Tony - promisiune neonorata de achizitie camera foto

Pentru siguranta voastra, va sugeram sa verificati lista de aici pana sa efectuati tranzactii!

Tony - promisiune neonorata de achizitie camera foto

UNREAD_POSTde DJ Sun » Lun Iul 11, 2011 1:29 pm

Up
Se repune la vanzare, tony m-a tinut blocat aproape 3 saptamani si cand sa imi dea banii TEAPA!!!
Il credeam serios dar se pare ca m-am inselat...
Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

Re: Vand pachet foto canon

UNREAD_POSTde demential » Lun Iul 11, 2011 1:40 pm

urat. asteptam explicatii:)
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Vand pachet foto canon

UNREAD_POSTde DJ Sun » Lun Iul 11, 2011 1:50 pm

Ce sa mai explice am fost fraier am zis ca pot avea incredere intr-un om cu care stau la masa mancam, bem impreuna dar se pare ca m-am inselat amarnic, i-am dat aparatul cat am stat la mare 3 zile i-am zis sa faca ce vrea el cu el si daca ii place sa il cumpere daca nu, nu asta doar pentru ai demonstra ca nu sunt tepar sau dau aparatul ca are vreo problema.I-a placut mi-a propus sa il dau ca are o nunta ca fotograf si dupa nunta imi da banutii, a facut 2 evenimente cu aparatu si ieri cand il sun sa imi trimita banutii a inceput sa o dea in diverse ca imi da banii pe 18 si altele nu intru in detalii.
Frate eu sunt om serios daca am zis ca fac o treaba o fac chiar daca asta cere sacrificii.
PS. Intre timp am aflat ca nu sunt singurul pe care l-a incurcat, a mai dus cu vorba si pe altii urat.
Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

Re: Vand pachet foto canon

UNREAD_POSTde The_Mack » Lun Iul 11, 2011 1:58 pm

pacat de situatia creata, sincer nu ma asteptam la asa ceva.......

cred ca este vremea ca la aria Bursa, sa deschidem un nou topic, si anume coltul rusinii, unde sa fie mentionate toate problemele intalnite la vanzare/cumparare de pe forum. membri forumului (noi sau vechi, fondatori sau nu) care dau tepe, o sa beneficieze de cont sters pe forum!
http://www.soundlightvideo.ro
http://www.slvservices.ro
DJMACK - Your Party Maker!
Mare Roman Maresalul Antonescu!
Avatar utilizator
The_Mack
VIP
 
Mesaje: 3321
Membru din: Lun Aug 24, 2009 2:21 pm
Localitate: Ploiesti

Re: Vand pachet foto canon

UNREAD_POSTde tony » Lun Iul 11, 2011 2:01 pm

eu nu zic nimic ca sa ma apar , sunt blocat cateva zile cu banii , i l-am trimis inapoi si daca il mai are pana in week-end vin la brasov si-l cumpar!

... suport consecintele acestor promisiuni!
tony
Super Membru
 
Mesaje: 1080
Membru din: Dum Iun 06, 2010 9:29 am
Localitate: Rieti

Re: Vand pachet foto canon

UNREAD_POSTde demential » Lun Iul 11, 2011 2:08 pm

ca de fiecare data, adevarul este undeva la mijloc.
il inteleg intr-un fel si pe tony pentru ca este prins cu banii, dar sigur nu trebuia sa promita ca il ia si sa il intarzie pe deraiatu atat de mult, pentru ca el vroia sa vanda aparatul, nu sa il imprumute.
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Tony

UNREAD_POSTde The_Mack » Lun Iul 11, 2011 2:19 pm

nu consider nimic de interpretat aici, si nici ca adevarul este la mijloc. avem o tranzactie facuta cu acordul ambelor parti, cu termen clar de plata. deci tony a folosit acea camera sa faca bani la 2 evenimente, iar ulterior nu a mai cumparat acel produs. la fel faci la un magazin? te duci zici ca o sa cumperi un mixer, aia iti dau produsul, tu il folosesti si dupa aia il returnezi ca nu ai bani? hai sa fim seriosi!
http://www.soundlightvideo.ro
http://www.slvservices.ro
DJMACK - Your Party Maker!
Mare Roman Maresalul Antonescu!
Avatar utilizator
The_Mack
VIP
 
Mesaje: 3321
Membru din: Lun Aug 24, 2009 2:21 pm
Localitate: Ploiesti

...

UNREAD_POSTde tony » Lun Iul 11, 2011 2:50 pm

...
Ultima oară modificat de tony pe Sâm Iul 16, 2011 11:53 am, modificat 1 dată în total.
tony
Super Membru
 
Mesaje: 1080
Membru din: Dum Iun 06, 2010 9:29 am
Localitate: Rieti

Re: Tony - promisiune neonorata de achizitie camera foto

UNREAD_POSTde The_Mack » Lun Iul 11, 2011 2:55 pm

tony,

te rog sa scoti tu cele 2 poze de pe acest topic, ca imi fac parul de maciuca! zici ca suntem cocalari daia de aratam banetul.

merci.
http://www.soundlightvideo.ro
http://www.slvservices.ro
DJMACK - Your Party Maker!
Mare Roman Maresalul Antonescu!
Avatar utilizator
The_Mack
VIP
 
Mesaje: 3321
Membru din: Lun Aug 24, 2009 2:21 pm
Localitate: Ploiesti

...

UNREAD_POSTde tony » Lun Iul 11, 2011 2:57 pm

...
Ultima oară modificat de tony pe Sâm Iul 16, 2011 11:54 am, modificat 1 dată în total.
tony
Super Membru
 
Mesaje: 1080
Membru din: Dum Iun 06, 2010 9:29 am
Localitate: Rieti

Re: Tony - promisiune neonorata de achizitie camera foto

UNREAD_POSTde demential » Lun Iul 11, 2011 2:57 pm

aolo sorine da' rau esti ...
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Tony - promisiune neonorata de achizitie camera foto

UNREAD_POSTde The_Mack » Lun Iul 11, 2011 3:04 pm

man, nu am nimic cu tony. ba mai mult, faptul ca suntem prieteni il tine inca pe forum dupa faza asta - ce nu pot sa accept este modul in care tony a ales sa rezolve problema asta. sunt convins ca daca vorbea cu manu, si ii explica situatia, se putea rezolva intr-un fel, dar tony a preferat sa faca aparatul colet si sa il trimita la Brasov.
http://www.soundlightvideo.ro
http://www.slvservices.ro
DJMACK - Your Party Maker!
Mare Roman Maresalul Antonescu!
Avatar utilizator
The_Mack
VIP
 
Mesaje: 3321
Membru din: Lun Aug 24, 2009 2:21 pm
Localitate: Ploiesti

...

UNREAD_POSTde tony » Lun Iul 11, 2011 3:13 pm

---
Ultima oară modificat de tony pe Sâm Iul 16, 2011 11:54 am, modificat 1 dată în total.
tony
Super Membru
 
Mesaje: 1080
Membru din: Dum Iun 06, 2010 9:29 am
Localitate: Rieti

Re: Tony - promisiune neonorata de achizitie camera foto

UNREAD_POSTde DJ Sun » Lun Iul 11, 2011 3:46 pm

Frate ideea e in felu urmator, eu i-am dat aparatul pe incredere fara avans fara nimic, cand i l-am dat eram la Buzau la soacramea intr-o sambata seara obosit dupa ce ma intorsesem de la Targoviste de la o cununie si m-a sunat de vreo cateva ori sa i-l dau ca are nevoie duminica de el (primul eveniment).... am stat treaz si a venit la 12 noaptea sa ii dau aparatu,(stau cu grija ii dau mesaj sa nu scoata aparatu prin gara ca il mai iau tiganii la bataie) nu aveam la mine gripul si alte accesorii pt ca il folosesc in scop personal si nu am nevoie de grip.Saptamana trecuta eu fiind plecat la mare cu munca m-a sunat sa ii trimit si gripul ca are nunta si are nevoie de el, sun acasa la Alina stau in telefon sa ii puna toate accesoriile sa faca pachet, curier bla,bla.... ajunge cu bine si restu accesoriilor, totul ok vineri imi promite inca o data ca luni imi baga banutii in cont, totul ok duminica vorbesc cu el multumit de poze toate bune ramane sa imi trimita maine (adica azi)banii.Cand intru mai tarziu pe mess hop mesaje de la tony, ca nu poate sa imi dea banii, ca mii da pe 18, il sun ii explic ca am gasit deja laptop am vorbit cu persoana respectiva (sorinus) sa mi-l tina, zice ok hai sa mai vb nu stiu cu cine si mai vorbim.Imi lasa pe mess offline ca nu poate ca nu stiu ce, normal ca am inebunit si l-am sunat instant sa il faca pachet si sa il trimita la Brasov, pai ce sa fac sa astept pana duminica viitoare sa mai faca un eveniment cu el sau ce?
Acum nu pot decat sa ma rog sa nu fi patit ceva aparatu, sa fi varsat pe el ceva ca ma ard rau de tot.Promisiunile lu Tony nu mai valoreaza nici 2 bani pentru mine in momentul de fata.
Am fost fraier, ma ars Tony asta e, macar sa nu se mai arda si altii ca mine
Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

Re: Tony - promisiune neonorata de achizitie camera foto

UNREAD_POSTde Sorinus » Lun Iul 11, 2011 4:15 pm

Orice ar fi, promisiunea e promisiune,o respecti orice ar fi...as fi luat bani imprumut cate 1 mil de la fiecare prieten si neam si tot as fi rezolvat!Cum ar fi fost daca deraiatu ti-ar fi dat eveniment si nu ai fi mers tony???Poate o sa zici ca nu e acelasi lucru insa de fapt e!Esti convins de faptul ca nici un coleg nu va mai avea incredere de nici un fel in tine.
Si eu am avut unele "nelamuriri" cu tine cu boxa bluetech insa macar nu am trimis-o pana acolo :)),pacat foarte pacat de ce s-a intamplat!
Deraiatu sa nu iti faci griji despre treaba cu laptopul nu m-ai incurcat in nici un fel si iti inteleg foarte bine problema!
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

...

UNREAD_POSTde tony » Lun Iul 11, 2011 4:28 pm

...
Ultima oară modificat de tony pe Sâm Iul 16, 2011 11:55 am, modificat 1 dată în total.
tony
Super Membru
 
Mesaje: 1080
Membru din: Dum Iun 06, 2010 9:29 am
Localitate: Rieti

...

UNREAD_POSTde tony » Lun Iul 11, 2011 4:33 pm

...
Ultima oară modificat de tony pe Sâm Iul 16, 2011 11:55 am, modificat 1 dată în total.
tony
Super Membru
 
Mesaje: 1080
Membru din: Dum Iun 06, 2010 9:29 am
Localitate: Rieti

Re: Tony - promisiune neonorata de achizitie camera foto

UNREAD_POSTde demential » Lun Iul 11, 2011 4:40 pm

cont dezactivat la cerere pentru tony.
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Tony - promisiune neonorata de achizitie camera foto

UNREAD_POSTde Sorinus » Lun Iul 11, 2011 4:54 pm

Cred ca este prea brutala dezactivarea contului,tony nu am zis ca pregateai vreo teapa,dor ca si pe mine m-ai tottt lungiiiittttttttt cu raspunsul,pana la final am vandut-o in alta parte si bine am facut!
Oricum inca odata imi pare foarte rau ca s-a ajuns la asemenea probleme cum sunt in momentul de fata intre deraiatu si tony si imi pare rau pentru ambii,ce sa zic poate pana la urma o rezolvati in vreun fel!
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

Re: Tony - promisiune neonorata de achizitie camera foto

UNREAD_POSTde DJ Sun » Lun Iul 11, 2011 5:41 pm

tony scrie:Acesta o sa fie ultimul meu post , `deraiatu` nu te-am obligat sa mi-l dai

Adevar graiesti tocmai de asta sustin ca am fost un mare fraier dandu-ti aparatul fara bani sau fara macar un avans
sambata seara la buzau te-am intrebat daca esti sigur ca vrei sa vin sa mi-l dai si ai zis ca da! , nu te-am stresat cu telefoane si/sau mesaje in acest timp , daca consideri ca e teapa , faci cum vrei !

Da frate asa sunt eu daca pot ajuta un om, fac tot posibilul sa il ajut, ti-am zis ca ti-l dau pentru ca mi-ai zis ca ai un eveniment duminica si ai nevoie de el, ai avut eveniment si ai facut 150 lei dupa spusele tale, acum ce sa fac imi cer scuze ca te-am obligat sa vii la 12 noaptea sa iti dau aparatul sa faci niste banuti cu el si apoi sa mi-l trimiti inapoi ca nu mai vrei sa il platesti.
ca sa o luam aparte mai mult eu m-am zbatut de la 7 seara sa ajung de la focsani la buzau la 12 noaptea , sa umblu prin buzau cu taximetristi nehaliti , sa pazesc geanta dupa ce mi-a trimis mesajul cu tiganii , sa ajung acasa la 4 dimineata a fost mai greu de faptul ca sa facut un mic colet cu gripul ca sa-l trimiti .

Da imi cer scuze ca nu am venit personal la Focsani sa iti aduc aparatul cu toate accesoriile, ca nu am platit taxiul si ca nu am trimis un bodyguard sa te insoteasca
eu nu consider ca ti-am dat teapa , in momentul acesta sper ca sa mai putem fi prieteni .

Atat timp cat eu ti-am trimis aparatul tu ai facut 2 evenimente cu el si apoi l-ai trimis inapoi ca nu vrei sa il mai platesti este teapa.
Legat de curieri cand ti-am zis sa imi dai adresa unde sa vina curieru tu mi-ai zis ca il ridici personal de la sediu curierului, ce vina am eu ca tu stai la 30km de focsani.
Nu vreau sa mai continui aceasta mascarada, asa ca declar subiect inchis
Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

Următorul

Înapoi la Coltul Rusinii - Tepe si Tepari!

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron