:VDJ-ul se ia la tranta cu TRAKTORUL dar cine pierde batalia?VDJ ul cu siguranta.Am testat toate softurile posibile aparute in lumea asta pe parte de mixat cu laptopul insa pot spune ca mai bun ca Traktorul nu cred ca este niciunul.Spun asta deoarece am avut ceva probleme cu VDJ ul chiar la partea de sunet,il puneam pe asio si ma trezeam cu el pe wdm,ciudat.Inafara de asta scanez o piesa o urc in player si daca o mai urc odata iar o scaneaza,papa resurse permanent.La traktor ai scanat o singura data,ai facut o singura data setari la sunet si gata.Parerea mea.


Subscriu 100% Traktor
Avatar utilizator
bercy
 
Mesaje: 62
Membru din: Vin Iul 16, 2010 11:34 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Placile noastre de sunet

UNREAD_POSTde voxparty » Sâm Sep 22, 2012 4:29 pm

Atât virtual dj cât și traktor au punctele lor slabe. Atuul virtualdj-ului este browser - ul și partea de automix. Traktor excelează la partea de efecte. Cu traktor mi s-a întâmplat chiar duminica trecută să-mi facă fitze pe partea de mixer, ieșire master deși îl setasem ok de acasă. La fel Cruise mode, dacă intervii în playlist în timp ce acesta e activat incepe si bate campii de nici nu mai stii de unde iti încarcă melodiile. Iarasi partea de Tap la traktor e varza, cel puțin in versiunea 2.5.1 nu mai merge cum trebuie. Eu as vrea un virtualTraktor, care sa includă efectele din traktor si browser-ul din vdj.
Imagine
Avatar utilizator
voxparty
Super Membru
 
Mesaje: 1353
Membru din: Vin Noi 11, 2011 5:00 pm

Anterior

Înapoi la Sonorizare si dj

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori