Reclamatie DJ Ciprian Alexandru

Pentru siguranta voastra, va sugeram sa verificati lista de aici pana sa efectuati tranzactii!

Re: Reclamatie DJ Ciprian Alexandru

UNREAD_POSTde Ciprian » Joi Aug 20, 2015 10:59 pm

Am inteles. Atunci post sa deshid si eu niste topicuri identice, la adresa ta? sau a lui Sorinus? Sau a oricarui alt membru de aici?
Avatar utilizator
Ciprian
DJ Fondator
 
Mesaje: 1524
Membru din: Joi Sep 17, 2009 1:58 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Reclamatie DJ Ciprian Alexandru

UNREAD_POSTde demential » Joi Aug 20, 2015 11:01 pm

Ciprian scrie:Am inteles. Atunci post sa deshid si eu niste topicuri identice, la adresa ta? sau a lui Sorinus? Sau a oricarui alt membru de aici?

chiar te rog :) la a mea, evident :)
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Reclamatie DJ Ciprian Alexandru

UNREAD_POSTde Ciprian » Joi Aug 20, 2015 11:03 pm

La modul serios. Nimic din ce spune fata asta nu este adevarat. EU vreau sa demonstrez asta aici, pentru ca aceste postari imi afecteaza imaginea. Daca eu demonstrez ca ea abereaza, de ce nu se sterge topicul?
Daca deschid topic deschid topic pentru toti membrii de pe forum. Si copiez ce-a scris ea, schimb doar numele!
Avatar utilizator
Ciprian
DJ Fondator
 
Mesaje: 1524
Membru din: Joi Sep 17, 2009 1:58 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Reclamatie DJ Ciprian Alexandru

UNREAD_POSTde demential » Joi Aug 20, 2015 11:04 pm

Ciprian scrie:La modul serios. Nimic din ce spune fata asta nu este adevarat. EU vreau sa demonstrez asta aici, pentru ca aceste postari imi afecteaza imaginea. Daca eu demonstrez ca ea abereaza, de ce nu se sterge topicul?

pai nu ar fi logic. tu sa demonstrezi contrariul aberatiilor, dar sa stergem topicul dupa aia. ar disparea si demonstratia, nu ? :)
si ai ramane doar cu acuzele :) fara sa se mai vada demonstratia :)
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Reclamatie DJ Ciprian Alexandru

UNREAD_POSTde Ciprian » Joi Aug 20, 2015 11:05 pm

Maine voi formula si depune o plangere penala- respectand prevederile art. 222 C.P.P.- pentru calomnie si insulta, fapte prevazute si pedepsite conform art. 205 si 206 c. pen.
Este ultima mea interventie pe tema acestui subiect.
Avatar utilizator
Ciprian
DJ Fondator
 
Mesaje: 1524
Membru din: Joi Sep 17, 2009 1:58 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Reclamatie DJ Ciprian Alexandru

UNREAD_POSTde djpedros » Vin Aug 21, 2015 9:18 am

Cat de penibil... De asta nu e bine sa amesteci afacerile cu placerile
Avatar utilizator
djpedros
Super Membru
 
Mesaje: 1252
Membru din: Sâm Dec 11, 2010 6:27 pm
Localitate: Galati

Re: Reclamatie DJ Ciprian Alexandru

UNREAD_POSTde djgrecu » Vin Aug 21, 2015 10:23 am

Ciprian scrie:Demential,
Spune-mi te rog ce trebuie sa fac ca domnisoara sa isi retraga postarea ?


Chiar daca intrebarea i-ai adresat-o lui Demential imi permit sa raspund. Poate ca daca i-ai da cei 2500 lei, domnisoara nu ar mai scrie despre tine. Eu asa percep situatia asta...Ramona are de recuperat 2500 lei de la tine si nu prea are cum (a avut incredere in tine si s-a ars). Prin urmare ea incearca sa te faca cumva sa-i dai banii. Solutia pare a fi una disperata (calomnioasa spui tu) insa daca ma pun in locul ei probabil as face la fel :(

@Pedros: cred ca te-ai cam grabit cu concluzia asta (afaceri+placere). Oare si cu ceilalti pagubiti a avut Ciprian relaii "placute" ? :)). Dar iti dau dreptate ca e o situatie penibila insa penibilitatea o percep a fi tocmai faptul ca "hotul" striga hotii, ba mai mult, intentioneaza a se adresa instantei !!!
djgrecu
DJ Fondator
 
Mesaje: 1095
Membru din: Dum Mai 30, 2010 10:27 am

Re: Reclamatie DJ Ciprian Alexandru

UNREAD_POSTde demential » Vin Aug 21, 2015 11:00 am

Ciprian scrie:Maine voi formula si depune o plangere penala- respectand prevederile art. 222 C.P.P.- pentru calomnie si insulta, fapte prevazute si pedepsite conform art. 205 si 206 c. pen.
Este ultima mea interventie pe tema acestui subiect.

Pai daca eu sterg topicurile, cum demonstrezi tu instantei ca ea te-a calomniat ?
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Reclamatie DJ Ciprian Alexandru

UNREAD_POSTde music4party » Vin Aug 21, 2015 4:53 pm

... yeeeeaH, continuați, mi-a ajuns cola și popcornu ... :) :) :)
Avatar utilizator
music4party
Membru activ
 
Mesaje: 307
Membru din: Mie Aug 20, 2014 11:07 am
Localitate: ARAD

Re: Reclamatie DJ Ciprian Alexandru

UNREAD_POSTde Ramona Toma » Vin Aug 21, 2015 11:55 pm

In primul rand, as vrea sa va explic cum stau lucrurile. Ciprian, poate ai uitat, dar fara ajutorul meu, erai un NIMENI. Eu te-am ajutat sa iti cumperi primul set de boxe, mi-ai inapoiat banii. La fel s-a intamplat cu al doilea set de boxe, mai putin cu al treilea. Eu te-am ajutat desi noi ne-am despartit in urma cu 3 ani si jumatate. Ca sa intelegeti de ce am tolerat pana acum situatia: el mi-a explicat ca a ramas fara serviciu (era dispecer la firma de transporturi CDI si a delapidat o suma considerabila, potrivit marturisirilor lui, avand probleme cu niste camatari) si m-a rugat sa il mai aman. Initial, m-a induiosat, dar ulterior a inceput sa devina sarcastic si chiar m-a amenintat ca imi distruge masina (ii inteleg stresul: el nu numai ca nu are masina, dar nu poseda nici permis de conducere). Nu pot lasa lucrurile asa, intrucat o parte din acei bani o reprezenta taxa mea pentru sustinerea licentei si m-am chinuit ingrozitor in acea perioada pentru a acoperi gaura. Sunt indignata de atitudinea lui. Ciprian, tu chiar crezi ca nu exista nici justitie umana, nici divina?
Ramona Toma
 
Mesaje: 19
Membru din: Lun Aug 17, 2015 12:00 pm

Re: Reclamatie DJ Ciprian Alexandru

UNREAD_POSTde Ramona Toma » Sâm Aug 22, 2015 12:02 am

In al doilea rand, a urmat socul pe care l-am avut anul trecut, cand am descoperit ca a vandut microfonul pentru care am platit 1950 RON si cu care am cantat aproximativ o ora. Era nou. A mintit vreme indelungata, sustinand ca nu mi-l poate inapoia pentru ca are nevoie de el si ulterior motivand ca a avut o problema cu butonul de on/off si l-a trimis in Germania la reprezentanta pentru a remedia problema. Minciuni sfruntate ep care sper sa le poata dovedi in instanta, cand va fi cazul. Intentia mea nu este sa il calomniez si nici nu consider ca se poate numi astfel DEMASCAREA ilegalitatilor lui. As vrea sa nu mai castige bani pe spinarea altora si si aiba un dram de bun simt si sa procedeze ca un BARBAT! Deci, toate aceste incidente au survenit dupa incheierea relatiei pe care oricum o regret din tot sufletul, pentru ca Ciprian nu este genul de om care poate construi ceva. El doar se foloseste de oameni si ii denigreaza!
Ramona Toma
 
Mesaje: 19
Membru din: Lun Aug 17, 2015 12:00 pm

Re: Reclamatie DJ Ciprian Alexandru

UNREAD_POSTde Ciprian » Sâm Aug 22, 2015 12:18 am

Draga mea frustrata, te rog daca te simti nedreptatita intr-un fel sa imi comunici pe cai legale si sa nu mai cazi in penibil pe forumuri! Te pup, pa-pa! Si termina cu acuzele astea prostesti, nu cred ca te-am amenintat vreodata. In instanta o sa arat o proba, o convorbire in care te-am inregistrat ca imi distrugi ariera, viata etc
Avatar utilizator
Ciprian
DJ Fondator
 
Mesaje: 1524
Membru din: Joi Sep 17, 2009 1:58 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Reclamatie DJ Ciprian Alexandru

UNREAD_POSTde Ramona Toma » Sâm Aug 22, 2015 1:27 am

Cazi in penibil, ca de obicei. Numai discutiile de pe forumuri, mai ales cele de anul trecut in care iti recunosti faptele, servesc drept probe in instanta si poti fi condamnat pentru inselaciune. Si da, asta va marca sfarsitul asa-zisei tale cariere, desi nu consider ca ai una.

P.S. Asa-zisele inregistrari audio-video nu sunt luate in considerare in instanta, ci doar cele alb pe negru, si sper sa iti permiti sa sustii procesul. Avocata mea revine in tara duminica si sa speram ca justitia va face dreptate in acest caz.
Ramona Toma
 
Mesaje: 19
Membru din: Lun Aug 17, 2015 12:00 pm

Re: Reclamatie DJ Ciprian Alexandru

UNREAD_POSTde Ciprian » Sâm Aug 22, 2015 1:32 am

Suna.ma pe zapp ca n-am :))
Avatar utilizator
Ciprian
DJ Fondator
 
Mesaje: 1524
Membru din: Joi Sep 17, 2009 1:58 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Reclamatie DJ Ciprian Alexandru

UNREAD_POSTde Sorinus » Sâm Aug 22, 2015 2:02 pm

Ciprian scrie:Suna.ma pe zapp ca n-am :))


Ciprian eu zic ca, cu posturi din astea dai in penibilism(parca ai avea 7 ani)...fii un barbat matur, dute si plateste datoriile fetei si a celorlalti la care inca ai datorii de anul trecut(macar la cei pe care ii stim noi astia de pe forum) si vezi-ti de drumul tau incercand sa nu mai dai tepe...
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

Re: Reclamatie DJ Ciprian Alexandru

UNREAD_POSTde demential » Lun Aug 24, 2015 2:20 pm

Sorinus, degeaba. Nu ne mai citeste. E sub demnitatea lui sa mai acceseze forumul :) Are alte treburi mai importante.
Totusi, eu sper/cred ca o sa intre si ca totul o sa se rezolve. Cred ca de cel putin 3 ori a scris ca "e ultima lui interventie pe acest subiect" si nu s-a tinut de promisiune :)
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Reclamatie DJ Ciprian Alexandru

UNREAD_POSTde Ciprian » Lun Aug 24, 2015 2:46 pm

Ramona Toma scrie:Compasiunea nu se numara printre armele cu care poti lupta impotriva escrocheriilor. Ele trebuie demascate si taiat raul direct de la radacina!

[b]Noutati DJ Ciprian Alexandru!!!
1. Daca doriti un dj care sa va transforme evenimentul cel mai important din viata dumneavoastra intr-un cosmar, apelati la DJ Ciprian Alexandru!
Va va pretinde un avans, care de cele mai multe ori reprezinta o jumatate din onorariul sau. Atentie: faptul ca achitati aceasta suma nu va garanteaza ca se va prezenta la evenimentul dumneavoastra. De obicei, incaseaza avansul si trimite un dj incepator care se multumeste cu suma infima primita la sfarsitul evenimentului. De cele mai multe ori, acesta nu se poate ridica la inaltimea asteptarilor invitatilor si trebuie sa suporte batjocura nuntasilor nemultumiti, desi nu este vina lui ca nu are experienta necesara.
2. Daca sunteti solisti care colaboreaza cu DJ Ciprian Alexandru, cu siguranta sunteti cei mai mari samariteni! Avand in vedere onororariul mizer pe care vi-l ofera, nu va pot numi altfel. De exemplu, el se angajeaza sa va ofere o suma modica (de 500 ron pentru care asudati la un eveniment cateva ore), iar la sfarsit va trebui sa va multumiti cu aproximativ o jumatate din onorariul stabilit (300 ron pentru ca diferenta e numai buna de pastrat in buzunarele lui)

3. Daca inchiriati aparatura pentru evenimente (boxe, mixer, console etc), dumneavoastra sunteti de departe cei mai prejudiciati. Evident, aparatura inchiriata nu va mai fi in veci returnata. Pentru detalii in acest sens, consultati forumul djfotovideo.ro.


Punctual:
Despre evenimentele "de cosmar" cititi aici:
http://kdj.ro/feedback.html
1. Se va observa in pozele atasate pretul pemntru prestatie si avansul perceput! Niciodata dar niciodata nu am luat avans jumatate din suma.
Imagine
Imagine
Imagine


Dj-ul cu care colaborez eu frecvent este platit cu 100euro manopera. O suma decenta zic eu. Legat de prestatia lui:
Imagine


2. DIn echipa mea fac parte 2 soliste! Colaborez cu ele de aproximativ 2 ani de zile si sunt platite in medie cu 200-250 euro/eveniment. Cel mai probabil daca se intampla asa cum spune Ramona, nu ar mai fi lucrat cu mine. In acelasi timp colaborez ocazional cu aproximativ 10 solisti, care percep un tarif incepand de la 150/program 45 minute. Iarasi, nu cred ca mai aveam aceste colaborari frumoase daca lucrurile stateau cum spune Ramona.

3. As vrea sa vina cineva sa spuna ca mi-a inchiriat aparatura si nu am returnat-o!

Sper ca m-am facut inteles si am demonstrat ca aceasta reclamatie a domnisoarei Ramona este total nefondata!

Multumesc!
Avatar utilizator
Ciprian
DJ Fondator
 
Mesaje: 1524
Membru din: Joi Sep 17, 2009 1:58 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Reclamatie DJ Ciprian Alexandru

UNREAD_POSTde demential » Lun Aug 24, 2015 2:53 pm

Si in instanta te mai duci ?
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Reclamatie DJ Ciprian Alexandru

UNREAD_POSTde Ramona Toma » Lun Aug 24, 2015 3:47 pm

Este irelevant, Ciprian. Pentru toata lumea ar fi mai interesant sa afle daca ti-ai respectat angajamentele si nu ai mai prejudiciat pe nimeni. Un contract, chiar daca ar fi autentic, un contract incheiat in 6 ani de activitate ca dj nu demonstreaza nimic. Sper ca esti cu actele in regula din 2009, de cand esti inregistrat pe acest site. Din cate imi amintesc, eu ti-am facut legatura cu primii tai clienti si nu mai stiu exact, ai semnat vreun contract? Stii ca politia verifica tot... E bine ca am vreo 30-35% din filmarile de la evenimentele la care ai participat. Sa vedem cat de in regula esti... De ce nu contracarezi cumva ultimele acuzatii, pentru ca sunt suficiente persoane care sustin ca le datorezi bani, aparatura, nu explicatii stupide si infantile?
Ramona Toma
 
Mesaje: 19
Membru din: Lun Aug 17, 2015 12:00 pm

Re: Reclamatie DJ Ciprian Alexandru

UNREAD_POSTde Ciprian » Lun Aug 24, 2015 4:22 pm

Imi permit sa ma citez ca pe marii clasici in viata si sa spun ca este ultimul post la acest subiect!
S-au facut niste acuzatii la adresa mea, am venit cu dovezi si am dovedit punctual ca aceasta "reclamatie" este NEFONDATA!

Ciprian scrie:
Ramona Toma scrie:Compasiunea nu se numara printre armele cu care poti lupta impotriva escrocheriilor. Ele trebuie demascate si taiat raul direct de la radacina!

[b]Noutati DJ Ciprian Alexandru!!!
1. Daca doriti un dj care sa va transforme evenimentul cel mai important din viata dumneavoastra intr-un cosmar, apelati la DJ Ciprian Alexandru!
Va va pretinde un avans, care de cele mai multe ori reprezinta o jumatate din onorariul sau. Atentie: faptul ca achitati aceasta suma nu va garanteaza ca se va prezenta la evenimentul dumneavoastra. De obicei, incaseaza avansul si trimite un dj incepator care se multumeste cu suma infima primita la sfarsitul evenimentului. De cele mai multe ori, acesta nu se poate ridica la inaltimea asteptarilor invitatilor si trebuie sa suporte batjocura nuntasilor nemultumiti, desi nu este vina lui ca nu are experienta necesara.
2. Daca sunteti solisti care colaboreaza cu DJ Ciprian Alexandru, cu siguranta sunteti cei mai mari samariteni! Avand in vedere onororariul mizer pe care vi-l ofera, nu va pot numi altfel. De exemplu, el se angajeaza sa va ofere o suma modica (de 500 ron pentru care asudati la un eveniment cateva ore), iar la sfarsit va trebui sa va multumiti cu aproximativ o jumatate din onorariul stabilit (300 ron pentru ca diferenta e numai buna de pastrat in buzunarele lui)

3. Daca inchiriati aparatura pentru evenimente (boxe, mixer, console etc), dumneavoastra sunteti de departe cei mai prejudiciati. Evident, aparatura inchiriata nu va mai fi in veci returnata. Pentru detalii in acest sens, consultati forumul djfotovideo.ro.


Punctual:
Despre evenimentele "de cosmar" cititi aici:
http://kdj.ro/feedback.html
1. Se va observa in pozele atasate pretul pemntru prestatie si avansul perceput! Niciodata dar niciodata nu am luat avans jumatate din suma.
Imagine
Imagine
Imagine


Dj-ul cu care colaborez eu frecvent este platit cu 100euro manopera. O suma decenta zic eu. Legat de prestatia lui:
Imagine


2. DIn echipa mea fac parte 2 soliste! Colaborez cu ele de aproximativ 2 ani de zile si sunt platite in medie cu 200-250 euro/eveniment. Cel mai probabil daca se intampla asa cum spune Ramona, nu ar mai fi lucrat cu mine. In acelasi timp colaborez ocazional cu aproximativ 10 solisti, care percep un tarif incepand de la 150/program 45 minute. Iarasi, nu cred ca mai aveam aceste colaborari frumoase daca lucrurile stateau cum spune Ramona.

3. As vrea sa vina cineva sa spuna ca mi-a inchiriat aparatura si nu am returnat-o!

Sper ca m-am facut inteles si am demonstrat ca aceasta reclamatie a domnisoarei Ramona este total nefondata!

Multumesc!

I
Avatar utilizator
Ciprian
DJ Fondator
 
Mesaje: 1524
Membru din: Joi Sep 17, 2009 1:58 pm
Localitate: Bucuresti

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Coltul Rusinii - Tepe si Tepari!

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori