Reclamatie DJ Ciprian Alexandru

www.djfotovideo.ro

Reclamatie DJ Ciprian Alexandru

UNREAD_POSTde Ramona Toma » Mie Aug 19, 2015 12:06 pm

Compasiunea nu se numara printre armele cu care poti lupta impotriva escrocheriilor. Ele trebuie demascate si taiat raul direct de la radacina!

[b]Noutati DJ Ciprian Alexandru!!!

1. Daca doriti un dj care sa va transforme evenimentul cel mai important din viata dumneavoastra intr-un cosmar, apelati la DJ Ciprian Alexandru!
Va va pretinde un avans, care de cele mai multe ori reprezinta o jumatate din onorariul sau. Atentie: faptul ca achitati aceasta suma nu va garanteaza ca se va prezenta la evenimentul dumneavoastra. De obicei, incaseaza avansul si trimite un dj incepator care se multumeste cu suma infima primita la sfarsitul evenimentului. De cele mai multe ori, acesta nu se poate ridica la inaltimea asteptarilor invitatilor si trebuie sa suporte batjocura nuntasilor nemultumiti, desi nu este vina lui ca nu are experienta necesara.
2. Daca sunteti solisti care colaboreaza cu DJ Ciprian Alexandru, cu siguranta sunteti cei mai mari samariteni! Avand in vedere onororariul mizer pe care vi-l ofera, nu va pot numi altfel. De exemplu, el se angajeaza sa va ofere o suma modica (de 500 ron pentru care asudati la un eveniment cateva ore), iar la sfarsit va trebui sa va multumiti cu aproximativ o jumatate din onorariul stabilit (300 ron pentru ca diferenta e numai buna de pastrat in buzunarele lui)

3. Daca inchiriati aparatura pentru evenimente (boxe, mixer, console etc), dumneavoastra sunteti de departe cei mai prejudiciati. Evident, aparatura inchiriata nu va mai fi in veci returnata. Pentru detalii in acest sens, consultati forumul djfotovideo.ro.
Ramona Toma
 
Mesaje: 19
Membru din: Lun Aug 17, 2015 12:00 pm

Re: Reclamatie DJ Ciprian Alexandru

UNREAD_POSTde Sorinus » Mie Aug 19, 2015 7:31 pm

Buna ziua.
Nu sunteti cumva colaboratoarea(solista) lui Ciprian Alexandru?
Nu de altceva dar cred ca nu ar fi prima oara si ma mira faptul ca nu v-ati lecuit de prima oara :).
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

Re: Reclamatie DJ Ciprian Alexandru

UNREAD_POSTde Ramona Toma » Mie Aug 19, 2015 9:05 pm

Nu este vorba de lecuit. Am asteptat, am tot asteptat...A promis...Am spus sa fiu om, dar in sfarsit am realizat ca nu am cu cine si stiu ca sunt multe persoane in situatia asta. De aceea, as vrea sa luam atitudine impreuna si, daca mai se afla in aceasta comunitate a dj-lor si alti pagubiti, sa reactioneze prompt. Abuzurile se prolifereaza cu viteza luminii...
Ramona Toma
 
Mesaje: 19
Membru din: Lun Aug 17, 2015 12:00 pm

Re: Reclamatie DJ Ciprian Alexandru

UNREAD_POSTde Sorinus » Mie Aug 19, 2015 9:27 pm

Deci sa inteleg ca nici acum nu v-ati recuperat banii pe microfon(parca?)
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

Re: Reclamatie DJ Ciprian Alexandru

UNREAD_POSTde cris » Joi Aug 20, 2015 10:05 am

Nici eu nu am recuperat cei 200 de lei de aproape 2 ani.
Nu e vorba de suma, ci de gest.
Bunul simt nu se masoara in bani.
fr: SN15LF+PreNeo-750N
Pulsar X18
HPA 3100L
Tapco J2500
DCX 2496
Mackie CFX12
Avatar utilizator
cris
Membru activ
 
Mesaje: 313
Membru din: Mar Apr 06, 2010 1:49 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Reclamatie DJ Ciprian Alexandru

UNREAD_POSTde DJ Sun » Joi Aug 20, 2015 10:32 am

Pfff cand e unu mai zici ca e interpretabila treaba, dar deja la Ciprian situatia se complica si pagubitii se aduna: Ramona, Cris, Snake ...
Foarte urat Cipriane !!!
Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

Re: Reclamatie DJ Ciprian Alexandru

UNREAD_POSTde Ciprian » Joi Aug 20, 2015 1:38 pm

O sa fie o singura interventie asupra acestui, post, reclamatie sau ce se vrea a fi!
Istoric:
Am avut o relatie de aproximativ 3 ani de zile cu domnisoara Ramona Toma. O parte dintre voi o cunoasteti personal de la intalnirea din 2011, Sambata de Sus. Din dorinta ei si vazand ca are unele veleitati artistice, am incercat sa demarez alaturi de ea, formula dj si solist vocal. Formula care, in acest caz, a murit din fasa.Din punctul ei de vedere pentru ca eu sunt un dj slab care nu stie sa-i faca ei reglajele corect si ca la intalnirea de la sambata s-a auzit perfect cand reglajele au fost facutde de dj Jhonny ! Pe langa asta, o mai si enervam cu atitudinea mea, lucru care ii cauza tonusului ei artistic!
Nu o sa detaliez toate cele 3-4 colaborari pe care le-am avut cu aceasta domnisoara ci doar pe ultiuma la care ea face referire!
Dar, sa incepem cu inceputul:
Ramona Toma scrie:
[b]Noutati DJ Ciprian Alexandru!!!

1. Daca doriti un dj care sa va transforme evenimentul cel mai important din viata dumneavoastra intr-un cosmar, apelati la DJ Ciprian Alexandru!
Va va pretinde un avans, care de cele mai multe ori reprezinta o jumatate din onorariul sau. Atentie: faptul ca achitati aceasta suma nu va garanteaza ca se va prezenta la evenimentul dumneavoastra. De obicei, incaseaza avansul si trimite un dj incepator care se multumeste cu suma infima primita la sfarsitul evenimentului. De cele mai multe ori, acesta nu se poate ridica la inaltimea asteptarilor invitatilor si trebuie sa suporte batjocura nuntasilor nemultumiti, desi nu este vina lui ca nu are experienta necesara.

Draga mea, pe langa minciuni sfruntate care au ca scop defaimarea imaginii mele, jignesti si o parte din membrii acestei comunitati cu care colaborez atunci cand eu sunt ocupat. Te asigur ca nici unul dintre ei nu este incepator, unii chiar au o experienta mai mare decat am eu si clar nu accepta sume infime!
Niciodata, nu am am luat avans jumatate din suma- si asta se poate dovedi cu hartii.
Ramona Toma scrie:2. Daca sunteti solisti care colaboreaza cu DJ Ciprian Alexandru, cu siguranta sunteti cei mai mari samariteni! Avand in vedere onororariul mizer pe care vi-l ofera, nu va pot numi altfel. De exemplu, el se angajeaza sa va ofere o suma modica (de 500 ron pentru care asudati la un eveniment cateva ore), iar la sfarsit va trebui sa va multumiti cu aproximativ o jumatate din onorariul stabilit (300 ron pentru ca diferenta e numai buna de pastrat in buzunarele lui)

Draga mea,
Ma bufneste rasul. Solistii cu care eu colaborez, percep un tarif de 100-150 euro/program de 45 minute. Se poate dovedi cu hartii,contracte sau chiar confirma de unii deejay de pe forum care au lucrat cu solitii mei colaboratori. Cazul la care te referi tu, cand ai primit 300 de lei pentru 10-15 melodii am sa-l dezvolt un pic:
Ti-am spus ca am un buget intre 300-500 lei, in functie de durata. Nu comentez prestatia ta, avand in vedere repertoriul restrans si durata mica a programelor sustinute. Eu, baiat cu bun simt, pentru a nu te jigni, am venit si ti-am spus ca am vb cu tatal copilului si ca dupa ce vin ursitoarele, evenimentul se va termina, deci nu mai are rost sa stai. Ti-am dat 300 lei,din banii mei, pe care sincer daca nu te cunoasteam nu ii primeai. Hai sa-ti spun ce s-a intamblat de fapt: A venit nasul la mine si am sa incerc sa reproduc intr-un mod elegant cuvintele lui: Te rog sa-i spui domnisoarei sa plece si sa imi aduci alta solista care e in stare sa-mi cante si mie 2-3 hore legate.Lucru care s-a si intamplat, pot dovedi cu poze si clipuri de la acel eveniment in care apari tu si apoi o alta solista.

Ramona Toma scrie:
3. Daca inchiriati aparatura pentru evenimente (boxe, mixer, console etc), dumneavoastra sunteti de departe cei mai prejudiciati. Evident, aparatura inchiriata nu va mai fi in veci returnata. Pentru detalii in acest sens, consultati forumul djfotovideo.ro.

Am sa te rog sa dovedesti in orice mod doresti tu ca eu am inchiriat aparatura si nu am returnat-o!

Pot dovedi cu acte, martori si probe foto-video ca tot ce spune aceasta domnisoara sunt pure aberatii si singurul ei scop este denigrarea imaginii mele ca dj! Din acest motiv solicit administratorului acestui forum stergerea tuturor topicurilor deschide de aceasta domnisoara pe acest forum care au ca subiect numele sau activitatea mea!
Avatar utilizator
Ciprian
DJ Fondator
 
Mesaje: 1524
Membru din: Joi Sep 17, 2009 1:58 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Reclamatie DJ Ciprian Alexandru

UNREAD_POSTde Ramona Toma » Joi Aug 20, 2015 7:44 pm

Uitati-va la promisiuni si la dovezi concrete! Din nefericire, nu am recuperat banii pe microfon...

viewtopic.php?f=151&t=4143
Ramona Toma
 
Mesaje: 19
Membru din: Lun Aug 17, 2015 12:00 pm

Re: Reclamatie DJ Ciprian Alexandru

UNREAD_POSTde demential » Joi Aug 20, 2015 10:40 pm

Ramona Toma : atat de important e pentru tine Ciprian incat sa-i deschizi 2 topicuri ?! :)
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Reclamatie DJ Ciprian Alexandru

UNREAD_POSTde Ciprian » Joi Aug 20, 2015 11:21 pm

Maine voi formula si depune o plangere penala- respectand prevederile art. 222 C.P.P.- pentru calomnie si insulta, fapte prevazute si pedepsite conform art. 205 si 206 c. pen.
Este ultima mea interventie pe tema acestui subiect.
Avatar utilizator
Ciprian
DJ Fondator
 
Mesaje: 1524
Membru din: Joi Sep 17, 2009 1:58 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Reclamatie DJ Ciprian Alexandru

UNREAD_POSTde Ramona Toma » Vin Aug 21, 2015 7:06 pm

Da, Demential. A devenit destul de important Ciprian, avand in vedere situatia pe care o cunosti deja. Am noroc ca am si un martor aflat la locul si la momentul potrivit, adica atunci cand am achizitionat microfonul. Astept sa vad ce demersuri legale inainteaza si va tin si pe voi la curent, sperand ca mai sunt si altii care vor lua atitudine si nu se vor lasa convinsi de vorbe mieroase, promisiuni si alte strategii oratorice, la care apeleaza Ciprian pentru a amana achitarea datoriilor/prejudiciilor.
Ramona Toma
 
Mesaje: 19
Membru din: Lun Aug 17, 2015 12:00 pm

Re: Reclamatie DJ Ciprian Alexandru

UNREAD_POSTde Ciprian » Sâm Aug 22, 2015 12:36 am

Ramona, tin sa iti multumesc! De cand ai umplut internetul cu reclama negativa am luat 3nunti pt 2016!sarutmana tie, tine-o tot asa! Vrei comision?
Avatar utilizator
Ciprian
DJ Fondator
 
Mesaje: 1524
Membru din: Joi Sep 17, 2009 1:58 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Reclamatie DJ Ciprian Alexandru

UNREAD_POSTde Sorinus » Sâm Aug 22, 2015 1:56 pm

Ciprian scrie: De cand ai umplut internetul cu reclama negativa am luat 3nunti pt 2016!


In aceeasi zi? :)))
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

Re: Reclamatie DJ Ciprian Alexandru

UNREAD_POSTde cris » Lun Aug 24, 2015 12:05 pm

Ciprian scrie:Ramona, tin sa iti multumesc! De cand ai umplut internetul cu reclama negativa am luat 3nunti pt 2016!sarutmana tie, tine-o tot asa! Vrei comision?


Comisionul i-l dai odata cu banii pe microfon si boxe?
fr: SN15LF+PreNeo-750N
Pulsar X18
HPA 3100L
Tapco J2500
DCX 2496
Mackie CFX12
Avatar utilizator
cris
Membru activ
 
Mesaje: 313
Membru din: Mar Apr 06, 2010 1:49 pm
Localitate: Bucuresti


Înapoi la Site & forum

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori

cron