Colaborare distributie accesorii laptopuri

Colaborare distributie accesorii laptopuri

UNREAD_POSTde adynrg » Mar Dec 04, 2012 6:47 pm

Salut,

In urma anuntului postat am primit pe email mai multe mesaje prin care mi se cereau detalii despre aceasta colaborare.

Procedura de plasare a comenzilor.

Scopul: dezvoltarea retelei de vanzari in toata tara.

Sunt doua variante:
1. Varianta in care voi sunteti agenti de vanzari ai nostri. Comisionul vostru 9% net din pretul produselor de pe siteul nostru (http://www.laptopgarage.ro).
Garantia produselor este cea mentionata pe site. Clientul va primi certificatul emis de firma noastra. Noi preluam intreaga parte de garantie.
Transportul produselor este gratuit.
Pentru disponibilitate si alte intrebari se contacteaza agentii de vanzarii de pe site care va ofera informatii on-line in timpul programului de lucru. Pentru a tine o evidenta clara a comenzilor venite din partea voastra (userii de pe forum) acestea trebuie trimise catre mine la adrian.draghici la laptopgarage.ro. Comisionul vostru se plateste lunar prin internet banking. Toate taxele (incl impozit le platim noi).

2. Varianta in care voi deveniti distribuitori ai nostri prin intermediul unor firme ale voastre. Discount 15% din pretul de pe site. Asta inseamna ca noi va vindem voua produsele si voi la randul vostru va ocupati mai departe de procesul de vanzare (emiterea de factura si certificat garantie) si aveti o relatie directa cu clientii vostri.
Garantia produselor este cea mentionata pe site: Avand in vedere ca voi emiteti certificatele de garantie (va dam modelul nostru insa il completati cu datele firmei voastre), produsele stricate vor ajunge de la client la firma voastra urmand apoi sa le trimiteti la sediul nostru pentru remediere. Clientul are astfel contact in permanenta cu voi.
Transportul produselor este gratuit catre voi.

ATENTIE!!! Preturile de pe site sunt valabile pana la 30.06.2013. In cazul alegerii variantei 2 politica de preturi trebuie stabilita in concordanta cu preturile afisate pe site-ul nostru. Puteti revinde online doar la un pret egal sau mai mare decat pretul afisat pe site-ul nostru

Pentru comenzi ferme este nevoie de urmatoarele date complete:
1. Modelul exact al laptopului pentru care se doreste un anumit produs/componenta. In cazul incarcatoarelor putem cere suplimentar datele tehnice trecute pe spatele laptopului cu privire la voltaj V si amperaj A pentru identificarea cu exactitate a produsului solicitat. In cazul tastaturilor putem cere ocazional poza vechii tastaturi pentru identificarea cu exactitate.
2. Date exacte de identificare
- Persoana fizica: nume si prenume
- Firma: denumire,cui+j
3. Adresa completa de livrare: localitate,judet,strada,numar
4. Numar de telefon pentru contact de catre curier


TRANSPORT GRATUIT – conditii:

Transportul produselor se realizeaza prin firmele de curierat Urgent Curier si Fan Curier.
Comenzile primite pana la orele 17:00 ale fiecarei zile de luni pana vineri se vor livra ziua urmatoare. Comenzile primite vineri se pot livra si sambata numai daca se specifica acest lucru.
ATENTIE! Nu toate localitatile sunt acoperite ce curieri. In cazul localitatilor/satelor care nu sunt acoperite de curieri produsele comandate se vor trimite in cea mai apropiata locatie unde putem expedia in mod gratuit. Sunt in discutii cu alte firme de curierat rapid care se realizeze expeditiile indifferent de locatie insa nu avem nimic concret. Am lucrat cu cei de la GLS insa au marit tarifele si costul ar ajunge acum la 45 lei per expeditie ceea ce este exagerat de mult. Revenim cat de curand cu privire la noi modalitati de expeditie in cazul localitatilor foarte mici.

Pentru intrebari, neclaritati pls email la adrian.draghici @ laptopgarage.ro


Mesajul meu initial:

Caut colaboratori pentru a comercializa incarcatoare, baterii, tastaturi de laptopuri (inclusiv Apple). Ma gandesc ca aveti multi cunoscuti care au echipamente portabile care mai au si probleme si putem sa-i ajutam cu piese de schimb care nu necesita interventii complicate.
Preturile trebuie sa fie competitive si le putem discuta de la caz la caz (nr bucati, disponibilitate etc).

Factura + garantie, produsele sunt noi.. Merg pe principiul ca un client fericit iti aduce alti clienti. La alegere atat produse originale brand cat si compatibile in functie de buget (produsele brand originale sunt mai scumpe).

Anunt valabil doar pentru userii inregistrati pe forum.
..::Everything you hear is true::..
adynrg
Administrator
 
Mesaje: 126
Membru din: Lun Apr 06, 2009 3:20 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Colaborare distributie accesorii laptopuri

UNREAD_POSTde demential » Lun Ian 14, 2013 9:26 pm

nu stiu daca e ok sa postez aici (ady, sa imi stergi tu postul daca nu e ok) dar vreau sa recomand aceasta firma/acest magazin ! azi am achizitionat un incarcator pentru asus-ul vechi al dementialei si totul a decurs foarte ok !!!
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti


Înapoi la Oferta servicii diverse

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron