soundcraft signature

soundcraft signature

UNREAD_POSTde ubertracker » Joi Noi 10, 2016 2:42 pm

https://www.thomann.de/ro/soundcraft_signature10.htm

salutare. ma bate gandul sa imi iau mixerul asta. cel putin in specificatii pare grozav pentru un entry level si la banii astia.

a pus careva mana pe vreun mixer din seria asta? sau le-ati auzit pe undeva? vreun sfat?

sau daca aveti vreun sfat, in zona asta de pret, pentru un mixer compact 4-6 canale mono si efecte... sa sune decent pe muzica live.
ubertracker
Membru activ
 
Mesaje: 161
Membru din: Lun Ian 30, 2012 11:01 pm
Localitate: cluj

Re: soundcraft signature

UNREAD_POSTde remy » Vin Noi 11, 2016 1:26 pm

soudcraft signature a luat Iulian Rugina, de la senia, si dupa primul eveniment, testat de amandoi, l-a trimis inapoi ! Efectele inutilizabile pt live, in rest ok ! recomand RCF L-PAD 8CX sau 12 CX
Avatar utilizator
remy
DJ Fondator
 
Mesaje: 946
Membru din: Mar Apr 07, 2009 8:59 am
Localitate: Roman

Re: soundcraft signature

UNREAD_POSTde ubertracker » Vin Noi 11, 2016 8:02 pm

serios? efectele erau chiar asa de praf? pai e Lexicon...

acuma in dau seama ca efectele de corus nu sunt ce trebuie... si mai vad cateva ciudatenii gen phaser si rotary care sunt niste efecte ciudate, potrivite genului psihedelic, dar chiar nu s-a gasit un reverb (hall sau plate) care sa sune bine???
ubertracker
Membru activ
 
Mesaje: 161
Membru din: Lun Ian 30, 2012 11:01 pm
Localitate: cluj

Re: soundcraft signature

UNREAD_POSTde Interpret&Dj » Joi Aug 10, 2017 12:08 am

Am si eu de la senia in mixer signature 12. E ok procesorul,doar ca trebuie sa stii sa il reglez.. . Nu se compara niciodata cu pricesorul extern Roland boss ve 20 pe care il folosesc personal, dar pentru in solist care face si el un program, e bun mixerul. Mai am si un yamaha de care sunt la fel de multumit.
Formatie sau Dj? Eu sunt alegerea potrivita
Interpret&Dj
 
Mesaje: 51
Membru din: Mar Aug 27, 2013 11:39 pm
Localitate: Breaza

Re: soundcraft signature

UNREAD_POSTde ubertracker » Mie Aug 16, 2017 2:05 pm

am renuntat la achizitia de mixer pentru ca (din fericire) am realizat ca pentru un proiect voce + chitara mai bine iau un procesor de efecte bun, care sa aiba intrare de mic si intrare de instrument. asa ca m-am ales cu un TC Helicon Voicelive 2, care e un fel de taticu' procesoarelor.
https://www.thomann.de/ro/tc_electronic ... arch_prv_3

si asta le face pe toate: preamp, compresie, EQ adaptiv, DI pentru chitara, reverb, delay, armonii pana la 8 voci, dublare, clonare... si toate avioanele de alte efecte pe care nu o sa le folosesc vreodata.
ubertracker
Membru activ
 
Mesaje: 161
Membru din: Lun Ian 30, 2012 11:01 pm
Localitate: cluj

Re: soundcraft signature

UNREAD_POSTde Fanica » Joi Aug 17, 2017 2:47 pm

Am o istorie lunga cu mixerele Soundcraft. Sunt foarte impresionat de perforamanta care o aduce acest aparat, avusesem inainte un mixer de vreo 12 ani, e diferenta ca de la cer la pamant intre cele doua.
Fanica
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Apr 18, 2017 11:37 am


Înapoi la Sfaturi

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori

cron