sfat achizitie mixer

sfat achizitie mixer

UNREAD_POSTde alexu20 » Sâm Noi 01, 2014 3:34 pm

salut la toata lumea .. doresc sa achizitionez un mixer si inca nu sunt hotarat, ma gandesc la SoundCraft EFX8, http://www.soundcraft.com/products/product.aspx?pid=148 .
vreau sa-l folosesc pentru formatii de muzica populara ( mai mici ) si evenimente gen majorate, botezuri, petreceri private ! astept parerile voastre, ms
alexu20
 
Mesaje: 9
Membru din: Mie Sep 17, 2014 12:57 am

Re: sfat achizitie mixer

UNREAD_POSTde remy » Sâm Noi 01, 2014 3:44 pm

e ok , asta daca nu te ia boala numita DYNACORD!!! ;)
Avatar utilizator
remy
DJ Fondator
 
Mesaje: 946
Membru din: Mar Apr 07, 2009 8:59 am
Localitate: Roman

Re: sfat achizitie mixer

UNREAD_POSTde alexu20 » Sâm Noi 01, 2014 3:57 pm

boala Dynacord e cam scumpa :))))
alexu20
 
Mesaje: 9
Membru din: Mie Sep 17, 2014 12:57 am

Re: sfat achizitie mixer

UNREAD_POSTde viji » Dum Noi 02, 2014 2:34 am

Eu zic ca e ok, am vrut sa iau unul sh, l-am testat vreo 2 zile, se comporta foarte bine si pana la urma nu mi-a convenit cat cerea pe el (1000 de ron) si mi-am luat un Behringer nou, dar fara efecte. Acum parca imi pare rau.
Avatar utilizator
viji
Membru activ
 
Mesaje: 520
Membru din: Vin Iul 16, 2010 2:21 pm
Localitate: Ploiesti

Re: sfat achizitie mixer

UNREAD_POSTde music4party » Mie Noi 05, 2014 8:11 am

... nu comparati cu Dynacord, altă clasă alt preț ... dar si ăla poate suna prost lăsat pe mâna cui nu trebuie
sonorizarea unei trupe LIVE e foarte pretențioasă, în primul rând trebuie să ai cunoștințele teoretice necesare și te ajută extrem de mult un mixer bun ... eu zic să te mai gandești
Avatar utilizator
music4party
Membru activ
 
Mesaje: 307
Membru din: Mie Aug 20, 2014 11:07 am
Localitate: ARAD

Re: sfat achizitie mixer

UNREAD_POSTde viji » Mie Noi 05, 2014 11:27 am

E corect ce spune music4party, ar trebui sa mai ridici bugetul alocat mixerului, daca vrei sa sonorizezi formatii. Eu am luat un mixer fara efecte pentru ca nu sonorizez formatii, spun 3 vorbe la microfon, dar daca ar trebui sa sonorizez formatii sau chiar si un solist live as inchiria un mixer cu efecte cat mai performant. Ca brand, daca nu ai buget pt. Dynacord te poti uita la A&H sau Mackie.
Avatar utilizator
viji
Membru activ
 
Mesaje: 520
Membru din: Vin Iul 16, 2010 2:21 pm
Localitate: Ploiesti


Înapoi la Sfaturi

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron