Nunta 17 iulie, Pingarati, Piatra Neamt, la cort

Nunta 17 iulie, Pingarati, Piatra Neamt, la cort

UNREAD_POSTde p3psitwist » Mar Iul 20, 2010 6:48 pm

ce sa zic...frumos. mie mi`a placut de mine aproape la maxim cu toate ca a fost muzica ciudata, multe din melodii nu le-am pus niciodata, altele nici nu auzisem de ele pana acum. nunta a fost cu formatia O seara la Constanta(din cate vedeti merg la nunti numai cu formatie), am avut 2 microbuze la dispozitie, unul pt scule si unul pentru noi, cazare la hotel in piatra neamt 3 nopti...pe care le`am pierdut oricum si tot obositi am fost :)
baietii au avut 2 boxe mag bagate intr-un powermate 1000 si un subwoofer si o putere...nu stiu de cati wati..dar s-a auzit beton in tot satul...eu am mers pe boxele lor de rezerva cica, 2 EV eliminator bagate intr-un alt powermate 1000 :D...rasuna ca toti dracii aia mai mari
s-a dansat intruna....am zis ca or sa cada boxele de pe stative si standerul meu cu totul...o sa vedeti in filmulet cum se misca totul
am filmat doar un pic cand canta formatia....nu am putut filma cand am pus eu...ca eram prea in sufletul lor acolo si mi-a fost jena sa le dau cu telefonul pe la nas :)
pe drum
Imagine

Imagine

cam asa erau aranjate mesele, foarte frumos
Imagine








http://www.youtube.com/watch?v=EX1yy4WEXJE la inceput o mica proba

http://www.youtube.com/watch?v=7wKhsxdLJkE
http://www.youtube.com/watch?v=m7BOanujdJs

http://www.youtube.com/watch?v=u7s4vnvpj8c cam asa se vedea de afara

s-a auzit destul de tare incat sa nu faca fata telefonul meu...si nu se aude prea clar


am uitat sa zic ca am fost si duminica la ciorba :), i-a scos pe saracii oameni sa cante la rece...doar vocea a mai ramas bagata printr`o boxa ...eu am scapat usor..am facut un playlist cu ce muzica am stiut eu mai bine...tot ce ar fi trebuit pus si la nunta si mireasa nu a vrut si o parte din ei au mai tras o distractie ...pana de pe la 5-6 pana la 11 seara

Imagine

Imagine

http://fbx.ro/llk2vwncamdklmh6 aici e playlistul ...ca nu mergea sa atasez .doc
...ultimele melodii care nu au numar le-am pus eu....ce mi-a facut cu rosu nu le-a vrut...cica sunt melodii care se pun la nuntile astea normale....comune...nici nu stiu cum sa zic :lol:
Ultima oară modificat de p3psitwist pe Mar Iul 20, 2010 6:58 pm, modificat de 2 ori în total.
Imagine
Avatar utilizator
p3psitwist
Administrator
 
Mesaje: 1893
Membru din: Vin Apr 02, 2010 10:45 am
Localitate: Bucuresti

Re: Nunta 17 iulie, Pingarati, Piatra Neamt, la cort

UNREAD_POSTde demential » Mar Iul 20, 2010 6:53 pm

superb eveniment ! felicitari !
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Nunta 17 iulie, Pingarati, Piatra Neamt, la cort

UNREAD_POSTde AndiBAD » Mar Iul 20, 2010 7:07 pm

Mda fain event asa !Frumos povestit :)
Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!
Avatar utilizator
AndiBAD
Super Membru
 
Mesaje: 1110
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:41 pm
Localitate: Victoria/BRASOV

Re: Nunta 17 iulie, Pingarati, Piatra Neamt, la cort

UNREAD_POSTde p3psitwist » Mar Iul 20, 2010 7:13 pm

mersi mersi....dar sa va uitati si la playlist...cred ca am ascultat de cate 15 ori fiecare melodie...ca sa le pot potrivi cumva ...sa aiba un ritm cat de cat apropiat...am fost super stresat :)
Imagine
Avatar utilizator
p3psitwist
Administrator
 
Mesaje: 1893
Membru din: Vin Apr 02, 2010 10:45 am
Localitate: Bucuresti

Re: Nunta 17 iulie, Pingarati, Piatra Neamt, la cort

UNREAD_POSTde gabi_fundacescu » Joi Iul 22, 2010 4:01 pm

Faina nunta ! Fain si cortul si aranajamentele .
Chiar pt mine conteaza o formatie sa aiba un costum de scena ii face o imagine foarte foarte buna .Mor cand vad membrii unei formatii imbracati cu tricori , unu galben unu portocaliu cu verde Parca esti venit de pe strada si hopa te-a oprit unu sa-i canti si tu la nunta . Macar de ar avea toti tricouri de aceias culoare cu numele formatiei scris pe ele care is cat de cat profi.

Instrumentisti am vazut ca au fost destui + dj cred ca a costat ceva nunta asta :) A fost cam de fite :)

Bafta ! mie sincer i-mi place ce a iesit !
gabi_fundacescu
Membru activ
 
Mesaje: 154
Membru din: Lun Mar 22, 2010 1:14 pm
Localitate: ROMAN

Re: Nunta 17 iulie, Pingarati, Piatra Neamt, la cort

UNREAD_POSTde ionel » Joi Iul 22, 2010 4:28 pm

Hai noroc,
Sper ca ti-au placut oamenii de la neamt, danseaza de sar camasile de pe ei.
www.nuntineamt.ro DJ nunti, botezuri, majorate si alte petreceri private.
tel:0744533213
Avatar utilizator
ionel
DJ Fondator
 
Mesaje: 486
Membru din: Mie Iul 21, 2010 10:14 am
Localitate: Targu Neamt

Re: Nunta 17 iulie, Pingarati, Piatra Neamt, la cort

UNREAD_POSTde remy » Joi Iul 22, 2010 7:17 pm

groaznic!!!!!!!!!!!!!!!! de frumos, o asa experienta este de neuitat, sant invidios pe tine :evil:
Avatar utilizator
remy
DJ Fondator
 
Mesaje: 946
Membru din: Mar Apr 07, 2009 8:59 am
Localitate: Roman

Re: Nunta 17 iulie, Pingarati, Piatra Neamt, la cort

UNREAD_POSTde p3psitwist » Joi Iul 22, 2010 7:24 pm

o parte au fost din constanta(din partea miresei), o parte din zona(din partea mirelui), au fost si cativa englezi(prieteni de ai lor de pe la universitate din anglia), s-a dansat la greu, de fapt vezi in filmulete cum se miscau luminile...eu unu am zis ca imi cade trepiedul cu lumini in cap, deci da mi-au placut oamenii de la neamt :), dar nici cei din constanta nu au fost mai prejos.

gabi cred ca muzica a costat in jur de 3000 de euro(sau mai mult) + drum + cazare 3 nopti...mancare, bautura, toate conditiile, dar a iesit super frumos.(parintii miresei doctori, in parcare masini de la mercedes clasa c in sus :) )
legat de costumele lor, la inceput au costume simple...camasi si vesta, asa canta cafe concert..iar in general dupa dansul mirilor in cazul in care vor ceva live sau dupa aceea intru eu cu un program, timp in care ei se schimba in costumele alea populare.
formatia in principiu nu ar fi chiar asa de scumpa, baietii iau fiecare 250 de euro la o nunta normala si eu 150, dar tinand cont ca merg cate 8-9-10 ...la o nunta cu tot cu mine am fost 12 insi pretul e destul de mare. acum la nunta asta cred ca au luat cate 350 de euro dar a doua zi la potorace au cantat mai mult decat la nunta :)) ...asa ca si`au meritat din plin toti banii...si eu am luat in total 200 de euri pentru toata excursia asta :)


dupa o nunta ca asta eu personal am asa o satisfactie maxima...cand vedeam ca aproape 250 de persoane aplaudau cand imi terminam programul. astept sa vad cum o sa fie urmatoarea nunta din august de 400 de persoane :)
Imagine
Avatar utilizator
p3psitwist
Administrator
 
Mesaje: 1893
Membru din: Vin Apr 02, 2010 10:45 am
Localitate: Bucuresti

Re: Nunta 17 iulie, Pingarati, Piatra Neamt, la cort

UNREAD_POSTde Sorinus » Joi Iul 22, 2010 11:13 pm

Frumos...foarte frumos...da ce ti se balanganea stativu de laptop :))
Felicitari!
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

Re: Nunta 17 iulie, Pingarati, Piatra Neamt, la cort

UNREAD_POSTde p3psitwist » Mie Aug 18, 2010 10:19 am

a primit mireasa cateva poze :D....le-a pus pe facebook si le-am luat si eu de acolo

Imagine

Imagine
Imagine
Avatar utilizator
p3psitwist
Administrator
 
Mesaje: 1893
Membru din: Vin Apr 02, 2010 10:45 am
Localitate: Bucuresti

Re: Nunta 17 iulie, Pingarati, Piatra Neamt, la cort

UNREAD_POSTde Ciprian » Vin Aug 27, 2010 5:57 pm

Nu am cuvinte pepsi! Sincere felicitari si la cat mai multe evenimente!
Frumos la pangarati! Am avut si eu o gagica acolo vreun an.
Avatar utilizator
Ciprian
DJ Fondator
 
Mesaje: 1524
Membru din: Joi Sep 17, 2009 1:58 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Nunta 17 iulie, Pingarati, Piatra Neamt, la cort

UNREAD_POSTde p3psitwist » Joi Sep 02, 2010 1:24 pm

am mai gasit vreo 2-3 poze :D..poate o sa gasesc si vreuna cu mine la un moment dat

Imagine


astea sunt poze facute cand am pus eu muzica....mai gol ringul decat la muzica populara...dar na, asta e :P

Imagine



Imagine
Imagine
Avatar utilizator
p3psitwist
Administrator
 
Mesaje: 1893
Membru din: Vin Apr 02, 2010 10:45 am
Localitate: Bucuresti


Înapoi la Evenimente 2010

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron