Nunta 11 iulie, Turabo Grand Ballroom, Bucuresti

Nunta 11 iulie, Turabo Grand Ballroom, Bucuresti

UNREAD_POSTde p3psitwist » Joi Iul 15, 2010 9:51 pm

Sambata am avut o nunta care a tinut pana la 7 dimineata. La 7 jumate am ajuns acasa, la 11 eram in drum spre bucuresti. Noroc cu filmuletele lui demential ca altfel nu stiu daca iesea la fel de bine. S-a dansat in draci toata noaptea, am fost tot cu o formatie, tot din chisinau :), Formatia Lautarii cred ca se cheama, solistul din bucuresti Virigil si nu mai retin numele, in fine...foarte misto a iesit a tinut pana pe la 5 si un pic
si la nunta asta ca si la focsani nu au cantat decat muzica populara si de masa, de restul m-am ocupat eu, deci n-am luat iar bani degeaba :)
am facut cateva poze la inceput...si am filmat cu o camera pe care a aduso unul din baieti si a ramas sa ii dea casetele la un prieten de al meu din bucuresti sa le faca pe dvd...sa faca un clip ceva :P
pana atunci pun doar cateva poze facute la inceput

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine


acum doar ce mi-am pregatit sculele pentru nunta de la piatra neamt :D, maine plec spre incolo
Imagine
Avatar utilizator
p3psitwist
Administrator
 
Mesaje: 1893
Membru din: Vin Apr 02, 2010 10:45 am
Localitate: Bucuresti

Re: Nunta 11 iulie, Turabo Grand Ballroom, Bucuresti

UNREAD_POSTde SnakeBiteTWO » Joi Iul 15, 2010 10:06 pm

Bravo pepsi!
Te cam plimbi prin tara, e frumos dar obositor...
Provoc distractie si conserv amintiri.
----------------------------------------
Follow da bass line.
Imagine
Avatar utilizator
SnakeBiteTWO
DJ Fondator
 
Mesaje: 1257
Membru din: Sâm Iun 20, 2009 12:48 pm
Localitate: BUCURESTI

Re: Nunta 11 iulie, Turabo Grand Ballroom, Bucuresti

UNREAD_POSTde p3psitwist » Joi Iul 15, 2010 10:30 pm

mersi
e uite acum avem 3 nopti camere rezervate....ca sa fim odihniti, mergem de maine, nasol a fost saptamana trecuta...ca a tinut mult nunta de sambata si trebuia sa ajungem devreme la bucuresti :)
asta e sunt tanar...asa imi zic baietii din formatie care sunt mai batrani :lol:
Imagine
Avatar utilizator
p3psitwist
Administrator
 
Mesaje: 1893
Membru din: Vin Apr 02, 2010 10:45 am
Localitate: Bucuresti

Re: Nunta 11 iulie, Turabo Grand Ballroom, Bucuresti

UNREAD_POSTde demential » Vin Iul 16, 2010 9:17 am

felicitari pentru eveniment !
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Nunta 11 iulie, Turabo Grand Ballroom, Bucuresti

UNREAD_POSTde The_Mack » Vin Iul 16, 2010 1:17 pm

bv cico, ce viata faina.
http://www.soundlightvideo.ro
http://www.slvservices.ro
DJMACK - Your Party Maker!
Mare Roman Maresalul Antonescu!
Avatar utilizator
The_Mack
VIP
 
Mesaje: 3321
Membru din: Lun Aug 24, 2009 2:21 pm
Localitate: Ploiesti

Re: Nunta 11 iulie, Turabo Grand Ballroom, Bucuresti

UNREAD_POSTde Sorinus » Sâm Iul 17, 2010 12:14 am

Felicitari pentru eveniment...eu am avut anul acesta nunta cu formatie si sincer mi s-a parut mult mai greu decat daca as fi fost singur,tie cum iti este tot cu formatiile?
Si mai am o intrebare...ce lumina ii aia mare ca vad ca are o lumina foarte puternica avand in vedere ca sala era foarte luminata!
Multam!
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

Re: Nunta 11 iulie, Turabo Grand Ballroom, Bucuresti

UNREAD_POSTde SnakeBiteTWO » Sâm Iul 17, 2010 12:31 am

Sorinus scrie:Si mai am o intrebare...ce lumina ii aia mare ca vad ca are o lumina foarte puternica avand in vedere ca sala era foarte luminata!
Multam!


Cred ca e asta:
http://www.youtube.com/watch?v=SpiXbv3y ... re=related
sau asta:
http://www.youtube.com/watch?v=LTw4MJZN ... re=related
ori asta:
http://www.youtube.com/watch?v=Xt_Egqia ... re=related
ori poate vreo versiune chinezeasca a acestora.
Provoc distractie si conserv amintiri.
----------------------------------------
Follow da bass line.
Imagine
Avatar utilizator
SnakeBiteTWO
DJ Fondator
 
Mesaje: 1257
Membru din: Sâm Iun 20, 2009 12:48 pm
Localitate: BUCURESTI

Re: Nunta 11 iulie, Turabo Grand Ballroom, Bucuresti

UNREAD_POSTde p3psitwist » Mar Iul 20, 2010 6:15 pm

Sorinus scrie:Felicitari pentru eveniment...eu am avut anul acesta nunta cu formatie si sincer mi s-a parut mult mai greu decat daca as fi fost singur,tie cum iti este tot cu formatiile?
Si mai am o intrebare...ce lumina ii aia mare ca vad ca are o lumina foarte puternica avand in vedere ca sala era foarte luminata!
Multam!


mersi

domne ce sa zic, in general sunt destul de grele nunti astea pentru ca formatia asta cu care merg e cam scumpa si sunt multe nunti de oameni cu bani, deci fitosi. astia tot timpul zic ca ei nu vor melodii care se pun la toate nuntile gen meneaito, melodii de la hi-q, bosquito, voltaj, macarena :lol:..si e un pic cam complicat dar m-am obisnuit. eu merg cu formatia asta de vreo 2 ani si ceva...si cam stim ce are fiecare de facut...ei isi fac programele lor in timp ce e mancarea pe masa si dupa aia vreo 20-30 de minute dupa care intru eu cu un program pana aproape se aduce urmatorul fel de mancare. cand au solista de muzica usoara cu ei e si mai simplu un pic...ea canta in general melodii cantate de femei si eu pun pe cat posibil melodii cantate de barbati. in concluzie ...pe deoparte e mai putina munca...pentru ca pun muzica 2-3 ore maxim pe seara, dar na e complicat cu astia care vor sa fie mai deosebiti...cu care zic eu ca m-am descurcat destul de bine pana acum (sa vezi ce playlist am avut la ultima nunta)


legat de a doua intrebare, da cum zice snake e o copie chinezeasca weinas T nu stiu cat...am cumparat-o de la djdoru, mai multe detalii poate sa iti dea el
eu sunt foarte multumit de ea, acopera suprafata foarte mare si se vad destul de bine...chiar si cand e lumina
sa te uiti la ultima nunta care o postez acum cum se vedeau cu 2 proiectoare mari aprinse, puse de cameraman.
Imagine
Avatar utilizator
p3psitwist
Administrator
 
Mesaje: 1893
Membru din: Vin Apr 02, 2010 10:45 am
Localitate: Bucuresti


Înapoi la Evenimente 2010

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron