vand boxe behringer 1520pro

vand boxe behringer 1520pro

UNREAD_POSTde djMitu » Lun Mar 04, 2013 7:38 pm

Au fost folosite in regim de DJ in cadrul a 25-30 de petreceri tip "cumetrii" , fara "forjare" si fara a "clipui" amplificatorul (de fapt le-am folosit pe un power mixer pmp4000 behringer 2x350W). Tehnic, functioneaza perfect, nu a fost schimbat nimic in ele, nu s-a rebobinat nimic, nefiind nevoie de asa ceva. Estetic nu sunt impecabile prezentand mici zgarieturi pe laterale insa nici nu mi-am batut joc de ele, transportandu-le de fiecare data cu grija si in huse.

Motivul vanzarii este reprezentat de greutatea cam mare si de dorinta de a achizitiona un set de incinte active Behringer B815NEO.

Modelul B1520PRO are o putere suficienta pentru a sonoriza o petrecere de 100 de persoane cu un singur set si asta o declar din proprie experienta. Incintele sunt din lemn (MDF) si au o rezonanta excelenta insa si o greutate pe masura, 27 kg. Daca vreti si o completare consistenta si competenta de putere audio si frecvente joase, mai adaugati un subwoofer de 18" si aveti un set capabil sa faca fata unei petreceri si cu 200 de persoane intr-o sala cu o acustica medie.

Este cel mai puternic model pe 2 cai de la Behringer, seria PRO fiind cea mai fiabila si durabila din intreaga gama, dar si pretul modelelor din seria asta fiind unul dublu fata de un model standard VP.

Au o putere de 400 Watti RMS si un SPL de 95 dB/W/m . Putere program declarata 800 W. Behringer specifica pe site-ul lor si valoarea de 1200 W insa acei watti sunt PEAK power, adica pot fi reprodusi doar ca varfuri de semnal timp de cateva milisecunde.

Informatii de pe site-ul Behringer :

"Noul B1520PRO este inca un produs care se alatura extraordinarei serii EUROLIVE si este extrem de bun pentru aplicatii profesionale. Aceasta incinta de 800W are un raport calitate - pret foarte bun si este construita pentru a fi folosita in instalatii de mare putere sau ca monitor de podea. Incinta este astfel conceputa incat sa poata fi pozitionata in grup la 10 & 35 de grade sau una peste alta. Flansa pentru stativ de 35 mm. Printre caracteristicile mai importante mentionam presuinea mare a sunetului(95dB 1W@1m), banda de frecvente intre 50Hz-18kHz precum si diafragma de titan a driverului de 13/4". Protectia la suprasarcina cu care este echipata asigura protectia optima a driverului. Daca aveti nevoie de putere si calitate la un pret redus B1520PRO este solutia ideala."

Am cutiile (ambalaj original + documentatii tehnice)

Se vand cu 1500 lei perechea


Bonus 2 huse si 2 cabluri de 15m

TEL 0722591999 sau pm
Boxele se afla in Urziceni la 60 km de Bucuresti
(le vand cu proba, le pot preda personal in Bucuresti)

Imagine
Imagine
Imagine
Ultima oară modificat de djMitu pe Vin Mai 31, 2013 10:49 am, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
djMitu
DJ Fondator
 
Mesaje: 442
Membru din: Lun Mar 28, 2011 1:45 pm
Localitate: urziceni - ialomita

Re: vand boxe behringer 1520pro

UNREAD_POSTde djMitu » Vin Mai 31, 2013 8:27 am

valabil (au fost rezervate pt. un coleg de pe forum dar se pare ca "s-a furat mireasa")
Avatar utilizator
djMitu
DJ Fondator
 
Mesaje: 442
Membru din: Lun Mar 28, 2011 1:45 pm
Localitate: urziceni - ialomita

Re: vand boxe behringer 1520pro

UNREAD_POSTde djMitu » Vin Iul 26, 2013 10:53 am

valabil
Avatar utilizator
djMitu
DJ Fondator
 
Mesaje: 442
Membru din: Lun Mar 28, 2011 1:45 pm
Localitate: urziceni - ialomita

Re: vand boxe behringer 1520pro

UNREAD_POSTde djMitu » Dum Aug 11, 2013 5:05 pm

up
Avatar utilizator
djMitu
DJ Fondator
 
Mesaje: 442
Membru din: Lun Mar 28, 2011 1:45 pm
Localitate: urziceni - ialomita

Re: vand boxe behringer 1520pro

UNREAD_POSTde djMitu » Joi Aug 29, 2013 7:12 am

vândute se poate închide
Avatar utilizator
djMitu
DJ Fondator
 
Mesaje: 442
Membru din: Lun Mar 28, 2011 1:45 pm
Localitate: urziceni - ialomita


Înapoi la Arhiva

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori