Party vineri 31.07.2009

Party vineri 31.07.2009

UNREAD_POSTde scarface » Lun Aug 10, 2009 2:32 pm

Apar cu intarziere cu pozele astea, fiindca nu le-am avut. De abia aseara am pus mana pe ele. Ce sa spun??.... A fost un party cu 2 dj.. DJ Ninyo(Bamboo Cluj) si Jasc(MDR Booking / Magnetik Grooves / Vibe FM). Locatia a fost un club din Bistrita undeva intr-un subsol. Echipamentul folosit a fost:
2 FR 15``+1`` driver 300W rms
2 FR 15``+1`` driver 350W rms- unul pe post de monitor si unul de forma.Nu i-am dat drumul deloc :lol:
4 PWH-uri 600W rms/ 1200W program

Phonic Max2500, 2x750W/4 ohmi - Pe sateliti
BT CS2500, 2x500W/4 ohmi - Pe monitor
Phonic XP5000, 2x1800W/4 ohmi - Pe subwoofere

2xPioneer CDJ 1000 MK3
1xPioneer DJM600

Party-ul a fost destul de tare, tinand cont ca nu s-a prea facut nici reclama. Pe la vreo 3 dimineata a aparut politia, si a trebuit sa stau cu basii la sfert din volum pe XP-u.


Un mic video, doar asa de impresie...



Bun... Party-ul asta a fost vineri.Sambata cand sa duc sculele, a mai aparut cineva si a zis sa facem un party in alt club. Deci in 1 august am mai avut in alta parte, dar nu stiu de unde sa fac rost de poze
:lol: . Sambata asta, in 8 august, am mai avut un party, de data asta cu 4 DJ in alt club. Daca fac rost de poze o sa fac un topic separat. Ce a fost sambata asta, nu a mai vazut Bistrita. Astazi am povestit cu patronul clubului, si el a zis ca nu a mai vazut asa ceva. Muzica a sunat mult prea tare, clubul a fost plin, si nu statea nimeni jos. Toata lumea era in picioare. Voi reveni cu detalii in cazul in care fac rost de poze.
Ultima oară modificat de scarface pe Joi Mar 18, 2010 5:34 pm, modificat 1 dată în total.
scarface
Membru activ
 
Mesaje: 450
Membru din: Mie Mai 27, 2009 2:10 pm
Localitate: Bistrita

UNREAD_POSTde demential » Lun Aug 10, 2009 3:35 pm

felicitari :)
cred ca este primul eveniment de acest gen postat aici ... e altceva fata de ceea ce facem noi de obicei :d nunti botezuri majorate turte moate cumetrii pensionari si banchete :D onomastici si buchete :)
de curiozitate, cat iei tu la asa ceva ?
frumos ! spor !
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

UNREAD_POSTde scarface » Lun Aug 10, 2009 3:45 pm

Pai la evenimentul asta la care am postat si pozele, eu l-am organizat. Ca sa merg cu toata aparatura ce o am acolo, fara 200 de euro nu m-ash duce. Depinde acum si pentru cine. Pe cei de aici ii cunosc pe toti... Nu pot sa cer nici atata. Ideea era sa fac promovare, si pentru dj si pentru mine. Acum sigur mi-am facut reclama la greu. La unul dintre cluburi patronul se gandeste sa investeasca putin in sunet, si normal ca eu ar trebui sa ii fac sistemul :lol: ..... Pe langa party-urile de genul asta, am mai facut si mai multe hip hop.... Dar am doar poze vechi...
scarface
Membru activ
 
Mesaje: 450
Membru din: Mie Mai 27, 2009 2:10 pm
Localitate: Bistrita

UNREAD_POSTde lush » Lun Aug 10, 2009 4:57 pm

Toate bune si frumoase.Masa cu scule e profi si imi doresc sa pun si eu mana pe asa ceva.Boxele arata cam nasol zic eu ca ar merge mochetate in negru sa arate mai bine.Nu vreau sa te contrazic ca nu ar suna fb dar ...imaginea conteaza cel putin pentru mine.Spor la treburi si pentru mine esti nr 1 in sculele de pe masa.
Avatar utilizator
lush
DJ Fondator
 
Mesaje: 604
Membru din: Lun Apr 06, 2009 3:44 pm
Localitate: Iasi

UNREAD_POSTde scarface » Lun Aug 10, 2009 5:53 pm

Multumesc lush.... La boxele astea nu o sa mai fac absolut nimic. Urmeaza 4 sateliti 15``+2`` driver, sa ii innebunesc putin. Vor avea 300 W rms, si vor fi mochetati cu mocheta neagra. Si basii o sa ii mochetez, nu ii mai vopsesc asa cum vroiam (albi). Am luat decizia asta din momentul cand am vazut ca imi trebuie sateliti calumea pt ei, si satelitii vreau sa ii fac cat mai usori. Problema bineinteles ca e a banilor, si a doua problema e ca din octombrie s-ar putea sa plec 6 luni in croaziera(operator de sunet).

A doua problema e ca eu in ultimul timp am intrat in niste gauri imense, si mai am de cumparat si un procesor de sunet si o schela cu lumini... Probabil sistemul va fi complet abia la anul :cry:
scarface
Membru activ
 
Mesaje: 450
Membru din: Mie Mai 27, 2009 2:10 pm
Localitate: Bistrita

UNREAD_POSTde lush » Lun Aug 10, 2009 10:21 pm

Suna bine configul care vrei sa l faci.Cu satelitii mei o sa mai vorbim.Cand fac vant la ai mei vb.
Avatar utilizator
lush
DJ Fondator
 
Mesaje: 604
Membru din: Lun Apr 06, 2009 3:44 pm
Localitate: Iasi

UNREAD_POSTde scarface » Lun Aug 10, 2009 11:38 pm

Astazi mi-a picat fisa pe ceva si mai tare, 10``+2``, sau poate chiar 1``... Ramane sa vad mai incolo, sa mai vb si cu altcineva care a avut difuzoarele pe mana :D
scarface
Membru activ
 
Mesaje: 450
Membru din: Mie Mai 27, 2009 2:10 pm
Localitate: Bistrita


Înapoi la Scarface

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron