Teparul tony

Pentru siguranta voastra, va sugeram sa verificati lista de aici pana sa efectuati tranzactii!

Teparul tony

UNREAD_POSTde Sorinus » Vin Mai 03, 2013 4:05 pm

Se pare ca teparul forumului continua tepele!
Ca sa va explic situatia eu am cumparat mixerul tapco de la magiun pentru colegul meu dj Petre si nefiind multumit de cum suna pe live i-am zis colegului sa-i faca poze si sa-l puna la vanzare,eu nemaiimplicandu-ma in vanzarea lui,omul le-a pus la vanzare pe unde a putut si se pare ca pe forumul power audio la abordat domnul tony.
El nu a stiut de tepele lui tony si i l-a trimis ca apoi sa aflu eu de la magiun ca tony i s-a laudat lui ca mixerul lui a ajuns la el si clar primul lucru la care m-am gandit e ca nu il va ridica!Si ghici ce s-a intamplat?
Sta la oficiul postal de 13 zile de cand l-am trimis...iar nesimtitul minte cu nerusinare ca el l-a ridicat desi colegul meu a sunat azi la posta la el acolo unde a fost trimis si cei de acolo au zis ca a trecut pe acolo insa nu l-a ridicat si tot a amanat-o si la posta pe motiv ca n-are bani.
Si recunosc ca mi-am facut pacat cu un retardat ca el si l-am facut in toate felurile telefonic (in vinerea patimilor) insa sincer va zic ca daca ma intalnesc cu el face to face va fi nasol!
Pentru cine inca nu stiu dar banuiesc!
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

Re: Teparul tony

UNREAD_POSTde johnnydj » Vin Mai 03, 2013 11:38 pm

Nasol sorinush
johnnydj
DJ Fondator
 
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Oct 05, 2009 4:58 pm
Localitate: Bacau-Focsani-Piatra Neamt

Re: Teparul tony

UNREAD_POSTde marescosmin » Lun Mai 06, 2013 10:24 pm

- Delete!
Ultima oară modificat de marescosmin pe Mie Iun 19, 2013 12:14 am, modificat 1 dată în total.
Sunetul face muzica!
Muzica BUNA,s-a compus.Ce se asculta acum,sunt "experimente" nereusite,vezi muzica ultimilor ani.BUN,este cuprins intre anii '50-'60-'70-'80-'90 si pana prin 2006 aproximativ.
Avatar utilizator
marescosmin
Super Membru
 
Mesaje: 790
Membru din: Mie Sep 09, 2009 10:25 pm
Localitate: Ploiesti

Re: Teparul tony

UNREAD_POSTde Petre Augustin » Mie Mai 15, 2013 8:41 pm

Salutare oameni "galagiosi" din toate colturile

NU RECOMAND tranzactii cu Toia Anton

Povestea mixerului Tapco trimis catre aceasta persoana (rog sa se mute daca nu e locul potrivit, aceasta e parere pur personala si trebuie luata ca atatre):

- ma contacteaza telefonic, stabilim de comun acord toate cele necesare efectuarii tranzactiei cu PostaRomana, atunci cand el face mentiunea ca are un unchi la posta romana si nu e o problema atunci cand ajunge coletul (fapt pentru care legal coletul dupa 10 zile este trimis inapoi daca nu este ridicat, insa cu ajutorul cunostintelor a stat 20 de zile)
- colet trimis la 19.04.2013, ajuns in 3 zile la destinatie INSA RIDICAT ABEA DUPA 15 zile - daca nu mai mult - banii ramburs au ajuns la mine in data de 13.05.2013
- deci pentru cine are nevoie urgenta de bani atunci cand vinde un produs nu e chiar ok sa astepte dupa banii ramburs 20 de zile..lucratoare, ca sa numai pun weekendurile..
- dupa 5 zile de la trimiterea coletului am sunat la Toia Anton cu intrebari daca a ridicat coletul, raspunsul fiind ca nu a avut timp...urmand zile in care tot sunam si tot felul de scuze "dar nu am apucat sa il deschid ca is pe drumuri..dupa alte 2 zile am sunat iar daca sigur a ridicat coletul...acelasi raspuns "da sigur ca da nu stiu ce se intampla la posta de nu iti vin banii" devenind agitat si inchizandu'mi telefonul...
- am inceput sa mai povestesc la cunostinte, intamplarea fiind ca ceva persoane sa il cunoasca personal si se pare ca tipul a mai facut astfel de tranzactii dubioase, nemaicumparand produsul sau facand amanare la termenii stabiliti...
- au urmat telefoane la posta locala de care apartine (avand adresa lui exacta am cautat'o) unde a raspuns o doamna draguta care mi'a confirmat ca Toia Anton tot amana ridicarea coletului pe motiv ca "inca nu a facut rost de bani"
- pana la urma conteza ca Toia Anton, neavand bani sa ridice coletul a gasit un cumparator in cele din urma, tot cunostinta comuna care a si dat telefon unui prieten si ne-a pus intrebari care e defapt "problema" cu acel mixer, si a ridicat coletul dupa 15 zile aproximativ, ca dupa 20 de zile(lucratoare fara weekenduri) au ajuns in final si banii pe ramburs la mine.
- deranjant sa tot dai telefoane in stanga si dreapta pentru..un simplu colet...o tranzactie usoara !

Am zis doar sa anunt posibili colaboratori cu Toia Anton, in caz ca au nevoie urgenta de banuti, ca fiecare de altfel, ca de aia cam vindem ce avem !

Toate cele bune.
Avatar utilizator
Petre Augustin
 
Mesaje: 74
Membru din: Vin Dec 07, 2012 7:40 pm
Localitate: Timisoara

Re: Teparul tony

UNREAD_POSTde DJ Sun » Mie Mai 15, 2013 9:39 pm

In principiu cam tot forumul il stie pe Tony ce om este, nu ma mira cele spuse de tine, exact la fel am patit si eu cu el.
O mizerie de om.
Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

DELETE

UNREAD_POSTde tony » Joi Mai 16, 2013 8:57 am

DELETE
Ultima oară modificat de tony pe Mar Iun 18, 2013 8:50 pm, modificat de 4 ori în total.
tony
Super Membru
 
Mesaje: 1080
Membru din: Dum Iun 06, 2010 9:29 am
Localitate: Rieti

Re: Teparul tony

UNREAD_POSTde demential » Joi Mai 16, 2013 9:28 am

:) ma abtin cu greu :)
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Teparul tony

UNREAD_POSTde partymasters » Joi Mai 16, 2013 9:53 am

-Acesta este singurul mesaj in acest topic si probabil nici n-am sa mai intru...
-Vad ca unii sunt mai prost-crescuti decat credeam. Daca tot il faceti tepar pe Tony de ce nu-i spuneti si pe ceilalti tepari? Cu doi chiar eu am avut de-a face, dar probabil va sunt prieteni. Si procedeaza mai urat decat Tony. n-are rost sa-i numesc, nu sunt sifon. Daca toti il stiti pe Tony, de ce trimiteti spre el? Sunteti sado-masochisti? Va place sa va chinuiti?
-Sa-mi spuneti si mie pe unul caruia i-a dat Tony teapa. UNUL. Daca n-a avut bani a trimis inapoi ori a platit mai tarziu. Eu i-am dat lui Tony o gramada de chestii si stiu ca atunci cand ii dau lui nu imi trebuie banii repede. DACA stiti ca aveti nevoie urgent de bani, nu-i trimiteti lui si punct. Nu are posibilitatile voastre financiare.
-EU il cunosc bine, am fost si la el acasa si nu e deloc cum spuneti voi. E un baiat serios, cu dorinte mari si posibilitati limitate.
-DACA nu puteti intelege asta, sunteti limitati in gandire.

-BTW: Daca faceti acuze nefondate, nu folositi numele real. E nasol si stiu ce vorbesc. Nu va bagati in vorba doar pentru a aduna un comment. Nu primiti premii pentru ipocrizie.

-P.S. Sunteti patetici.
www.google.ro
Avatar utilizator
partymasters
DJ Fondator
 
Mesaje: 156
Membru din: Mar Feb 23, 2010 1:20 am
Localitate: Bucuresti


Re: Teparul tony

UNREAD_POSTde DJ Sun » Joi Mai 16, 2013 11:40 am

Sa ii "vinzi" lu tony o camera foto sa mearga cu ea pe post de fotograf la o nunta sau 2 si apoi sa inceapa sa o de-a in diverse ca are banii imprumutati nu stiu cui si alte vrajeli dinastea oare se numeste teapa?Oare daca a facut bani cu camera mea si apoi mi-a trimis-o inapoi cu motivul ca eu nu astept la nesfarsit ca el sa mi-o plateasca s-o numi obiceiurile unui baiat cu "dorinte mari dar posibilitati limitate" :)))
Oare mai e cineva pe acest forum cu dorinte mari si posibilitati limitate???
Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

Re: Teparul tony

UNREAD_POSTde Petre Augustin » Joi Mai 16, 2013 2:16 pm

tony scrie:@all ... sunteti niste muieri !
@sorinus ... iti cam place sa injuri , esti prost crescut
@mares... tu ai grija cu munca altora ! , nu te mai lauda ca e a ta!
@Sun... mizerie esti tu!
@Petre... l-ai trimis cu 300 sau ai mai pus inca 20 de amorul artei , discutia ramasese la 300 cu posta inclusa!

@Moderator ... Acesta imi este dreptul la replica !

Hai sa insiram neseriosii de pe forum daca tot sunteti tari in gura! , sunteti cativa , dar nu are rost !

pretenas nu intinde coarda...300+transport era vba...se vede la un simplu search ca asa am pus oferta peste tot..eu pe toia nu il stiam ca de stiam nu se ajungea aici, pt prietenii lui care il acopera...nu isi mai au rost discutiile.
Pe romaneste...ca daca se poarta omul frumos cu tine nu merge...daca pana si doamna de la posta de care apartii a confirmat minciunile tale...tu mai ai obraz sa intorci vbele....mi egal..

Toia intorci cacatul pe dos sa para frumos....dar nu ai sa reusesti niciodata...multa lume incearca asta cand sunt bagati pana la gat :) colaborarile noastre se incheie aici..altadata mai muta grija...
Avatar utilizator
Petre Augustin
 
Mesaje: 74
Membru din: Vin Dec 07, 2012 7:40 pm
Localitate: Timisoara

Re: Teparul tony

UNREAD_POSTde demential » Joi Mai 16, 2013 2:26 pm

frumos drept la replica.
in continuare ma abtin cu greu ... nu stiu cat o sa mai dureze :)
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Teparul tony

UNREAD_POSTde Lucian » Joi Mai 16, 2013 2:42 pm

nici eu nu sunt de acord cu expresia de "tepar" - e un pic cam mult spus...din cate stiu eu nimeni a suferit o paguba financiara pana acum, asa cum s-a intamplat cu un coleg de pe un forum vecin, care a dat 2 amplificatoare si un procesor unuia pe un ordin de plata care nu avea acoperire...asta nu inseamna ca sunt de acord cu felul cum procedeaza Tony, dar totusi...
MUSIC IS OUR PASSION
www.djnuntabotez.ro
Avatar utilizator
Lucian
DJ Fondator
 
Mesaje: 1415
Membru din: Joi Apr 22, 2010 7:33 pm
Localitate: Campulung, Jud Arges

Re: Teparul tony

UNREAD_POSTde johnnydj » Joi Mai 16, 2013 7:10 pm

tot aud de neseriosi pe forumul asta, de ce nu spuneti fiecare pe cine cunoasteti si asa stim si noi cui vindem sau de la cine cumparam...astept lista
johnnydj
DJ Fondator
 
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Oct 05, 2009 4:58 pm
Localitate: Bacau-Focsani-Piatra Neamt

Re: Teparul tony

UNREAD_POSTde demential » Joi Mai 16, 2013 8:49 pm

1) bestcristian
2) tony
3)...
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Teparul tony

UNREAD_POSTde Sorinus » Joi Mai 16, 2013 11:07 pm

partymasters scrie:
-P.S. Sunteti patetici.


Multumesc,nu ma asteptam sa ma faci patetic dar fie,accept de la tine de data asta!
Oricum una peste alta iti doresc cat mai multe afeceri reusite cu tony,pentru mine a fost si va ramane un retardat!
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

Re: Teparul tony

UNREAD_POSTde johnnydj » Sâm Mai 18, 2013 1:12 am

hai asteptam sa se mai adauge persoane pe lista de tzepari
johnnydj
DJ Fondator
 
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Oct 05, 2009 4:58 pm
Localitate: Bacau-Focsani-Piatra Neamt

Re: Teparul tony

UNREAD_POSTde Lucian » Sâm Mai 18, 2013 8:58 am

....
Ultima oară modificat de Lucian pe Sâm Mai 18, 2013 12:55 pm, modificat 1 dată în total.
MUSIC IS OUR PASSION
www.djnuntabotez.ro
Avatar utilizator
Lucian
DJ Fondator
 
Mesaje: 1415
Membru din: Joi Apr 22, 2010 7:33 pm
Localitate: Campulung, Jud Arges

Teparul Sorinus

UNREAD_POSTde tony » Sâm Mai 18, 2013 12:18 pm

DELETE
Ultima oară modificat de tony pe Mar Iun 18, 2013 8:51 pm, modificat de 2 ori în total.
tony
Super Membru
 
Mesaje: 1080
Membru din: Dum Iun 06, 2010 9:29 am
Localitate: Rieti

Re: Teparul tony

UNREAD_POSTde CreB0 » Sâm Mai 18, 2013 12:58 pm

Nu prea imi place sa ma bag in discutiile care nu ma afecteaza direct dar...
Si eu am facut cateva tranzactii cu membrii acestui forum dar de fiecare data mi-am respectat cuvantul dat. Daca am zis ca platesc sau ridic in data X pai atunci am facut pe dracu in 4 si m-am tinut de cuvant.
Ca exemplu cu partymasters am facut o tranzactie de 600E pe care trebuia sa-i platesc 300 la primirea produsului si inca in 3 rate egale de 100 pe luna. Draga TONY tin sa te anunt ca m-am "maro pe mine" sa ii platesc omului in 2 luni nu in 3 cat ne-a fost vorba.
Problema ta mare este ca nu iti prea respecti cuvantul dat. DIn ce am citit pe aici pe forum la posturile celor care se plang de tine faci la fel cum facea "bestcristyan" adica amani foarte mult plata produsului din varii motive. Nu toata lumea poate sa astepte dupa tine pana cand tu aduni banii sau eventual gasesti un client sa vinzi produsul mai departe. Ar fi bine cand faci tranzactii sa si ai banii pregatiti nu sa invoci tot felul de motive.

Sper sa nu ma intelegi gresit ca as avea ceva cu tine sau cu oricine altcineva de pe acest forum dar nu se fac chestii de genul celor pe care le faci tu mai ales cand omul poate are nevoie de banii aia si isi face niste planuri prin vanzarea unor produse catre tine iar poi pierde si probabil o ocazie din cauza neseriozitatii tale.
Avatar utilizator
CreB0
Membru activ
 
Mesaje: 620
Membru din: Dum Iul 25, 2010 9:47 pm
Localitate: Arad

Următorul

Înapoi la Coltul Rusinii - Tepe si Tepari!

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron