Banchet 27 Mai, Melody Mamaia

Banchet 27 Mai, Melody Mamaia

UNREAD_POSTde p3psitwist » Sâm Mai 28, 2011 12:49 pm

au fost 140 si ceva de elevi si vreo 40 de profesori am inteles, a inceput pe la ora 8 .....am avut de carat de am innebunit mi-a luat 2 ore caratul sculelor si montatul...si asta in 2 insi
ce sa zic am mai avut pe cineva cu mine care a pus muzica cu un traktor S4 ....si puneam o melodie cu o melodie, a iesit super misto cel putin pana pe dupa 12 cand au inceput manelele....si nu s-au mai terminat...cum schimbam genul gata dispareau.
bineinteles ca era sa iasa cu scandal, dimineata pe la 3 jumate au inceput sa plece si organizatorii au zis gata sa opresc si sa strang ca jumatate din aia care ca sunt acolo nu sunt din liceu si au inceput ca ei nu pleaca....ca nu le strica nimeni petrecerea, era unu care tot zicea ca il stie el pe patronu de acolo...si au inceput cu tot felul de figuri...si pana la urma au zis ca ii mai lasa jumatate de ora....dar le-am mai pus 2 manele si gata au plecat....au facut scandal degeaba(erau si beti)...in rest per total a fost ok ....astept sa primesc pozele si filmarea :D

Imagine

http://www.youtube.com/watch?v=smsxWy1nWto
http://www.youtube.com/watch?v=EHiLwrG3X28

cred ca ar fi trebuit sa iau amadoua sub-uri cu mine....sau macar sa-l pun pe asta prin crossover...da cred ca a fost suficient de tare oricum....:D
Imagine
Avatar utilizator
p3psitwist
Administrator
 
Mesaje: 1893
Membru din: Vin Apr 02, 2010 10:45 am
Localitate: Bucuresti

Re: Banchet 27 Mai, Melody Mamaia

UNREAD_POSTde ionel » Lun Mai 30, 2011 3:09 pm

Felicitari pentru eveniment. Nu am sonorizat niciodata un banchet. E mai greu sa lucrezi cu copii?
www.nuntineamt.ro DJ nunti, botezuri, majorate si alte petreceri private.
tel:0744533213
Avatar utilizator
ionel
DJ Fondator
 
Mesaje: 486
Membru din: Mie Iul 21, 2010 10:14 am
Localitate: Targu Neamt

Re: Banchet 27 Mai, Melody Mamaia

UNREAD_POSTde Sorinus » Lun Mai 30, 2011 6:54 pm

Foarte fain,bv...cu ce ai filmat ca se aude foarte bine sunetul si se vede binisor.
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

Re: Banchet 27 Mai, Melody Mamaia

UNREAD_POSTde tractor » Lun Mai 30, 2011 8:43 pm

ionel scrie:Felicitari pentru eveniment. Nu am sonorizat niciodata un banchet. E mai greu sa lucrezi cu copii?



e mai simplu decat crezi,muzica noua sa ai....
tractor
Membru activ
 
Mesaje: 592
Membru din: Vin Sep 11, 2009 11:27 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Banchet 27 Mai, Melody Mamaia

UNREAD_POSTde p3psitwist » Lun Mai 30, 2011 8:48 pm

ionel scrie:Felicitari pentru eveniment. Nu am sonorizat niciodata un banchet. E mai greu sa lucrezi cu copii?



da a fost chiar foarte ok pana pe la 12 cand am pus in mare cam ce am vrut noi....dupa care erau cativa care veneau si mai cereau cate o melodie...sau imi ziceau mie care eram cu microfonu printre ei pe acolo...si eu ma duceam si ii ziceam colegului sa puna...

am filmat cu tembelefonul meu nokia x6 ....care l-am pus pe bara deocamdata....am in probe un lg cu android....dar nu cred ca ma satisface
Imagine
Avatar utilizator
p3psitwist
Administrator
 
Mesaje: 1893
Membru din: Vin Apr 02, 2010 10:45 am
Localitate: Bucuresti

Re: Banchet 27 Mai, Melody Mamaia

UNREAD_POSTde Sorinus » Lun Mai 30, 2011 9:02 pm

tractor scrie:
ionel scrie:Felicitari pentru eveniment. Nu am sonorizat niciodata un banchet. E mai greu sa lucrezi cu copii?



e mai simplu decat crezi,muzica noua sa ai....


Mie de exemplu mi se pare mai greu un banchet sau un majorat decat o nunta sau un botez...depinde de varsta dj-ului...:))
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

Re: Banchet 27 Mai, Melody Mamaia

UNREAD_POSTde tony » Lun Mai 30, 2011 9:15 pm

Sorinus scrie:
tractor scrie:
ionel scrie:Felicitari pentru eveniment. Nu am sonorizat niciodata un banchet. E mai greu sa lucrezi cu copii?



e mai simplu decat crezi,muzica noua sa ai....


Mie de exemplu mi se pare mai greu un banchet sau un majorat decat o nunta sau un botez...depinde de varsta dj-ului...:))



...Mosneagule :))
tony
Super Membru
 
Mesaje: 1080
Membru din: Dum Iun 06, 2010 9:29 am
Localitate: Rieti

Re: Banchet 27 Mai, Melody Mamaia

UNREAD_POSTde p3psitwist » Lun Mai 30, 2011 9:18 pm

mie mi se par toate grele....da in fine ....:) cel mai ok e atunci cand pui ce trebuie si nu vine nimeni sa te streseze....
astia daca ma lasau pana la capat iesea mult mai bine...asa de pe la 2 s-a cam terminat....ca unii vroiau dubstep unii turceasca unii manele.....va dati seama ce a iesit....
important e ca organizatorii au fost multumiti...si multi dintre copii au zis ca nu se asteptau sa iasa asa bine....chiar si cei mai manelisti dintre ei :)
Imagine
Avatar utilizator
p3psitwist
Administrator
 
Mesaje: 1893
Membru din: Vin Apr 02, 2010 10:45 am
Localitate: Bucuresti

Re: Banchet 27 Mai, Melody Mamaia

UNREAD_POSTde ionel » Mar Mai 31, 2011 11:31 am

p3psitwist scrie:si multi dintre copii au zis ca nu se asteptau sa iasa asa bine....)

Nu il cunosteau inca pe DJ . Felicitari inca o data si spor.
www.nuntineamt.ro DJ nunti, botezuri, majorate si alte petreceri private.
tel:0744533213
Avatar utilizator
ionel
DJ Fondator
 
Mesaje: 486
Membru din: Mie Iul 21, 2010 10:14 am
Localitate: Targu Neamt

Re: Banchet 27 Mai, Melody Mamaia

UNREAD_POSTde p3psitwist » Joi Iun 02, 2011 1:25 pm

mersi!
Imagine
Avatar utilizator
p3psitwist
Administrator
 
Mesaje: 1893
Membru din: Vin Apr 02, 2010 10:45 am
Localitate: Bucuresti

Re: Banchet 27 Mai, Melody Mamaia

UNREAD_POSTde p3psitwist » Mie Noi 23, 2011 2:38 pm

am facut rost de un pic de filmare si m-a chinuit talentul sa fac un clip cu movie maker. inca astept vreun prieten de al meu cameraman sa imi faca si mie niste clipuri calumea de la evenimente :)

http://www.youtube.com/watch?v=wLxIv85xCJo
Imagine
Avatar utilizator
p3psitwist
Administrator
 
Mesaje: 1893
Membru din: Vin Apr 02, 2010 10:45 am
Localitate: Bucuresti

Re: Banchet 27 Mai, Melody Mamaia

UNREAD_POSTde djMitu » Mie Noi 23, 2011 3:26 pm

am si eu o intrebare asta pt ca urmeaza sa semnez pt 2 banchete (daca poti pe pm) cat si cum calculezi onorariul la un banchet cu aprox 150 persoane
Avatar utilizator
djMitu
DJ Fondator
 
Mesaje: 442
Membru din: Lun Mar 28, 2011 1:45 pm
Localitate: urziceni - ialomita

Re: Banchet 27 Mai, Melody Mamaia

UNREAD_POSTde CreB0 » Mie Noi 23, 2011 4:19 pm

Eu as lua un minim de 10 lei pe persoana. La cati bani da fiecare pentru banchet nu consider ca 10 lei e mult pentru muzica.
Avatar utilizator
CreB0
Membru activ
 
Mesaje: 620
Membru din: Dum Iul 25, 2010 9:47 pm
Localitate: Arad

Re: Banchet 27 Mai, Melody Mamaia

UNREAD_POSTde djMitu » Mie Noi 23, 2011 7:19 pm

multumesc pt sfat - treaba este ca am cerut atat anul asta in toamna (pt ca stiam pt ce cer) au venit alti care au facut si i-au facut pachet cu video + muzica - la final au regretat mai ales cei care stiau ce pachet le pot oferi (lumini si calitate+putere sunet) asta e, am vrut si eu sa stiu am crezut ca exagerez dar lumea prefera in continuare mult si ieftin, multi nu stiu ce vor. inca o data multumesc pt raspunsurile si parerile voastre
Avatar utilizator
djMitu
DJ Fondator
 
Mesaje: 442
Membru din: Lun Mar 28, 2011 1:45 pm
Localitate: urziceni - ialomita

Re: Banchet 27 Mai, Melody Mamaia

UNREAD_POSTde cris » Joi Noi 24, 2011 7:59 pm

Salutare si felicitari pentru eveniment!
A vazut un pinguin? Esti multumit de el, ptr ca pe langa revo nu prea se vedea...
Sunt in cautare de niste scanere si eram curios daca e pe lampa sau led...
Merci
fr: SN15LF+PreNeo-750N
Pulsar X18
HPA 3100L
Tapco J2500
DCX 2496
Mackie CFX12
Avatar utilizator
cris
Membru activ
 
Mesaje: 313
Membru din: Mar Apr 06, 2010 1:49 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Banchet 27 Mai, Melody Mamaia

UNREAD_POSTde p3psitwist » Joi Noi 24, 2011 11:29 pm

e pe led si nu e chiar asa de puternic. il folosesc asa din cand in cand dar la 200 de lei parca atat am dat pe el merge.
uite aici se vede mai bine, era mai intuneric un pic
http://www.youtube.com/watch?v=ViWXacXnubI

a adus dj grecu la intalnire 2 scanere de la american dj, alea intradevar se vedeau bine si cu luminile aprinse dar parca a zis ca a dat 1700 de lei pe doua. si pe mine ma bate gandul sa imi iau dar poate dupa sezonul urmator.
Imagine
Avatar utilizator
p3psitwist
Administrator
 
Mesaje: 1893
Membru din: Vin Apr 02, 2010 10:45 am
Localitate: Bucuresti


Înapoi la Evenimente 2011

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron