Vand EV, Crown si Roland

Vand EV, Crown si Roland

UNREAD_POSTde ovidias » Mie Mar 19, 2014 8:45 pm

1. Mixer cu amplificare Roland. Mixerul desi are o vechime respectabila, merge perfect, are 8 intrari de microfon + 2 stereo. Are efecte Echo si Reverb si egalizator 2x9 benzi. Amplificarea este de 2x125W/4 ohmi. Am desfacut mixerul pentru a verifica daca e totul original, si intr-adevar asa este, nu este intervenit in el. Cu ocazia asta am masurat si tensiunea de forta pentru etajul final: +/- 55V, iar ca finali foloseste: 2SA1196/2SC2773 cate doua perechi/canal. Practic etajul final a fost supradimensionat, asta e un final care duce lejer 300W. Am si testat mixerul, chiar suna bine si toate intrarile si toate potentiometrele functioneaza perfect. Pret: 450 lei
Imagine
Imagine
Imagine

2. Amplificatpr Crown Microtech MT1200. Amplificatorul a avut canalul dreapta defect, mai exact toti finalii si prefinali din modulul ground, care au fost schimbati cu o pereche MJE15032/33 luati de la ro.farnell.com, iar finalii au fost schimbati cu 6 perechi proveniti din fratele mai mare MA2400. Dupa ce l-am reparat, i-am facut toate reglajele: reglare bias si calibrare ODEP, conform manualului service al producatorului.
Seria Microtech si Macrotech e considerata, pe bune dreptate, cea mai buna serie de amplificatoare facuta vreodata, asta datorita, in primul rand, calitatii pieselor folosite, schemei ground bridge - clasa AB+B, precum si protectiei ODEP, care limiteaza direct curentul prin etajul final in functie de temperatura = etaje finale indestructibile. Amplificatorul in cauza, desi are putere mica pe foaie, in realitate este incredibil de puternic si are o curatenie in sunet incomparabila. Este perfect stabil cu sarcini de 2ohmi/canal sau 4ohmi/bridge, in cazul de fata ofera 1300 W RMS, ceea ce e foarte util pentru amplificarea in forta a basilor, asta datorita si damping factorului de peste 1000. Il vand pentru ca mai am inca doua bucati.
Pret: 1000 lei.
Imagine
Imagine
Imagine

3. Microfon fara fir DB Technologies. Microfonul, desi nu arata tocmai bine, functioneaza perfect. Pret 350 lei.
Imagine
Imagine
Imagine

4. Microfon fara fir Electro Voice format din reciver RE2 si microfon HTU2 (ND767a). Poate functiona in 24 de frecvente diferite, in banda 838-865 MHz. Are urme de uzura, cateva mici zgarieturi, insa functioneaza perfect. Este un microfon care in magazin costa 2200 lei. Pretul meu: 900 lei.
Imagine
Imagine
Imagine
Tel: 0769696947
Ultima oară modificat de ovidias pe Joi Apr 03, 2014 8:44 pm, modificat de 3 ori în total.
ovidias
 
Mesaje: 23
Membru din: Mar Mai 28, 2013 8:35 am

Re: Vand EV, Crown si Roland

UNREAD_POSTde ovidias » Mie Apr 02, 2014 8:26 pm

up
ovidias
 
Mesaje: 23
Membru din: Mar Mai 28, 2013 8:35 am

Re: Vand EV, Crown si Roland

UNREAD_POSTde ovidias » Sâm Apr 05, 2014 10:36 am

up
ovidias
 
Mesaje: 23
Membru din: Mar Mai 28, 2013 8:35 am


Înapoi la Vreau sa vand ...

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 18 vizitatori