Masina fum greu

Re: Masina fum greu

UNREAD_POSTde djpedros » Mie Aug 21, 2013 1:23 pm

eu am gasit client pentru vechiul sistem de sunet, deci este posibil sa achizitionez masina de fum greu chiar anul acesta, o sa vedem in functie si de disponibilitatea celorlalti colegi interesati
Avatar utilizator
djpedros
Super Membru
 
Mesaje: 1252
Membru din: Sâm Dec 11, 2010 6:27 pm
Localitate: Galati

Re: Masina fum greu

UNREAD_POSTde DJ Sun » Joi Sep 05, 2013 5:38 pm

Ma bag si eu la una :)
Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

Re: Masina fum greu

UNREAD_POSTde Nicks » Mie Sep 11, 2013 12:08 am

Ma bag si eu la o masina. Ce pret are ?
Ceva detalii ?
http://www.sonorizari-sibiu.ro
http:/www.smartchic.ro
Nicks
Membru activ
 
Mesaje: 197
Membru din: Lun Mai 18, 2009 5:02 pm
Localitate: Sibiu

Re: Masina fum greu

UNREAD_POSTde The_Mack » Mie Sep 11, 2013 11:36 am

clip cu masina la lucru - primul eveniment la care folosesc gheata carbonica

http://www.youtube.com/watch?v=yRh7hwrvZv8

@nicks, este vorba despre un model de masina de fum realizat de catre cei de la dioxid.ro - constructie full inox, are in jur de 18 kg goala, si asigura un jet de gheata carbonica la o incarcare, intre 6 - 8 minute (diferenta este data de skilul operatorului :D ) noi fiind asa mai la inceput cred ca am reusit sa dam cam 7 minute. masina are un debit extrem de bun si acopera cu brio ringuri medii spre mari - teoretic avand 2 nivele de incarcare cu apa, poti alege modul de pufaiala light, mai normal ptr sali medii, si modul mai agresiv ptr sali mai mari.

uitam, pretul este de 1800 ron, si idea este ca daca ne strangem mai multi, este posibil ca Bogdan sa ne poata face un pret mai bun. daca cumperi masina de la ei, gheata o vei achizitiona la pretul de 200 de lei pachetul de 18kg fara transport!
http://www.soundlightvideo.ro
http://www.slvservices.ro
DJMACK - Your Party Maker!
Mare Roman Maresalul Antonescu!
Avatar utilizator
The_Mack
VIP
 
Mesaje: 3321
Membru din: Lun Aug 24, 2009 2:21 pm
Localitate: Ploiesti

Re: Masina fum greu

UNREAD_POSTde The_Mack » Mie Sep 11, 2013 11:43 am

momentan nu am cumparat - ma ajutat Bogdan cu una ptr acest eveniment

daca ne hotaram, eu zic ca oricum nu le cumparam acum - nu mai are rost sa stam cu banii blocati juma de an, si oricum Bogdan are deja foarte multe masini in lucru ptr alte comenzi. dam comanda, platim un avans ceva si masinile le luam si achitam integral mai la primavera - eu prefer varianta asta decat sa stau cu banii bagati in ceva cu nu mai pot folosi timp de 6 luni, si asa nu il stresam nici pe Bogdan cu realizarea lor

@Iulian - cred ca am editat peste postarea ta - scuze

@all

acest emsaj este ca raspuns la un mesaj postat de catre iulian, in care ma intreba cat a dus afacerea :lol:
http://www.soundlightvideo.ro
http://www.slvservices.ro
DJMACK - Your Party Maker!
Mare Roman Maresalul Antonescu!
Avatar utilizator
The_Mack
VIP
 
Mesaje: 3321
Membru din: Lun Aug 24, 2009 2:21 pm
Localitate: Ploiesti

Re: Masina fum greu

UNREAD_POSTde DJ Sun » Mie Sep 11, 2013 12:06 pm

Cred ca am numarat vreo 5 chiar 6 colegi interesati de masina de fum greu
Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

Re: Masina fum greu

UNREAD_POSTde iulianrugina » Mie Sep 11, 2013 1:52 pm

The_Mack scrie:momentan nu am cumparat - ma ajutat Bogdan cu una ptr acest eveniment

daca ne hotaram, eu zic ca oricum nu le cumparam acum - nu mai are rost sa stam cu banii blocati juma de an, si oricum Bogdan are deja foarte multe masini in lucru ptr alte comenzi. dam comanda, platim un avans ceva si masinile le luam si achitam integral mai la primavera - eu prefer varianta asta decat sa stau cu banii bagati in ceva cu nu mai pot folosi timp de 6 luni, si asa nu il stresam nici pe Bogdan cu realizarea lor

@Iulian - cred ca am editat peste postarea ta - scuze

@all

acest emsaj este ca raspuns la un mesaj postat de catre iulian, in care ma intreba cat a dus afacerea :lol:

oricum, mi-ai raspuns la ce ma interesa. merci mult!
http://www.djnuntaneamt.ro/
Avatar utilizator
iulianrugina
DJ Fondator
 
Mesaje: 2245
Membru din: Mie Apr 08, 2009 7:26 pm
Localitate: Roman, Neamt

Re: Masina fum greu

UNREAD_POSTde DJ Sun » Lun Sep 23, 2013 8:58 pm

Azi am fost si eu si am vazut masinile de la dioxid, sunt ok, construite din inox, foarte simple, practic e un bazin de inox, 2 rezistente de 1500 w (cand se foloseste una timpul necesar de incalzire e de aprox 1 ora, cand se folosesc ambele timpul de incalzire e de aprox.35 min), si 2 termostate ce decupleaza rezistenta cand ajunge la temperatura X (ca la fieru de calcat).
Intre timp am inteles ca s-a schimbat firma ce suda tabla de inox iar acum a mai crescut un pic pretul, o masina costa 2000 ron.
Cum am spus mai sus eu vreau sa iau una, doar ca din pricina obiceiului meu prost de a nu suporta banu in buzunar, vreau sa o iau in urmatoarea luna.Dintre cei interesati de achizitionare se mai combina cineva sa putem negocia pretul?
Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

Re: Masina fum greu

UNREAD_POSTde Sorinus » Lun Sep 23, 2013 9:11 pm

DJ Sun scrie:Azi am fost si eu si am vazut masinile de la dioxid, sunt ok, construite din inox, foarte simple, practic e un bazin de inox, 2 rezistente de 1500 w (cand se foloseste una timpul necesar de incalzire e de aprox 1 ora, cand se folosesc ambele timpul de incalzire e de aprox.35 min), si 2 termostate ce decupleaza rezistenta cand ajunge la temperatura X (ca la fieru de calcat).
Intre timp am inteles ca s-a schimbat firma ce suda tabla de inox iar acum a mai crescut un pic pretul, o masina costa 2000 ron.
Cum am spus mai sus eu vreau sa iau una, doar ca din pricina obiceiului meu prost de a nu suporta banu in buzunar, vreau sa o iau in urmatoarea luna.Dintre cei interesati de achizitionare se mai combina cineva sa putem negocia pretul?


Deoarece tocmai am luat primul evenimemnt pentru la anul cu masina de fum greu as comanda si eu una...insa nu chiar luna viitoare,eu as mai astepta un pic :)
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

Re: Masina fum greu

UNREAD_POSTde DJ Sun » Lun Sep 23, 2013 9:21 pm

Stiu foarte bine, ca e mai ok sa nu stai cu banu blocat pana la anu cand reincepe sezonul nuntilor dar eu prefer sa fac aceasta investitie acum deoarece in primavara cu siguranta imi va fi mult mai greu sa strang acesti bani.
Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

Re: Masina fum greu

UNREAD_POSTde djpedros » Mar Sep 24, 2013 8:50 am

eu am prima nunta cu fum greu pe 24 mai, asa ca mai astept putin
Avatar utilizator
djpedros
Super Membru
 
Mesaje: 1252
Membru din: Sâm Dec 11, 2010 6:27 pm
Localitate: Galati

Re: Masina fum greu

UNREAD_POSTde bubulica » Mar Sep 24, 2013 9:56 am

Una la SH, cu garantie, nu e buna? Am gasit pe Okazii, mult mai ieftina de 2000 lei
bubulica
 
Mesaje: 9
Membru din: Mie Aug 28, 2013 7:13 pm

Re: Masina fum greu

UNREAD_POSTde DJ Sun » Mar Sep 24, 2013 3:29 pm

Am inteles pozitia voastra, in acest caz azi il sun pe Bogdan sa ma bage pe lista de asteptare.
Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

Re: Masina fum greu

UNREAD_POSTde The_Mack » Mar Sep 24, 2013 6:27 pm

bubulica scrie:Una la SH, cu garantie, nu e buna? Am gasit pe Okazii, mult mai ieftina de 2000 lei


sunt 100% sigur ca modelul SH nu se va ridica la nivelul celei de care se discuta aici. eu am folosit deja modelul, si este cu mult peste ce am vazut la cele de "firma" - o recomand cu caldura, dar dupa cum ziceam, prefer sa stea banutzul la mine in buzunar pana la anul cand o sa am iar nevoie de masina.

bafta
http://www.soundlightvideo.ro
http://www.slvservices.ro
DJMACK - Your Party Maker!
Mare Roman Maresalul Antonescu!
Avatar utilizator
The_Mack
VIP
 
Mesaje: 3321
Membru din: Lun Aug 24, 2009 2:21 pm
Localitate: Ploiesti

Re: Masina fum greu

UNREAD_POSTde DJ Sun » Mie Sep 25, 2013 11:07 pm

Brainstorming
Ce cuvinte folositi pentru promovarea masini cu gheata carbonica?
Eu cred ca o sa aleg intre: fum greu, masina fum greu, gheata carbonica, fum greu deschidere dans, fum greu nunta, fum greu cu gheata carbonica.
Voi?
Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

Re: Masina fum greu

UNREAD_POSTde voxparty » Mie Sep 25, 2013 11:32 pm

te referi la SEO pt google sau la un fel de slogan care sa promoveze serviciul?

pt SEO eu zic ca e ok ce ai ales (desi trebuie sa recunosc ca eu pana sa frecventez forumul asta habar nu aveam ce e ala fum greu, daca eu nu aveam habar nu stiu cam cat ar cauta o persoana neavizata dupa cuvintele respective)

daca e pt slogan pt promovare, ar fi mai nimerit ceva de genul: danseaza cu noi ca-n paradis, pluteste pe nori, dansul mirilor ca-n povesti... in fine chestii de genul asta (opinie pur personala)
Imagine
Avatar utilizator
voxparty
Super Membru
 
Mesaje: 1353
Membru din: Vin Noi 11, 2011 5:00 pm

Re: Masina fum greu

UNREAD_POSTde DJ Sun » Joi Sep 26, 2013 7:14 am

Pentru SEO vorbesc
Ai dreptate cu notiunea de fum greu
Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

Re: Masina fum greu

UNREAD_POSTde djpedros » Joi Sep 26, 2013 11:06 am

poti sa folosesti si "dansul mirilor"
Avatar utilizator
djpedros
Super Membru
 
Mesaje: 1252
Membru din: Sâm Dec 11, 2010 6:27 pm
Localitate: Galati

Re: Masina fum greu

UNREAD_POSTde Sorinus » Joi Sep 26, 2013 1:28 pm

Eu propun ca ceilalti doritori de masini de fum greu sa ne adunam prin februarie si sa comandam mai multe bucati pt o reducere mai consistenta.
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

Re: Masina fum greu

UNREAD_POSTde voxparty » Joi Sep 26, 2013 1:29 pm

simpla curiozitate: cat cantareste masina de fum greu de la dioxid?
Imagine
Avatar utilizator
voxparty
Super Membru
 
Mesaje: 1353
Membru din: Vin Noi 11, 2011 5:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Sfaturi

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 16 vizitatori