Masina fum greu capacitate mare

Masina fum greu capacitate mare

UNREAD_POSTde mariusspuneceva » Vin Oct 09, 2015 10:29 am

Construita din inox alimentar, dotata cu sistem mecanic de reglare a debitului de fum, necesar pentru utilizarea cu cel mai bun randament a ghetii carbonice ,pentru producerea fumului greu. Cablu de alimentare, sigurante independente pentru fiecare rezistenta. Doua rezistente de 2000 w fiecare cu bec indicator si termostat. Masina este noua. Astfel poate fi reglat foarte usor debitul de fum greu, se poate ajusta grosimea stratului de fum greu si se pot face pauze in debitarea fumului greu. In momentul introducerii cosului cu gheata in cuva masinii de fum greu, debitul de fum este zero pana in momentul actionarii debitorului de fum.
- Cosul pentru gheata , are forma perfecta pentru a fi incarcat cu gheata carbonica si apoi pentru a fi introdus in ambalajul termoizolant standard in care este livrata gheata carbonica de la producator , avand astfel avantajul ca gheata, deja pusa in cos, va putea fi transferata in masina de fum greu foarte rapid , fara a pierde timp cu transferul ghetii carbonice din ambalajul termoizolant in cosul masinii pentru fum greu , in momentul necesar creerii efectului de fum greu.
- Capacitatea cosului este de 20 kg gheata carbonica iar capacitatea cuvei este de maxim 80 litri apa ( gata pentru utilizare, fara ca apa sa intre in contact fizic cu gheata carbonica si fara sa debiteeze fum greu ). Se pot folosi si cantitati mai mici pentru cantitati de gheata mai reduse, cu alte cuvinte masina poate functiona si pentru efecte de scurta durata, cu apa si gheata carbonica in cantitati mai mici dar si pentru a produce fum greu perioade indelungate ( 15 - 20 minute ) .
- Poate debita pana la 20 minute cu un cos plin cu gheata carbonica, sau pana la 30 minute cu 80 litri apa si 2 cosuri cu gheata carbonica. - In timpul debitarii de fum greu, masina este independenta de alimentarea cu energie electrica .
- Dimeniuni exterioare brute : 70 x 40 x 68 cm , desi pare mare, are loc in orice portbagaj auto sau pe bancheta din spate a autovehiculelor uzuale .
pret 2000 lei nenegociabil

Imagine
Imagine
PROGRESUL OMENIRII SE DATOREAZA OAMENILOR DE STIINTA, FILOZOFILOR SI NU CELOR CARE BAT MATANII PRIN BISERICI , CELOR CARE BAZAIE LA ZIDUL PLANGERII SI NICI CELOR CARE TAIE FRUNZA LA CAINI
Honda The power of dreams
esentele tari se tin in sticle mici
Avatar utilizator
mariusspuneceva
 
Mesaje: 45
Membru din: Lun Dec 28, 2009 1:39 am
Localitate: Braila

Re: Masina fum greu capacitate mare

UNREAD_POSTde Sorinus » Vin Oct 09, 2015 12:43 pm

Bafta la vanzare, arata bine si e destul de ieftin :)
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

Re: Masina fum greu capacitate mare

UNREAD_POSTde voxparty » Vin Oct 09, 2015 2:27 pm

se poate vedea vreun clip demonstrativ?

4000W totali e cam la limita circuitelor clasice de 16 amperi
Imagine
Avatar utilizator
voxparty
Super Membru
 
Mesaje: 1353
Membru din: Vin Noi 11, 2011 5:00 pm

Re: Masina fum greu capacitate mare

UNREAD_POSTde mariusspuneceva » Sâm Oct 10, 2015 3:29 am

O singura rezistenta este suficienta, cealalta este de rezerva .
clipuri demonstrative :
https://www.youtube.com/watch?v=Br6Xu-KlcLQ
https://www.youtube.com/watch?v=ia2WVWqXLSE
https://www.youtube.com/watch?v=TR-Q7rCU2LY
PROGRESUL OMENIRII SE DATOREAZA OAMENILOR DE STIINTA, FILOZOFILOR SI NU CELOR CARE BAT MATANII PRIN BISERICI , CELOR CARE BAZAIE LA ZIDUL PLANGERII SI NICI CELOR CARE TAIE FRUNZA LA CAINI
Honda The power of dreams
esentele tari se tin in sticle mici
Avatar utilizator
mariusspuneceva
 
Mesaje: 45
Membru din: Lun Dec 28, 2009 1:39 am
Localitate: Braila

Re: Masina fum greu capacitate mare

UNREAD_POSTde DJ Sun » Dum Oct 11, 2015 10:30 am

Topic curatat, spor la vanzare.
Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

Re: Masina fum greu capacitate mare

UNREAD_POSTde voxparty » Dum Oct 11, 2015 1:03 pm

nea sun ai facut rau ca ai curatat topicul, trebuie sa mai achizitionez o masina de fum greu si cum nu am primit raspunsurile la intrebarile mele o sa merg tot pe varianta celor de la bucale... cerusem doar lamuriri...
Imagine
Avatar utilizator
voxparty
Super Membru
 
Mesaje: 1353
Membru din: Vin Noi 11, 2011 5:00 pm

Re: Masina fum greu capacitate mare

UNREAD_POSTde mariusspuneceva » Lun Oct 12, 2015 1:01 am

Am lasat-o numai 30 minute la incalzit, dupa ce am pus 65 litri de apa calie ( cam 25 grade celsius ) . Am folosit ~ 7-8 kg gheata carbonica din care mi-a ramas in cos vreo 0.5 kg dupa aproape 5 minute de produs fum greu . Locatia este un cort a carui suprafata a fost umpluta complet cu fum greu . https://www.youtube.com/watch?v=b8sn7bZ8GC0
PROGRESUL OMENIRII SE DATOREAZA OAMENILOR DE STIINTA, FILOZOFILOR SI NU CELOR CARE BAT MATANII PRIN BISERICI , CELOR CARE BAZAIE LA ZIDUL PLANGERII SI NICI CELOR CARE TAIE FRUNZA LA CAINI
Honda The power of dreams
esentele tari se tin in sticle mici
Avatar utilizator
mariusspuneceva
 
Mesaje: 45
Membru din: Lun Dec 28, 2009 1:39 am
Localitate: Braila

Re: Masina fum greu capacitate mare

UNREAD_POSTde Billy » Lun Oct 12, 2015 7:55 am

Imi pare rau ca s-a facut curatenie in acest topic. As fi vrut sa vad ce anume s-a scris, bune si rele, despre aceasta masina de fum. Si eu sunt posesor al unei astfel de masini de fum greu, hand and home made by Marius. A mea a fost putin "cosmetizata" , in sensul ca i-am pus niste roti mai masive si 2 rezistente cu termostat, luate de pe OLX, provenite dintr-un aparat mare de cafea (din alea stradale). Masina a fost cumparata pe la jumatatea lunii august, si daca mai prind vreo 2 evenimente cu fum greu pana la sfarsit de an, imi scot investitia. Dupa parerea mea, masina isi merita toti banutii si nu-mi pare rau nicio secunda de achizitia ei. De exemplu, acum in weekend am avut 2 evenimente unul dupa altul, la un interval de o ora intre ele. De la primul eveniment mi-a ramas cca 3kg de gheata carbonica si mi-a prins foarte bine la celalalt eveniment unde au fost peste 200 de invitati iar ospatarii au cam dat iama in cutia izoterma cu gheata, si n-au stiut sa faca si ei "economie" la receptia primirii invitatilor cu gheata si sampanie.
UP din partea mea pentru o masina de fum foarte ok.
https://www.youtube.com/watch?v=RrG2HsuePOM
https://www.youtube.com/watch?v=aTGOYjXwqE0
Billy
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Aug 03, 2015 9:22 am

Re: Masina fum greu capacitate mare

UNREAD_POSTde mariusspuneceva » Joi Noi 05, 2015 12:26 pm

PROGRESUL OMENIRII SE DATOREAZA OAMENILOR DE STIINTA, FILOZOFILOR SI NU CELOR CARE BAT MATANII PRIN BISERICI , CELOR CARE BAZAIE LA ZIDUL PLANGERII SI NICI CELOR CARE TAIE FRUNZA LA CAINI
Honda The power of dreams
esentele tari se tin in sticle mici
Avatar utilizator
mariusspuneceva
 
Mesaje: 45
Membru din: Lun Dec 28, 2009 1:39 am
Localitate: Braila


Înapoi la Vreau sa vand ...

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori

cron