Nunta 06.06.2009 Restaurant La Marquise

http://www.greatevents.ro

Moderator: adynrg

Nunta 06.06.2009 Restaurant La Marquise

UNREAD_POSTde adynrg » Joi Iul 09, 2009 10:58 am

Prima nunta pe 2009. Dar ce nunta...Mihai si Angy. O pereche minuntata. Si cu 140 de invitati pusi pe distractie. Sincer va spun ca a fost pentru prima data cand am stat 12 ore cu tot cu instalarea echipamentelor si din care peste 9 ore s-a dansat! A fost incredibil, insa in mare masura datorita invitatilor carora le multumesc pe aceasta cale. Ca sa va faceti o idee se dansa si pe muzica "de masa"...
Despre locatie: Restaurant La Marquise adresa: Sos. Bucuresti-Ploiesti nr. 1A, Bucharest Business Park, intr. A, sector 1, Bucuresti. Capacitate maxima 270 locuri.

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

www.greatevents.ro :: Sonorizari evenimente ::
"Don't forget to live. Live.Love.Listen"
..::Everything you hear is true::..
adynrg
Administrator
 
Mesaje: 126
Membru din: Lun Apr 06, 2009 3:20 pm
Localitate: Bucuresti

UNREAD_POSTde adynrg » Joi Iul 09, 2009 11:02 am

Trimis: Mar Iun 09, 2009 12:10 pm
demential
Site Admin

la mai multe !
poate sunt prostuts, dar cum ai facut fatsa la 140 de persoane ? ai avut doar acele 2 jbl-uri ?

######################################

Mar Iun 09, 2009 12:40 pm
adynrg
Site Admin

Doar cu cele 2 EON15G2 am fost. Acustica salii a fost buna, inaltimea salii optima...nici inalta nici joasa, sunetul se auzea curat. Tineretul a stat in jurul ringului de dans, cei mai in varsta in spate. Cu 4 boxe merg doar la nunti de 200 de persoane si doar daca sala permite. La probele de sunet vreau sa-ti zic ca nu se putea da foarte tare pentru ca incepeau paharele din spatele barului sa tremure.

#######################################

Mar Iun 09, 2009 3:11 pm
Adrian Jidveian
Fondator

Frumos :)
Eu stiu pe cineva care mergea cu boxe Unitra(2 sau 4 buc,in functie de sala) si amplificatoare technics(hi-fi) si facea nunti de 200,300 de pers lejer.Punea muzica de pe cd-player si dvd.Oricum era meseriash si facea niste nunti de nota 10.Am fost si yo sa-l vad in actiune si chiar se auzea bine de tot muzica,tare,clar etc...:))
Mie mi-ar fi frica sa ma duc cum mergea el da nah,era meseriash :))

#######################################

Mar Iun 09, 2009 5:56 pm
AndiBAD
Membru De Seama

Depinde ce fel de sunet cauti !Adi a avut sateliti deci pe partea de inalte o fost destul pt a acoperi tingul de dans.Se vrea a fi nunta nu club sau cv de genu sa nu te intelegi
In privinta unitrelor ,au fost niste boxe calumea pt ani 80-90 dar acum mi se par depasite.Totusi daca ai o imagine nu mai conteaza marca-tipul incintei etc.
Important ee ce iese din ele(muzica)!! :)
La mai multe ,sa nu duca bucurestiu lipsa :))
P.S.:Vedeti ce bine arata daca le aranjam pozele toate la aceiasi dimensiune .Sper ca pe viitor sa ne adaptam la acest standard :wink:

#######################################

Mie Iun 10, 2009 12:27 pm
djred
Fondator

Răspunde cu citat (quote)
<Adrian Jidveian a scris:
Frumos Smile
Eu stiu pe cineva care mergea cu boxe Unitra(2 sau 4 buc,in functie de sala) si amplificatoare technics(hi-fi) si facea nunti de 200,300 de pers lejer.Punea muzica de pe cd-player si dvd.Oricum era meseriash si facea niste nunti de nota 10.Am fost si yo sa-l vad in actiune si chiar se auzea bine de tot muzica,tare,clar etc...:))
Mie mi-ar fi frica sa ma duc cum mergea el da nah,era meseriash :))>


sa stii ca exact pe aceeasi reteta am mers si eu la inceput: 2 sau 4 buc de unitra de 150W, dar modificate pe parcurs pana au mai ramas doar cutiile originale, si facem nunti de pana la 200 de persoane, banchete de final de ani la scoli si alte petreceri de genu. au fost niste boxe tare reusite si nu existau pe piata foarte multe alternative. pentru amplificare foloseam un amplituner Technics 4 X 125W, imens si foarte greu care a mers ani buni fara probleme.
numai de bine si la cat mai multe evenimente tuturor.

#######################################

Mie Iun 10, 2009 5:32 pm
Adrian Jidveian
Fondator

Răspunde cu citat (quote)
<djred a scris:
sa stii ca exact pe aceeasi reteta am mers si eu la inceput: 2 sau 4 buc de unitra de 150W, dar modificate pe parcurs pana au mai ramas doar cutiile originale, si facem nunti de pana la 200 de persoane, banchete de final de ani la scoli si alte petreceri de genu. au fost niste boxe tare reusite si nu existau pe piata foarte multe alternative. pentru amplificare foloseam un amplituner Technics 4 X 125W, imens si foarte greu care a mers ani buni fara probleme.
numai de bine si la cat mai multe evenimente tuturor.>


Orice caz suma respectelor pentru boxele alea :)
..::Everything you hear is true::..
adynrg
Administrator
 
Mesaje: 126
Membru din: Lun Apr 06, 2009 3:20 pm
Localitate: Bucuresti

UNREAD_POSTde demential » Lun Aug 03, 2009 10:35 am

adiiiiiiiiii tu nu ai mai avut activitate ? nu mai postezi si tu nimic ?
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti


Înapoi la Adynrg - Bucuresti

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator