Cumpar microfon wireless si vand amplificator QSC

Cumpar microfon wireless si vand amplificator QSC

UNREAD_POSTde sorake » Dum Aug 08, 2010 12:37 pm

Salutare,

1. Vreau sa achizitionez un microfon wireless pt prestatii live. Pana acum am folosit un Omnitronic si un Stage Line care nu s-au comportat prea bine... sunet prost si microfonie (cu toate ca, la un moment dat, unui solist i-am dat la minim inaltele, mediile si basul, nu era in raza boxelor si tot facea microfonie).

Nu imi permit sa dau o caruta de bani pe un microfon super-profesional; sunt dispus chiar si la un second hand bun, dar sa nu mai am astfel de probleme.

Astept sugestiile voastre.

2. Vand amplificator QSC RMX1850HD in stare impecabila (fac proba). Motivul vanzarii: upgrade. Detalii tehnice si pretul pietei: http://e-audio.ro/qsc-audio-rmx1850hd-p-4646.html

Astept oferte :D

Multumesc!
Avatar utilizator
sorake
 
Mesaje: 104
Membru din: Joi Sep 10, 2009 8:12 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Cumpar microfon wireless si vand amplificator QSC

UNREAD_POSTde DjZmaltz » Vin Oct 22, 2010 2:00 am

sorake scrie:Salutare,

1. Vreau sa achizitionez un microfon wireless pt prestatii live. Pana acum am folosit un Omnitronic si un Stage Line care nu s-au comportat prea bine... sunet prost si microfonie (cu toate ca, la un moment dat, unui solist i-am dat la minim inaltele, mediile si basul, nu era in raza boxelor si tot facea microfonie).

Nu imi permit sa dau o caruta de bani pe un microfon super-profesional; sunt dispus chiar si la un second hand bun, dar sa nu mai am astfel de probleme.

Astept sugestiile voastre.

Ai aici un răspuns la întrebarea ta.
Am să-ţi dau nişte setări pe care să le foloseşti pentru microfon.
Ai să scapi de problemele cu microfoniile.
Cum am puţin timp liber am să-ţi postez setările respective.
Din ce îmi aduc aminte ştiu că ai mixerul YAMAHA MG 124 CX.

DjZmaltz scrie:Cine doreşte un microfon wireless la un preţ decent să facă treabă bună
recomand cu mare căldură SHURE PG24E/PG58 T10 VOCAL.
http://www.thomann.de/de/shure_pg24epg58_t10_vocal.htm

Atenţie varianta PG58 T10 VOCAL şi nu PG58 R10 VOCAL.
Diferenţa de preţ între cele două modele este nesemnificativă.

Sper să-ţi fi fost de ajutor.
Succes în alegerea pe care ai s-o faci.
Me, Myself and I, the only one
Avatar utilizator
DjZmaltz
 
Mesaje: 135
Membru din: Joi Mai 06, 2010 12:06 pm
Localitate: Bucureşti


Înapoi la Vreau sa cumpar ...

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 16 vizitatori