Botez/restaurant chinezesc/40 persoane/12.05.2012

Botez/restaurant chinezesc/40 persoane/12.05.2012

UNREAD_POSTde DJ Sun » Dum Mai 13, 2012 6:01 pm

Ieri pe la 5 dupa amiaza primesc un telefon de la un dj colaborator, care a fost sunat de un prieten care a fost sunat de un fotograf :), care a luat un botez cu foto, video si sonorizare dar e problema foarte mare cu dj-ul, care e praf si absolut toti invitatii stau la mese.Desi oarecum riscant am zis sa o fac si pe asta pentru experienta (si bani bineinteles).Iau legatura cu fotografu care era cam disperat, ca dj-ul nu stie ce sa faca, ca au echipament tot doar sa vin cu un laptop si sa fac orice doar sa danseze invitatii.
Asadar mi-am luat laptopul in brate si am plecat la "razboi" :), Ajung acolo toata lumea statea la mese se servea pestele si dj-ul nu stia ce muzica sa puna.Ca si echipamente erau 2 boxe bery active, un combo dinala pt chitara electrica pe post de bass :)), un mixer bery 1202 FX, un mic T bone si vreo 2 laptopuri.Ca si echipamente sa zicem ok, se auzeau cam slab am incercat sa le mai reglez din mers cat s-a putut.Iesirea din mixer pe control room, pan-uri intoarse stanga dreapta, o boxa mai sus una mai jos nebunie :).Am reglat cat am putut si am inceput petrecerea, lumea relativ ok au iesit destul de repede la dans (era si cazu), s-au distrat destul de bine, au fost f multumiti, ca muzica a prins f bine partea populara, hore si sarbe si muzica veche atat romaneasca cat si cea straina.
Astept ceva poze de la fotograf si le voi urca si aici drept marturie :)
Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

Re: Botez/restaurant chinezesc/40 persoane/12.05.2012

UNREAD_POSTde sound_event » Mie Mai 16, 2012 12:11 pm

Asta e efectul celor care angajeaza dj de camin care vin pe 200 lei/eveniment .
Imagine
Avatar utilizator
sound_event
 
Mesaje: 27
Membru din: Mar Sep 07, 2010 12:24 pm
Localitate: Arad

Re: Botez/restaurant chinezesc/40 persoane/12.05.2012

UNREAD_POSTde marescosmin » Sâm Mai 26, 2012 7:41 pm

Si eu am salvat un eveniment dar detaliat o sa va povestesc in alt topic!
Aici se vede diferenta dintre un DJ "de camin" si unul profesionist!
Sunetul face muzica!
Muzica BUNA,s-a compus.Ce se asculta acum,sunt "experimente" nereusite,vezi muzica ultimilor ani.BUN,este cuprins intre anii '50-'60-'70-'80-'90 si pana prin 2006 aproximativ.
Avatar utilizator
marescosmin
Super Membru
 
Mesaje: 790
Membru din: Mie Sep 09, 2009 10:25 pm
Localitate: Ploiesti


Înapoi la Evenimente 2012

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron