Vand Laptop-uri

Vand Laptop-uri

UNREAD_POSTde Sorinus » Lun Mai 03, 2010 11:29 pm

Vand laptop dell latitudine d 400,de 12 inchi, procesor intel pentium d 1400 768 mb ram,hard de 40 gb,incarcator original....merge beton pe xp,il vand cu unitate dvd externa originala dell+stick whirless+card bus usb 2.0 cu 4 porturi conectat pe pcmcia,bateria mai tine cam jumatate de ora,eu l-am folosit mai mult de back-up,arata binisor,pret 600 lei.

http://www.google.ro/imgres?imgurl=http ... CB0Q9QEwBA

Vand laptop Packard Bell easy note e 6300,de 15 inchi, procesor AMD Mobile Sempron 3000+ / 1.8 GHz , 1 gb ram 40 gb hardul,bateria mai tine cam 30 minute,deasemenea merge bine pe xp,incarcatorul nu stiu daca e original ca scrie pe el delta elecronic, 4 usb 2.0,dvd rw incorporat,whirless incorporat...desasemenea in stare buna,pret 700 lei.

http://www.shoppydoo.co.uk/price-notebo ... e6300.html

LINKURILE SUNT INFORMATIVE,LAPTOPURILE MELE AVAND UPGRADE LA MEMORIE ,IN REST CRED CA INFORMATIILE SUNT ACELELASI.PRETURILE SUNT USOR NEGOCIABILE!
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

Re: Vand Laptop-uri

UNREAD_POSTde demential » Mar Mai 04, 2010 10:04 am

daca nu te grabesti cu ele , m-ar interesa pe mine. trebuie sa stiu doar cateva informatii.
1) ai licente originale pe windows la ele ?
2) esti primul proprietar ?
3) probleme de genul blocari/restarturi in conditii normale de folosire au fost ?
4) prezinta zgarieturi foarte vizibile ?
5) ce tip de HDD au si cat suporta maxim ?
astept raspuns.
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Vand Laptop-uri

UNREAD_POSTde AndiBAD » Mar Mai 04, 2010 3:05 pm

Sunt acelea de care am vorbit la intalnire... :) ?
Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!
Avatar utilizator
AndiBAD
Super Membru
 
Mesaje: 1110
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:41 pm
Localitate: Victoria/BRASOV

Re: Vand Laptop-uri

UNREAD_POSTde Sorinus » Mar Mai 04, 2010 10:19 pm

Dane:
Licente nu stiu cat de originale sunt...am abtipilduri pe spate pentru windows xp...nu cred ca mai sunt acele variante de windows.
Primul proprietar nu sunt...la dell sunt al doilea...la packard habar nu am ca de la cine l-am luat nu l-am intrebat.
La dell eu il foloseam de back-up la evenimente,iar acasa il folosea nevasta-mea la navigari pe net...nu am observat blocari sau restartari!
La packard nu il am de foarte mult timp si nu stiu sa-ti spun prea multe pt ca nu l-am folosit prea mult.
Dell-ul a avut unele zgarieturi dar a fost vopsita partea din spatele monitorului la noi la peugeot(laptopul a fost a unui coleg de-al meu inainte)nu se observa,iar in rest e impecabil!
Packard-ul are unele zgarieturi pe partea din spatele monitorului...nu foarte pronuntate dar le are!
La ce tip de hdd nu stiu ce sa-ti zic...cauta si tu pe net iar de mari cred ca am mai zis...sunt de 40 gb fiecare.

Motivul vanzarii este ca vreau sa le vand pe ambele sa-mi iau un laptop nou!
Laptopurile nu sunt noi,sunt second-hand si cred ca preturile sunt pe masura!

Andy:
Nu nu este vorba de laptopurile ce am vorbit noi atunci la intalnire!Din cate mai tin eu minte la intalnire am discutat despre laptopurile aduse din Franta noi si vandute aici(cum a fost compaq-ul meu care a costat 350 euro si acuma tot cam atata costa ca as mai vrea sa-mi iau unul daca vand cele 2 laptopuri)
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

Re: Vand Laptop-uri

UNREAD_POSTde AndiBAD » Mar Mai 04, 2010 11:16 pm

aha, bafta la vanzare atunci!
Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!
Avatar utilizator
AndiBAD
Super Membru
 
Mesaje: 1110
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:41 pm
Localitate: Victoria/BRASOV

Re: Vand Laptop-uri

UNREAD_POSTde Sorinus » Joi Mai 06, 2010 1:19 pm

Daca cineva le ia pe amandoua le dau cu 1150,ambele!Nu de alta dar mi-am gasit modelul de laptop ce vreau eu sa mi-l iau si nu prea vreau sa mai astept ca s-ar putea sa se vanda!
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

Re: Vand Laptop-uri

UNREAD_POSTde demential » Joi Mai 06, 2010 1:52 pm

repet, dupa cum spuneam, daca nu te grabesti s-ar putea sa te "lovesc" eu macar cu unul dintre ele daca nu le dai pana atunci. ca fapt divers, probabil la inceput de iunie.
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Vand Laptop-uri

UNREAD_POSTde Sorinus » Vin Mai 14, 2010 10:12 pm

S-au dat laptopurile.Se poate inchide.
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara


Înapoi la Arhiva

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 15 vizitatori