botez 23 sept

botez 23 sept

UNREAD_POSTde djMitu » Mar Sep 25, 2012 8:31 pm

un eveniment (botez) de duminica as spune de zi, a inceput la 13 si la 22 am ajuns acasa, aprox 40 de invitati, aici am avut si primul eveniment cu noile achizitii behringer b115mp3 (super multumit de boxe), de fapt aceste boxe de asta le-am si luat pt acest gen de petreceri restranse (petreceri de zi si de duminica unde nu se pune accent mare pe volum, sunt locatii discrete si invitati putini gen botez de zi, aniversari mai discrete, ciorba de potroace etc), le-am luat pentru ca le car si le instalez singur, am inceput sa pierd astfel de evenimente marunte de duminica pentru ca lumea nu ofera mult pt asa ceva si sunt alti care nu refuza am zis de ce sa nu castig si eu un ban daca asta se cere evenimente mai light sa zic asa si duminica e ok. gata nu va mai plictisesc mai vb despre boxe.
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
djMitu
DJ Fondator
 
Mesaje: 442
Membru din: Lun Mar 28, 2011 1:45 pm
Localitate: urziceni - ialomita

Re: botez 23 sept

UNREAD_POSTde voxparty » Mie Sep 26, 2012 1:19 am

sa le stapanesti sanatos (ma refer la boxe evident) insa cablurile alea atarnate pe acolo dau cu rest...
Imagine
Avatar utilizator
voxparty
Super Membru
 
Mesaje: 1353
Membru din: Vin Noi 11, 2011 5:00 pm

Re: botez 23 sept

UNREAD_POSTde Ciprian » Lun Oct 15, 2012 2:46 am

Care-i faza cu MP3 player incorporat,la aceste boxe?Poti da ceva detalii?Am avut anul asta 2 nunti,la care cununia religioasa a fost tinuta pe terasa restaurantului!La anul o sa mai am una,ma gandesc ca o astfel de boxa e ideala pt sonorizat terasa,in perioada de dupa cununie!
Avatar utilizator
Ciprian
DJ Fondator
 
Mesaje: 1524
Membru din: Joi Sep 17, 2009 1:58 pm
Localitate: Bucuresti

Re: botez 23 sept

UNREAD_POSTde djMitu » Lun Oct 15, 2012 8:44 am

au un mp3 player incorporat adica poti pune un stick cu muzica si play direct in boxa reglaj separat volum mp3, si intrare separata daca vrei sa pui si un mic (adica are 2 intrari audio + mp3 player intern) vezi si asta http://www.youtube.com/watch?v=TdIurlPhw2w sau daca ai timp treci pe la senia si te lamuresc cei de acolo. bafta (apropo in afara de cele 2buc b155mp3 mi-am mai luat si un subwoofer b1500d pro, basul furnizat de cele 2 b115mp3 are nevoie de putin ajutor asta daca ai sonorizari unde este nevoie sa se faca sintit si basul)
Avatar utilizator
djMitu
DJ Fondator
 
Mesaje: 442
Membru din: Lun Mar 28, 2011 1:45 pm
Localitate: urziceni - ialomita

Re: botez 23 sept

UNREAD_POSTde Proaudiostore » Lun Noi 25, 2013 3:41 am

Eu boxe astea le tin in casa pentru disperat vecini,mai o amenda ceva
Intradevat basul lasa de dorit dar va recomand sa folositi pentru aceste 2 boxe,in sistem 2.1 subwooferul Activ DB Technologies SUB 12D.Se completeaza de minune.
In rest boxele isi fac treaba si de reusit nu o sa reusiti sa le ardeti.Ledul rosu de clip se aprinde prea devreme dar nu ii bai ca boxa limiteaza singura cand sunt probleme.Adica ti-o taie direct.Eu nu am reusit sa le fac nici un rau cu toate ca le-am tinut (mai mult berea decat eu ,ca nu mai erau eu ci eu trasformat) cu ledul aprins 2 nopti.Sarucul nici nu mai clipea :)))

Legat de putere este cu mult sub asteptari.Am tinut 2 boxe din astea pe un Invertor de 1500 W (1250 reali) si cica sinusoida completa (da sigur) in blana si nici macar nu sa incalzit saracu.Deci specificatiile sunt varza dar iti faci super treaba cu ele si se aud si foarte bine (e hai nu va ganditi la martin audio acuma-intelegeti voi).

LE sub-ul la care ma refeream este pe 15 si este Sub 05D .Nu stiu la ce ma gandeam de l-am trecut pe ala de 12 inch.
Izolatie fonica si tratament acustic
http://www.proaudiostore.ro
0767273950
Proaudiostore
Shop Owner
 
Mesaje: 74
Membru din: Mar Sep 01, 2009 3:38 pm
Localitate: Bucuresti

Re: botez 23 sept

UNREAD_POSTde EdlySmoth » Joi Aug 20, 2020 7:30 am

Grozav
EdlySmoth
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Aug 20, 2020 7:16 am


Înapoi la Evenimente 2012

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron