Vand 6 boxe Dynacord d-lite

Vand 6 boxe Dynacord d-lite

UNREAD_POSTde alextripon » Mar Mai 21, 2013 1:24 am

Dupa cum spune si titlul. Am 4 boxe dynacord d-lite 12.2 si 2 bucati d-lite 12.3 de vanzare.
Aspect 8,5/10
Functionale 10/10
2 dintre ele au avut firul leonic rupt si au fost reparate si un difuzor de bas a fost reconat (la hsa-dynacord).
Suna foarte bine (live sau cd) le-am folosit la sonorizari mici pentru ca sunt usor de transportat dar am facut si o nunta de 650 persoane. (amplificate cu dynacord pm1000-3 iar pe partea de bas am avut 3 sub-uri amplificate separat). Sunt foarte ok pentru lautari sau trupe de live deoarece suna bine pe partea de medii si inalte. De asemenea le recomand pentru un club/restaurant/cafenea.
Le vand deoarece am nevoie de bani sa investesc in altceva

Adaug poze cu 2 dintre ele. Toate sunt in aceeasi stare (mici zgarieturi de la transport). Nu le-am pregatit de vanzare, deci mai au urme de praf sau scame pe buretele din fata.
Se pot vedea si testa in Cluj-Napoca. Trimit prin curier doar cu plata in avans sau userilor cu vechime pe forum.
Pret: perechea 12.2: 850 euro
perechea 12.3: 950 euro
Contact: alexandru_tripon@yahoo.com
0754.041.434

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
alextripon
 
Mesaje: 16
Membru din: Vin Feb 19, 2010 1:06 am
Localitate: cluj-napoca

Re: Vand 6 boxe Dynacord d-lite

UNREAD_POSTde marescosmin » Mar Mai 21, 2013 7:14 pm

alextripon scrie:
2 dintre ele au avut firul leonic rupt si au fost reparate si un difuzor de bas a fost reconat (la hsa-dynacord).
Ma pui pe ganduri cu defectul asta! Fir leonic rupt? Difuzor reconat? La Dynacord... se intampla asa ceva? INCREDIBIL! Vad ca "zboara" sutele de Euro la vanzare,parca ar avea aripi!
Eu,sa stiu ca am in uz vreo boxa in care sa se fi intervenit cum sunt astea,cred ca inebuneam! Nu stiu cum as fi reactionat sa stiu ca o asa firma si asa produse de prestigiu,se pot defecta in asa fel! Eu personal (voi NU faceti ca mine), le dadeam foc! In conditii de utilizare normale si corecte,cu amplificatoare de calitate si potrivite ca putere,asemenea produse N-AU VOIE SA SE DEFECTEZE! Sunt Dynacord si pentru mine,raman un etalon in privinta calitatii,sunetului si fiabilitatii! Daca stii sa le folosesti,nu se defecteaza ever! Daca "dai in ele" cu amplificatoare mult mai mari decat puterea RMS a boxei,daca ai distorsiuni mari (astea le omoara),se vor duce de rapa! Daca s-au defectat in conditii de utilizare normala,cu amplificator adecvat.... este o tema de gandire,atat pentru tine (noi) ca posesori (daca avem),cat si pentru producator! Dar cred ca acesta din urma,n-are nicio vina! Produsele sunt omologate si testate iar prestigiul firmei este de necontestat! Totul depinde 100% de posesor si numai de el! Daca ai grija de ele,te tin mult si bine! Daca nu,... ajungi la "carpeala" si deja alea NU mai sunt boxe! Decat sa rebobinezi,reconezi vreun difuzor,mai bine cumperi altul nou,original!
Bafta la vanzare!


Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Sunetul face muzica!
Muzica BUNA,s-a compus.Ce se asculta acum,sunt "experimente" nereusite,vezi muzica ultimilor ani.BUN,este cuprins intre anii '50-'60-'70-'80-'90 si pana prin 2006 aproximativ.
Avatar utilizator
marescosmin
Super Membru
 
Mesaje: 790
Membru din: Mie Sep 09, 2009 10:25 pm
Localitate: Ploiesti


Înapoi la Arhiva

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori