Neintelegere

Pentru siguranta voastra, va sugeram sa verificati lista de aici pana sa efectuati tranzactii!

Neintelegere

UNREAD_POSTde Ramona » Lun Sep 22, 2014 12:14 am

In urma unor discutii avute, am decis sa sterg mesajele postate.
Va multumesc pentru intelegere!
Ultima oară modificat de Ramona pe Lun Ian 26, 2015 1:35 pm, modificat de 3 ori în total.
Ramona
 
Mesaje: 1
Membru din: Dum Sep 21, 2014 5:41 pm

Neintelegere

UNREAD_POSTde djgrecu » Lun Sep 22, 2014 12:30 am

Buna Ramona. Imi pare rau sa aud una ca asta si nu prea am solutii in astfel de situatii. Vreau sa te intreb altceva insa: esti acea Ramona pe care Ciprian a prezentat-o ca fiind prietena lui la intalnirea de la Sambata ? Parca erati si colaboratori, nu-i asa ?
djgrecu
DJ Fondator
 
Mesaje: 1095
Membru din: Dum Mai 30, 2010 10:27 am

Neintelegere

UNREAD_POSTde SnakeBiteTWO » Lun Sep 22, 2014 1:00 am

Eu mai sunt pagubas. Echipament de sonorizare, adica boxe si stative, in valoare de 700 de euro. De un an de zile nu mi-a platit un leu pe ele desi el a lucrat tot acest timp cu echipamentul asta.
Provoc distractie si conserv amintiri.
----------------------------------------
Follow da bass line.
Imagine
Avatar utilizator
SnakeBiteTWO
DJ Fondator
 
Mesaje: 1257
Membru din: Sâm Iun 20, 2009 12:48 pm
Localitate: BUCURESTI

Neintelegere

UNREAD_POSTde DJ Sun » Lun Sep 22, 2014 9:04 am

Rusineeeee Ciprian !!!
Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

Neintelegere

UNREAD_POSTde music4party » Lun Sep 22, 2014 12:26 pm

... din pacate suntem expusi, si eu am luat "țeapă" vreo 40 mil acu cativa ani de la unul numit Adrian Andrițoiu, ... îi urăsc pe ăștia ... le-aș rupe gâtu
Avatar utilizator
music4party
Membru activ
 
Mesaje: 307
Membru din: Mie Aug 20, 2014 11:07 am
Localitate: ARAD

Neintelegere

UNREAD_POSTde cris » Lun Sep 22, 2014 12:43 pm

Nu stiu care este realitatea, dar poate era bine sa citesti aici inainte

viewtopic.php?f=151&t=3797

E vorba de caracter...

EDIT:
http://kdj.ro/index.html
fr: SN15LF+PreNeo-750N
Pulsar X18
HPA 3100L
Tapco J2500
DCX 2496
Mackie CFX12
Avatar utilizator
cris
Membru activ
 
Mesaje: 313
Membru din: Mar Apr 06, 2010 1:49 pm
Localitate: Bucuresti

Neintelegere

UNREAD_POSTde punatordemuzica » Mar Sep 23, 2014 10:55 pm

Interesanta ascensiunea spre a insela pe toata lumea, a acestui pseudoDJ.Prin iarna, de Revelion m-am izbit si eu de el.Luase mai multe "Revelioane".. si dadea niste firmituri celui ce mergea sa presteze.
Niciodata sa nu spui ,Niciodata!
0744680829
Avatar utilizator
punatordemuzica
Membru activ
 
Mesaje: 543
Membru din: Joi Mai 14, 2009 12:07 pm
Localitate: Bucuresti-Dr.Taberei

Neintelegere

UNREAD_POSTde SnakeBiteTWO » Mar Sep 23, 2014 11:05 pm

Pe mine m-a sunat si mi-a spus ca miercuri pe la pranz imi da o parte din banii pe care mi-i datoreaza. Sper ca data asta sa se tina de cuvant. Va tin la curent...
Provoc distractie si conserv amintiri.
----------------------------------------
Follow da bass line.
Imagine
Avatar utilizator
SnakeBiteTWO
DJ Fondator
 
Mesaje: 1257
Membru din: Sâm Iun 20, 2009 12:48 pm
Localitate: BUCURESTI

Neintelegere

UNREAD_POSTde dannyinthemix » Mie Sep 24, 2014 7:32 am

HUUUUUUUUUUUUUU HUUUUUUUUUUUUUUUUUU.........................
Fara cuvinte.....
dannyinthemix
DJ Fondator
 
Mesaje: 594
Membru din: Lun Noi 23, 2009 3:47 pm
Localitate: timisoara

Neintelegere

UNREAD_POSTde Sorinus » Mie Sep 24, 2014 8:20 am

Ciprian RUSINICA!
NU AI CARACTER!
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

Neintelegere

UNREAD_POSTde iulianrugina » Mie Sep 24, 2014 10:31 am

sincer, am observat ca nu prea are cuvant...dar nu m-am gandit ca a ajuns in asa hal.....
http://www.djnuntaneamt.ro/
Avatar utilizator
iulianrugina
DJ Fondator
 
Mesaje: 2245
Membru din: Mie Apr 08, 2009 7:26 pm
Localitate: Roman, Neamt

Neintelegere

UNREAD_POSTde DJ Sun » Mie Sep 24, 2014 10:55 am

Dar nici departe nu va ajunge cu caracterul asta :(
Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

Neintelegere

UNREAD_POSTde demential » Mie Sep 24, 2014 11:50 am

chiar nasol ... daca nu s-a descurcat, de ce nu ne-a cerut ajutorul ?
imi imaginez ca e foarte greu sa fii DJ si in 2014 sa nu ai niciun eveniment ... putea sa zica ceva, l-as fi ajutat eu cu 20-30 de evenimente si producea si el un ban ca sa scape de povara ...
si imi imaginez cat de greu e sa iti construiesti totusi, avand in vedere toate problemele, o imagine pe facebook ... eu chiar am crezut ca el a avut activitate in 2014 la evenimente, se pare ca era totul o minciuna ...
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

Neintelegere

UNREAD_POSTde Ciprian » Mie Sep 24, 2014 12:38 pm

@punator,
Acelea erau preturile oferite de patronii acelor restaurante! Nu ofeream nimanui firimituri ci doar ce ofereau acele restaurante!Eu am facut revelionul bolnav,pentru ca un dj m-a sunat la ora 13 sa-mi spuna ca a gasit intre timp ceva mai bine platit! Asta este o alta poveste!
Nu consider ca am inselat pe nimeni! Nu m-am ascuns, nu am fugit din tara! Azi ma voi intalni cu snake, un om de mare caracter care fara sa stie toata situatia mea nu m-a presat nici o secunda! A fost un om care m-a inteles tot timpul!
Imi asum toate aceste lucruri si probabil la un momentdat voi scrie aici cum si din ce cauze am ajuns in aceasta situatie,situatie care m-a facut sa ma dezamagesc pe mine si oamenii din jurul meu!
@demential,
Puteai sa-mi dai 50 evenimente pe langa ce am avut eu! Tot nu puteam sa rezolv ceva! Cum am spus, la un momentdat voi povesti tot, nu pentru a cauta scuze, poate pentru a fi inteles oarecum! Cu toate ca multi dintre voi vor fi si mai dezgustati decat sunt acum!
Avatar utilizator
Ciprian
DJ Fondator
 
Mesaje: 1524
Membru din: Joi Sep 17, 2009 1:58 pm
Localitate: Bucuresti

Neintelegere

UNREAD_POSTde Sorinus » Mie Sep 24, 2014 2:03 pm

Ciprian scrie:@punator,
Acelea erau preturile oferite de patronii acelor restaurante! Nu ofeream nimanui firimituri ci doar ce ofereau acele restaurante!Eu am facut revelionul bolnav,pentru ca un dj m-a sunat la ora 13 sa-mi spuna ca a gasit intre timp ceva mai bine platit! Asta este o alta poveste!
Nu consider ca am inselat pe nimeni! Nu m-am ascuns, nu am fugit din tara! Azi ma voi intalni cu snake, un om de mare caracter care fara sa stie toata situatia mea nu m-a presat nici o secunda! A fost un om care m-a inteles tot timpul!
Imi asum toate aceste lucruri si probabil la un momentdat voi scrie aici cum si din ce cauze am ajuns in aceasta situatie,situatie care m-a facut sa ma dezamagesc pe mine si oamenii din jurul meu!
@demential,
Puteai sa-mi dai 50 evenimente pe langa ce am avut eu! Tot nu puteam sa rezolv ceva! Cum am spus, la un momentdat voi povesti tot, nu pentru a cauta scuze, poate pentru a fi inteles oarecum! Cu toate ca multi dintre voi vor fi si mai dezgustati decat sunt acum!


Ciprian orice problema ai avea, orice, nu mi se pare normal sa vinzi un obiect care nu e al tau! Ok ai datorii, nu le achiti ai probleme, candva te vei achita de ele, insa sa vinzi microfonul fara sa fie al tau...ma lasa fara comentarii!
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

Neintelegere

UNREAD_POSTde djpedros » Lun Oct 13, 2014 6:50 pm

Un alt utilizator al acestui forum a fost exclus pentru o datorie de vreo 50 de lei, daca imi amintesc bine...
Avatar utilizator
djpedros
Super Membru
 
Mesaje: 1252
Membru din: Sâm Dec 11, 2010 6:27 pm
Localitate: Galati

Neintelegere

UNREAD_POSTde djgrecu » Lun Oct 13, 2014 7:18 pm

Cine ? Hormonel ?
djgrecu
DJ Fondator
 
Mesaje: 1095
Membru din: Dum Mai 30, 2010 10:27 am

Neintelegere

UNREAD_POSTde punatordemuzica » Vin Oct 17, 2014 12:01 am

Personal...am mers si-am negociat cu cei de la un restaurant(revelion de mosi) pentru 500 E..ca apoi sa aflu ca luase Ciprian comanda de la restaurantul respectiv-cred ca mai ieftin ca sa ma scoata din joc..pe mine si poate pe altii cu care mai negociase anterior patronul...(lua si de la alte restaurante concomitent)..si oferea..daca-mi aduc bine aminte...600 de lei :lol:
Atunci am inteles ca ceva nu e in regula cu acest coleg,care vrea sa faca profit de peste tot chiar si acolo pe unde munceau altii..el luand probabil mai mult decat cel ce presta..intermediind aceste comenzi...!
Niciodata sa nu spui ,Niciodata!
0744680829
Avatar utilizator
punatordemuzica
Membru activ
 
Mesaje: 543
Membru din: Joi Mai 14, 2009 12:07 pm
Localitate: Bucuresti-Dr.Taberei

Neintelegere

UNREAD_POSTde Ciprian » Vin Oct 17, 2014 10:59 am

@punator, nu inteleg motivul pt care tot continui cu acest subiect.
1. Cu acest restaurant am avut o colaborare mai veche. Uite aici un eveniment, daca vrei caut pe stikuri si iti mai arat vreo 3-4 din anul ala in aceiasi locatie! Evenimente negociate direct cu patronul,de o echipa foto-video. viewtopic.php?f=163&t=2701
2.Evenimentul a fost facut de unul dintre colegii nostrii, care a si postat la sectiunea lui, unde ai si comentat:
punatordemuzica scrie:La restaurantul asta trebuia sa merg eu(am si mers si discutat cu nenea ala patronu'....(nici macar n-a sunat sa spuna ca nu mai e valabil-cum l-am rugat)....dar "brunetul"care ma intermedia a cerut 500E si eu trebuia sa primesc undeva la jumatate.In final am inteles ca l-au contactat pe Ciprian care din cat lua... oferea parca 6-8 milioane :roll: ....am preferat sa sonorizez in Onesti-Moldova.... pe 10 milioane...bravo...felicitari ptr. eveniment!

Stii la cate discutii cu clientii am fost si nu am luat evenimentul? Asta ar inseman sa spun ca la evenimentele alea trebuia sa merg eu?
Sincer, nu-mi amintesc cat s-a luat la acest eveniment dar daca vrei in mod special o sa caut contractul si o sa ma uit. S-ar putea sa ma insel dar cred ca s-a luat 8-9 sute de lei de fiecare (dj+ solist) comisionul meu daca imi aduc bine aminte a fost de 200 lei.
Eu nu negociez pachetele mele de sonorizare ca sa scot pe cineva din joc.
Imi asum responsabilitatea faptelor mele, mi-am recunoscut greselile, le regret si incerc sa le repar. Toate astea s-au intamplat din cauza faptului ca am intrat intr-un anturaj prost si am facut niste lucruri de care nu sunt mandru.
vad ca se tot arunca in mine cu pietre! Sunt singura persoana care intermediaza si percepe comision? Care este diferenta dintre 10% sau 100 lei si comisionul pe care l-am luat eu la evenimentul ala? Sincer, nu inteleg unde este problema ta. Daca am inceput sa deranjez atat de tare si va legati de orice motiv pentru a da in mine, va rog sa propuneti excluderea mea din aceasta comunitate!
Avatar utilizator
Ciprian
DJ Fondator
 
Mesaje: 1524
Membru din: Joi Sep 17, 2009 1:58 pm
Localitate: Bucuresti


Înapoi la Coltul Rusinii - Tepe si Tepari!

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori