RETRAS DE PE ACEST FORUM

RETRAS DE PE ACEST FORUM

UNREAD_POSTde djdoru » Dum Aug 30, 2009 6:07 pm

MA RETRAG DE PE ACEST FORUM .


UNII DINTRE VOI NU MERITATI SA VA FIU COLEG ,COLABORATOR SAU ....
Ultima oară modificat de djdoru pe Joi Ian 07, 2010 6:18 pm, modificat de 5 ori în total.
djdoru
Shop Owner
 
Mesaje: 38
Membru din: Dum Aug 30, 2009 1:07 am
Localitate: Pitesti

UNREAD_POSTde demential » Dum Aug 30, 2009 6:14 pm

djdoru salut si bine ai venit !
ne bucuram ca printre noi a venit si cineva dintr-o ramura "colaboratoarea" si anume un magazin cu echipamente !
si nu pot decat sa laud aceasta initiativa curajoasa de a veni in sprijinul nostru prin a ne oferi reducerea respectiva !
sa auzim de bine ! si te mai asteptam si cu posturi de la evenimente sau pareri pur si simplu in topicurile forumului nostru !
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

UNREAD_POSTde djdoru » Mar Sep 22, 2009 8:47 pm

De astazi avem in oferta si produsele firmelor Omnitronic si Antari. (site-ul nu a fost actualizat,lucram la el).Daca va intereseaza un produs anume ,pana va fi actualizat site-ul ,va rugam sa lasati mesaj si in cel mai scurt timp primiti raspuns.Pentru cei care doresc catalogul de produse ,lasa-ti mesaj cu adresa de email,sau id mess.
djdoru
Shop Owner
 
Mesaje: 38
Membru din: Dum Aug 30, 2009 1:07 am
Localitate: Pitesti

UNREAD_POSTde djdoru » Vin Dec 11, 2009 4:52 pm

up... SUPER OFERTA DE SARBATORI....CELE MAI MICI PRETURI LA LASERE....

MASINI DE BALOANE discount 10%
Lichid de fum eLite - 48 Ron 5L
Lichid de baloane (concentrat pt 5 L) - original,nu pateaza nu face lac (mizerie) indiferent de cat de mult se utilizeaza,nu afecteaza ochii
djdoru
Shop Owner
 
Mesaje: 38
Membru din: Dum Aug 30, 2009 1:07 am
Localitate: Pitesti

UNREAD_POSTde Sorinus » Mar Dec 22, 2009 1:07 am

Salutare
Ma intereseaza modelul asta
http://www.soundlightsolutions.ro/produ ... /A-557.htm

De fapt as vrea sa stiu mai multe detalii(firma producatoare,la cati wati rezista toata si pe fiecare canal,si poza din spate)si poate imi spui si la ce foloseste dimmerele alea 4.
Multam!
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

UNREAD_POSTde djdoru » Mar Dec 22, 2009 11:57 am

Tine 1000W per canal, dimmerele sant pt reglarea intensitatii(tensiune variabila la iesire )4 ch, conentica in spate este de tip rigleta.Nu se preteaza pt aplicatii mobile,este pt aplicatii fixe
djdoru
Shop Owner
 
Mesaje: 38
Membru din: Dum Aug 30, 2009 1:07 am
Localitate: Pitesti

UNREAD_POSTde Sorinus » Mar Dec 22, 2009 9:28 pm

ok..il vreau....ai datele de contact pe pm!
Sper sa nu dureze prea mult....pana luni
sper sa-mi ajunga!
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

UNREAD_POSTde Sorinus » Lun Dec 28, 2009 9:36 am

Imi poti da si mie nr awb pt ai suna pe cei de la fan.....ca inca nu m-au sunat!
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

UNREAD_POSTde Sorinus » Mar Dec 29, 2009 10:45 pm

Ai uitat de awb-ul meu...in fine in seara asta ajuns!
Nu e scula chiar ce ma-amasteptat eu dar nah,e ok numai ca lipseste cu desavarsire factura,garantia si ceva ghid de utilizare,nu de alta dar in spate e doar o singura iesire pe canal,deci 8 +4 iesiri a cate 1 fir....ce se leaga acolo...faza???nulul????unde se leaga celalalt fir????
Dar impamantarea????pentru ca majoritatea echipaqmentelor de lumini au si impamantare.
Multumesc si astept lamuriri!
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

UNREAD_POSTde remy » Mar Dec 29, 2009 11:34 pm

fara suparare, propun sa stergem de pe forum pe acei care vand scule si o fac la modul neprofesionist! nu ne permitem sa luam teapa!!!!
Avatar utilizator
remy
DJ Fondator
 
Mesaje: 946
Membru din: Mar Apr 07, 2009 8:59 am
Localitate: Roman

UNREAD_POSTde The_Mack » Mie Dec 30, 2009 6:48 pm

si eu gandesc la fel ca si remy, totusi ca sa fim corecti, cred ca trebe sa asteptam si sa vedem daca djDoru clarifica situatia cu Sorinus (mici probleme de genul asta apar de regula cand comanzi pe internet).
http://www.soundlightvideo.ro
http://www.slvservices.ro
DJMACK - Your Party Maker!
Mare Roman Maresalul Antonescu!
Avatar utilizator
The_Mack
VIP
 
Mesaje: 3321
Membru din: Lun Aug 24, 2009 2:21 pm
Localitate: Ploiesti

UNREAD_POSTde Sorinus » Lun Ian 04, 2010 5:18 pm

Domnule DjDoru....inca astept raspuns la problema mea mai putin la partea tehnica....unde am rezolvat-o.....si as mai avea o problema cu scula care am achizitionat-o de la dvs:cu siguranta nu rezista la 1000w pe canal si spun cu siguranta deoarece am probat-o inainte de noaptea de revel si mi s-a ars siguranta la un strobo de 500w la o functionare de 15 min.Oricum inca astept factura si garantia la produsul care l-am achizitionat de la dvs!
Oricum va asigur ca,cu siguranta nu voi mai achizitiona vreodata vreun produs de la dvs!
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

UNREAD_POSTde The_Mack » Mar Ian 05, 2010 9:03 pm

DjDoru - inca asteptam pozitia ta oficala cu privire la problema pe care a semnalat-o colegul Sorinus. Corect si normal este sa oferiti suportul necesar in cel mai scurt timp posibil, mai ales ca Sorin a fost mai mult decat rabdator.

Va rugam sa va respectati afacerea cat si pe noi, si sa luati masurile necesare ptr. a reglementa problema aparuta cu produsul comercializat de dumneavoastra prin reclama pe site-ul nostru.

Va multumesc.
http://www.soundlightvideo.ro
http://www.slvservices.ro
DJMACK - Your Party Maker!
Mare Roman Maresalul Antonescu!
Avatar utilizator
The_Mack
VIP
 
Mesaje: 3321
Membru din: Lun Aug 24, 2009 2:21 pm
Localitate: Ploiesti

UNREAD_POSTde remy » Mar Ian 05, 2010 9:47 pm

deci, BAN!!!!
Avatar utilizator
remy
DJ Fondator
 
Mesaje: 946
Membru din: Mar Apr 07, 2009 8:59 am
Localitate: Roman

UNREAD_POSTde Adrian Jidveian » Mar Ian 05, 2010 11:06 pm

Ar fi buna poate o "revizie" a userilor de pe forum,mai ales in cazuri in care se vinde una alta si unde is treburi cu bani,garantii... :)
Avatar utilizator
Adrian Jidveian
DJ Fondator
 
Mesaje: 402
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:57 pm
Localitate: Blaj,jud.Alba

UNREAD_POSTde djdoru » Joi Ian 07, 2010 3:50 pm

Scuze ca raspund asa tarziu,a fost perioada sarbatorilor,

1. Sorinus : daca ai avut ceva probleme ,trebuia sa ma contactezi direct pe mine (un beep ar fi fost suficient si se rezolva problema.)Nu este scula la care te-ai fii asteptat (cu toate ca ti-am spus ca nu este pt aplicatii mobile ). Ai idee cat consuma un strobo de 500 W ,care este consumul lui real in impuls? Stii ca nu este indicat sa folosesti un stroboscop 15 min incontinuuu? Siguranta sa ars pt ati proteja aparatul (care nu il folosesti in conditiile date de producator)
ORICUM AM INTELES : ti-ai facut treba in seara de revelion ,si te consideri pacalit
TE ROG SA RETURNEZI APARATUL ( IN AMBALAJUL ORIGINAL) SI ai sa-ti recuperezi banii.
Ai facut si afaceri mari cu mine ca sa fii asa revoltat (pt 20 de ron cat am castigat eu la acest aparat )

2. REMY : care este problema ta ? de ce te bagi ca ....?
de unde stii tu despre ce-i vorba ? care este afacerea ?
SI CAT DE PROFESIONIST LUCREZ EU ?

GRESEALA MEA ...CA MA BAG IN SEAMA CU AMATORII SI VREAU SA-i AJUT CU PRETURI DECENTE

3. pt Adrian Jidveian : CE ,,REVIZIE " vrei tu ? .....

IN LEGATURA CU FACTURA : nu pot oferii factura pe persoana fizica ,mai ales pt suma de 140 Ron ( unde am adaos comercial 12 Ron)

TOTI CEI DE AICI DE PE FORUM CARE AU CUMPARAT DE LA MINE <AU BENEFICIAT SI DE FACTURA SI DE GARANTIE ++++ DISCOUNTUL PROMIS ( si au fost useri care au cumparat de sume considerabile )


ASA CA CEI CARE VA BAGATI IN SEAMA AIUREA, vedeti-va linistit de micile voastre gainarii si in timpul liber studiati putina fizica si electronica ,ca sa puteti da raspunsuri corecte ( de exemplu cat consuma un strobo de 500 W in impuls si cat este indicat sa fie folosit )

AM spus ce am avut de spus ....daca mai are cineva vre-o intrebare ?
Daca se mai considera cineva pacalit ?
djdoru
Shop Owner
 
Mesaje: 38
Membru din: Dum Aug 30, 2009 1:07 am
Localitate: Pitesti

UNREAD_POSTde demential » Joi Ian 07, 2010 4:07 pm

eu personal am cumparat de la djdoru si magazinul lui. mentionez ca totul s-a desfasurat in conditii absolut normale. primul produs mi l-a trimis prin curier, al doilea mi l-a predat personal in Bucuresti, la adresa unde ma aflam.
remy : tu ce teapa ti-ai luat de la djdoru ?
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

UNREAD_POSTde Sorinus » Joi Ian 07, 2010 5:57 pm

djdoru scrie:Scuze ca raspund asa tarziu,a fost perioada sarbatorilor,

1. Sorinus : daca ai avut ceva probleme ,trebuia sa ma contactezi direct pe mine (un beep ar fi fost suficient si se rezolva problema.)Nu este scula la care te-ai fii asteptat (cu toate ca ti-am spus ca nu este pt aplicatii mobile ). Ai idee cat consuma un strobo de 500 W ,care este consumul lui real in impuls? Stii ca nu este indicat sa folosesti un stroboscop 15 min incontinuuu? Siguranta sa ars pt ati proteja aparatul (care nu il folosesti in conditiile date de producator)
ORICUM AM INTELES : ti-ai facut treba in seara de revelion ,si te consideri pacalit
TE ROG SA RETURNEZI APARATUL ( IN AMBALAJUL ORIGINAL) SI ai sa-ti recuperezi banii.
Ai facut si afaceri mari cu mine ca sa fii asa revoltat (pt 20 de ron cat am castigat eu la acest aparat )

2. REMY : care este problema ta ? de ce te bagi ca ....?
de unde stii tu despre ce-i vorba ? care este afacerea ?
SI CAT DE PROFESIONIST LUCREZ EU ?

GRESEALA MEA ...CA MA BAG IN SEAMA CU AMATORII SI VREAU SA-i AJUT CU PRETURI DECENTE

3. pt Adrian Jidveian : CE ,,REVIZIE " vrei tu ? .....

IN LEGATURA CU FACTURA : nu pot oferii factura pe persoana fizica ,mai ales pt suma de 140 Ron ( unde am adaos comercial 12 Ron)

TOTI CEI DE AICI DE PE FORUM CARE AU CUMPARAT DE LA MINE <AU BENEFICIAT SI DE FACTURA SI DE GARANTIE ++++ DISCOUNTUL PROMIS ( si au fost useri care au cumparat de sume considerabile )


ASA CA CEI CARE VA BAGATI IN SEAMA AIUREA, vedeti-va linistit de micile voastre gainarii si in timpul liber studiati putina fizica si electronica ,ca sa puteti da raspunsuri corecte ( de exemplu cat consuma un strobo de 500 W in impuls si cat este indicat sa fie folosit )

AM spus ce am avut de spus ....daca mai are cineva vre-o intrebare ?
Daca se mai considera cineva pacalit ?


Domnule Dj Doru nu inteleg de ce sunteti asa de ofensat!
V-am cerut factura si garantie,pentru ca asa vin comenzile online-cu factura si garantie!
Nu ma intereseaza cat castigati,nu am comentat la pret,nu am cerut discount, nici macar nu am comentat la faptul ca nu se preteaza pentru aplicatii mobile fiindca acest lucru il stiam de la dvs. dinainte sa-l comand!
Ceea ce m-a nemultumit pe mine la acest aparat este marca -adica noname si felul in care e facut aparatul...adica pe vapor,lipsa garantiei si a facturii!
In legatura cu stroboscopul....noi care facem gainerii mici nu prea le avem cu fizica eventual poate ne spuneti dvs. cat consuma un strobo de 500w in impuls,si eventual poate imi spuneti cat e recomandat sa folosesc un stroboscop ca eu nu stiu!Spuneti mai sus ca siguranta s-a ars pt ca nu am folosit aparatul in coditiile impuse de producator!Spuneti-mi ce producator-ca nu e trecut nici unul pe aparat,care conditii....din moment ce eu nu am primit nici un manual de utilizare,singurul lucru care mi s-a spus e ca rezista 1000w pe canal!
Oricum nu ati inteles....mi-am facut treaba in noaptea de revelion cu aparatul asta intradevar - nu stiu ce vreti sa insinuati,insa la fel de bine puteam sa-mi fac treaba si cu oricare aparat comandat de la alte magazine online,care dau garantie si fac factura la orice aparat,oricat ar fi costat el- si un aparat de genul il puteam lua ca si pret intre 100-160 lei!
Inca odata va repet:NU MA INTERESEAZA CAT CASTIGATI LA ORICARE APARAT IL VINDETI,din moment ce l-am luat nou(nu second de pe okazii.ro)am pretentia la factura,garantie si manual de utilizare,daca nu puteti oferi aceste lucruri la orice produs il vindeti.....atunci NU MAI VINDETI!
Aparatul l-as returna ...daca as mai avea cutia originala dar nu o mai am pentru ca s-a cam rupt la desfacere si avand in vedere ca am platit curierul in jur de 40 lei, sa-l trimit inapoi ar insemna iar 40 lei,ma lipsesc de ceilalti bani si o sa ma folosesc de aparatul asta pana voi mai face vreo "gainarie" sa-mi achizitionez altul!
Ma bucur ca ati spus ce ati avut de spus,insa nu vad care e problema dvs, cu Adrian si Remy?Nu au voie sa-si spuna parerile?Eu cred ca nu stiati ca va faceti reclama la noi pe forum pentru ca noi am horatat asa,adica noi proprietarii acestui site la care dvs. sariti la gatul lor si aruncati cu jigniri,asa ca da Adrian isi poate permite sa ceara o revizie,si eu de asemenea o sa o fac!
Deci o sa va rog,cu acordul celorlalti colegi, sa va vindeti dvs. produsele pe alt forum decat al nostru,cosider ca sunt multe alte magazine on-line pe acest domeniu cu care se poate colabora si care sunt convins ca la prima sesizare nu se vor pune sa arunce cu jigniri in membri unui forum!
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

UNREAD_POSTde djdoru » Joi Ian 07, 2010 6:15 pm

Ai inteles gresit : il trimiti pe cu plata la mine , nu vreau sa il trimiti pe banii tai. Si daca ai actiuni la forumul asta si te simti lezat de prezenta mea : MA RETRAG SINGUR .

POTI TRIMITE APARATUL IN ORICE CUTIE VREI TU ,NUMAI SA FII MULTUMIT ...O SA-TI PRIMESTI BANII INAPOI . SI NU VB CU MINE LA MISTO
djdoru
Shop Owner
 
Mesaje: 38
Membru din: Dum Aug 30, 2009 1:07 am
Localitate: Pitesti

UNREAD_POSTde The_Mack » Joi Ian 07, 2010 6:53 pm

@djdoru - decizia de a parasii forumul va apartine in totalitate ,dar va sfatuiesc sa va mai ganditi. revenind la problema, sincer va spun ca aici nu aveti dreptate.

IN LEGATURA CU FACTURA : nu pot oferii factura pe persoana fizica ,mai ales pt suma de 140 Ron ( unde am adaos comercial 12 Ron)


dumneavoastra comercializati niste produse ptr. care sunteti obligat sa oferiti certificat de garantie si factura (sau macar un bon fiscal ceva). faptul ca dumneavoastra castigati 2 lei la afacerea asta nu este problema cumparatorului ci strict tine de politica dumneavoastra de preturi si castig. faptul ca justificati neacordarea facturii si a certificatului de garantie ptr. un produs cumparat de la magazinul dumneavoastra prin pretul scazut de vanzare sau prin faptul ca (,) cumparatorul este persoana fizica, este sincer (si va rog sa nu va suparati pe mine "rusions") si ne jigniti si pe noi si pe dumneavoastra. in ziua de astazi comerciantii sunt obligati sa dea bon de casa si cand cumperi o paine, iar dumneavoastra sustineti ca nu puteti taia o factura ptr. o valoare de 140 roni? ma repet nu am nimic cu dumneavoastra si sunt convins ca nici ceilalti colegi nu ar fi avut nimic de comentat daca dumneavoastra duceati aceasta tranzactie pana la capat asa cum trebuia. in apararea lui Sorinus pot sa spun ca si eu procedam la fel in conditiile in care iau un lucru, acel lucru vine fara factura, certificat de garantie manual de utilizare, iar dupa prima folosire acel lucru se strica - automat ma gandesc la o ,mare teapa NU?

GRESEALA MEA ...CA MA BAG IN SEAMA CU AMATORII SI VREAU SA-i AJUT CU PRETURI DECENTE


ASA CA CEI CARE VA BAGATI IN SEAMA AIUREA, vedeti-va linistit de micile voastre gainarii si in timpul liber studiati putina fizica si electronica ,ca sa puteti da raspunsuri corecte ( de exemplu cat consuma un strobo de 500 W in impuls si cat este indicat sa fie folosit


iarasi pot sa spun ca aici ati gresit, daca nu prin formularea zeflemista si jignitoare, macar prin faptul ca (,) comparatia dumneavoastra este complet deplasata, sincer va spun ca acei colegi de forum pe care dumneavoastra ii "desfiintati" atat de usor, au demonstrat pana acum ca sunt cu mult mai profesionisti in activitatea pe care ei o desfasoara, decat ce ati demonstrat dumneavoastra pana acum (aici ma refer strict la acest incident). ca sa nu mai zic ca acei membri care se baga in seama aiurea sunt si membri fondatori ai acestui forum, si desi asta nu inseamna ca detin actiuni pe acest forum, dupa mintea mea merita un pic de respect si recunostinta ptr. munca pe care au depus-o in realizarea acestei comunitati.

va multumesc ptr. intelegere, si ma repet, sper sa reveniti alaturi de noi pe forum.
http://www.soundlightvideo.ro
http://www.slvservices.ro
DJMACK - Your Party Maker!
Mare Roman Maresalul Antonescu!
Avatar utilizator
The_Mack
VIP
 
Mesaje: 3321
Membru din: Lun Aug 24, 2009 2:21 pm
Localitate: Ploiesti

Următorul

Înapoi la Arhiva

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 16 vizitatori