Teapa sau nu?

Pentru siguranta voastra, va sugeram sa verificati lista de aici pana sa efectuati tranzactii!

Teapa sau nu?

UNREAD_POSTde Mcmiki » Mar Iul 29, 2014 12:49 pm

Va salut!
Poate va mai amintiti ca am deschis un subiect si am cerut pareri despre lumina Varytec Prestige II, colegi m-au sfatuit ca nu merita achizitia, atunci remy mi-a oferit o lumina moonflower ca el nu mai foloseste si imi vinde ieftin. mi-a facut prezentare video,poze (se poate vedea in threadul acele si acum), intr-adevar lumina a functionat,mi-a placut. ne-am inteles in privat si mi-a trimis (la cererea mea) prin poata romana, sa am costuri de livrare mai putin, cand primesc lumina, desfac coletul sa incerc si surpriza... nu functioneaza deloc! Il sun pe remy si zic care-i treaba, mi-a zis sa-l desfac poate a sarit vreo muffa ceva, i-am zis ca nu pot face ca eu am probleme cu ochii de la nastere si vad foarte putin, asa nu pot sa umblu cu electronica. A inteles si mi-a zis sa trimit inapoi si imi trimite banii pe care am platit pentru lumina. am si trimis inapoi, trece timpul, tot am scris mesaje private daca a ajuns lumina,care e problema,nici un raspuns si astazi vine postasul cu coletul, ca nu a mai ridicat remy si mi-a venit inapoi, am fost nevoit sa platesc posta si a doua oara, lumina tot nu functioneaza, si nici banii nu mi-a trimis ce am platit pentru lumina!
Nu il consider pe remy tapar pentru ca mi s-a parut un om corect cand am discutat dar totusi lucrul asta nu a fost frumos din partea lui! Eu pe banii mei am trimis inapoi lumina,nu am pus rambours,ar fi putut sa ridice macar sa vada,poate daca ar fi desfacut ar fi gasit buba, dar nici un pic de interes, el a primit banii si eu sa fac ce pot, fara bani si fara lumina...
Pacat ca nu mai suntem oameni!
Mc
Avatar utilizator
Mcmiki
 
Mesaje: 85
Membru din: Joi Noi 28, 2013 1:51 pm
Localitate: Bistrita

Re: Teapa sau nu?

UNREAD_POSTde Sorinus » Mar Iul 29, 2014 7:52 pm

Ma intreb ce s-a intamplat cu unii colegi de pe forum...au uitat oare sa mai fie oameni?
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

Re: Teapa sau nu?

UNREAD_POSTde djgrecu » Mar Iul 29, 2014 9:30 pm

Sorinus...tocmai ca astea fac parte din natura umana si toti ne lovim de ele si pe rand ajungem in ambele tabere. Doar experienta cu oamenii si probabil inaintarea in varsta ne va face mai intelepti. Eu unul continui sa fiu un optimist (naiv, fraier) si sa mai cred in armonia care poate exista intre noi (oamenii) :P
djgrecu
DJ Fondator
 
Mesaje: 1095
Membru din: Dum Mai 30, 2010 10:27 am

Re: Teapa sau nu?

UNREAD_POSTde remy » Mie Iul 30, 2014 2:20 pm

da, am asteptat acest post ! Sorinus, nu e deloc binevenit comentariul tau, nu uita ca atunci cand ai trimis consola, era un pic lovita, te-am anuntat, o folosesc asa, e un risc pe care m-i l-am asumat, dar, daca clientul prefera sa trimit cu posta, cu toate riscurile ce decurg de aici de ce sa ma simt vinovat!? Ce parere aveti, chiar nu se gasea cineva sa verifice siguranta aia de sticla, sau sa desfaca 8 suruburi cu o surubelnita !? Am considerat ca e rea vointa din partea lui, si in acel moment chiar m-am enervat , si da, recunosc ca am zis sa o trimita inapoi ! Dar... intrebarea este: a cui este vina!?
Avatar utilizator
remy
DJ Fondator
 
Mesaje: 946
Membru din: Mar Apr 07, 2009 8:59 am
Localitate: Roman

Re: Teapa sau nu?

UNREAD_POSTde Mcmiki » Mie Iul 30, 2014 2:54 pm

Remy,nu am zis ca e vina ta ca nu functioneaza, dar daca ti-am trimis inapoi gratis si sa nu-l mai ridici coletul sa vezi ce are, mi-a adus inapoi postasul sa mai platesc inca un drum in plus pentru o lumina nefunctionala, cine-i vinovat, poate viata, dar ai fi putut sa-l verifici ce are ca era acolo la posta dar nu te-a interesat deloc. Si daca tot mi-a venit inapoi, mi-a desfacut cineva era cazuta placa cu ledurile, a pus inapoi si a verificat sa fie totul in locul lui,dar nu functioneaza deloc.
Deaceea ti-am trimis inapoi ca poate in oras e vreun electronist care se pricepe, eu nu mai am ce face cu el asa.
Nu am pus rambours ca sa poti ridica gratis coletul dar tu nu ai vrut sa faci, atunci sa nu-mi spui ca e vina mea, eu am avut un singur vina,am vrut sa cumpar o lumina, atat, dar nu am reusit.
Mc
Avatar utilizator
Mcmiki
 
Mesaje: 85
Membru din: Joi Noi 28, 2013 1:51 pm
Localitate: Bistrita

Re: Teapa sau nu?

UNREAD_POSTde Sorinus » Mie Iul 30, 2014 5:08 pm

remy scrie:da, am asteptat acest post ! Sorinus, nu e deloc binevenit comentariul tau, nu uita ca atunci cand ai trimis consola, era un pic lovita, te-am anuntat, o folosesc asa, e un risc pe care m-i l-am asumat, dar, daca clientul prefera sa trimit cu posta, cu toate riscurile ce decurg de aici de ce sa ma simt vinovat!? Ce parere aveti, chiar nu se gasea cineva sa verifice siguranta aia de sticla, sau sa desfaca 8 suruburi cu o surubelnita !? Am considerat ca e rea vointa din partea lui, si in acel moment chiar m-am enervat , si da, recunosc ca am zis sa o trimita inapoi ! Dar... intrebarea este: a cui este vina!?


Remus de ce nu e binevenit comentariul meu fa-ma sa inteleg...din punctul meu de vedere ai gresit cand l-ai pus pe om sa trimita lumina si nu ai mai ridicat-o, poate oi fi eu invechit...
Consola mea a plecat de la mine spre tine intreaga nu stiu ce vrei sa insinuezi, puteai sa o trimiti inapoi daca nu ti-a convenit eu o primeam ti-am si zis asta si uite, daca asta e problema ti-o primesc si acum mi-o poti trimite oricand!
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

Re: Teapa sau nu?

UNREAD_POSTde remy » Joi Iul 31, 2014 10:19 am

Sorin, ai inteles total gresit, trebuia sa intelegi ca daca acceptam un anume curier, acceptam si riscurile, nu iti reprosez nimic, absolut nimic ! A ajuns consola lovita, asta e...e riscul nostru ! In cazul luminii, judecati voi, nu era mai simplu sa fie desfacuta cand a ajuns!? Era alta situatie, acum e o lumina distrusa si doi pagubiti...
Avatar utilizator
remy
DJ Fondator
 
Mesaje: 946
Membru din: Mar Apr 07, 2009 8:59 am
Localitate: Roman

Re: Teapa sau nu?

UNREAD_POSTde Mcmiki » Joi Iul 31, 2014 11:11 am

Va rog sa lasati cearta ca nu are rost!
Remy fii sanatos si fericit, nu voi muri de foame ca am pierdut 200 lei, asa e viata, dar o sa vine randul fiecaruia cand nu noi vom decide cine-i vinovat!
Il declar thread inchis,rog un admin sa inchide, nu are rost cearta, oricum fiecare are problemele lui in viata!
Sanatate si numai bine!
Mc
Avatar utilizator
Mcmiki
 
Mesaje: 85
Membru din: Joi Noi 28, 2013 1:51 pm
Localitate: Bistrita


Înapoi la Coltul Rusinii - Tepe si Tepari!

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron